بزرگترين نيروگاه خورشيدي ايران در ازنا احداث مي شود

بزرگترين نيروگاه خورشيدي ايران، بزودي در شهرستان ازنا لرستان احداث مي‌شود. اين نيروگاه خورشيدي بعنوان يكي از مهمترين منابع توليد نيرو در كشور در مرحله نهايي قادر به توليد سالانه ‪ ۱۵۰مگاوات برق است. سرمايه‌گذاري براي اين طرح را ‪ ۳۵۰تا‪ ۴۵۰ميليون يورو است اين طرح توسط بخش خصوصي ايراني اجرا مي‌شود و بيش از ‪ ۲۰۰نفر با افتتاح آن در مرحله نخست جذب كار مي‌شوند   

استاندار لرستان گفت: بزرگترين نيروگاه خورشيدي ايران، بزودي در شهرستان ازنا لرستان احداث مي‌شود. دكترسيد «حسين صابري» افزود: اين نيروگاه خورشيدي بعنوان يكي از مهمترين منابع توليد نيرو در كشور در مرحله نهايي قادر به توليد سالانه ‪ ۱۵۰مگاوات برق است. وي به وجود نيروگاههاي خورشيدي در دنيا اشاره كرد و افزود: در راستاي بهره‌برداري از اين طرح، توليد پلي سيليكون، ويفرهاي سيليكون، سلولها، پنلها و نيروگاه خورشيدي از مرحله ‪ Aتا ‪ Zدر يك محل و بصورت گسترده خواهد بود. وي سرمايه‌گذاري براي اين طرح را ‪ ۳۵۰تا‪ ۴۵۰ميليون يورو اعلام كردو اظهار داشت: براي مرحله نخست اين طرح و براي توليد ماده اوليه، ‪ ۹۵تا‪۱۱۰ميليون يورو و ‪ ۵۰۰ميليارد ريال سرمايه‌گذاري مي‌شود. وي گفت: اين طرح توسط بخش خصوصي ايراني اجرا مي‌شود و با افتتاح آن در مرحله نخست بيش از ‪ ۲۰۰نفر جذب كار مي‌شوند. صابري افزود: براي تامين مواد اوليه اين طرح، و توليد پلي سيليكون مذاكراتي با كارخانه فروآلياژ ازنا صورت گرفته است تا با بالا بردن درصد خلوص مواد خود بتوانند مواد اوليه را در نزديكي طرح به مرحله توليد برسانند. وي نزديكي اين نيروگاه به شبكه‌هاي انتقال برق را از ديگر دلايل احداث اين طرح در منطقه ذكر كرد و اظهار داشت: نزديكي طرح مذكور به كارخانه فروآلياژ ازنا براي توليد مواد اوليه از ديگر دلايل احداث نيروگاه در اين منطقه است. وي مجموع اشتغالزايي اين طرح را ‪ ۷۰۰نفر اعلام كرد و افزود: براي اجراي اين طرح از نيروهاي بومي منطقه و استان در رشته‌هاي مختلف و از مقاطع تحصيلي مختلف استفاده خواهد شد.

Advertisements

6 دیدگاه برای «بزرگترين نيروگاه خورشيدي ايران در ازنا احداث مي شود»

 1. همان گونه که همه میدانیم و واضح ومبرهن است ازنا یکی از مستعد ترین مناطق کشور است کافیست مسیولین» دولت»ونمایندگان محترم گوشه چشمی به این شهر داشته باشند و طرحهای بر زمین مانده و اینچنینی راپیگیری و اجرا نمایند.من اطمینان دارم اگر این کار بشود مشکل بیکاری ازنا و تا حدودی شهرهای اطراف(دورود و الیگودرز)حل خواهد شد. اما تا جایی که یاد داریم فقط وعده بوده است وحرف بعد از راه انداری فرو آلیاز واستارت تا مرحله سیویل فولاد وگداز قطعه وچند کارخانه سنگ نیمه تعطیل که همه در دولتهای قبلی بوده اند وجمعا 500 نفر رو شاید مشغول کرده باشند دیگر هیچ کارخانه صنعتی دیگر در این شهرستان وجود ندارد ! درد آور است آ یا سهم ازنا با این همه پتانسیل ونیروی جوان بیکار و دیگر شهرهای استان این است؟!!!

 2. سلام
  وقت به خير
  اگه ممكنه آمار بازديد از لرنا را در سايت قرار دهيد

 3. سلام
  یعنی شما همچین خبری رو باور میکنید ؟؟؟؟ بنده تا به چشم خودم این کارخانه را حی و حاضر و زنده نبینم باور نمیکنم!!!!!!!!!!!!!!

 4. سلام
  آقای خدایی ببخشید ، ولی شما هر خبری را منعکس میکنید بجز خبرهای ننه بزرگ بنده !!!!!
  کمی خبرها را مرور بفرمایید و سپس انعکاس دهید !!!!!!
  یک نیروگاه بخار عظیم با آن وسعت میتواند حداکثر4 واحد 250 مگاواتی 24 ساعته 7 روز هفته را توان یا برق تولید کند . چگونه یک نیروگاه خورشیدی میتواند در نصف روز با هوای اروپایی ازنا ، 350 مگاوات برق تولید کند ؟؟؟!!!
  پیدا کنید پرتقال فروش را !!!!!!!!!!!!!!!

 5. با عرض سلام و خسته نباشید. خواهشن از مشاهیر و نخبگان لر مطالبی بگذارید.

 6. با سلام خواهشا مجمع نمايندگان استان با هم متحد شوند و فكري به حال بيكاري دراين استان بكنند كه اينقدر جوانان مستعد وتحصيل كرده از اين استان مستعد خصوصا شهرستانهاي آن از قبيل ازنا اليگودرز به ديگر استانها نروند كه بخواهند با فلاكت كاري گير بياورند

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.