وزير مسكن: چرا فقط 14 درصد اعتبارات بافتهای فرسوده در لرستان جذب شده است؟

علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی در بازديد ازطرحهاي مسکن و شهرسازي در اليگودرز از روند جذب اعتبارات بافتهای فرسوده در لرستان انتقاد کرد و گفت: استان لرستان از 138 میلیارد تومان اعتبار مصوب برای بافتهای فرسوده این استان تنها 14 درصد آن را جذب کرده است.. در صورت جذب اعتبارات اختصاص داده شده به لرستان اعتبارات جدید برای بازسازی بافتهای فرسوده به این استان داده خواهد شد.  

علی نیکزاد در حاشیه بازدید از طرح مسکن مهر شهرستان الیگودرز به خبرنگار مهر در این شهرستان گفت: تاکنون یک هزار واحد بدون هیچ شرطی برای بازسازی به بانکها معرفی شده اند و تسهیلات 150 میلیون ریالی در اختیار آنها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در صورت جذب اعتبارات اختصاص داده شده به لرستان اعتبارات جدید برای بازسازی بافتهای فرسوده به این استان داده خواهد شد.

وزیر مسکن و شهرسازی با تشریح اهداف نوسازی بافتهای فرسود، ضمن تاکید بر اینکه این وزارتخانه محدودیتی در زمینه اختصاص اعتبارات بافتهای فرسوده ندارد، افزود: ما به دنبال توسعه شهرها از درون و ایجاد نشاط اقتصادی در شهرها هستیم.

نیکزاد با تاکید بر ضرورت برداشتن محدودیت در جذب اعتبارات در لرستان، یادآور شد: استان لرستان از 138 میلیارد تومان اعتبار مصوب برای بافتهای فرسوده این استان تنها 14 درصد آن را جذب کرده است.

وی با تاکید بر ادامه سیاستهای در زمینه بافتهای فرسوده در کشور، خاطرنشان کرد: خط اعتباری در نظر گرفته شده برای بافت های فرسوده در کشور بالغ بر سه هزار و 500 میلیارد تومان است.

وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه بانکهای ملی، ملت، تجارت، رفاه و صادرات تنها در زمینه مقاوم سازی بافت های فرسوده روستایی اعتبار پرداخت می کنند، بیان داشت: تنها بانک مسکن متولی پرداخت تسهیلات بافتهای فرسوده در شهرها است.

نیکزاد یادآور شد: در حال حاضر بانک مسکن هیچگونه مشکلی برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده ندارد.

مسكن مهر

نيکزاد با اشاره به اينکه اين وزارتخانه چهار طرح دربخش درمان و سه طرح در بخش ورزش را در استان در دست

اجرا دارد افزود : براي اجراي اين طرحها 180 ميليارد ريال اعتباراختصاص يافته که براي بهره برداري از انها به 370 ميليارد ريال ديگر نياز است.
وي از تکميل طرح بيمارستان يکصد تخت خوابي اليگودرز تا سال 90خبرداد و گفت : درطرح مسکن مهرنيز ساخت هزار و200 واحد مسکوني دراين شهرستان اغاز شده است.
وزير مسکن و شهرسازي افزود : تاکنون براي بازسازي يکصد واحد مسکوني در استان وام 150 ميليون ريالي اختصاص يافته است که در صورت جذب ، مجددا به استان اعتبار داده مي شود.
نيکزاد گفت : بانکهاي ملي ، ملت ، تجارت ، رفاه و صادارت براي مقاوم سازي روستاها و بانک مسکن در بافتهاي فرسوده اعتبار پرداخت مي کنند. 

 

Advertisements

یک فکر برای “وزير مسكن: چرا فقط 14 درصد اعتبارات بافتهای فرسوده در لرستان جذب شده است؟”

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.