احداث راه آهنهای دورود – خرم آباد و دورود – بروجرد در سال آینده

قطارمحمدرضا ملکشاهی: با پیگیری های نمایندگان و استاندار لرستان مجوز ماده 32 سه طرح چهارخطه در لرستان و دو طرح راه آهن گرفته شد. با توجه به قرارگیری این طرحها در جدول یاد شده در بودجه سال آینده برای این طرحها اعتبار در نظر گرفته می شود و عملیات اجرایی این طرحهای حوزه حمل و نقل در سال آینده آغاز خواهد شد  

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، محمدرضا ملکشاهی راد بعداز ظهر یکشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان لرستان اظهار داشت: با پیگیری های نمایندگان استان و استاندار لرستان مجوز ماده 32 سه طرح چهارخطه در لرستان و دو طرح راه آهن گرفته شد.

وی با بیان اینکه این طرحهای از جمله مصوبات هیئت دولت در لرستان بوده اند، افزود: چهارخطه های خرم آباد – کوهدشت، خرم آباد – بروجرد و خرم آباد – نورآباد و همچنین راه آهن های دورود – بروجرد و دورود – خرم آباد از جمله طرحهایی هستند که در جدول شماره 12 گنجانده شده اند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس ادامه داد: با توجه به قرارگیری این طرحها در جدول یاد شده در بودجه سال آینده برای این طرحها اعتبار در نظر گرفته می شود و عملیات اجرایی این طرحهای حوزه حمل و نقل در سال آینده آغاز خواهد شد.

ملکشاهی راد عنوان کرد: امروز قدمهایی که در دیگر استانها 50 سال پیش برداشته شده است ما تازه داریم برمی داریم.

وی با تاکید بر اینکه اگر زیرساختها در لرستان فراهم می شد این استان امروز یکی از استانهای برخوردار بود، بیان داشت: «چانه زنی»، «اثر گذاری» و «پیگیری» اصول حاکم بر نظام توزیع اعتبارات در کشور است که باید مدیران استفاده از این اصول را در دستور کار قرار دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر پیگیری مدیران دستگاه ها برای گرفتن سهم لرستان از اعتبارات ملی، یادآور شد: بیش از 88 درصد اعتبارات در سطح ملی و در وزارتخانه ها توزیع می شود که مدیران دستگاه ها باید از این ظرفیت استفاده کنند.

ملکشاهی راد با تاکید بر ضرورت تعامل مدیران با نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: مدیران باید از ظرفیت نمایندگان استفاده کنند و با ارائه طرحهای خود از نمایندگان در مجلس حمایت کنند.

وی همچنین با انتقاد از روند مصوبات هیئت دولت در لرستان، یادآور شد: در حال حاضر بخش عمده ای از مصوبات سفر دوم هیئت دولت در لرستان اجرایی نشده است.

Advertisements

23 دیدگاه برای «احداث راه آهنهای دورود – خرم آباد و دورود – بروجرد در سال آینده»

 1. خدا کنه سرنوشت راه آهن بروجردو با خرم اباد گره نزنند چون مشاور طرح از غیر اقتصادی وهزینه بر بودن پروژه خرم اباد خبر داده بوده، و راوی نیز می گفت که مدیران مرکز استان گفتند اگر راه اهن خرم اباد در کار نباشه مال بروجرد هم پر!!!!

 2. خدا رو شکر یه خبر خوب شنیدیم.امیدوارم اجرام بشه

 3. به نظر من احداث راه آهن برای خرم آباد هیج توجیه اقتصادی و . . . نداره
  والسلام

 4. به نظرم بروجرد راه آهن میخواد چکار به جاش از خرم آباد تا کوهدشت ادامه بدن که غرب استانم راه اهن داشته باشه

 5. با احداث این خطوط راه آهن مشکلات بسیاری از دانشجویان و مسافران حل خواهد شد امیدواریم مسئولین با جدیت پیگیری کنند

 6. ازهمین کامنتهامی شودمیزان لجاجت ودشمنی بعضیهارابانام خرمابادولرستان فهمیداقایان چراهرچیزی فقط برای بروجردتوجیه دارد؟جمعیتش بیشتراست که نیست!منابعش بیشتراست که نیست!موقعیتش بهتراست که نیست!پس چه حسنی نسبت به دیگرجاهای استان داردکه شماهمه چیزرافقط برای انمیخواهید؟
  والله که نژادپرستهای یهودهم مثل شمایکطرفه به قاضی نمیروند.این داغ به دلمان ماندکه شمایکبارکه شده باحسن نیت کامنت بدهیدودست ازسنگ اندازی وتفرقه افکنی برداریدوجالب اینستکه دیگران رابه این صفات متهم میکنید!
  چطوراست نساجی داروسازی ماشین سازی و…همه وهمه فقط برای بروجردتوجیه داردوبس؟نکندخدای بزرگ به جزبروجردستان شماهمه جاهای دیگررابه اشتباه خلق کرده؟تورابخدابه ماندن دیگران هم راضی شویدتااجناس تولیدیتان روی زمین نماندولااقل خریدارداشته باشد!

 7. بروجرد باشه ولی خرم آباد . . .
  خرم آباد هیج توجیه اقتصادی نداره

 8. ما اميدواريم كه يك طرح اقتصادي خوب در لرستان به ثمر بنشيند چرا كه مردم اين استان استحقاقش را دارند مسئولين زحمت بكشند طرح را اجرا نمايند بعد ببينند واقعا توجيه داشته يا نه ؟دقيقا مثل فرودگاه مركز استان است كه يك پرواز در روز هم جوابگوي مردم را ندارد !!! و اين طرح راه آهن در قبل از انقلاب هم از همين مسيرهاي برنامه ريزي شده فعلي نيز بايد احداث مي شدكه بدلايل سياست هاي رضاخاني انجام نشد. بيچاره اقاي حسنوند نماينده پيشين خرم اباد يك نامه هميشه همراهش بود كه نشان ميداد كه طرح راه آهن لرستان را تصويب نامه اش را گرفته و بزودي عمليات احداث شروع خواهد شد و حالا اقاي ملكشاهي پرچم دار شده ……

 9. سلام آقايي خدايي چند انتقاد داشتم كه مطرح مي كنم :
  1- چرا دامنه لرنا غير فعال است.
  2- چرا دير به دير آپديت مي شويد.

 10. باسلام اين خبر خوش را به همه خرم آباديها وبروجرديها تبريك مي گويم.واز نمايندگان دلسوز وفداكار بروجرد آقايان مقدسي وبروجردي به خاطر جديت در احقاق حقوق خطه سيلاخور تشكر مي نمايم .همچنين اميدوارم بقيه نقاط استان هم از اين نعمت به زودي برخوردار شوند.

 11. با سلام
  وجود راه آهن همانند ساير زيرساختهاي ديگر نياز ضروري همه مناطق است. اگر امكانات فراهم باشد همه شهرستانها از جمله كوهدشت و الشتر و .. هم مي بايست نه تنها راه آهن بلكه فرودگاه و دانشگاه داشته باشند . بروجرد و خرم آباد هردو شايسته داشتن اين چنين ساختارهايي هستند چراكه از نظر بعد جمعيتي لياقت اين را دارند كه هم اكنون بودجه اي كلان براي حفظ جان مردمان اين شهرها و ساير شهرهاي اطرافشان كه از اين دو شهر جهت مسافرتهاي خود استفاده مي كنند هزينه شود.
  به اميد توسعه در همه نقاط ايران و از جمله غرب محروم و لرستان خرم آبادي محروم تر و منطقه بروجرد محروم ترين.

 12. باتشکرازکامنتهای خوب دوستان بروجردی

 13. به علت انجام عمليات راه‌سازي و ريزش برداري در حد فاصل كيلومتر ۷۵ تا ۸۵ ‬محور بروجــرد – خوزستان در نزديكي خرم‌آباد از ساعت ‪ ۱۳‬به مدت پنج ساعت خواهد بود.

  رانندگاني كه قصد تردد از اين مسير را دارند در مدت انسداد محور بروجــرد – خوزستان از مسيرهاي جايگزين استفاده كنند.

 14. ای کاش چنین اتفاقای بیفتد ومردم دیگر نقاط لرستان هم ازآن بهره ببرند واقعا حیف است که مردم بروجر دوخرم آباد
  از یکدیگر دفاع نکنند ای کاش این اتفاق بیفتد وهردو شهر هم شهر دورود ایستگاه قطار داشته باشد ودانشجویانی که وقتی از دانشگاه آزاد دورود تعطیل می شوند به مشکل برنخورند به امید دوستی تمام استان لرستان با یکدیگر.

 15. اميدوارم به سر نوشت كارخانه سيمان خرم اباد ياكارخونه برق هزار مگاواتي دچار نشه.يا مثل پروژه دهكده المپيك كه بعد ازچند سال پيشرفتي هنوزنكرده.

 16. خرم اباد به عنوان يك مادر شهر نياز به مترو هم داره اگه يه خط مترو شمال-جنوب احداث بشه به طوري كه حومه هاي دورتر روهم پوشش بده تراكم جمعيت شهر كاهش يافته ومردم در بيرون شهر در حومه هاي پاك ساكن ميشوند .البته ساخت وساز در حومه بايد با ضوابط كاربري اراضي دقيق باشد تا زمين هاي مستعد كشاورزي تلف نشه.خرم رود خشك شده شايد مكان مناسبي براي اين طرح باشه.

 17. به یاد دارم نمایندگان محترم بروجرد 2 سال پیش از اختصاص ردیف بودجه برای فرودگاه بروجرد خبر دادند اما بعد بکلی این گفته ها را به خاطرات سپردند.

 18. دوستان عزيز بايد به عرض همه برسونم كه نمايندگان بروجرد شكايتي داشتن مبني بر اينكه اگر اتوبوسي به سمت جنوب و بالعكس از مسير چهار بانده (دورود – ازنا) تردد كنه و دچار سانحه بشه بيمه بهش تعلق نگيره و همين اقايون در اجراي مصوبه دولت مبني بر چهاربانده شدن مسير (ازنا-شازند)در امتداد جاده دورود-ازنا سنگ اندازي ميكنند و حتي رئيس دولت با هيات همراه حريف كارشكنيهاي اين اقايون نميشن!!اين در حاليست كه در سالهاي اخير اين مسير به مسير اصلي تردد ماشينهاي سنگين به سمت جنوب و بالعكس تبديل شده و در مسير 60 كيلومتري ازنا – شازند ماهانه تلفات انساني وجود داره و نياز مبرم به چهاربانده كردن ان وجود داره بطوريكه هيات محترم دولت بلافاصله با توجه به ضروت ايجاد اين جاده طرح ان را در سفر استاني تصويب كردند كه متاسفانه تا حالا به دلايلي كه ذكر شد خبري از ان نيست

 19. به عرض همه دوستان ميرساند كه مسير (ازنا-شازند)مسيري تخت است و نه نياز به احداث پل خاصي دارد و نه برخورد با مانعي جدي دارد!! تنها نيازمند خاك ريزي و الي اخر . حالا خودتون قضاوت كنيد طرحي كه اصلا در مقايسه با ديگر طرحها گره كوري در اجرا ندارد و ميتواند ماهانه علاوه بر تسهيل در امور حمل و نقل از به خطر افتادن جان مردم بيگناه جلوگيري كند چگونه تحت الشعاع خودخواهي عده اي خاص قرار گرفته است!!؟ اين مسير مانند مسير دورود-بروجرد تخت است و از نظر مسافت هم به همين اندازه است (60كيلومتر). حالا اين اقايون كه در پشت پرده در كار احداث اين طرح ساده (در مقايسه با احداث راه اهن با هزينه گزاف) سنگ انمدازي ميكنند دم از توسعه استان رو ميزنن. (( تمام موارد فوق قابل پيگيري و بررسي ميباشد))

 20. از اونجایی که صنایع فعال در بروجرد بالاترین میزان رو در استان داره و بیشترین میزان جذب سرمایه رو داره بنابر این به سود همه ماست که راه آهن بروجرد هرچه سریعتر راه اندازی بشه

 21. سلام بر همه دوستان عزیز!
  شما را به خدا دست از تعصب قومی و شهری بردارید. همه ایرانی هستیم همه انسانیم -همه نقاط لرستان محرومند. متاسفانه روزیروز بر دامنه و عمق این محرومیت افزوده میشه. تفرقه و چند دستگی تنها بهانه دست برخی مسئولان میده تا طرحهای مفید برای لرستان را راکد گذاشته یا به مناطق دیگر منتقل کنند. دانایی تقوا همدلی و پیگیری دایم همراه با نظارت همگانی بر مدیران استان راه نیل به توسعه است. راستی دانشگاه لرستان یکی از موانع اصلی توسعه استان است!!! عجیب نیست؟
  سلام بر همه خرم ابادیا بروجردیا ازناییا کوهدشتیا الیگودرزیا نور ابادیا درودیا پلدختریا و الشتریا. سلام بر همه الوار و ایرانیان فرهیخته و دردمند.
  (یک الشتری)

 22. اميدوارم عزيزان لرستاني به جاي اينكه زير آب هم رو بزنن (خرم آباد و بروجردي ها منظورمه) با هم اتحاد داشته باشن در غير اين صورت ما كه هواي خودمونو نداشته باشيم از ديگران چطور انتظار داشته باشيم به استان ما رسيدگي كنند

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.