چهار شهر لرستان دارای تصفیه خانه فاضلاب؛ خرم آباد، بروجرد، پلدختر و الیگودرز

  در حال حاضر در چهار شهر خرم آباد، بروجرد، پلدختر و الیگودرز تصفیه خانه فاضلاب احــــداث و بهره برداری از آن آغاز شده است. تصفیه خانه آب خرم آباد 270 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد. خط دوم انتقال آبرسانی به شهر دورود به طول 12کیلومتر با صرف هزینه ای بالغ بر 554 میلیون تومان در حال بهره برداری آزمایشی است که در آینده نزدیک افتتاح شده 

ایرج دالوند در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد اظهار داشت: در حال حاضر در چهار شهر خرم آباد، بروجرد، پلدختر و الیگودرز تصفیه خانه فاضلاب احــــداث و بهره برداری از آن آغاز شده است.

وی ادامه داد: تصفیه خانه فاضلاب خرم آباد دارای سه فاز است که فاز اول و دوم با فرایند لاگون هوازی و بی هوازی مورد بهره برداری قرار گرفته و فاز سوم با فرایند لجن فعال در حال بهره برداری آزمایشی می باشد که به زودی افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان افزود: همچنین تصفیه خانه فاضلاب شهر بروجرد، پلدختر و الیگودرز به ترتیب با فرایند لجن فعال متعارف، برکه تثبیت و هوادهی کامل راه اندازی شده و به بهره برداری رسیده است.

دالوند با اشاره به وضعیت تصفیه خانه فاضلاب دیگر شهرهای استان لرستان، یادآور شد: احداث و تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب در سایر شهرهای استان نیز در حال انجام بوده و در شهرهای کوچک مطالعات آنها در حال پیگیری می باشد که پس از طی مراحل مطالعه، طراحی و تصویب در صورت تخصیص اعتبار لازم به مرحله اجرا در می آیند.

تصفیه خانه آب خرم آباد 270 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد

  ایرج دالوند در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد اظهار داشت: تصفیه خانه آب شهر خرم آباد با ظرفیت 75 هزار متر مکعب در روز با صرف اعتباری در حدود 7 میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است.

وی تصریح کرد: در آینده نزدیک نیز فاز سوم تصفیه خانه فاضلاب شهر خرم آباد با ظرفیت 150هزار نفر با فرایند لجن فعال و هزینه ای بالغ بر 7 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان با تشریح وضعیت دیگر پروژه های حوزه آب و فاضلاب لرستان، عنوان کرد: همچنین ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهر نورآباد با اعتبار 840 میلیون تومان آماده افتتاح است.

دالوند خاطر نشان کرد: خط دوم انتقال آبرسانی به شهر دورود به طول 12کیلومتر با صرف هزینه ای بالغ بر 554 میلیون تومان در حال بهره برداری آزمایشی است که در آینده نزدیک افتتاح شده و به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

Advertisements