مردم دورود منتظر انتقال ايستگاه راه آهن به خارج از شهر

محمدقائد رحمتي» افزود: وجود ايستگاه و خط آهن در شهر موجب تقسيم شهر دورود به دو بخش جديد و قديم شده و به همين دليل بخش اصلي و قديمي شهر به صورت متروکه درآمده است. حاجيوند شهردار دورود: اين معضل موجب کوچ ساکنان بخشي از مناطق شهر و متروکه شدن بخش اصلي و قديمي شهر دورود شده است. رشنو فرماندار دورود: وجود اين ايستگاه در مرکز شهر چشم انداز توسعه دورود را با مشکل مواجه کرده و تاکنون مردم بخش قديمي شهر دچار خسارت هاي فراواني شده اند 

به گزارش خبرنگار ايرنا، يکي از اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد دورود دراين خصوص گفت: به واسطه وجود ايستگاه راه آهن در مرکز شهر، مشکلات فراواني در اين زمينه گريبانگير مردم شده است.
«محمدقائد رحمتي» افزود: وجود ايستگاه و خط آهن در شهر موجب تقسيم شهر دورود به دو بخش جديد و قديم شده و به همين دليل بخش اصلي و قديمي شهر به صورت متروکه درآمده است.
وي اظهار داشت: حصارکشي اطراف ايستگاه و ساختمان هاي مربوط به بخش هاي فني و ساختمان راه آهن نيز زمينه تجمع افراد معتاد و اراذل و اوباش در اين نقاط را فراهم کرده است.
وي افزود: همچنين وجود ايستکاه راه آهن در داخل شهر و تردد قطار دراين مسير نيز مشکلاتي را براي شهروندان در اطراف ايستگاه و خطوط ايجاد کرده است.
يکي از کسبه منطقه شرق راه آهن دورود نيز گفت: احداث پل هوايي روي ريل هاي عبور قطار، دسترسي به بازار قديمي شهر را مختل کرده و به همين دليل بيش از يک هزار نفر از کسبه اين مناطق، دچار مشکلات جدي در زمينه فعاليت و عرضه محصولات خود شده اند.
«عليرضا ورمزياري» افزود: رکود بازار شرق شهر به دليل عدم دسترسي مردم به اين بازار به واسطه وجود ايستکاه و تقسيم شهر به دو بخش، سکونت در اين محل را هم دچار مشکل کرده و قيمت مسکن را نيز تا حدود زيادي کاهش داده است.
شهردار دورود با تاييد مسايل و مشکلات وجود ايستگاه راه آهن در داخل شهر و اعتراضات مردمي دراين خصوص، گفت: اين معضل موجب کوچ ساکنان بخشي از مناطق شهر و متروکه شدن بخش اصلي و قديمي شهر دورود شده است.
«منوچهر حاجيوند» افزود: کوچ مردم موجب گراني بيش از حد واحدهاي مسکوني مناطق غربي شهر و همين امر توسعه نامتوازن شهر دورود شده است.
وي اظهار داشت: براساس مصوبات هيات دولت طرح احداث راه آهن دورود – بروجرد و دورود -خرم آباد از سال آينده آغاز مي شود و به طور قطع براي هدايت قطارها از دورود نياز به احداث يک ايستگاه مجهز و داراي امکانات بيشتر هستيم.
وي ابراز اميدواري کرد، عمليات اجرايي اين مصوبه در آينده نزديک آغاز و ايستگاه راه آهن فعلي شهر دورود هم به محل ديگري منتقل شود.
فرماندار شهرستان دورود نيز گفت: وجود اين ايستگاه در مرکز شهر چشم انداز توسعه دورود را با مشکل مواجه کرده و تاکنون مردم بخش قديمي شهر دچار خسارت هاي فراواني شده اند.
«نصرالله رشنو» افزود: از مديريت راه آهن کشور انتظار داريم با مطالعه دقيق وضعيت منطقه ترتيبي اتخاذ شود تا ايستگاه فعلي راه آهن به خارج از شهر انتقال داده شود.
وي تصريح کرد: راه آهن با فروش املاک خود در داخل شهر مي تواند ايستگاهي با تجهيزات بسيار پيشرفته در حاشيه شهر احداث کند.
وي اضافه کرد: در سال جاري 9 ميليارد ريال اعتبار براي نوسازي ساختمان ايستگاه راه آهن تخصيص داده شده و نبايد اين بودجه در داخل شهر هزينه شود چرا که آسيب هاي فراواني به مردم وارد مي کند.
رشنو افزود: به طور قطع در آينده نياز به يک منطقه وسيع تر براي هدايت قطارها از شرق به غرب و شمال به جنوب خواهيم بود که بايد براي آينده پيش بيني هاي لازم صورت گيرد و از هدر رفتن بيت المال نيز جلوگيري شود.
فرماندار دورود گفت: وجود اين ايستگاه و احداث پل هوايي بتني مشکلات فراواني براي ساکنان و کسبه اين منطقه به وجود آورده و رونق مناطق غربي را به طور کامل از بين برده است.
وي تصريح کرد: به واسطه بروز اين مشکل تعداد معتادان و فروش موادمخدر در منطقه افزايش يافته است.
راه آهن مسير تهران – خوزستان (انديمشک) از استان لرستان و شهرستان دورود مي گذرد که داراي يک ايستگاه قديمي در داخل شهر دورود است.

————————————————

لرنا: انتقال ايستگاه  راه آهن دورود به خارج از شهر از مصوبات سفر اول رئيس جمهور است كه متاسفانه تا كنون مسكوت مانده است. همنوايي مردم و مسئولان دورود را به فال نيك ميگيريم و اميدواريم ايم معضل عمومي شهر دورود رفع گردد.
 لينك زير را ببينيد (سخنان امام جمعه محترم دورود در اين زمينه در سفر دوم احمدي نژاد در حضور ثمره هاشمي):

امام جمعه دورود: ايستگاه راه آهن به خارج شهر دورود منتقل نشده است

امام جمعه دورود: از طرح های سفر اول هیئت دولت انتقال ایستگاه دورود به خارج از شهر و انتقال یک صنعت از صنایع نظامی به دورود محقق نشده است. فرماندار دورود: سفر اول رئیس جمهور به لرستان برای شهرستان دورود 27 مصوبه داشت که 30 درصد از این طرح ها به طور 100 درصدی اجرایی شده است. ادامه اين مطلب

Advertisements

4 دیدگاه برای «مردم دورود منتظر انتقال ايستگاه راه آهن به خارج از شهر»

 1. با سلام
  تا اونجا که من اطلاع دارم راه آهن کشور مطالعات و عملیات نقشه برداری رو انجام داده و مکان جدید راه آهن انتهای خیابان کندوان ( میدان جانبازان ) در نظر گرفته شده که البته باید به فکر آینده بود منم به این همنوایی مسولین احترام میزارم و امیدوارم هر چه سریعتر به خارج از شهر منتقل بشه

 2. سلام
  ظاهرا همه مسئولان شهر دورود مثل فرماندار شهردار و امام جمعه در مورد انتقال راه آهن به خارج از شهر اعلام موضع كرده اند. البته بجز نماينده دورود و ازنا جناب آقاي دكتر دهقان.
  از آقاي دهقان هم انتظار داريم در اين مورد هم اعلام نظر كنند هم موضوع را پيگيري كنند.
  اين طرح نه تنها معضل كنوني شهر را حل مي كند بلكه زمينه را براي اتصال بروجرد و خرم آباد به راه آهن فراهم تر مي كند. از طرفي ايستگاه راه آهن كنوني دورود نا مناسب است و گنجايش كافي ندارد.
  از مسئولان دورود انتظار داري بطور جدي پيگير موضوع باشند
  متشكر

 3. سلام به دوستان
  فکر بسیار بسیار خوبیه ولی اگه بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. به جای انتقال راه آهن به بیرون شهر به فکر انتقال مرکز ناحیه به دورود باشید آقایان!

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.