درخواست مشترك امامان جمعه سلسله و دلفان

بافت فرهنگی منطقه به گونه‌ای است که هر بار نماینده‌ای از دلفان و یا سلسله انتخاب می‌شود اطرافیان نماینده بومی، فرصت پرداختن به مسایل منطقه بدون در نظر گرفتن مسایل قومی را از او می‌گیرند. الهي نژاد امام جمعه الشتر: هر دو شهرستان دارای فرمانداری و روستاهای فراوانی هستند که با توجه به وسعت جغرافیایی، رتق و فتق امور از یک نماینده ساخته نیست. حسینی امام جمعه دلفان یکی از مشکلات این شهر را بیکاری جوانان دانست 

سايت فردا: امامان جمعه و روحانیون شهرستان‌های سلسله و دلفان در نشست مشترکی مسایل و مشکلات فرهنگی مذهبی این دو شهرستان را بررسی نمودند.

بر اساس اعلام نماینده طلاب و فضلای نوراباد و الشتر ، امامان جمعه دلفان و الشتر در این نشست با ارایه گزارشی از روند فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و عمرانی دو شهرستان محرومیت روستاهای این دو شهرستان را بعد از سی سال غیرقابل تحمل دانسته و گفتند: با وجود آنکه برکات انقلاب اسلامی در اقصی نقاط کشور ساری و جاری است و این دو شهرستان نیز همواره از الطاف انقلاب بهره برده، اما هنوز از محرومیت رنج می‌برند.

حجت‌الاسلام الهی ‌نژاد امام جمعه الشتر با بیان مشکلات شهر گفت: رقابت شدید انتخاباتی برای انتخاب یک نماینده در منطقه تبعات منفی ایجاد کرده و مردم وفادار به انقلاب در این دو شهرستان را در مقابل هم قرار داده است، لذا از مسئولین استان و کشور تقاضا داریم جهت تفکیک این حوزه انتخابیه با توجه به قابلیت هر دو شهرستان، تمهیدات لازم را برای انتخابات آینده مجلس بیاندیشند.

امام جمعه الشتر گفت: هر دو شهرستان دارای فرمانداری و روستاهای فراوانی هستند که با توجه به وسعت جغرافیایی، رتق و فتق امور از یک نماینده ساخته نیست و به همین دلیل روستاهای هر دو شهرستان در محرومیت به سر می‌برند.

وی با اشاره به اینکه نماینده مردم باید بر تمام مناطق و گرفتاری‌های حوزه انتخابیه اشراف داشته باشد گفت: بافت فرهنگی منطقه به گونه‌ای است که هر بار نماینده‌ای از دلفان و یا سلسله انتخاب می‌شود اطرافیان نماینده بومی، فرصت پرداختن به مسایل منطقه بدون در نظر گرفتن مسایل قومی را از او می‌گیرند.

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام حسینی امام جمعه دلفان با اشاره به برخی نارسائی‌های دلفان تاکید کرد: مشکلات فراوانی گریبان‌گیر منطقه دلفان و حتی مرکز استان لرستان است، لذا مسئولین باید برای رفع آن فعالیت و تلاش بیشتری نمایند.

امام جمعه دلفان یکی از مشکلات این شهر را بیکاری جوانان دانست و گفت: بیکاری بزرگترین مشکل مردم این شهر به ویژه جوانان است و به همین خاطر برای کار به شهرهای بزرگ روی می‌آورند و این امر آثار و تبعات منفی بسیاری برای خانواده‌ها دارد.

وی افزود: مشکلات اقتصادی،فرهنگی، سیاسی و اجتماعی گریبان‌گیر شهرستان است که از طریق مردم و بخاطر اعتقاد به روحانیت به دفتر امام جمعه منتقل می شود.

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه به ساخت مساجد در این شهر اشاره و تصریح کرد: قبل از انقلاب پنج مسجد در این شهر وجود داشت، اما به همت مردم و مسئولین شهرستان تا بهمن امسال به 64 مسجد خواهد رسید.

امام جمعه شهرستان دلفان در ادامه اظهار داشت: ساخت پنج خانه عالم برای روحانیون طرح هجرت مستقر و ساخت کتابخانه ها در کنار مساجد از برنامه های دیگر دفتر امام جمعه است.

در ادامه این نشست نماینده طلاب و فضلای الشتر و نورآباد خواستار برگزاری و استمرار این جلسات با توجه به جایگاه روحانیت و حضور آنان در بین مردم شد.

حجت‌الاسلام عبداللهی گفت: ارتباط مسئولان استان و شهرستان با بدنه روحانیت منطقه در پیشبرد امور اجرایی بسیار موثر است، زیرا روحانیون در سفرها و برنامه‌های تبلیغی در بین اقشار مختلف مردم حضور پیدا می‌کنند و مشکلات و نارسایی‌های اجتماعی را لمس می‌نمایند.

وی گفت: استفاده و بهره‌وری مسئولان اجرایی از نظرات روحانیون بومی آنان را در ارتقاء و پیشرفت وظایف محوله کمک خواهد کرد و به همین جهت این جلسات را با حضور مسئولان ارشد استان و شهرستان ادامه خواهیم داد.

Advertisements

2 دیدگاه برای «درخواست مشترك امامان جمعه سلسله و دلفان»

 1. سلام
  اختمالا غر و دولشون دور خرم آباده که الشتر رو بندازن بهمون
  همون گه بندی (نوبت بندی) شیخ محمدی و کاظمی رو بچسبن دست از سر خرم آباد وردارن

 2. با توجه به آنجه در متن آمده،این طرح فواید بسیاری داره ازجمله:
  1- اضافه شدن یک نماینده دیگر به مجموعه نمایندگان استان قدرت چانه زنی نمایندگان استان رو بالا میبره.
  2-اضافه شدن یک نماینده به نمایندگان خرم آباد در صورت جدایی این دو شهرستان سبب شکوفایی بیشتر مرکز استان ،سلسله و نورآباد خواهد شد.
  3- با توجه به قرابت فرهنگی بیشتر مردم شهرهای خرم آباد و سلسله به نظر میرسد حوزه مشترک شدن این دو شهرستان از توجیه بیشتری برخوردار است.
  با تشکر
  منتظر نظرات شما

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.