جای همیشه خالی مسئولان کشوری در دهه فجر لرستان / قهر با بيكارترين استان

کلنگ پروژه پالایشگاه نفت لرستان با حضور استاندار لرستان در پلدختر به زمین زده شد. در دهه فجر امسال به رغم کلنگ زنی و افتتاح پروژه های مهمی چون پالایشگاه نفت، چهار خطه دورود – ازنا، خط انتقال آب شرب شهرستان ازنا، کارخانه پلی استر الیگودرز و تصفیه خانه آب خرم آباد که می توانست با حضور حداقل معاونان وزرا به بهره برداری برسد اما خبری از هیچ کدام از مسئولین کشوری در استان نبود تا لرستان یکی از بی نصیب ترین استانها در سفر مسئولان ملی نام بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، در حالیکه امروز کلنگ پالایشگاه نفت لرستان با حضور هزاران نفر از روستائیان منطقه در محل روستای «جلگه خلج» شهرستان پلدختر به زمین زده شد خبری از هیچ کدام از مسئولان وزارتی برای کلنگ زنی این پروژه ملی نبود.

پس از تحقق وعده مسئولان مبنی بر احداث پالایشگاه نفت در استان نفت خیز لرستان امروز استاندار لرستان برای کلنگ زنی این پروژه عازم شهرستان پلدختر شد تا تنها مهمانان حاضر در این مراسم روستائیان منطقه باشند که با فریاد «تشکر، تشکر» خود مسئولان را شرمنده کردند.

مردم روستایی منطقه که با پوشیدن لباس های محلی در پیش قدوم مهمانان به رسم دیرین مردمان لر قصد قربانی کردن داشتند پس از ممانعت استاندار لرستان از این کار با حضور پرشور خود از مسئولان به خاطر توجه به مطالبه دیرین مردم قدردانی کردند.

کلنگ زنی پروژه پالایشگاه نفت شهرستان پلدختر در حالی انجام شد که انتظار می رفت از مسئولان وزارت نفت حداقل در سطح معاون وزیر یک نفر برای کلنگ زنی این پروژه بزرگ در شهرستان حضور یابد که متاسفانه بازهم بی مهری مسئولان ملی شامل حال این پروژه در لرستان شد.

این در حالیست که از ابتدای دهه فجر تاکنون به رغم کلنگ زنی و افتتاح پروژه های مهمی چون پالایشگاه نفت، چهار خطه دورود – ازنا، خط انتقال آب شرب شهرستان ازنا، کارخانه پلی استر الیگودرز و تصفیه خانه آب خرم آباد که می توانست با حضور حداقل معاونان وزرا به بهره برداری برسد اما خبری از هیچ کدام از مسئولین کشوری در استان نبود تا لرستان یکی از بی نصیب ترین استانها در سفر مسئولان ملی نام بگیرد.

این در حالیست که همزمان با دهه فجر بسیاری از مسئولان از جمله معاونان رئیس جمهوری و وزرا در استانهای مختلف کشور حضور پیدا کردند که بی توجهی مسئولان برای حضور در لرستان موجب گلایه های مردمی در این زمینه شد.

از سوی دیگر مراسم سخنرانی روز 22 بهمن ماه در خرم آباد و دیگر شهرستانهای استان نیز خالی از حضور مهمانان ملی است که این امر نیز جای تامل دارد.

به هر حال به نظر می رسد حضور مسئولان در استانهای کمتر برخوردار کشور نه تنها به صرف افتتاح پروژه بلکه برای دیدار با مردم، بازدید از روند پروژه های در دست اجرا و تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب باید بیشتر مورد توجه دولتمردان قرار گیرد تا اینگونه بی توجهی ها موجبات رنجش مردم را فراهم نکند.

تلاش های بی وقفه استاندار لرستان برای حضور در شهرستانهای دهگانه استان لرستان در طول دهه فجر امری قابل تقدیر است اما انتظار مردم برای حضور مسئولان در سطح ملی در این استان انتظار زیادی به نظر نمی رسد.

امروز مردم روستای جلگه خلج در غیاب مسئولان «سنگ تمام» گذاشتند و نشان دادند که قدردان خدمات ارائه شده هستند ولی در میان جمع پر شور مردم شهرستان پلدختر به جز استاندار لرستان کسی برای دیدن قدرشناسی مردم این شهرستان حضور نداشت.

Advertisements

11 دیدگاه برای «جای همیشه خالی مسئولان کشوری در دهه فجر لرستان / قهر با بيكارترين استان»

 1. باسلام احداث پالايشگاه نفت را به همه هم استانيها ومردم غيور پلدختر تبريك مي گويم واميدوارم هر چه زودتر اين پالايشگاه ساخته وبه توليد برسد انشا الله.

 2. به عنوان یک کارشناس شاغل در شرکت ملی نفت عرض میکنم
  در خصوص تامین نفت مورد نیاز پالایشگاه محدودیتی وجود ندارد چراکه مخازن نفتی سرکان ماله کوه و مخزن قلعه ناردر مجاورت پلدختر و همچنین بلوک نفتی کوهدشت و خرم آباد که هنوز در فاز اکتشاف قرار دارند نوید بخش استمرار تامین خوراک خواهد بود .
  نکته ای که در این میان کمی نگران کننده است عدم توانایی مالی و فنی برای احداث این طرح از جانب بخش خصوصی خواهد .

 3. با سلام و تبریک به خاطر این حرکت نادر
  1- من پلدختری نیستم ولی به آقای کائیدی، مردم پلدختر و لرستان و استاندار محترم به خاطر جدیت در کلنگ زنی پالایشگاه کمال تشر را دارم.
  2- با تمام خوشبینی های موجود، ولی چرا چندان در رسانه ها و بویژه صدا و سیما این خبر پوشش داده نشد؟ به نظرتون مردم سرکار نیستند؟ یعنی ارزش این خبر نزد رسانه ها (به استثناء لرنا و لور) از خبر شمار باسوادان یک روستا کمتر است؟!!
  3- شدیداً و مظلومانه امیدواریم این طرح هم بمانند سایر طرح های بیشمار استان دچار کمبود منابع مالی، توقف در اثر بوروکراسی و چه و چه… نشود و با سرانجام برسد.

 4. با سلام مجدد
  من همیشه عجولم و عذر می خوام بابت پس و پیش نوشتن جملات بالا و غلط های ادبی آن

 5. واله باتوجه به نزدیکی مابه پلدختروپرس وجوی فراوان به این نتیجه رسیدم که اینهافقط شانتاژخبریست وخبریازپالایشگاه نیست.متاسفانه نماینده های دولتی به جزتبلیغات دروغ هیچ کاری بلدنیستند.تبلیغ ازجیب بیت المال رای همازهمانجا.
  ضمنن نیروگاه1000واتی خرمابادهم به شهرمرزی اسلا م اباددرحال انتقالست وکارخانه سیمان هم بسته شد
  خیال همه لرهاجمعکه تاجنگ احتمالی بعدی هیچکسازانهاسوالی نخواهدپرسید

 6. دیرک-میردریکوندی :واله باتوجه به نزدیکی مابه پلدختروپرس وجوی فراوان به این نتیجه رسیدم که اینهافقط شانتاژخبریست وخبریازپالایشگاه نیست.متاسفانه نماینده های دولتی به جزتبلیغات دروغ هیچ کاری بلدنیستند.تبلیغ ازجیب بیت المال رای همازهمانجا.ضمنن نیروگاه1000واتی خرمابادهم به شهرمرزی اسلا م اباددرحال انتقالست وکارخانه سیمان هم بسته شدخیال همه لرهاجمعکه تاجنگ احتمالی بعدی هیچکسازانهاسوالی نخواهدپرسید

  دوست عزیز جناب آقای میردریکوندی سلام.
  طرز تفکر افرادی مثل شما که با لحنی مغرضانه که همین لحن بد صحبت باعث بی اعتنایی سرمایه گذاران و غیربومیان به مناطق ما شده باعث شرمندگی من شد. دوست عزیزم توجه شمارابه این آیه صم بکم عمی فهم لا یعقلون.” (بقره / ۱۷۱) جلب میکنم.
  دوست من کدام شانتاژ ؟؟؟؟؟؟ شمارابه همه مقدساتتان قسم می دهم که اینگونه اظهار نظرهایی که دور از شان مردم فهیم و قدرشناس پلدختر هست ،جلوی پیشرفت لرستان را نگیرید.

 7. دیرک-میردریکوندی :واله باتوجه به نزدیکی مابه پلدختروپرس وجوی فراوان به این نتیجه رسیدم که اینهافقط شانتاژخبریست وخبریازپالایشگاه نیست.متاسفانه نماینده های دولتی به جزتبلیغات دروغ هیچ کاری بلدنیستند.تبلیغ ازجیب بیت المال رای همازهمانجا.ضمنن نیروگاه1000واتی خرمابادهم به شهرمرزی اسلا م اباددرحال انتقالست وکارخانه سیمان هم بسته شدخیال همه لرهاجمعکه تاجنگ احتمالی بعدی هیچکسازانهاسوالی نخواهدپرسید

  آقای میردریکوندی سلام.
  برادر عزیزم من علی کرموند هستم بچه جلگه خلج.همون جایی که کلنگ پالایشگاه رو زدند.دوست من اگه تحصیل کرده هستید که مطمئنا هستید اینجور حرف زدن شایسته و زیبنده یک جوان نجیب و تحصیلکرده پلدختر نیست.برادر عزیزم ساخت پالایشگاه جلگه خلج در منطقه سرکان نه شانتاژهست نه تبلیغات. کاملا واقعی هست.
  روستای ما دارای دوبخش هست که یک قسم از ساکنان آن اهالی بالاگریوه و مشهورترین فامیلیهای این منطقه بالاگریوه نشین را فامیلیهای سلیمانی و کرموند تشکیل میدهند.
  در قسمت روبروی جلگه خلج که زمین های منابع طبیعی می باشد قبلا مهاجرینی از کوهدشت و اندیمشک که در محل به «عبدولی» مشهور هستند ساکن بوده اند. دوست عزیزم پالایشگاه مراحل آماده سازی خود را حدود یکسال هست طی نموده است.
  در صورت تمایل می توانم عکس مراحل ساخت و زحمات پرسنل زحمتکش شرکت نفت که در حال آماده سازی محل هستند را برای لرنا ارسال خواهم کرد تا به مغرضانه بودن حرفهای برخی پایان داده شود.
  می خواهم از دکتر کائیدی بخاطر این پالایشگاه تشکر کنم. به قرآن من دوره قبلی به رای ندادم حتی بر علیه اش هم تبلیغ کردم.ولی بخاطر کاری که برای مردم پلدختر انجام داده من به دکتر کائیدی رای خواهم داد.

 8. برادر عزیزم من علی کرموند هستم بچه جلگه خلج.همون جایی که کلنگ پالایشگاه رو زدند.دوست من اگه تحصیل کرده هستید که مطمئنا هستید اینجور حرف زدن شایسته و زیبنده یک جوان نجیب و تحصیلکرده پلدختر نیست.برادر عزیزم ساخت پالایشگاه جلگه خلج در منطقه سرکان نه شانتاژهست نه تبلیغات. کاملا واقعی هست.
  روستای ما دارای دوبخش هست که یک قسم از ساکنان آن اهالی بالاگریوه و مشهورترین فامیلیهای این منطقه بالاگریوه نشین را فامیلیهای سلیمانی و کرموند تشکیل میدهند.
  در قسمت روبروی جلگه خلج که زمین های منابع طبیعی می باشد قبلا مهاجرینی از کوهدشت و اندیمشک که در محل به «عبدولی» مشهور هستند ساکن بوده اند. دوست عزیزم پالایشگاه مراحل آماده سازی خود را حدود یکسال هست طی نموده است.
  در صورت تمایل می توانم عکس مراحل ساخت و زحمات پرسنل زحمتکش شرکت نفت که در حال آماده سازی محل هستند را برای لرنا ارسال خواهم کرد تا به مغرضانه بودن حرفهای برخی پایان داده شود.
  می خواهم از دکتر کائیدی بخاطر این پالایشگاه تشکر کنم. به قرآن من دوره قبلی به دکتر کائیدی رای که ندادم حتی بر علیه اش هم تبلیغ کردم.ولی بخاطر کاری که برای مردم پلدختر انجام داده من به دکتر کائیدی رای خواهم داد.

 9. سرنوست پالایشگاه پلدختر هم مانند فاز 4 کارخانه سیمان دورود است ……..

  لرستان ما از تعداد کلنگ های دروغین به یک آبکش بیشتر شبیه است تا یک استان!!!!

  شاید در یکی از همین مراسمات کلنک زنی به نفت رسیدیم …

 10. با تبريك مضاعف خدمت مردم شريف لرستان

  اميذوارم اين طرح عمراني مثل ساير طرح هاي استاني نبوده وان شاءالله هرچه زودتر به بهره برداري برسد

 11. با عرض سلام وقتی ما بالاترین ÷ست سیاسی کشور در اختیارمان بود وغلتی نکردیم از دیگران چه انتظاری داریم ببینید کرمان را ببیند یزد را ببینید اردبیل را از ماست که بر ماست

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.