وزیر مسکن باز هم نیامد/ آيا دولت دهم لرستان را فراموش مي كند؟

نيكزاد وزیر مسکن که با قرار قبلی قرار بود روز دوازدهم آبانماه در لرستان حضور پیدا کند پس از بازدید از شهرستانهای ازنا، الیگودرز، دورود و بروجرد متاسفانه به خرم آباد نيامد. اخيرا نيز در حالیکه قرار بود وزیر مسکن و شهرسازی پس از حدود چهار ماه به وعده آبانماه خود برای تکمیل سفر نیمه تمام به لرستان عمل کند که بازهم در دقایق پایانی روز گذشته (اول اسفند) سفر وزیر به لرستان به دلیل آنچه جلسه کاری عنوان شد لغو گردید. در طول دهه فجر نيز به رغم کلنگ زنی و افتتاح تعدادي پروژه دريغ از حضور يكي از معاونان وزراء دولت دهم 

متن كامل 

 به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، در حالیکه قرار بود وزیر مسکن و شهرسازی پس از حدود چهار ماه به وعده آبانماه خود برای تکمیل سفر نیمه تمام به لرستان عمل کند که بازهم در دقایق پایانی روز گذشته سفر وزیر به لرستان به دلیل آنچه جلسه کاری عنوان شد لغو گردید تا باز هم پروژه های حوزه مسکن و شهرسازی لرستان در حسرت دیدار وزیر باقی بماند. 

دوازدهم آبان ماه سال جاری بود که وزیر مسکن برای بررسی مشکلات حوزه مسکن و شهرسازی استان لرستان عازم این استان شد تا این سفر در نیمه های روز به دلیل آنچه ماموریت ویژه رئیس جمهوری برای وزیر ذکر شد نیمه تمام باقی بماند. 

مشکلات حوزه مسکن لرستان همچنان در حسرت وزیر 

آن روز خبرگزاری مهر با اشاره به موضوع رخ داده در گزارشی با تیتر «مشکلات حوزه مسکن لرستان در حسرت وزیر» مراتب گلایه ها و نگرانی های مردم این استان را انتشار داد تا وزیر وعده کند که به زودی برای تمام کردن سفر خود به لرستان خواهد آمد. 

این در حالی بود که در اعلام برنامه های وزیر مسکن در سفر یک روزه به لرستان شاید مهمترین بخشهای این برنامه را مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان مسکن لرستان و جلسه شورای مسکن استان تشکیل می داد که وزیر در برنامه یک روزه خود این بخشها را حذف کرد تا به ماموریت ویژه رئیس جمهوری برسد. 

حضور نیافتن وزیر در مراسم تودیع و معارفه و جلسه شورای مسکن در حالی رخ داد که قرار بود این برنامه ها به جهت حضور علی نیکزاد با تاخیر آغاز شود تا مهمانان حداقل دو ساعت و نیم را منتظر وزیر بمانند و در نهایت با معاون وزیر رو برو شوند. 

به هر حال مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان لرستان بدون حضور وزیر برگزار شد تا حضور نیافتن وزیر مسکن و شهرسازی موجب گلایه نماینده مردم خرم آباد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شود

پرونده بدقولی های وزیر مسکن تکمیل شد 

از سوی دیگر با توجه به اینکه علی نیکزاد پیش از انتصاب در استانداری اردبیل و وزارت مسکن، معاون عمرانی استانداری لرستان بوده است انتظار می رفت در سفر به لرستان کمی خوش قول تر باشد زیرا پروژه های در دست اجرا در لرستان در حوزه کاری وزیر مسکن یکی از مشکل دارترین پروژه های استان محسوب می شود. 

به هر حال بنابر وعده قبلی قرار بود علی نیکزاد همزمان با سوم اسفندماه سال 88 پس از حدود چهار ماه از سفر نیمه کاره قبلی خود به لرستان سفر کند تا مشکلات این حوزه را مورد بررسی قرار دهد که این سفر نیز به دلیل یک جلسه کاری لغو شد. 

این در حالی است که لرستان دارای هفت پروژه در بخش مسکن و شهرسازی است که پروژه های مسکن مهر، دهکده المپیک، ورزشگاه و بیمارستان الیگودرز، بیمارستان پلدختر، بیمارستان بروجرد و بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد هر کدام با مشکلات خاص خود مواجه هستند. 

این روند بی توجهی وزیر مسکن در حالی رخ می دهد که در طول دو هفته اخیر بنابر اظهارات یک منبع آگاه چندین نوبت سفر وزیر به تعویق افتاد تا در نهایت امروز نیز با لغو این سفر پرونده بدقولی های وزیر مسکن در سفر به لرستان تکمیل شود. 

جلسه کارگروه عمران با حضور معاونان رئیس جمهوری و وزرا در هاله ابهام! 

از سوی دیگر این اتفاقات در حالی رخ می دهد که قرار بود جلسه کارگروه توسعه استان لرستان نیز در اواخر بهمن ماه سالجاری با حضور معاونان رئیس جمهوری و چند تن از وزرا به ریاست معاون اول رئیس جمهور در خرم آباد برگزار شود که در حال حاضر با وجود گذشت سه روز از اسفندماه خبری نیز از برگزاری این جلسه نیست. 

کارگروه توسعه استان لرستان یکی از مصوبات ویژه هیئت دولت برای بررسی مشکلات استان لرستان در سطح کلان می باشد. 

در این کارگروه وزرای بهداشت و درمان، راه و ترابری، جهاد کشاورزی، نیرو،مسکن و شهرسازی، صنایع و معادن و معاونت های راهبردی و میراث فرهنگی ریاست جمهوری عضو هستند و ریاست این کارگروه بر عهده معاون اول رئیس جمهوری قرار دارد. 

دهه فجر استان لرستان خالی از مسئولان کشوری! 

این روند بی توجهی مسئولان ملی به استان لرستان در حالی به وقوع می پیوندند که پیش از این نیز در دهه فجر سالجاری به رغم حضور اکثر وزرا و معاونان رئیس جمهوری در استانهای مختلف کشور هیچ کدام از مسئولان ارشد در سطح ملی برای افتتاح پروژه ها به لرستان نیامدند تا روند بی مهری مسئولان در لرستان ادامه داشته باشد. 

این در حالیست که در طول دهه فجر به رغم کلنگ زنی و افتتاح پروژه هایی چون پالایشگاه نفت، چهار خطه دورود – ازنا، خط انتقال آب شرب شهرستان ازنا، کارخانه پلی استر الیگودرز و تصفیه خانه آب خرم آباد که می توانست با حضور حداقل معاونان وزرا به بهره برداری برسد اما خبری از هیچ کدام از مسئولین کشوری در استان نبود تا لرستان یکی از بی نصیب ترین استانها در سفر مسئولان ملی نام بگیرد. 

از سوی دیگر مراسم سخنرانی روز 22 بهمن ماه در خرم آباد و دیگر شهرستانهای استان نیز خالی از حضور مهمانان ملی برگزار شد که این امر نیز جای گلایه را برای مردم خرم آباد باقی گذاشت. 

کلنگ زنی پالایشگاه بدون حضور مسئولان وزارتخانه! 

کلنگ زنی پالایشگاه نفت لرستان نیز که پیش بینی می شد حداقل در سطح یکی از مقامات عالی وزارت نفت مهمان داشته باشد تنها با حضور مسئولان استانی و حضور پرشور مردم انجام شد تا بازهم خبری از حضور مسئولان ملی در لرستان در هیچ جایی به ثبت نرسد. 

این روند بی توجهی به استان لرستان موجب گلایه شدید مردم نیز شده است که این امر را می توان به وضوح در دیدگاهها و آرا آنان دید. 

جایگاه ویژه لرستان و دغدغه های رئیس جمهوری 

لرستان در حال حاضر با توجه به روند بی توجهی مسئولان تقریبا به یکی از استانهای فراموش شده در برنامه کاری مسئولان ارشد به ویژه وزرا تبدیل شده است تا استاندار لرستان بار این بی توجهی را به تنهایی به دوش بکشد. 

از سوی دیگر به نظر می رسد حضور مسئولان در استانهای کمتر برخوردار کشور نه تنها به صرف افتتاح پروژه بلکه برای دیدار با مردم، بازدید از روند پروژه های در دست اجرا و تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب باید بیشتر مورد توجه دولتمردان قرار گیرد تا اینگونه بی توجهی ها موجبات رنجش مردم را فراهم نکند. 

استان لرستان با دارا بودن پروژه های مختلفی در سطح ملی نیازمند توجه ویژه تری از سوی مسئولان است و از سوی دیگر با توجه به جایگاه شعار «عدالت محوری» در راس برنامه های دولت نهم و در پی آن دولت دهم به نظر می رسد لرستان به عنوان یکی از استانهای کمتر توسعه یافته باید در اولویت توجه ویژه ای قرار گیرد. 

این در حالی است که پیش از این نیز رئیس جمهوری در دیدار با نمایندگان استان لرستان این اطمینان را داده بود که توجه ویژه به استان لرستان یکی از دغدغه های اصلی وی محسوب می شود. 

محمود احمدی نژاد در این دیدار که در ماههای اخیر برگزار شد عنوان کرده بود: ما باید در جهت محرومیت زدایی اعتبارات ویژه ای به استان لرستان اختصاص دهیم تا با کار بیشتر و رفع محرومیت در این استان عدالت حاکم شود. به هر حال دغدغه های دولت در توجه به مقوله عدالت محوری و توجه به استانهای کمتر برخوردار باید با حضور پررنگ مسئولان ارشد کشور رنگ اجرایی تری به خود بگیرد تا این توجه ویژه توسط مردم لرستان نیز به خوبی ملموس باشد.

Advertisements

یک فکر برای “وزیر مسکن باز هم نیامد/ آيا دولت دهم لرستان را فراموش مي كند؟”

  1. سعی نکنین با جنحال موجبات پیشرفت استان را فراهم کنین، به جای شعار دادن یه یا علی بگین و مشغول شین مقابل مقامات هم حرف برنده بزنید، آخه با هوچیگری که نمیشه کاری از پیش برد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.