چند پيشنهاد استراتژيك به و داماشي ها و كوثري‌هاي لرستان

محمودرضا شرفي: …چندی است که جملگي کارشناسان ورزشی استان به دنبال راه چاره‌ای برای تیم‌های هم‌ولایتی لیگ یکی‌مان يعني كوثر و داماش هستند تا آنها را هر چه زودتر از رتبه‌ی 13 که زیاد هم نحس نیست بیرون بیاورند و به ساحلي امن و امان رهنمون سازند! از جمله: در نشریات محلی و سایت‌های اينترنتي، راه‌های برون‌رفت از بحران این 2 تیم را به مناقصه گذاشته‌اند

—————————————- متن كامل ———————————–

 هر چه هم که بخواهی به دنبال فوتبال نروی، این فوتبال است که سفت یقه‌ات را می‌چسبد و تو را به دنبال خود می‌کشاند! البته به قول آن کارشناس محترم و مفسر بزرگ ورزشی: «دنیای مستطیل سبز و توپ گرد و موقعیت عالی و دروازه‌ي خالی و دیگر هیچ»! این خاصیت فوتبال است…

و اما، چندی است که جملگي کارشناسان ورزشی استان به دنبال راه چاره‌ای برای تیم‌های هم‌ولایتی لیگ یکی‌مان يعني كوثر و داماش هستند تا آنها را هر چه زودتر از رتبه‌ی 13 که زیاد هم نحس نیست بیرون بیاورند و به ساحلي امن و امان رهنمون سازند! از جمله: در نشریات محلی و سایت‌های اينترنتي، راه‌های برون‌رفت از بحران این 2 تیم را به مناقصه گذاشته‌اند تا هر چه زودتر یک نفر پیدا شود و ان‌شاء‌الله تعالي راه‌کار مفیدی ارائه نماید و به خوبی، خوشی و میمنت، مژدگانی ناقابلی نیز دریافت نماید و صد البته با اين عمل خير، فوتبال‌دوستان هم‌استانی را از نگرانی رهایی بخشد.

این شد که ما هم دل به دریا زدیم و گفتیم: مگر ما از دیگران چه کم داریم؟! ناسلامتی برای خودمان کارشناس ورزشی نیستیم که هستیم، قلم نداريم كه داريم. فقط عکس با شورت ورزشی نداریم!

این شد که نشستیم و نشستیم و فکر کردیم و فکر کردیم و به این نتایج رسیدیم:

گفته می‌شود که تیم کوثر كه در لرستان واقع در غرب ایران قرار دارد، اين استان دل‌انگيز را جهت برپايي اردویی مفرح و دل‌پذیر ترک نموده و به جنوب شرقی کشور رفته و در تعطيلات نيم‌فصل، آن‌جا اطراق نموده است. اين تيم در ادامه‌ي مسافرتش به شهركرد در جنوب غربي ايران مي‌رود و سپس اردويي يك هفته‌اي نيز در رضوان‌شهر انزلي در به شمال مايل به غربی ايران مي‌رود و در نهايت با روحیه‌ای مضاعف در اولين بازي دور برگشت با پگاه گيلان بازي مي‌كند و بعد به وطن عزيز يعني لرستان برمي‌گردد.

از جايي كه ما کارشناس مجربی می‌باشیم، پیشنهاد می‌کنیم: ای کوثر! ای دوست‌داشتنی، ای تیم تودل‌برو، ای که در رتبه‌ی «اسمش‌ رو نبر» قرار داری، تو که داری تمام دروس جغرافیا را با موفقیت می‌گذرانی، بهتر نیست که سری به شمال شرقی کشور نیز بزنی و در شهر مقدس نشهد از نتایج دلپذیرت توبه نمایی و رخت فوتبال را از تن به درآوری و مانند پهلوانان که موقع خداحافظی چهار گوشه‌ی زمین را بوسه می‌زنند، تو نیز كه چهار گوشه‌ي ايران را گشته‌اي برای همیشه از فوتبال خداحافظی کنی و اين قدر اعصاب ما را با نتايج مايل به صفرت خراب نكني؟ تو که زحمت کشیده‌ای و 3 ضلع کشور را پیموده‌ای، کار زیادی نیست، این یک ضلع شمال‌شرقی را هم اگر بروی این پازل چهار گوشه‌ی گود کامل می‌شود!

می‌دانم الان داری به این موضوع فکر می‌کنی، اما ای تیم دوست‌داشتنی، ای دلپذیر، این که نیاز به فکر کردن ندارد! برای لحظاتی چشم‌هایت را ببند و تصور کن که با این کار چه قدر عاشق سینه‌چاک فوتبال را خوشحال می‌کنی! تصور کن که دیگر لازم نیست اين همه آدم در سرما و گرما هی به دنبال تو به ورزشگاه بیایند و داد و هوار راه بيندازند و دست آخر با اعصاب نه چندان نرمال به خانه باز گردند!

تصور کن که دیگر این‌قدر مالکانت لازم نیست برایت پول خرج کنند تا تو پیش در و همسایه آبرو داری کنی، تصور کن که سرپرستت چه‌قدر در نبود تو اعصابش آرام تر می‌شود و می‌تواند به کار و زندگی‌اش برسد.

تصور كن ديگر لازم نيست براي پيدا كردن يك زمين تمرين در شهرت غريب باشي و تصور كن كه ديگر لازم نيست آن همه رو به مسوولين ادارات استان بيندازي كه مدام دودره‌ات مي‌كنند!

ای تیم دوست داشتنی! می‌دانم که این همه تصور کردن برایت سخت است، اما تصورکن مرگ یک‌بار و شیون یک بار!

پيشنهادات براي برادران داماشي دورود

ما که کارشناس ورزشی باشیم برای آن یکی تیم دیگرمان که اتفاقاً او نیزدر رتبه‌ی منحوس و «اسمش ‌رو نبر» قرار دارد نيز راه حل داریم! اصلاً نمي‌دانم جديداً چرا شبيه اعضاي محترم شوراي شهر خرم‌آباد شده‌ام و مدام دست در جيب كتم مي‌كنم و راه حل از خود در مي‌كنم!

شنیده‌ایم تیم داماش که به صورت نصف و نیمه هم‌ولایتی‌مان است، نزد هم‌خانواده‌ي بزرگ‌تر خود در گیلان رفته تا هم آب و هوایی تازه کند و هم نزد برادر بزرگترش چند روزی را به خوبی، خوشی، سلامتی و با فراغ بال در سواحل زیبای بحر خزر بگذراند.

ما که کارشناس ورزشی می‌باشیم پیشنهاد می‌کنیم که: تمام اعضای اين تیم، سوار یک قایق موتوری شوند!  می‌دانم الان می‌گوئید که چه‌طور تیم به این بزرگی سوار یک قایق موتوری شود؟! اما نمی‌دانید که تمام صفایش در این قسمت است! به هر حال، اميدوارم تا جایی که امکان دارد به همراه قايق به پیش بروند تا جایی که سوخت قایق‌شان تمام شود و این‌قدر آن‌جا بمانند تا یک‌نفر پیدا شود و آنها را به خانه خود ببرد. می‌گویند: آن طرف دریا کشورهای خارجی قرار دارند. خدا را چه دیدی؟ شاید بخت با آنها یار بود و همین‌طوری زد و لژیونر شدند! می‌دانید چه‌قدر خوب می‌شود؟

اول از همه امیر عابدینی با صدای بلند می‌گوید: آخیش راحت شدم! حالا دیگر تمام حواس پنج‌گانه‌ام را به داماش گیلان می‌سپارم!

دوم: تماشاگران دورودی می‌گویند: دیگر لازم نیست 11 هزار نفر برای تشویق 11 نفر بیاییم و هرکدامشان می‌رود پی کار و زندگی خودش! تازه قیمت هتل در تهران نیز ارزان می‌شود و از همه مهمتر این که لازم نیست این قدر پول خرج ترانسفر این تیم از تهران به دورود و بالعکس شود.

ببینید چه قدر راه حل ساده‌ای ارائه کردیم! تمام خرجش کرایه کردن یک قایق موتوری است با چند لیتر سوخت که بتواند تا جایی امکان دارد از دسترس خارج گردد. به همين سادگي!

نتیجه‌گیری ورزشی: شانس از لرستان رخت بربسته است

نتیجه‌گیری گردشگری: قیمت یک شب اقامت در یک هتل دورود چقدر می‌شود؟

نتیجه‌گیری ریاضی: 13 براي لرستاني‌ها مهمترین عدد در بین اعداد است.

نتیجه‌گیری گل‌کاری: از یک کارشناس که تسلط کاملی به گل‌کاری طرف مقابل دارد با حقوق مکفی به عنوان کارشناس دعوت به عمل می‌آید.

نتیجه‌گیری روان‌پزشکی: بعضی وقت‌ها توهم برای سلامتی مفید است!

Advertisements

3 دیدگاه برای «چند پيشنهاد استراتژيك به و داماشي ها و كوثري‌هاي لرستان»

 1. از شما بعیده چنین نظرات ممزخرفی رو داخل وبلاگتون منعکس کنید

 2. طنز جالبی بود ولی جاش تو این وبلاگ نبود
  ضمنا مسئولینی که هی بوق و کرنا دستشون گرفتن و میگن بدنبال طرحها ومصوبات ریاست جمهوری هستند چرا این تیمی رو که داریم رها کردن
  پس معلوم میشه همش شعاره
  یعنی اصلا هم نباید انتظاری باشه وقتی نماینده مردم دورود توی شبکه استانی میاد و میگه روستای ژان و بابا محمد هنوز یک وجب آسفالت نداره دیگه جای هیچ گله و شکایتی رو نمیزاره به قوله بعضیا ((( اگر هم گله ای هست دگر حوصله ای نیست )))
  ولی قابل توجه این نماینده . . . . باید عرض کنیم که روستای ژان سالهست که آسفالت شده و کیفیت آسفالتش هم در با اون حجم محموله های سنگ معدن دریژان بالاتر از جاده های اصلی هست و روستای بابا محمدالن پنج ساله که آسفالت شده
  من معذرت میخام که این بحث ورزشی سیاسی شد
  به هر حال امیدوارم یه روزی این تیمها موفق بشن

 3. وجدانا بايد كاسه كوزه فوتبال رو توي اين استان جمع كرد . نتايج تيمهاي لرستان هم مثل اقتصادشه

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.