23هزار معتاد لرستاني در حال بهبودي هستند

جانشين دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر لرستان: 23هزار معتاد لرستاني در حال بهبودي و سم‌زدايي هستند. از اين تعداد معتاد در حال بهبودي استان، 50 درصد در مراكز سم‌زدايي، 46 درصد در منزل و چهار درصد با استفاده از شيوه‌هاي ديگر در حال بهبودي هستند. مهم‌ترين چالش فرآروي پيشگيري از اعتياد شبكه‌اي بودن عوامل اعتياد است. در حال حاضر بيش از 2 ميليون معتاد در كشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم‌آباد، حسين ‌اميني عصر امروز در كارگاه آموزشي پيشگيري از سوءمصرف مخدر و داروهاي روانگردان كه در دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از اين تعداد معتاد در حال بهبودي استان، 50 درصد در مراكز سم‌زدايي، 46 درصد در منزل و چهار درصد با استفاده از شيوه‌هاي ديگر در حال بهبودي هستند.
وي افزود: در حال حاضر 43 مركز سم‌زدايي معتادان كه از طريق معتادان بهبود يافته و خودگردان اداره مي‌شوند، در استان لرستان فعال است.
جانشين دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: از اين مراكز تاكنون هفت مركز موفق به دريافت مجوز سازمان بهزيستي شده‌اند و صدور مجوز بقيه مراكز در دست پيگيري است.
اميني اظهار داشت: در حال حاضر بيش از 2 ميليون معتاد در كشور وجود دارد.
وي با بيان اينكه مهم‌ترين چالش فرآروي پيشگيري از اعتياد، شبكه‌اي بودن عوامل اعتياد است، گفت: سه ركن اصلي اعتياد در جامعه قاچاقچيان، معتادان و مواد مخدر هستند.
جانشين دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: مهم‌ترين چالش فرآروي پيشگيري از اعتياد شبكه‌اي بودن عوامل اعتياد است.
اميني از بيماري روحي و جسمي، اضطراب، افسردگي و عاطفي بودن بيش از حد … به عنوان بخشي از عوامل زمينه‌اي غير قابل شمارش اعتياد نام برد.
وي يادآور شد: بهترين راهكار براي پيشگيري از اعتياد، توانمند‌سازي افراد بر اساس آموزش مهارت‌هاي زندگي است.
در اين كارگاه يك روزه 30 نفر از دانشجويان اين دانشگاه حضور داشتند.

Advertisements

2 دیدگاه برای «23هزار معتاد لرستاني در حال بهبودي هستند»

 1. سلام
  تا زمانی که مواد مخدر مثل نقل و نبات وسط شهر توزیع می شه مبارزه بی معناست
  بهترین جوانان این مملکت در مرزها به دست قاچاقچیان شهید می شن و با توزیع کنندگان برخورد جدی نمیشه.دو هزار کیلومتر مرز کشور رو بخوان کنترل کنن خیلی سخته باید پذیرفت
  حفر کانال و مسدود کردن فیزیکی مرزها و مراقبت های نظامی در طول این مسیر میلیاردها تومان اعتبار لازم داره و نیروی انسانی نظامی کشور هم محدوده………………
  ولی……
  انصافا ……..
  درب ورودی زندانها بین یک تا دو متر بیشتر نیست
  حداقل اینجارو کنترل کنیم— تا مجبور نباشیم بین زندانی ها سرنگ توزیع کنیم برای جلوگیری از تزریق مشترک
  با تشکر از شما که تمام و کمال منعکس می کنید

 2. سلام بر تمامی موکلین من.
  من چقدر خبر خوش به شما بدم. واقعا اگه به من رای ندین حرومتون این همه نکات ظریف تر از همه ی ظرافتهای عالم.
  اولین اقدام من در بدو ورود به مجلس ، البته بعد از اسباب کشی و ثبت نام بچه ها در مدرسه و کلاس های حاج خانم و خرید یه ماشین برای عیال و ارتباط با برخی فراکسیون ها و در راستای اینکه چه جوری میشه ….. و دوم اینکه چه جوری نمیشه…… و سوم اینکه کی و چه موقع باید فلان چیزو گفت و چه موقع داد زد و مصلحت داد زدن و مصلحت سکوت و……
  آقا کارمو شروع می کنم . اول اول مسئله اعتیاد. این اشرف پهلوی رو می کشونم مجلس یه پدری ازش در میارم اون ورش پیدا بشه.زنیکه بی همه چیز ، نمی خوای دست از سر این جوونای ما ورداری .خجالت نمی کشی .اون بابات و داداشتو ببین.یعنی فکر کردی با چشای باباغوریت از اونا قلدرتری.
  !؟!؟!؟!؟؟!؟؟؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟؟!؟!؟////»»»:<
  این علامت ها اشاره های اعضای مرکزی ستاده. میگن اشرف پهلوی 31 ساله گورشو گم کرده رفته.
  آخه من از دست اینا کجا برم . یه سره توی این ستاد میشینن جوجه کباب بی استخوون سفارش میدن مثه … می خورن. اظهار فضل می کنن. خنگهای ببو. رفته که رفته .دستور میده بفرستن.مگه من برم مجلس خودم میرم در اداره ها وام میگیرم آی کیو ها!!!
  معلومه فامیلامو میفرستم .

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.