بيشتر صنايع اليگودرز غير فعال هستند

فرماندار اليگودرز: هم اكنون 172 واحد صنعتي توليدي در اليگودرز داراي پرونده بهره‌برداري است كه بيشتر آنها غير فعال و نيمه فعال هستند. مدير كل صنايع استان لرستان: هم اكنون يك هزار و 450 واحد صنعتي و معدني در سطح استان لرستان پروانه بهره‌برداري گرفته‌اند، گفت: از اين تعداد 220 واحد آنها به دلايل مختلف غيرفعال مي‌باشند. حجت‌الاسلام يدالله رضايي امام جمعه اليگودرز: به رغم اينكه اين شهر مي توانست يك قطب بزرگ صنعتي كشور مطرح شود، ولي با ركود شديد مواجه است. 

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام يدالله رضايي عصر امروز در جلسه كار گروه صنعت و معدن اليگودرز اظهار داشت: طي چند سال گذشته واحدهاي توليدي و صنعتي خوبي در اليگودرز پروانه بهره‌برداري گرفته‌اند، اما به علت عدم نظارت و يا عدم پرداخت به موقع تسهيلات اكثر آنها هنوز به مرحله توليد نرسيده‌اند.
وي افزود: به رغم اينكه اين شهر مي توانست يك قطب بزرگ صنعتي كشور مطرح شود، ولي با ركود شديد مواجه است.
رضايي با بيان اينكه اين امر موجب رشد بيكاري در اين منطقه شده است، گفت: مسئولان بايد در اين زمينه تلاش كنند، تا اين مشكلات اين شهرستان را در بحث اشتغال حل كنند.
امام جمعه اليگودرز گفت: با توجه به محروميت منطقه مسئولان بايد تسهيلات و توجه حمايتي خود را به بخش صنعت و توليد اين شهر بيشتر كنند.
رضايي اظهار داشت: صاحبان صنايع بايد تسهيلات خود را در كارهاي مفيد بكار ببرند.
وي از مسئولان خواست نظارت بيشتري در اين زمينه داشته باشند.
در ادامه مدير كل صنايع استان لرستان در اين جلسه با اشاره به اينكه هم اكنون يك هزار و 450 واحد صنعتي و معدني در سطح استان لرستان پروانه بهره‌برداري گرفته‌اند، گفت: از اين تعداد 220 واحد آنها به دلايل مختلف غيرفعال مي‌باشند.
علي مهدوي اظهار داشت: حدود 40 درصد معادن استان لرستان در شهرستان اليگودرز واقع شده اند.
وي تصريح كرد: 42 واحد از 171 واحد صنعتي اليگودرز هم اكنون غير فعال هستند كه مجموعه مديران شهرستان و اداره كل صنايع تمام نيرو و توان خود را براي حل مشكلات آنها به كار خواهند برد.
وي اظهار داشت: يكي از مشكلاتي كه بر روي صنعت ما تاثير گذار بوده بحران اقتصادي دنيا مي‌باشد كه امسال بيشتر از سال گذشته در كشور نمايان شده است.
در ادامه فرماندار شهرستان اليگودرز گفت: هم اكنون 172 واحد صنعتي توليدي در اليگودرز داراي پرونده بهره‌برداري است كه بيشتر آنها غير فعال و نيمه فعال هستند.
مهدي‌وفايي مقدم افزود: اكثر مراكز صنعتي وتوليدي كوچك كه درقالب طرح‌هاي مختلف در اليگودرز ايجاد شده نيازمند توجه بيشتر مسئولان است.
وي اظهار داشت: عدم پرداخت به موقع تسهيلات از عمده مشكلات بخش صنعت و معدن اين شهرستان است.

Advertisements