نماينده كوهدشت: پس از انقلاب به لرستان توجه نشده است

علي شاهرخي  نماينده كوهدشت و رييس‌كميسيون قضايي مجلس:   بالاترين سرمايه‌گذاري ها در استان لرستان مربوط به قبل از انقلاب بوده كه چند كارخانه بزرگ همچون پارسيلون در لرستان احداث‌كرده‌اندكه آنها هم با مشكل روبه‌رو شده و تعديل نيروكرده‌اند و امروز در شرايط مطلوبي قرار ندارند.اينكه كسي ادعا كنند مردم لرستان استعداد ندارند يا موقعيت جغرافيايي منطقه خوب نيست، زمين‌هاي حاصلخيز ندارد يا منطقه خشك است و آب ندارد اينها را نمي‌پذيريم تنها دليلي‌كه مي‌تواند حجم بالاي بيكاري لرستان بي‌توجهي مسوولان است پس از پيروزي انقلاب توجه خاصي به لرستان نشده است 

ايلنا: رييس‌كميسيون قضايي مجلس با تاكيد بر اينكه وضعيت معيشت و اقتصاد لرستان به هيچ عنوان مطلوب نيست،گفت: اگر وضع يك منطقه مطلوب باشد ميزان بيكاري آن كاهش مي‌يابد در حالي كه لرستان رتبه اول بيكاري را دركشور دارد.
علي شاهرخي با اعلام اينكه لرستان رتبه اول بيكاري را دركشوروكوهدشت رتبه اول بيكاري را در استان لرستان دارد،گفت: هنگامي‌كه بيكاري دريك منطقه به اين حد بالاست ديگر هيچ‌كس نمي‌تواند ادعاكندكه اين منطقه در رفاه به سر مي‌برد.
وي با اعلام اينكه نرخ بالاي بيكاري معنا،گفت: همه كارشناسان و اقتصاددانان مي‌دانند كه اگربيكاري بيداد مي‌كند يعني صنعت و كشاورزي فعال نيست، سرمايه‌گذاري نمي‌شود، مسوولان توجه لازم را به آن منطقه ندارند، تسهيلات به اندازه كافي وجود ندارد، آن منطقه از لحاظ جغرافيايي در حالت بحران است و صدها دليل ديگر را مي‌توان براي ميزان بالاي بيكاري تعريف‌كرد.
نماينده كوهدشت با اعلام اينكه منطقه لرستان از موفقيت جغرافيايي خوبي برخوردار است،گفت:كم‌لطفي به استان را قبول داريم اما اينكه كسي ادعا كنند مردم لرستان استعداد ندارند يا موقعيت جغرافيايي منطقه خوب نيست، زمين‌هاي حاصلخيز ندارد يا منطقه خشك است و آب ندارد اينها را نمي‌پذيريم بنابراين تنها دليلي‌كه مي‌تواند حجم بالاي بيكاري را در لرستان توجيه كند بي‌توجهي مسوولان است.
وي با اعلام اينكه دولت نمي‌تواند مستقيم در لرستان سرمايه‌گذاري كند گفت: قانون دولت را از بزرگ شدن نهي كرده و اگر دولت بخواهد مستقيم در اين استان سرمايه‌گذاري‌كند با اهداف برنامه توسعه همخواني ندارد.
شاهرخي با اعلام اينكه در گذشته نيز سرمايه‌گذاري مناسبي در لرستان به عمل نيامده است گفت: بالاترين سرمايه‌گذاري مربوط به قبل از انقلاب بوده كه چند كارخانه بزرگ همچون پارسيلون در لرستان احداث‌كرده‌اندكه آنها هم با مشكل روبه‌رو شده و تعديل نيروكرده‌اند و امروز در شرايط مطلوبي قرار ندارند.
وي با تاكيد بر اينكه پس از پيروزي انقلاب توجه خاصي به لرستان نشده است،گفت: با وجودي كه زمين‌هاي حاصلخيز داريم و مي‌توانيم با رودخانه‌هايي‌كه در استان جاري است اين زمين‌ها را آبياري‌كنيم در بحث كشاورزي با مشكل مواجه شده‌ايم.
رييس‌كميسيون حقوقي قضايي مجلس با تاكيد بر اينكه اگر سدسازي در اين منطقه صورت مي‌گرفت بسياري مشكلات حل مي‌شد،گفت: متاسفانه به اين مهم نيز توجه نمي‌شود و در حال حاضر سدهايي در منطقه درحال ساخت است كه به كندي پيش مي‌رود و يا آنهايي كه مي‌بايست ساخته شود هنوز اقدام نشده است.
وي تاكيدكرد: گمان مي‌رود كه كشور به استان لرستان بدهكار است و اكنون بايد اين بدهي با توجه بيشتر و اختصاص بودجه‌هاي ويژه ادا شود.

http://www.ghatreh.com/news/4778669.html

Advertisements

11 دیدگاه برای «نماينده كوهدشت: پس از انقلاب به لرستان توجه نشده است»

 1. با سلام
  خواستم از این طرق به اطلاع برسانم (خیلی دوستانه و به خاطر عرق لر بودنم) مطالبتون اصلاً بروز نیست و این زیبنده نام یک خبرگزاری یا درگاه خبری نیست.
  به عنوان مثال هنوز خبری مبنی بر تعلیق دوباره تیم فوتبال کوثر لرستان به دلیل تعویق بازپرداخت بدهی هایش به تربیت بدنی و بازیکنان در این درگاه (سایت) قید نشده است. (فارس نیوز و دیگر خبرگزاری ها)
  شادکام باشید

 2. تو را به خدا نگاه کن برادر رییس سپاه استان چی میگه اگه یک فرد عادی و یا حتی مسئول هایی دیگر بجز برادر رییس سپاه{نماینده کوهدشت} این حرف ها را میزد الان کارش به اطلاعات میکشید

 3. سلام موکلین
  دورود بر رقبای من در همه جای ایران.برادر گرام اگه حرف نزنه می گیم ترسوئه .اگه حرف بزنه میگیم برادرش پاسداره شهامت داره . آقا ما نماینده های مجلس چکارکنیم از دست شماها.
  ببینین تکلیف منو همینجا روشن کنین اگه میخواین گیر بدین من حوصله ندارم .گفته باشم . این دانشجوی p نمیدونم چی چی هم معلوم نیست طرف یزیده یا ماها.آقا این آقای شاهرخی اصلا فوتبالیسته مگه؟
  برو اقا مشقاتو بنویس هر وقت درسات تموم شد بیا یه پستی چیزی برات جور می کنم.
  بعدش سپاه چه ربطی به اطلاعات داره.
  من کاندیدای مردمی بعنوان یکی از شعارهای تبلیغاتی می گم. هر چی مشورت دارین تو همین دوره کاندیداتوری بدین. برم مجلس به اراجیف هیچ متخصصی گوش نمیدم.خودم اونجا عقل کل می شم.دستشویی هارو هم بلدم .
  ————————————————-ادامه دارد….

 4. از سخنان نماینده محترم ایگونه بر می آید که بروجرد در استان لرستان نیست. آی کاش چنین بود تاالگوی خوبی برای شهرهای همسایه می شد. همه بدبختی ساکنان این دیار از تنگ نظری مرکز نشینان بی کفایت است. آقای نماینده محترم بهتر است بدانید که تعدادی از صنایع بسیار مهم، سود آور و افتخار آفرین پس از انقلاب در بروجرد احداث شده. اما افسوس که تنگ نظری ها اجازه نمی دهند نقطه ای در این دیار آنچنانکه زیبنده است بدرخشد و تمام امکانات را در مرکز بی استعداد تلف می کنند.

 5. خیلی جالب بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  لااقل شهامتش را داشت که بگه : بعد از انقلاب به لرستان توجهی نشده است !
  به این جمله بعد از » انقلاب » توجه کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. حرف آقاي شاهرخي نماينده محترم كوهدشت صحت دارد. پس از انقلاب واقعا به لرستان كم توجهي شده است. مثلا كارخانه نساجي بروجرد، پارسيلون خرم آباد و كارخانه سيمان و فارسيت دورود و راة آهن سراسري و … همگي مال قبل از انقلاب است. پس از انقلاب نه تنها كارخانه عمده جديدي در استان ما راه اندازي نشده بلكه همين كارخانه هاي قديمي همچون پارسيلون و نساجي و فارسيت هم در حال تعطيل شدن هستند

 7. سلام
  اگه میبینید من کاندید مجلس شدم برای احساس دین و تکلیف بوده .آقا یا خانم کاندید ریاست جمهور اگه مردم بفهمن داری اول برای لرستان کار میکنی که رای بهت نمیدن . برو توی سایت های شمال – کرمان – یزد – سمنان از اون جا شروع کن.
  حتما با حمایت نماینده کوهدشت می خوای کاندید بشی.
  آقا یه نفر کاندید میشه برای شورای شهر.. 3 تا رای میاره . شب میره خونه خانمش یکی میزنه بیخ گوشش. آقا میگه چرا میزنی رای هامو دزدیدن نگران نباش دور بعد .خانمش میگه جریان این رای سومی چیه من میدونستم پای یه زن دیگه هم وسطه.

 8. اقای روحانی که نماینده یک شهرستان شده اید! بروید پی کار دینی و مذهبی خودتان !!!!!!!!!!!!!! بنده اگر بخواهم با طریق علمی و آکادمیک مشکلات عمرانی ، اقتصادی و …. را با شما در میان بگذارم آیا کلمه ای متوجه میشوید ؟؟؟
  فقط یاد گرفته اید بگویید قبل از انقلاب چه بوده و بعد ار انقلاب چه شد !!!!!!!!
  آسفات و برق و … درست است مهم میباشند ولی افتخاری محسوب نمیشوند. آقای شاهرخی عزیز فقط یک پشنهاد می گویم خواهشمند است به آن عمل نمایید چون هم پول و سرمایه آن را دارید و هم توانایی آنرا : سری به کشورهای خارجی بزنید و همین امارات بیخ گوش خودمان را مشاهده کنید. آنوقت متوجه میشوید در کجا زندگی میکنید و چه بی نواهایی به شما رای داده اند. البته بعید میدانم شما را به کشورهای خارجی راه بدهند. باید ظاهر خود را عوض کنید.1

 9. سلام
  روحانی بره پی کار غیردنیوی یعنی چی؟؟پس دنیارو چیکارکنیم.فردا بنده ی حقیر نماینده میشم حتما نباید کار اون دنیایی کنم.آقا این امارات بیش گوشمون که همه دشداشه میپوشن.تازه یه چیزای اضافی تر از ماها هم دارن(مثه یه تسمه که دور عمامه شون میذارن.)
  علی الحساب انگلیس راه میدن .امارات که همچنین .شما مشکلات آکاندمیک رو با مشاورین ایشون در میان بذارین حله.! ولی نمایندگان ما بیشتر ترجیح میدن تو حوزه انتخابیه باشن تا دول عربی .

 10. الحق که رای می آورید . میگید نه ، امتحان کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. سلام
  ممنون از لطف شما موکل گرامی من خودم هم مطمئنم که رای میارم ولی مطمئن نیستم که برم مجلس.آخه فرایند دموکراسی یعنی اینکه اول بشمارن بعدا حساب کنن. اما اگه یه روزی یه جایی ثابت بشه که اول حساب میکنن بعدا میشمارن و میبرن(cut).من چکار کنم. نماینده ی مردمی یعنی همینایی که میبینین. خوب از دل مردم بیرون اومدن از کره ماه که نیومدن.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.