مصوبات كارگروه ويژه عمران لرستان با حضور رحيمي معاون رئيس جمهور

دولت لرستاندومين نشست کارگروه ويژه عمران و توسعه لرستان با حضور معاون اول رييس جمهور با حضور وزراي جهاد کشاورزي ، نيرو ، بهداشت و درمـان و راه و تـرابري و… در خرم آباد تشکيل شد و تصميماتي اتخاذ شد: تامين اعتبار مطالعه و ساخت راه آهن دورود – خرم آباد – جنوب و دورود – بروجرد – غرب و ازنا – اصفهان از محل بودجه سال آينده -موافقت با ايجاد 5 رشته تخصصي داخلي ، جراحي عمومي ، زنان و زايمان ، بيهوشي و اطفال در دانشگـاه علوم پـزشکي لرستان  

متن كامل

دومين نشست کارگروه ويژه عمران و توسعه لرستان با حضور معاون اول رييس جمهور در خرم آباد تشکيل شد. در اين جلسه که وزراي جهاد کشاورزي ، نيرو ، بهداشت و درمـان و راه و تـرابري و معاونـان وزراي رفاه و تامين اجتماعي، صنايع و معادن و اقتصاد و دارايي و نماينده ولي فقيه در استان ، استاندار ، نمايندگان مردم استان درمجلس شوراي اسلامي حضور داشتند براي توسعه و عمران لرستان تصميمات زير اتخاذ شد .
– تخصيص 100 درصد اعتبارات عمراني ملي و استاني در سال 88
– کمک 30 ميليارد توماني به شهرداري هاي استان از محل اعتبارات توازن منطقه اي
– بهره مندي همه شهرهاي استان از مزاياي مناطق محروم
– موافقت با ايجاد 5 رشته تخصصي داخلي ، جراحي عمومي ، زنان و زايمان ، بيهوشي و اطفال در دانشگـاه علوم پـزشکي لرستان و افـزايش 30 درصدي پذيرش دانشجو در اين دانشگـاه بـا اولويت دانشجويان بومي
– استمهال بدهي کشاورزان خسارت ديده از خشکسالي 87
– ايجاد 5 موزه باستانشناسي ، مفرغ ، سکه لرستان و دفاع مقدس در عـرصه پيرامـوني قلعه فلک الافلاک با 300ميليارد ريال اعتبار در سال 89
– کمک به احداث پارک علم و فناوري در استان از سوي وزارت علوم
– اختصاص 200 ميليارد ريال براي آسفالت و بهينه سازي راههـاي روستايي
– تامين اعتبار مطالعه و ساخت راه آهن دورود – خرم آباد – جنوب و دورود – بروجرد – غرب و ازنا – اصفهان از محل بودجه سال آينده
– راه انـدازي قطار مسافربري دورود – تهران با گنجايش 500 نفر و دورود – تهران – مشهد بـه استعداد 3 واگن از مهمترين مصوبات اين جلسه بود .
اين جلسه که در دو نوبت صبح و عصر برگزار مي شود همچنان ادامه دارد.

 

 50 مصوبه در کارگروه توسعه لرستان به تصویب رسید

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، محمد رضا رحیمی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان لرستان به تشریح این مصوبات پرداخت و بیان داشت: در جلسه هفت ساعته ای که در دو نوبت طی روز سه شنبه برگزار شد علاوه بر بررسی روند مصوبات دور اول و دوم سفر هیئت دولت بیش از 50 مصوبه برای این استان به تصویب رسید.

وی از پیگیری برای رفع گرفتاری ها و گره های موجود در روند برخی پروژه های این استان در این جلسه خبر داد و عنوان کرد: با تلاش و پیگیری استاندار لرستان و دیگر مسئولان استانی بخشی از مصوبات سفر دوم هیئت دولت و  همه مصوبات سفر دور اول دولت به این استان اجرایی شده است.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به مصوبات کارگروه توسعه و عمران لرستان، خاطر نشان کرد: کلیه مصوبات این کارگروه در حکم مصوبات هیئت دولت است که از هفته آینده قبل از پایان سال به همه وزارتخانه ها، سازمانها و استانداری لرستان برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

رحیمی اختصاص 100 درصد اعتبارات عمرانی ملی و استانی در سال 88 لرستان را یکی از مهم ترین مصوبات این جلسه خواند و بیان داشت: مطابق این مصوبه کلیه بودجه عمرانی ملی و استانی اختصاص داده شده به لرستان به صورت کامل تخصیص می یابد که این امر اولین بار است که در سطح کشور برای یک استان مورد تصویب قرار می گیرد.

وی همچنین از برخورداری لرستان از مزایای مناطق محروم کشور به عنوان یکی دیگر از مصوبات نام برد و گفت: قبلا در مصوبه هیئت دولت لرستان از فهرست مناطق محروم حذف شده بود که در این مصوبه بر اختصاص بودجه و امکانات بیشتر و برگرداندن نام لرستان به این فهرست تاکید شده است.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین از اختصاص 60 میلیارد ریال برای توسعه، تکمیل و تجهیز مصلاها و مساجد این استان خبر داد و گفت: احداث موزه باستان شناسی برای نگهداری بیش از 10 هزار قلم اثر تاریخی لرستان یکی دیگر از مصوبات جلسه کارگروه توسعه و عمران لرستان بوده است.

رحیمی لرستان را یکی از مهم ترین استانهای کشور در زمینه آثار تاریخی دانست و گفت: در این استان پل های تاریخی بی نظیری وجود دارد که توجه این آثار به طور کامل در مصوبات مطرح شده است.

وی همچنین از اتخاذ تدابیر مناسب برای حل مشکل نقدینگی صنایع این استان خبر داد و افزود: ایجاد پنج رشته تخصصی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان با اولویت پذیرش دانشجویان بومی یکی دیگر از مصوبات جلسه بوده است.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به برنامه ریزی برای ایجاد پنج رشته اصلی داخلی، جراحی عمومی، زنان و زایمان، اطفال و قلب و عروق در این دانشگاه، ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این رشته ها زمینه ایجاد تحول و بستر سازی برای ارائه خدمات بیشتر در استان لرستان فراهم شود.

رحیمی همچنین به اختصاص 200 میلیارد ریال برای بهسازی و توسعه راه های روستایی لرستان خبر داد و گفت: تقویت و توسعه راه آهن با صرف اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال یکی دیگر از برنامه های دولت در لرستان است.

وی همچنین اختصاص سهمیه از قطار مسافربری اراک به سمت مشهد مقدس برای مسافران لرستان را یکی دیگر از مصوبات این جلسه برشمرد و عنوان کرد: تصویب مطالعه و احداث چندین طرح بزرگ صنعتی در لرستان از دیگر دستاوردهای این جلسه بوده است.

معاون اول رئیس جمهوری از اختصاص 200 میلیارد ریال تسهیلات مسکن مازاد بر اعتبارات سال 89 از طریق بانک مسکن برای لرستان خبر داد و افزود: تامین اعتبار برای احیا بافت های فرسوده لرستان از دیگر مصوبات جلسه کارگروه توسعه و عمران این استان بوده است.

رحیمی همچنین به تامین اعتبار برای تکمیل و تجهیز بیمارستان شهید رحیمی اشاره کرد و ادامه داد: اجرای شبکه آبیاری تحت فشار در سطح 40 هزار هکتار از اراضی لرستان در راستای تحول در بخش کشاورزی این استان از دیگر مصوبات بوده است.

وی همچنین با اشاره به تصویب اعتبار برای تکمیل سد های در دست اجرای استان به ویژه سد تنگ معشوره، یادآور شد: سد تنگ معشوره یکی از سدهای مهم و استراتژیک در کشور است که نیازمند صرف یک هزار میلیارد تومان برای احداث می باشد.

معاون اول رئیس جمهوری ایجاد شبکه های پایین دستی سد را یکی از کارهای مهم در زمینه سدسازی ارزیابی کرد و بیان داشت: با توجه به تصویب کارگروه توسعه و عمران لرستان برای سال آینده اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان برای ساخت سد تنگ معشوره به هر طریقی از جمله فروش اوراق بهادار اختصاص خواهد یافت.

رحیمی مطالعه و احداث مرکز تحقیقات کشت دیم و اتخاذ تدابیر برای توسعه و تجهیز مراکز دانشگاهی را از دیگر مصوبات این جلسه دانست و یادآور شد: همچنین با تصویب مصوبه ای همه گرفتاریها و نواقص گذشته در زمینه تخصیص اعتبار به کشاورزان، دامداران و بنگاه های زودبازده را با حضور مسئولان بانکی کشور حل کردیم.

وی همچنین از بخشودگی جرائم واحدهای صنعتی این استان خبر داد و افزود: تامین منابع مالی کارخانه سیمان پلدختر از دیگر مصوبات این جلسه بوده است.

51 دیدگاه برای «مصوبات كارگروه ويژه عمران لرستان با حضور رحيمي معاون رئيس جمهور»

 1. خسته نباشید از خبررسانی به موقع و آنلاین شما بسیار متشکرم.طی چند روز گذشته شخصی با عنوان ممقلی اطلاعات جالبی ارائه می داد . از ایشان میخواهم مجددا اظهار نظر نماید.

 2. با سلام
  من که فکر میکنم این اهداف فقط بصورت مصوبه روی ورق باقی بمونه
  اینقدر از این مصوبات واسه لرستان تصویب کردند و اجرایی نشده که نپرس داداش من
  امیدواریم ایندفعه ما لرستانی ها رو . . . . فرض نکنند
  منم دلم واسه وطنم خاکم شهرم دیارم استانم میسوزه ولی حیف
  حیف که فقط استانداری ما شده محلی که سالی یکبار یه مصوباتی واسه دل مشغولی مردم بیرون میاد
  دیگه خسته شدم
  گذر زمان بهتر میتونه این مصوبات رو به مردم بشناسونه

 3. حرکات جسته وگریخته منجر به توسعه پایدار نمیشود. این تجربه ای جهانی است اگر حرکت به سوی توسعه مبتنی بر برنامه نباشد فقط به هدر رفت منابع می انجامد. متن خبر را بخوانید هیچ کار اساسی که منجر به توسعه اشتغال و تولید ثروت در استان شود دیده نمیشود. با ساخت بیمارستان موافقم ولی دقت کنید برای ساخت یک بیمارستان چقدر زمان لازم است؟ بیمارستانی که مراجعه کنندگان به آن دچار فقر باشند بعد از مدتی به یک مرکز هزینه ساز برای دولت تبدیل میشود و کثرت مراجعه آن را به یک مرکز هزینه فزاینده برای دولت تبدیل میکند و در نهایت به استنکاف دولت از تامین هزینه های آن منجر میشود. باز هم پیشنهاد میکنم نخبگان استان در کنار مراکز مشاوره معتبر نسبت به تهیه استراتژی توسعه استان با بهره گیری از مزیتهای طبیعی و بومی اقدام کنند و صرف بودجه ها را بر اساس استراتژی استان هدایت کنند.

 4. این مصوبات که فقط ماله خرم آباد بود. حق بقیه شهرهای استان کو؟ دانشکده داروسازی بروجــرد کجاست؟ به چه حقی به خرم آباد 5 رشته اضافه می کنند اما یه رشته علوم پزشکی به بروجرد نمیدند!
  بقيه نظر به علت توهين به مردم برخي شهرها حذف شد

 5. نمايندگان بروجرد رفتن و شكايت كردن كه اگه يك اتوبوس از مسير ازنا و دورود به سمت جنوب و يا بالعكس حركت كنه و دچار سانحه بشه بيمه بهش تعلق نگيره. همين اقايون دارن تو كار دوبانده كردن ازنا-شازند سنگ اندازي ميكنن. اونوقت از طريق همين اقايون دولت رو مجاب ميكنن كه از همين دورود و ازنا به سمت بروجرد راه اهن بكشن!! اقاي نماينده دورود و ازنا شما در چه حال به سر ميبري؟ به قول شاعر با مني يا در يمني؟!!

 6. تا زماني كه اين فرهنگ نفاق و خودخواهي توي لرستان جريان داره مطمئن باشيد كه لرستان هميشه لرستان ….. حساب كنين به قيمت اينكه هيچ اتوبوسي نبايد از دورود و ازنا رد بشه تا بروجرد از مسير خارج نشه مردم اين منطقه چه هزينه هايي رو بايد بدن؟!! خواهش ميكنم كه بريد و ببينيد كه در ماه چند تصادف مرگ بار در مسير ازنا – شازند رخ ميده؟ و اين جاده جند قرباني مي گيره؟ انوقوت اقايون بروجردي به فكر اين هستند كه اگه اين جاده دوبانده بشه ممكنه اونها از مسير خارج بشن…!!!!جالب اينجاست كه در سفر ريست محترم جمهور به لرستان احداث دوبانده ازنا-شازند به تصويب رسيد.

 7. اين اقايون فقط به فكر ايجاد زيرساختهاي لازم براي استان شدن اون چهارتا خيابون خودشون هستند. شنيده شده كه يكي از نمايندگان خرم اباد (به نقل از اطرافيان خودش) خودشو حسابي به اقاي …. نماينده بروجرد نزديك كرده و حسابي از طرح هاي به نفع بروجرد حمايت ميكنه كه (ايزد در بيابانش دهد باز… )بالاخره اين چهار سال كه تموم بشه اون اقا هم اينده نياز داره پس چه كسي بهتر از اقاي …!!!يكي نيست بپرسه كه اقايونه… توي اين چند سال چند تا طرح صنعتي تو لرستان ايجاد شده؟ اين در حاليست كه خيلي طرحها تصويب شده..!!!تنها سوالي كه باقي ميمونه اينه كه ايا اين نتيجه فرهنگ زيباي نفاق و عدم همراهي مسئولين با دولت نيست؟ يكي ميخواد استان بشه… يكي ميخواد اينده اش رو تضمين كنه.. يكي بلافاصله مريض ميشه… يكي جلوي راه طرح هاي بقيه شهرها سنگ اندازي مي كنه ( دوبانده ازنا-شازند و …)حالا خواننده گرامي شما خودت رو بجاي دولت بذار و فكر كن كه الان مي خواهي براي اينده لرستان و توسعه اون تصميم بگيري. با اين جو حاكم بين مسئولين و مردم لرستان چه تصميمي ميتوني بگيري؟ شما هم كه بجاي دولت باشي اونها رو به خدا مي سپاري…!!!

 8. يك معاون و چند تا وزير اومدن تو استان و تنها كارخانه سيمان پلدختر رو تصويب كردن!!!يكي نيست بپرسه سيمان دورود كه در دور اول سفر رياست محترم جمهور به تصويب رسيد و هنوز يك درصد پيشرفت نداشته چطور به خودتون اجازه ميدين دوباره اينجور طرحي رو تصويب كنين؟ راستي سرنوشت سيمان خرم اباد چي شد؟ از نيروگاه و پتروشيمي خرم اباد چه خبر؟ اقاي وزير راه و ترابري از مصوبه دوبانه (ازنا-شازند) در دور اول و دوم كه هنوز يك درصد پيشرفت نداشته چه خبر؟ شما كه در اين كارگروه توسعه از اين جاده كفي كه نياز مبرم به باند دوم داره و تبديل به قتل گاه مردم محروم منطقه شده خبري نميگيري چطور راه اهن بروجرد رو تصويب مي كني كه سنگ خيلي خيلي بزرگتريه..!!!؟ نكنه اقاي …از بروجرد و اقاي … از خرم اباد به حمايت از اون به شما فشار اوردن!!؟

 9. دوستان عزيز براردران سروران گرامي به خدا اين راهي رو كه مردم و مسئولين لرستان در پيش رو گرفتن به جايي نميرسه.من به عنوان يك شهروند لرستان و كسي كه هميشه نسبت به اين مسائل ريز بين بوده يك پيشنهاد دارم و اون هم اينه كه توسعه لرستان در غالب طرح هاي ملي ارائه بشه. اگر بودجه ايي قراره به لرستان بدن بهتره كه در غالب بودجه ملي باشه تا استاني. با مطالعه گذشته لرستان حداقل 30 سال گذشته ما ثابت كرديم كه توانايي جذب بودجه و توسعه (حداقل در بخش صنعت) رو نداريم! و هرچه صنعت در لرستان احداث شده مربوط به قبل از اونه ..!كه البته نمونه هاي زيادي در سراسر استان وجود داره كه كسي نميتونه منكرش بشه. يك مثال از يك طرح ملي (پروژه ازاد راه خرم اباد – پل زال) كه با وجود عظمت و سختي كار به موقع داره به پايان ميرسه و كلي هم باعث توسعه منطقه ميشه. حالا فرض كنيد همين پروژه رو در غالب طرح هاي استاني مي خواستن انجام بدن و همين پول رو هم در غالب بودجه استاني پرداخت ميكردند! به نظر شما اصلا چنين كاري امكان پذير بود؟ مطمئن باشيد به سرنوشت پروژه دوبانده (ازنا-شازند)-(فاز 4 سيمان دورود)-(سيمان خرم اباد) -(نيروگاه خرم اباد)-(پتروشيمي خرم اباد) و … گرفتار ميشد. چرا كه در تمامي اين طرح ها مسئولين و مردم لرستان دخيل بودند و در در طرحي مثل (خرم اباد – پل زال ) دولت به صورت ملي عمل كرد .نتيجه گيري و قضاوت به عهده شما خواننده فرهيخته و گرامي . ايا اختصاص بيشتر بودجه توسعه لرستان (حداقل در بخش توسعه صنعت ) در قالب بودجه ملي اثر بخش تر نيست؟باز هم تاكيد ميكنم كه شناخت بيماري درصد زيادي از مرحله درمان رو شامل ميشه!بيائيم شهامت اين رو داشته باشيم كه به مشكلات فرهنگي و رفتاري خودمون اذعان كنيم كه خودش بخش عمده ايي از مرحله درمان رو شامل ميشه.عزيزان مطمئن باشين كه روزي كه متوسط جامعه لرستان و نه تنها عده معدودي به اين معظل اذعان كردند اون روز در ابتداي راه توسعه لرستان قرار گرفته ايم و خواستگاه هاي ما درخواستهاي ما و افق ديد ما مثل يك اصفهاني يك تبريزي و يك شهروند در يك استان توسعه يافته خواهد بود.كه نتيجه ان توسعه همه جانبه لرستانه.به اميد ان روز.

 10. اقايون باور كنيد كه من دل تنگي دارم از اين طريق ميخوام با همتون درد دل كنم. چند ماه پيش ميخواستن استاندار رو عوض كنن كه بين نمايندگان استان درگيري و اختلاف نظر شديدي بوجود اومد . و باز هم مثل هميشه نمايندگان … شروع به سنگ اندازي و مشكل تراشي كردند. من ميخوام بدونم مردم ما تا كي بايد قرباني خودخواهي و عدم همراهي اونها بشن؟ بدتر اينكه يكي از نمايندگان … هم خودشو به اين اقا چسبونده براي اينده اش ان شائ الله…به جاي ايجاد اشتغال -توسعه صنعت-توسعه زيرساختهاي صنعت- به فكر ايجاد فرصت و فضا براي ايندشون هستند. هرز گاهي هم در مسير طرح هاي ديگر شهرها سنگ اندازي ميكنند .

 11. جلسه كارگروه توسعه و عمران استان لرستان خرم‌آبادي براي تسريع در عمران و آباداني خرم‌آباد 50 مصوبه به همراه داشت.

  معاون اول رييس جمهور اعتبار احداث سد تنگ معشوره به عنوان يكي از مصوبات سفر هيئت دولت به لرستان را 1000 ميليارد تومان اعلام كرد و اذعان داشت: براساس مصوبه كارگروه سال آينده 50 ميليارد تومان اعتبار ولو از طريق فروش اوراق بهادار به اين پروژه اختصاص خواهد يافت.

  رحيمي از سد تنگ معشوره به عنوان يك سد مهم و استراتژيك در كشور نام برد و اظهار داشت: براي تسريع و تكميل سدهاي نيمه تمام استان اعتباراتي در كارگروه مصوب شده است.

  معاون اول رئيس جمهور، لرستان را يكي از استان‌هاي مهم كشور از لحاظ آثار تاريخي نظير پل‌هاي ارزشمند برشمرد و از احداث موزه نگهداري آثار باستاني لرستان براي نگهداري بيش از 10 هزار آثار تاريخي استان در خرم‌آباد خبر داد.

  رحيمي ايجاد پنج رشته تخصصي در دانشگاه علوم پزشكي لرستان را از ديگر مصوبات كارگروه توسعه و عمران لرستان عنوان كرد.

  رحيمي هيچ اشاره‌اي به دانشكده داروسازي بروجــرد نكرد.

  تامين اعتبار براي بيمارستان‌ شهيد رحيمي خرم آباد جهت تكميل و تجهيز در سه ماهه اول سال 89، احداث جاده كمربندي از مركز شهر كوهدشت، تامين اعتبار براي توسعه و تجهيز آبياري قطره‌اي، مطالعه و احداث مركز تحقيقات كشت ديم، اتخاذ تدابير لازم براي توسعه و تجهيز مراكز دانشگاهي استان، كمك به توسعه كمي و كيفي فعاليت‌هاي آموزش و پرورش استان و تامين منابع مالي مورد نياز كارخانه سيمان پلدختر را از جمله مصوبات مهم شوراي راهبردي كارگروه توسعه و عمران لرستان برشمرد.

  گفتني است تاكنون مصوبات استاني هيأت دولت و همين‌طور كارگروه توسعه لرستان به نفع خرم‌آبادي‌ها بوده و بقيه شهرستان‌ها سهم اندكي در آن دارند. حتي برخي مصوبات از جمله دانشكده داروسازي بروجــرد كه از دست خرم‌آبادي‌ها در رفته است با كارشكني پي در پي اينان به صورتي لوس شده كه دولت از انجام اين مصوبات به عناوين مختلف طفره برود. در طول تاريخ ايران اسلامي چنين ظلم آشكاري به مردم شهرستان بروجــرد نشده است.و در واقع مرکز استان هیچ گونه حقی برای این شهر در پروژه های استانی به جزء سراب خط راه آهن روا نداشته آنگاه اقایانی مثل امید ها بجای مطالبه خود از خرم ابادیها چشم خود را روی واقعیات بسته وعدم دو بانده شدن مسیر شهر شون را از ما طلب می کنند!!

 12. باسلام اميد جان اولا از اين شش تا پيغام جدا جدا كه گذاشتي دوتاي اوليش معلومه كه جوش آوردي وجوشت كه خالي شد در بقيه موارد كمي منطقي حرف زدي ثانيا دوبانده كردن مسيرهاي اصلي مثل درود ازنا (كه انجام شده)وازنا شازند كه تصويب شده جزء طرحهاي ملي است وكسي به قول شما نمي تواند در اجراي آن سنگ اندازي كند(پس لطفا از جو موجود استان براي ماهيگيري خودت استفاده نكن؟؟!!)ثالثا ما بروجرديها اصلا از عبور اين همه كاميون واتوبوس در مسير شهرمان خوشحال كه نميشويم هيچ يك كمربندي هم درست كرده ايم كه اصلا آنان از درون شهر عبور نكنند .چهارتا تعويض روغني وآپاراتي و غيره.. مسير هم پيش كش !!!رابعا در مورد طرحهاي ملي حق با شماست واين طرحها همانطوركه از نامشان پيداست ملي هستند ومال كل كشور است مثل همين دو بانده كردن مسير شمال به جنوب ويا طرح راه آهن سراسري وغيره كه از قضا از مسير لرستان عبور مي كنند والا مطمئن باشيد اگر مسير سهل والوصولتري پيدا مي شد هرگز لرستان را انتخاب نمي كردند؟؟؟!!!

 13. اون كسي كه سنگ اندازي مي‌كنه شما فكر بسته‌ي شماست آقاي نا اميد. حرف مضحك‌تر و خنده‌آورتر از اين نيست كه چهار بانده نشدن ازنا شازند رو كه جزيي از ملك عرفي بروجــرد هست و اصلاٌ نزديك به لهجه‌ي ما صحبت مي‌كنند رو به نمايندگان محترم بروجــرد مربوط كني. حافظه‌ي مردم بروجــرد خيلي قوي‌تر از شماهاست. اول اينكه همين پتروشيمي، سيمان، آزاد راه پل زال، نيروگاه خرم آباد و … كه به قول شما از رو كاغذ فراتر نرفته بعد از انقلاب براي خرم‌آبادي‌ها تصويب كردند. چرا نمايندگان شما اجازه نمي‌دهند جاده‌هاي بروجــرد – ملاير، بروجــرد نهاوند و بروجــرد اراك چهار بانده شوند كه به مراتب مهم‌تر از جاده‌هاي خرم‌آبادند و تردد بيشتري دارند. كي سنگ اندازي مي‌كنه شما كه با دارا بودن تمامي ادارات كل تمام هم و غمتان نابودي بروجــرده يا ما كه بعد از خدا فقط همت خودمان را داريم؟!!!!!!!!. چي به بروجـرد داديد كه الان مدعي شديد؟ هرچي در اين شهر بوده و هست مربوط به بخش خصوصيه يعني همت مردمش نه مثل صنايع شما كه بالا تابلو همشون نوشته شده سازمان گسترش نوسازي صنايع و … يعني همه دولتي‌اند. كم از مال دولت خورديد كه حالا مدعي ماهم شديد. رو كه رو نيست سنگ پاي قزوينه!

 14. من اگر نمینده مجلس بشم .همه دولت و مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت و بقیه رو یه جا دعوت می کنم استان . میگم آقا تکلیف مارو روشن کنید اگه هم نمیکنید کفشامونو بدین بریم یزدی کرمانی سمنانی یه جایی لرستان رو بنا کنیم که فکر کنید اونجا اینجاست یعنی ببخشید اینجا اونجاست.بعدش چکار می کنیم ؟؟؟؟میشیم مثلا بچه ی کرمان !! خیلی هم خوبه حداقل میذارن استاندار خودمون بشیم. دیگه مسئولین یه فکری میکنن البته نباید بذاریم بفهمن .چرا که اگه بفهمن. لرستانی هارو میارن اونجا.ولی ما زرنگی می کنیم دوباره برمی گردیم اینجا.یعنی همینجایی که الان کرمانی ها هستن.———
  ——————————————————–ادامه دارد…….

 15. امید خان خرم آبادی خودتو کشتی با این تنفر کور از دیار فرزانگان. دوست عزیز اول برو فرق 2 بانده و 4 یا 6 باده رو یاد بگیر بعد داد سخن بده!

 16. اقايون بروجردي به قول شاعر ( تا كار به دست اين دبنگ است/ اين قافله تا به حشر لنگ است). اقاي احمد لطفي اولا كه مودبانه صحبت كن اين شمايي كه وقتي حقيقت رو فهميدي جوش اوردي و جهت اطلاع بيشتر امسال رانندگان خط (اراك-ازنا) در اين مورد و موردي كه نماينده بروجرد در برنامه كنترل ساعت رانندگان اين خط دخالت كرده بودند! دست به تجمع و اعتراض زدند و قضيه تا تهران هم كشيده شد…و با دخالت نمايندگان اراك و اقاي دهقان ( نماينده دورود و ازنا )فيصله پيدا كرد.و اما ازنا قبل از اينكه به شهرستان تبديل بشه بخشي از حوزه اليگودرز بوده درست مثل چالان چولان كه بخشي از حوزه دوروده. اما از سمت اراك هم كه حساب كنيد بيشتر مسير ازنا شازند تو حوزه استحفازي استان مركزيه (شازند) حالا شما چطور از روي دورود و چالان چولان و شازند پريديد و ازنا رو سند زديد ديگه الله اعلم…اقاي كيوان مشاهده ميشه كه هيچ كدام از اهالي ديار فرزانگان !! رعايت ادب رو در سخن بجا نميارن شما مثل اينكه از اخبار خبر نداريد كه پروژه ملي خرم اباد-پل زال خرداد89 افتتاح ميشه در صورتي كه شما گفتيد از روي كاغذ فراتر نرفته .جاده بروجرد اشترينان در حال چهار بانده شده و از سمت ملاير هم دارن اين كار رو انجام ميدن..در ضمن تمام ماشينهاي سنگين و نيمه سنگين و سواري از جاده هاي مذكور به سمت جنوب از خرم اباد عبور و به سمت جنوب حركت مي كنند و در واقع جاده خرم اباد نقش ( كلكتور) رو در انتهاي اين جاده ها داره بعد شماداريد فرمايش ميكنيد كه جاده هاي قبل از كلكتور از خود كلكتور مهم ترند.!!!در ضمن شمايد كه فكر مكنيد خيلي مهميد و بقيه ميخوان شمارو نابود كنن. بنده كه از اهالي دورود هستم تا حالا چنين چيزي رو اينجا نشنيدم و دوستان خرم ابادي زيادي دارم و ميدونم كه اصلا چنين چيزي مطرح نيست ..اما خدا بده بركت تا تو يك محفلي دو نفر ميخوان راجع به اينده و توسعه استان صحبت كنند و بروجرديهاي فرزانه! هم تشريف دارن(چه جمعهاي دوستانه و چه مثل همين الان تو وبلاگ و …) قطعا به نفاق و كشمكش و بحث هاي بيهوده و تكراري كشيده ميشه كه هيچ كس بجز اهالي ديار فرزانگان به اون علاقه نشون نميدن!!اقاي بيژن فرزانه ! به شما هم مثل اون دوتا دوست فرزانت توصيه ميكنم كه ادب رو در گفتار رعايت كنيد چونكه بالاخره توي يك ديار فرزانه بايستي حداقل يك نفر مودبانه حرف بزنه(اينو كه فكر نميكنم رد كنين)اصطلاح چهاربانده دورود-ازنا توسط مدير كل محترم راه و ترابري و دكتر بهبهاني بارها تكرار شده پس خواهشا شما زحمت يادگرفتن فرق بين جاده ها رو بكشيد.

 17. جناب اقاي نماينده مجلس من معتقدم كه ريشه اصلي مشكلات اين استان فرهنگيه. شايد ما هنوز ياد نگرفتيم چطور باهم بايد صحبت كنيم.چطور بايد بحث كنيم . هفت شهر عشق را عطار گشت … ما اهالي لرستان هنوز فكر اينيم كه ثابت كنيم كي از كي بهتره و ساير بحثهاي تكراري. شايد بشه گفت ما لرستانيها درست مثل يك كلاس ابتدايي شلوغ كار هستيم كه فقط يه معلم تازه كار ميذارن بالا سرشون كه ساكتشون كنه و بزنه تو سرشون و انتهاي سال هم نصفي رفوزه بقيه هم ناپلئون…و اگر يك معلم باسواد بخواد تو اون كلاس بره يا راهش نميدن يا فراريش ميدن يا كاري ميكنن كه خودش فرار كنه. اگر درست تشبيه كرده باشم اون كلاس لرستانه و محصلاش مردم لرستان و اون معلم كه بايد با زور ساكتشون كنه و بعد در انتهاي سال دست به سرشون كنه همون استانداريه كه يزور براش انتخاب ميكنن. البته با عرض پوزش چونكه در مثال مناقشه نيست..

 18. با سلام خدمت همه لرستاني هاي عزيز

  پدر من از يهوديان اهل خرم آباد بوده و خودم هم اصلا به ايران نيومدم ولي چون اجدادم متولد اونجا بودن خيلي لرستان رو دوست مي دارم
  مي خوام بگم خرم آباد از لحاظ تاريخي ( آثار موزه لوور و ديگر موزه هاي دنيا ) و هم از لحاظ جغرافيايي ( محل ارتباط جنوب ايران به شمال ايران ) و هم از لحاظ آب و هوا ( اول شدن در بين 170 كشور دنيا در اجلاس سالانه iww ) و هم از لحاظ نژادي ( اصيل ترين نژاد آريايي ) و هم از لحاظ علمي ( 6 استاد دانشگاه وستهام و كلمبيا لر خرم آبادي هستند )
  و همچنين بروجرد به خاطر وجود شخصيتهاي مانند آقاي زرينكوب و بروجردي و … از شهر هاي شناخته شده دنيا هستند ( شايد در ايران به خاطر سياستهاي غلط اينطور نباشد ) پس نبايد اينطور با هم درگير شوند و آبروي استان ما را ببرند .

 19. سلام
  به به . بابااااا هی داره به تعداد طرفدارای من اضافه میشه . چرا به فکر خودم نیافتاد رای برادران و خواهران یهودی تمامی دنیا. در کنار دعوت از توریست های معمولی ، بچسبیم به یهود توریسم. دومین کارم تو مجلس بعد از دستگیری اشرف پهلوی، تاسیس رشته ی تحصیلی یهود توریست توی دانشگاه آزاد واحد ارزنقانات علیاست . روز انتخابات با توریست های عادی میبریمشون سر همون صندوقای مذکور.
  ولی در مورد اختلاف قومی قبیله ای تاریخی جغرافیایی فیزیکی شیمیایی بین بروجرد و خرم آباد. من این اختلاف رو حل می کنم. بروجردی ها بیان خرم آباد رای بدن ما میریم بروجرد رای میدیم.
  عضو مستعفی ستاد ما میفرمایند مشارکت مردم کم میشه آمار میاد پایین
  حیف که می ترسم مشکل ورود به صحنه رو پیدا کنم وگر نه بهش ثابت می کردم که
  مشارکت تموم.شد والفاتحه . مگه ندیدی میرن تو لندن فارسی حالی به حولی.
  عضو جدید ستاد میفرمایند این مشارکت اون مشارکت نیست.
  آقا یا خانم بیکار و اشنا به مسائل فروشندگی و بازاریاب فعال جهت ستاد استخدام میکنیم.

 20. سلام
  از انجاییکه اینجانب رای برجردی های مقیم خرم آباد رو شدیدا نیاز دارم و دقیقا با اینا زندگی کردم و کلی فرهنگ و فرزانگی یاد گرفتم . اعلام می کنم فرهنگ یعنی زبان – موسیقی – هنر – آداب خاص – قدمت – تعلق داشتن به سنت ها
  به جان خودم بروجردی های عزیز دل من وقتی شعر می خونن خرم آبادی میخونن. و معتقدن با لهجه ی شیرین بروجردی نمی شه ترانه خوند.
  عیب نداره آقا چه اشکال داره خیلی هم خوبه که ما می خونیم بقیه برقصن.
  دیار فرزانگان. یعنی مردا فرزان و زنا فرزانه میشن دیگه .خوب پس فرزانه گان غلط املایی داره و فرزانگان (با فتح ف و سکون نون)دیگه شامل فرزانه خانم نمیشه.
  اقا به من چه اصلا. رای که میشمارن دیگه زن و مرد مساوین. این قلم دیگه مردا دوبله حساب نمی شن.

 21. سلام
  دوست عزیز کیوان خان بروجردی
  لطفا تشریف ببرید بانک های بروجرد یابه هیات مدیره شرکت حمایت بروجرد
  اون سرمایه گذاران بخش خصوصی ((که البته با پول های خودشون و نه وام های بانکی و نه با تایید مرکز استان و نه خارج کردن بخش زیادی از نقدینگی بانکهای بروجرد.))رو پیدا کرده و همینجا معرفی کنید.شخص به بزرگواری اقای شاه حسینی دلش خونه از دست بد حسابهای بروجردی که پولارو هاپولی کردن و دست اعضای زحمت کش شرکت خمایت رو گذاشتن تو حنا.

 22. دوستان عزيز خودتون ببينيد و قضاوت كنيد ما تا بخوايم جواب حرفهاي قديمي و تكراري اهالي ديار فرزانگان رو بديم كلي از بحث منحرف شديم . خودتون يكي يكي از همينجا نظر ها رو بشماريد و برين به سمت بالا دقيقا ده تا از نظرات بالا مربوط به جر و بحث الكي و تكراري با اهالي ديار فرزانگانه!

 23. اقاي پيريايي استاندار جديد همدان رو نمايندگان همين ديار فراري دادن و الان كه اخبار جلسات تخصصي اقاي پيريايي رو در ابتداي كارش در استان همدان و برنامه هاش براي توسعه همدان رو پيگيري ميكنم واقعا براي اين استان متاسف ميشم كه چطور فرصتهاش يكي پس از ديگري توسط يك جماعت خاص و خودخواه و كه توهم خودبزرگبيني دارند از دست ميره

 24. من باز هم تاكيد ميكنم كه سنگ اندازي در احداث چهار (ازنا-شازند) خطه توسط هر كس كه ماهانه تعدادي از مردم قرباني ترافيك بالاي مسير عبوري جنوب از ان ميشوند كاري غير انساني و نهايت رذالت اون شخص و يا اشخاص رو ميرسونه. من ديگه اسم نميارم هر كس كه واقعا نسبت به اين موضوع حساسه يا اصلا كنجكاو شده ميتونه از هر طريق كه ميتونه در اين مورد تحقيق كنه.

 25. از جناب اقاي خدايي پيشنهاد ميكنم كه در صورت امكان و به صورت جداگانه براي هر شهر يك فضاي خالي جهت ارايه انتقادات -پيشنهادات- طرح نظرات سازنده در مورد طرحهاي اشتغال زا و ايجاد فرصتهاي جديد و غيره ايجاد نماييد تا افراد در ان فضا به نقد بيشتر و دقيق تر وضعيت شهر خود بپردازند

 26. به نظر من مشکل اصلی استان لرستان مشکل فرهنگیه نمونش رو هم تو صحبتهای بعضی از دوستان میشه پیدا کرد. من قسمتی از این جلسه کذایی برگزار شده رو از شبکه لرستان دیدم. نکته ای که قبل از هر چیزی جلب توجه می کرد این بود که هیچکدوم از نمایندگان و مسئولین استان بلد نبودن حرف بزنن، نمیدونستن اصلا چی باید بگن، واقعا تاسف باره درخواستهایی رو که مطرح میکردن واقعا مسخره و سطح پایین بود. اگر یه شهروند با مدرک سیکل میخواست از مشکلات استان حرف بزنه بهتر از این آقایان محترم صحبت میکرد. تو مجلسم که هستن همینجورین دیگه که این شده وضع ما. به نظر من مشکلات استان ما خیلی پایه ای تر از این حرفاست. تا مردم حقوق خودشون رو نشناسن اوضاع همینه که هست.راستش به این شکلی که داره پیش میره من که امیدوار نیستم این مورد در 50 سال آینده محقق بشه. تنها راه نجات از این همه حرس خوردن از دست هم استانیهای با فرهنگ(البته با همه نیستم، حدود هفتاد درصدمون) و مسئولین با سواد ، دلسوز ، شجاع و فداکار این خطه فقط شهید پرور اینه که از این استان بزنی بیرون و بری یه گوشه ای زندگیتو بکنی. کاری که خیلی از هم استانیهای دیگه انجام دادن و واقعا حق داشتن، مگه ما میخوایم چند سال زندگی کنیم که باید این اوضاع رو تحمل کنیم.تازه با مدرک کارشناسی ارشد اینقدر دنبال کار این در و اون در نمیزنیم.

 27. راستی در جواب هم استانیهای عزیزی که نظر گذاشتن باید بگم که لطفا یه کم دید تون رو بازتر کنین! آخه خرم آباد خودش کجای کاره و چقدر پیشرفت کرده که شما رو شاکی کرده! بابا به خدا حق همه ما رو جاهای دیگه دارن ضایع میکن(مثل اصفهان،تبریز،مشهد و…)که البته حقمونه چون حق دادنی نیست گرفتنیست! حالا شما هی بیان گیر بدین به این خرم آباد مادر مرده که از کل مرکز استانهای دیگه عقب افتاده تره.

 28. باسلام بالاخره يك نفر پيدا شد ودوكلمه حرف حساب بدون فحاشي وبي قرض زد .ما نيز حرفمان همين است كه استان لرستان ومركز استانش وبقيه استان لرستان محروم نگه داشته شده اند ؟؟؟چرا وبه چه دليل ما هم نميدانيم وبه قول اين هم استاني (خانم سميه)تا 50سال آينده هم كسي به درد اين استان نمي رسد .شايد بهترين راه همين است كه باز به قول ايشان خيلي ها در پيش گرفته اند واز اين استان كوچ كرده اند!!ولي من معتقدم كه اين كوچ كردن مي تواند به شكل ديگري هم اتفاق بيفتد وآن جدايي بخشي از استان است كه تصور مي كند بودن در اين استان باعث عقب افتادگي منطقه اش شده است .حالا اين عقب افتادگي تا چه حدي مربوط به خود استان لرستان است نمي دانم ولي هر چه هست دولت هاي مركزي از دوره پهلوي تا به امروز به لرها هميشه به چشم چماق نگريسته اندوهيچ حركتي در جهت رشد وتوسعه اين استان با تمام ظرفيتهايش انجام نداده اند.شايد !!!با تشكيل دواستان يا بيشتر هر كدام به تنهايي بتواند با احقاق حقوق از دست رفته باعث رشد وشكوفايي كل لرستان گردند انشا الله…

 29. سمیه عزیز موضوع همین است که مرکز استان کفایت ندارد: چون خود ظرفیت ندارد در کار بقیه کارشکنی می کند. به عنوان مثال وضعیت چهل سال پیش بروجرد و جایگاه آن را در کشور با شهر های مشابه یا بسار پایین تر مقایسه کنید تفاوت را در خواهید یافت. شهرهایی مانند اراک، کرمان، بندر عباس،قزوین و حتی شهرکرد، ایلام و یاسوج که در آن زمان شهرکهایی بیش نبودند.

 30. سمیه عزیز مسئله همین جاست: خرم آباد خود ظرفیت توسعه ندارد و جلو رشد سایر شهرها را با با تنگ نظری و سنگ اندازی گرفته است. یک مثال ساده میزنم: همین شهر بروجرد را در چهل سال پیش با شهرهای همطراز یا پایین تر از خودش مقایسه کنید. در اردبیل، اراک، کرمان، بندر عباس، قزوین، زنجان و حتی ایلام و یاسوج و بیرجند و بجنورد و سمنان و شاهرود که در آن زمان در شمار شهرهای بسیار کم اهمیت بودند چه اتفاق های که نیفتاده! بروجرد امروز چه جایگاهی دارد؟ مقصر کیست؟

 31. باسلام آقاي اميد(كارشناس سيمان)از شهرستان دورود.نميدانم در لرستان چرا هركس مي خواهد يك وجهه اي براي خودش كسب كند؟؟؟!!!اول بي مهابا به بروجرد مي تازد!!!!(مثل آقاي مير دريكوندي»دره شهري»!!!؟؟؟ كه بحمدلله الان با پالايشسگاه پلدختر مشغول شده اند!!؟؟)شما در يكي از چندين پيامتان ديگران را به رعايت ادب سفارش كرده ايد !!آيا خودتان ادب نگه مي داريد؟؟من قصد جدال بي فايده را با شما ندارم ولي دوست عزيز ايجاد راه واتوبان وراه آهن وفرودگاه و… در هر كشوري با نظر دولت وطبق منافع ملي آن كشور تعريف مي شود وكسي به اين سادگي كه شما تصور مي كنيد نمي تواند سنگ اندازي كند .در مورد مسير ازنا شازند هم همينطور است واصلا بنده وخيلي ديگر از هموطنان در مواقع برفي ويخ بندان در زمستان كه گردنه زاليان مشكل دارد از همين مسير عبور ومرور مي كنيم.

 32. با تشكر از لرنا اگر برايتان مقدور مي باشد ليست كارخانه هاي صنعتي لرستان را درج نماييد.

 33. تنها را توسعه ایجاد استانی دیگر است در آن صورت کارشکنی، سنگ اندازی… جای خود را به رقابت و البته رفاقت خواهد داد.

 34. لازم شد تا یه بار دیگه تاسف خودمو از این هم استانیهای بقول آقای بیژن!!! تنگ نظری که دارم به جا بیارم. آقایان بیژن و لطفی، به نظر من یکی از مشکلات بزرگ فرهنگی که استان ما خیلی وقته دامن گیرشه، همین حسادتهای بیجا و بی مورد بعضی از مردم بروجرد به مرکز استانشونه. شما باید اینو بفهمین که بالا برین پایین بیاین تا اول مرکز استان پیشرفت نکنه مسئولین هیچوقت به سراغ شهرستانها نمی رن و این هم کاملا طبیعیه و اگر شما ذره ای با انصاف و دید باز فکر میکردین، باید از پیشرفت مرکز استانتون خوشحال می شدین، چون فقط از این طریقه که کل استان میتونه پیشرفت کنه. جالب اینجاست که بین حرفهاتون شهرستانهای دیگه رو هم بی نصیب نمیذارین و به دورود، پلدختر و … هم اعتراض می کنین بدون اینکه متوجه باشین شاید یکی از دلایل عقب ماندگی استان ما همین طرز فکر سطح پایین و دید بسته افرادی مثل شما باشه. جناب آقای لطفی! میدونین اون سیاستی که دولتها سالهاست از اون علیه قوم لر استفاده میکنن چیه؟ همینه که امثال شما رو بین اونها داشته باشن تا همیشه بذر تفرقه بین اون قوم وجود داشته باشه و نتیجش بشه این چیزی که الان تو استان ما هست. واقعا تاسف باره! لااقل از قومیتهای دیگه ای که اطرافتونه یاد بگیرین ترکها، کردها و عربها که دم از استقلال میزنن. حالا خودتون قضاوت کنین که ما کجای کاریم. به نظر من افرادی مثل شما بذر تفرقه توی این استانین و یکی از مشکلات عدم پیشرفت این استان هستین. ای کاش خودتون متوجه بودین که با این دید بسته مثل یه سپر نه تنها جلوی پیشرفت شهر خودتون که جلوی پشرفت همه شهرای این استانو گرفتین. آقای لطفی اگر شما واقعا به این نتیجه رسیدین که در اين استان باعث عقب افتادگي منطقه شدین خوب چرا به جای اینکه همش به فکر کوچ نشینی باشین خودتون رو اصلاح نمیکنین!!!

 35. باسلام خانم سميه به اين عبارت دقت كنيد «»شما باید اینو بفهمین که بالا برین پایین بیاین تا اول مرکز استان پیشرفت نکنه مسئولین هیچوقت به سراغ شهرستانها نمی رن و این هم کاملا طبیعیه و اگر شما ذره ای با انصاف و دید باز فکر میکردین، باید از پیشرفت مرکز استانتون خوشحال می شدین، چون فقط از این طریقه که کل استان میتونه پیشرفت کنه.»»»واين يكي»»»راستش به این شکلی که داره پیش میره من که امیدوار نیستم این مورد در 50 سال آینده محقق بشه. تنها راه نجات از این همه حرس خوردن از دست هم استانیهای با فرهنگ(البته با همه نیستم، حدود هفتاد درصدمون) و مسئولین با سواد ، دلسوز ، شجاع و فداکار این خطه فقط شهید پرور اینه که از این استان بزنی بیرون و بری یه گوشه ای زندگیتو بکنی. کاری که خیلی از هم استانیهای دیگه انجام دادن و واقعا حق داشتن، مگه ما میخوایم چند سال زندگی کنیم که باید این اوضاع رو تحمل کنیم.تازه با مدرک کارشناسی ارشد اینقدر دنبال کار این در و اون در نمیزنیم.»»»اينها عين جملات خودتان است.سئوال بفرمائيد چند سال ديگر مركز عزيز استان لرستان پيشرفت خواهند كرد؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!تا آن وقت بقيه هم استانيهاي عزيز پيشرفت كنند!؟

 36. باسلام خانم سميه به اين عبارت دقت كنيد «»»جناب آقای لطفی! میدونین اون سیاستی که دولتها سالهاست از اون علیه قوم لر استفاده میکنن چیه؟ همینه که امثال شما رو بین اونها داشته باشن تا همیشه بذر تفرقه بین اون قوم وجود داشته باشه و نتیجش بشه این چیزی که الان تو استان ما هست.»»» اينها عين جملات خودتان است!!!باعث تفرقه ما نيستيم كه اختيار هيچ چيز اين استان در دستمان نيست بلكه مر كز استان است كه به مثابه مثل معروف «نه خود خوري نه ……»مي خواهد چون مركز استان است اول همه چيز مال خودش باشد واين مي شود كه به يكباره كارخانه سيمان ونيروگاه ودانشگاه وپتروشيمي و……را ميخواهد همه وهمه را در شعاع هيچ كيلومتري مركز استان (كه البته حق طبيعيش است؟؟!!وما همه «بايداينو بفهميم»(از كلمات قصار(اميدوارم درست باشد!)شما)))ايجادكندوبرمنكرش لعنت ولي كدام دولت مركزي است كه زير بار اين برود .پس نتيجه اخلاقي آن مي شود اينكه اين صنايع به شعاع چند كيلومتري مراكز استان ديگر مي روند.

 37. چهارتا كارخانه سيمان وراهآهن وصنايع نظامي و…كه قبل از مركز استان شدن خرم آباد(صلوات)در برخي از شهرهاي استان درست شده اند بيخود بوده است چون اول بايد صبر مي كردند كه (صلوات) مركز استان بشود بعد در مورد آنه تصميم گيري بشود.در پايان حلول سال نووبهار طبيعت را به شما وبقيه هم استاني هاي عزيز تبريك مي گويم واميدوارم در سال جديد با ديدي جديد به مسائل پيراموني بنگريم.انشا الله.

 38. بروجردی های عزیز شما هنوز استان نشدین؟؟؟ من از 40 سال پیش خواب می بینم بروجرد استان شده .اشتباه نکنین بیاین به من رای بدین .یه کاری میکنم . خود دولت یه استان جدید بسازه شمارو ببره اونجا . انصافا جاتون تنگه اونجا. گول این نهاوندیارو نخورین ملایری ها ایضا همچنین.دورودی هاو الیگودرزی ها خودشون شرایط استان شدن رو دارن .مگه چیه ؟ کی از کی کمتره.اعضای شورای شهرها باید تمامی تلاششون رو برای استان شدن شهرها انجام بدن .به جان خودم همین الان به فکرم افتاد .چرا خرم آباد استان نشه.
  مگه چی کم داریم .اصلا این 4 تا آبادی رو هم نخواستیم .
  من با شعار استان شدن خرم آباد کاندید شدم و ثابت می کنم اگه قرار باشه جایی استان بشه همین خرم آباده.استاندار هم دیگه زیر سوال نمیره من همین جا ایشون رو به عنوان اولین استاندار غیر بومی استان خرم آباد تعیین میکنم.

 39. جناب آقای لطفی من ترجیح می دم دیگه در این مورد بحثی نداشته باشم، به قول شاعر: در خانه اگر کس است یک حرف بس است. قضاوت به عهده بقیه خواننده ها.
  کاندید شورای شهر خیلی قشنگ می نویسی من که به شما رای میدم!!
  سال نو رو هم به همه هم استانیها تبریک میگم. امیدوارم سالی همراه اندشه پویا برای همه ما باشه.

 40. سلام خدمت همه خوانندگان خصوصا آقای امید
  اولا لرستان آخر دنیا است و شهر ما ازنا از همه جا بدتر ( خوب شد) !!!!!!!
  ولی باید از طرف کسانی که میشناسم و بررسی هایی که انجام داده ام خیلی محترمانه و با اجترام به لرهای عزیز و تمامی شهرهای سرسبز آن ، عرض کنم که ، نه مردم لرستان ازنا را جزئی از لرستان میدانند و نه مردم ازنا خودشان را لرستانی !!!!!!!!!!!!!!!!
  بررسی فرهنگ ، آداب و رسوم ، لهجه ، پیوندهای اجتماعی و ….. موید این مطلب است و همه میدانید در سال 1318 گلیایگان هم جزئی از لرستان بود که جدا شد ( میتوانید بررسی کنید) و در تقسیمات کشوری آن زمان چون ازنا بخش محسوب میشد به تبعیت الیگودرز به لرستان الحاق شد و گلپایگان هم به اصفهان !!!
  ولی از آنجایی که ما هیچ از این هیئت دولت نمیخواهیم ( البته از طرف خودم صحبت میکنم ) به تمام لرستان های عزیز عرض میکنم این دولت که هیچ ، دولت رستم دستان هم برای لرستان کاری نخواهد کرد و بیهوده خودتان را به دردسر نیندازید . اگر بروجردی های عزیز ناراحت این هستند که چرا جاده ازنا اراک چهار خطه شود برای راحتی خیالشان عرض میکنم اصلا شهر ما ازنا در توسعه به گرد شهر شما هم نمیرسد و اگر مایل باشید شهرمان را با تمام خانه ها و خیابان ها از جا کنده و در کنار شهر شما احداث کنیم !!!!!!!!!!!!
  و جالب ترین نکته و از عجایب این است که هر هیئت دولتی هم که ایجاد شده و قرار بوده در لرستان کاری کند ( گرچه ازنا شهر بی صاحبی است ) صنایع و کارخانجات مهم خود را در ازنا تاسیس کرده و شاید علت این امر متعصب نبودن و قبیله گرا نبودن مردم ازناست . پس با تعصب و داد و هوار هیچ کاری نمیتوان کرد ( این را از ازنایی ها یاد بگیرید) . ما ازنایی ها مصلای 5000 نفری مان را ساختیم و لی در تمام استان که چه عرض کنم ، در خرم آباد هم اینچنین مصلایی نبست . بقیه کارها مانند ، ترمینال ، منطقه ویژه اقتصادی و …. طرح دیگر از این جمله است . با کمال تواضع و ادب و تشکر از آقای خدایی میگویم زیاد خودتان را ناراحت نکنید زیرا اصولا ما لر نبوده و جزئی از لرستان نیستیم . هیس !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 41. با سلام خدمت دوستان . سال نو رو به همه تبريك عرض ميكنم. بنده قصد معروف شدن و تاخت و تاز به كسي يا شهري رو ندارم. اصلا ميلي به بحثهاي بيهوده ندارم و به قول سميه خانوم كه در بالا اوردن (( در خانه اگر كس است يك حرف بس است…))خواهش ميكنم كسي به اينجور حرفها توجهي نكنه چون همونطور كه در بالا عرض كردم بحث دوباره به انحراف كشانده خواهد شد !!جناب دي دي شما كه حتي نمايندمون با هم يكيه چرا …؟هرچند كه قسمت زيادي از حرفهاتون كاملا به حقه.به هر حال تا وقتيكه نمايندمون يكيه و شما هم مهمون استان لرستان هستين ما نظرمون همينه حتي اگر هم به قول شما… باز هم منافع كلي لرستان حكم ميكنه كه ما باز هم نسبت به اين موضوع حساس باشيم.

 42. آقای امید با سلام و همچنین تشکر از آقای خدایی جهت در اختیار قرار دادن فرصت گفتگو ، بخش زیادی از صحبت های شما صحیح و به حق است. ولی لرستان برای مسئولان ملغمه و معجونی شده است که خودشان هم در آن مانده اند و نمی دانند چکارش کنند !!!

 43. آقای کاندید شورای شهر سلام نوروزتان مبارک راستی میدانید کاندید به زبان فرانسوی یعنی ساده لوح، ببخشید هالو؟ لطفا در نام خود تجدید نظر کنید چون برازنده شما نیست.
  ادامه نظر حذف شد
  چون قصد نداريم وارد مباحث تفرقه انگيز و جدلهاي بيهوده شود.

 44. با سلام به همگی
  یک نکته بسیار جالب یادم رفت :
  در سریال شبهای برره ، برره ای ها هر وقت می خواستند نخود بکارند ، به زمین کشاورزی میرفته و یکجا مینشستند و بی حرکت به یک نقطه خیره میشدند!!!! فردی که به قول معروف از شهر آمده بود [کیانوش !!!] به آنها میگفت دارید چکار میکنید ؟ برره ای ها میگفتند داریم نخود وکاریم !!!!!!!!!!!! کیانوش میگفت : آخه این چه نخود کاری است که شما هیچ کاری نمیکنید ؟؟؟ برره ای ها میگفتند : خفه وشی ؟ تو وخوای کار ما رو بهم وزنی !!!!!
  حکایت کار مانند کارگروه مصوبات استانی در دولت رستم دستان است !!! خیره به یکجا نگاه میکنند و کارهای بسیار زیادی روی کاغذ و با آمار انجام می دهند !!!!!!!!!!!

 45. سلام ولی اینجا که فرانسه نیست هالوی عزیزم .اینجا هالو یعنی دایی و من افتخار میکنم که هالوی هم استانی هام باشم. خیلی از کلمات در استانهای مختلف معانی متفاوتی داره .(آب ترکی – گفت لری – کاسه ی سیستانی – دنیای عربی – و… ). همه ی دنیا به آلمان میگن ژرمن خودوشون میگن دوچ لند ما میگیم آلمان چون فرانسوی ها میگن الما.به قول بالاگریوه ها هی د هینش.
  ولی نکته ی باریک تر مو اینجاست که شما نوروز رو به بنده تبریک گفتین یعنی معرفت ایرانی داری و دوم با زبان فرانسوی آشنایید یعنی اهل مطالعه هستین .به نظر شما این مدیر سایت اشتباه نکرده که بقیه ی نظر شما رو حذف کرده.
  لوح یعنی صفحه و در قرآن به آن سوگند خورده شده و کسی که لوحش ساده باشه بد نیست.
  ولی استخوانش کج باشه و فکر کنه که سر کار نیست بسیار بدتر از کسیه که فکر نکنه سر کار نیست.
  پس هم هالو خوبه هم ساده لوح و هم کاندید. فکر کنم شما هم یه جورایی با وعده و وعید های کاندیداهای سابقتون سر کارید.

 46. سلام بر ديدي عزيز. كاملا با شما موافقم. لرستان واقعا تبديل به يك معضل براي نظام شده است.

 47. کاندید جان برابر واژه لری دایی حالو است نه هالو که به هیچ زبانی زبانم لال مناسب نیست.
  ایکاش مدیر سایت کل پیام این حقیر را برای حضرتعالی نمایش می دادند چون فقط پاسخ بود نه چیز دیگری.
  البته من دیگر برای این پایگاه که دوستش می داشتم نخواهم نوشت زیرا که مطالب سراسر هزل وطن داران …را درج و خواسته های ما … جور کشیده را حذف می کند.
  بدرود!

  لرنا: دوست گرامي نمي خواهيم لرنا محل جدال و تنش باشد. شما مي توانيد دعواهاي خود را در جاهاي ديگر مثلا وبلاگها و روزنامه ها و سايتها ادامه دهيد. از اين دعواها فقط جنگ اعصاب براي ما مي ماند. موفق باشيد

 48. سلام ما هم برا همین بالا بودن فرهنگ بروجردی هاست که دوس نداریم ازمون جدا بشین دیگه.
  تا حالا تو فست فود ؛ هات داگ نخوردی؟؟؟ کدوم عاقلی سگ داغ میخوره؟ ولی چون معمولا سس تند روش میریزن آمریکایی ها بهش هات داگ میگن.در ضمن موکلین گرامی بنده تصمیم خودشونو گرفتن و با حرکات ایضایی نظرشون برنمیگرده !!!!! کاندید حتی توی ایران هم ممکنه معانی مختلفی داشته باشه .مثلا پیکان تو قزوین با پیکان تو بروجرد یه جور تلفظ نمیشن.
  ولی همه ی این حرفا واسه ی فاطی جوراب نمیشن.وقتی مصوبات کارگروه ویژه ی استان چنگی به دل نمیزنن مدیر سایت چیکارکنه ؟مجبوره همینارو نشون بده .

 49. سلام من یه سوال دارم مین همه نیرویی که برای بیمارستان شهید رحیمی میخواید پس کی میخوایید استخدامی بدید؟نکنه زیر زیرکی استخدامشون کردید..؟اگه کارتون درسته جواب سوال منو بید..ممنون..خدا نگهدار

 50. اگر امکان دارد سایت شرکت توسعه عمران لرستان را برای من بگذارید . با تشکر

 51. سلام من فارغ التحصیل رشته مامایی هستم به هر دری که میزنم بسته است بیکار توی خونه نشستم و حسرت این همه درسی که خوندم رو می خورم از بیمارستان شهید رحیمی هم که خبری نیست بقیه جاها هم که بند پ کار میکنه تکلیف ما بی سهمیه ها چیه

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.