پالايشگاه پلدختر بيش از يک و نيم ميليارد يورو سرمايه گذاري نياز دارد

  روزانه 28 هزار و 500 بشکه از چاه هاي نفت شهرستان پلدختــر، استخـراج مي شـود. و در پالايشگاه هاي کرمانشاه ، تهران و تبريز پالايش ميشود. وزارت نفت با ساخت اين پالايشگاه با مشارکت بخش خصوصي موافقت و 21 بهمن امسال ، ساخت پالايشگاه آغاز شد. گاز مايع ، گازوئيل ، بنزين معمولي و سوپر ، نفت سفيد ، نفت خام و قير از محصولات اصلـي پالايشگاه پلدختر ، خواهد بود و مي تواند منشاء ايجاد ساير صنايع جانبي ازجمله پتروشيمي باشد 

وجود منابع فراوان نفت و گاز ، موقعيت اقتصـادي شهرستان پلدختـر را در استـان لرستـان ارتقـاء بخشيده است .
تا قبل از اکتشافات جديد نفت در چاه هاي سرکان و مالکوه منطقه جلگه خلج اين شهرستان، روزانه 16 هـزار بشکه نفـت در چاه هـاي پلدختـر استحصـال و در پالايشگاه هاي کرمانشاه ، تهران و تبريز پالايش مي شـد
هم اکنون هم روزانه 28 هزار و 500 بشکه از چاه هاي نفت شهرستان پلدختــر ، استخـراج مي شـود و اين آغازي است براي توسعه بيش از پيش استان .
با توجه به استعداد و نيازهـاي موجود در منطقه ، ساخت پالايشگاه نفت در لرستان بويژه در مسير جاده جنوب به شمال ضروري به نظر رسيد و برهمين اساس بود که سفردوم هيات دولت به لرستان مجالي را براي طـرح اين موضوع به مسئولان استان داد .
در سفر دوم هيات دولت ـ آبان 87 ـ به لرستان ، موضـوع ساخت پالايشـگاه مطرح شد که پيگيري مسئولان استان و نماينده پلدختر در مجلس شوراي اسلامي موجب شد وزارت نفت با ساخت اين پالايشگاه در منطقــه جلگه خلج پلدختر با مشارکت بخش خصوصي موافقت کند و 21 بهمن امسال ، ساخت پالايشگاه آغاز شد .
پل اسکات مدير اکتشافات شرکت استات ويل هيدرو نروژ ( شرکت طرف قرارداد حفاري نروژي ) گفت تاکنون 50 ميليون دلار براي عمليات گسترده لرزه نگاري و اکتشافات ميـدان نفتـي در منطقه پلدختـر و خـرم آباد هزينه شده است .
در همين حال ساخت پالايشگاه نفت در پلدختر ، موجب خوشحالـي مردم منطقه شد بطوريکه مردم روستاها با شور و شعف فراوان ، حين آغاز کارهاي ساخت پالايشگاه ، به استقبال مسئولان آمدند .
زن ميانسالي ، اسپند به دست ، مي گفت انشاءالله اين اقـدام مسئولان موجب خيـر و برکت براي مردم منطقه است .
پيرمردي با چهره اي خندان هم گفت با ساخت پالايشگاه ديگر جوانان براي کار ، آواره شهرها نمي شوند .
استاندار لرستان ، با بيان اينکه پالايشگاه در زميني به مساحت 70 هکتار در منطقه جلگه خلج پلدختر ساخته مي شود مي گويد با بهره برداري از اين طرح ملي براي200 نفر بطور مستقيم و 2 هزار نفر غيرمستقيم شغـل ايجاد مي شود .
صابري مي افزايد 83 درصد نفت خام استان از چاه هاي نفت پلدختر بويژه سرکان و مالکوه اين شهرستــان و بقيه در شهرستان کوهدشت استخراج مي شود .
او ، ابراز اميداواري کرد ساخت پالايشگاه در 2 سال و نيم آينده به پايان برسد و با بهره برداري ازآن بخشـي از نياز کشور به فرآورده هاي نفتي و مشکل بيکاري در شهرستان پلدختر ، برطرف شود .
نماينده مردم پلدختر در مجلس شوراي اسلامي هم مي گويد باتوجه به استخراج روزانه 28 هزار و 500 بشکه در چاه هاي نفت اين شهرستان ، قرار است پالايشگاهي با ظرفيت 30 هزار بشکه نفت در پلدختر تاسيس شود .
کائيدي ، با اشاره به نرخ 18 درصـدي بيکاري در اين شهرستان ابراز اميدواري مي کند اين طرح زمينه توسعه اشتغال صنعتي و رونق اقتصادي را درپي داشته باشد .
مديرعامل شرکت فرآورده هاي نفتي پل ( مجـري ايجـاد پالايشگاه نفت در پلدختـر ) هم مي گويد با توجه به استعداد نفتي لرستان و همت مسئولان اين استان در تلاشيم پالايشـگاه نفت پلدختـر را با ظـرفيت 30 هزار بشکه در روز ايجاد کنيم .
منوچهر گودرزي با اشاره به اجراي آخرين فناوري روز دنيا در پالايشگاه نفت پلدختر مي افزايد سعي مي کنيم از توانمندهاي داخلي استفاده کنيم تا علاوه بر ايجاد پالايشگاه و توسعه ظرفيت پالايشي، دانش فنـي مرتبط با اين طرح بزرگ به کشور وارد شود .
معاون طرح و توسعه شرکت فرآورده هاي نفتي پل هم مي گويد: از آنجا که اين پالايشگاه بايد از منابع و ذخاير نفتي موجود در منطقه تغذيه شود بايستي حداقل فاصله را با مخازن نفت داشته باشيم ، از اينرو منطقـه جلگه خلج با دارا بودن مولفه هايي مانند نزديکي به منابع آب و جاده اصلي براي ساخت پالايشگاه درنظرگرفته شد .
سخنور، با بيان اينکه نفـت منطقه پلدختر درصد خلوص بالايي دارد و جزو سبک و مرغوبترين نفت خام کشور بشمار مي رود مي افزايد درصد استحصال مواد ارزشمند اين نفت بيشتر است لذا سعي ميشود مجوز تخصيص نفت منطقـه را براي پالايشگاه پلدختـر از وزارت نفت بگيـريم تا پالايشگاه بازدهـي اقتصادي بيشتري داشته باشد .
او ، اضافه مي کند: سه سال زمان لازم است تا پالايشگاه نفت پلدختر به بهره برداري برسد و از بهمن امسـال براساس همين زمان بندي کار آغاز شده است .
عضو هيات مديره و معاون طرح و توسعه شرکت فرآورده هاي نفتي پل معتقد است ساخت اين پالايشگاه گامي درزمينه افزايش ظرفيت تصفيه نفت خام ، جلوگيري از فروش نفت خام و کاهش وابستگي کشور به فرآورده اي نفتي از خارج است .
سخنور مي گويد : گاز مايع ، گازوئيل ، بنزين معمولي و سوپر ، نفت سفيد ، نفت خام و قير از محصولات اصلـي پالايشگاه پلدختر ، خواهد بود .
او در ادامه مي افزايد ساخت پالايشگاه پلدختر در سه مرحله به بيش از يک و نيم ميليارد يورو سرمايه گذاري نياز دارد و مي تواند منشاء ايجاد ساير صنايع جانبي ازجمله پتروشيمي باشد که اين موضوع اکنـون با توجه به قرارداد منعقد شده با وزرات نفت ، برعهده شرکت فرآورده هاي نفتي پل ، است .
کارشناسان هم معتقدند وجود اين قابليت در کنار استعدادهـاي طبيعـي ، توانمندي هـاي کشاورزي و صنعتي مي تواند استان لرستان را به يکي از مناطق توسعه يافته کشور تبديل کند که ساخت پالايشگاه توليد فرآورده هاي نفتي گام بلندي در اين راستاست .
شهرستان پلدختر در جنوب لرستـان در مسيـر جـاده ترانزيتي تهـران ـ جنوب و محل عبور رودخانه دايمي کشکان قرار دارد ؛ اين شهرستان جنوبي ترين شهرستان لرستان است که از غرب با استان ايلام و از جنوب با خوزستان هم مرز است

Advertisements

29 دیدگاه برای «پالايشگاه پلدختر بيش از يک و نيم ميليارد يورو سرمايه گذاري نياز دارد»

 1. واقعا باید مردم لرستان به خود ببالند طرحی در استان لرستان اجرا میشود که که بودجه ی اختصال یافته به آن5/1 میلیارد پوند است فکر کنم اگر تمام بودجه عمرانی استان را از زمان رضا خان تا سال 88 را با هم جمع کنیم سر هم 5/1 میلیارد پوند نشه
  از زحمات نماینده لایق شهرستان پلدختر جناب آقای کاییدی تشکر میکنیم

 2. چند روزی است فردی با نام کاندید مجلس نظرات خوبی در قالب طنز بیان میکنه از ایشون میخواهم نظرات خود را ادمه دهند

 3. سلام
  آقا ما جسارتا بی ساز حرکات موزون انجام میدیم در به در دنبال رای میگردیمو به جان خودم یه روز تو همین سفرهای روستایی به یه جماعت برخوردم با همه رو بوسی کردم بعد متوجه شدم حدود 50 الی 65 تا گوسفند رو بوسیده بودم .اصلا نفهمیدیم چی شد . البته بعدا خود نتانیاهو هم بیاد جلو ماچش نمی کنم.
  آقا از اینکه نرخ برابری پوند و یورو رو رسما اعلام کردید ممنون.
  پام بشکنه اگه تو مجلس ریال و دلار و یورو و پوند و ین ژاپن رو یکی نکنم.
  وقتی نورو و سود بانکی یه رقمی میشه ، این ارزهای خارجی کیلویی چندن؟
  یک و نیم میلیارد یورو رو اونوقت چه جوری می خوان از تهران برسونن پلدختر؟؟؟؟
  اگه پلدختری های محترم عجله نکنن و بذارن بزرگراه ساخته بشه دیگه نگران تصادف جاده ای و خدای نکرده … نمی شیم .
  فقط یه مشکل داره و اونم اینه که می ترسم مستقیم ببرن اندیمشک .چون آزادراه از پلدختر رد نمیشه.
  غلط نکنم فردا میگن پلدختر سر مسیر نیست چه جوری نفت پالایش شده رو برسونیم تهران.
  من طرفدار پلدختری هام انصافا .خودم برم مجلس توی فراکسیون بن بست ها حلش می کنم.

 4. با سلام.

  نمی دونم با چه زبونی از زحمات نماینده لایق شهرمون آقای دکتر کائیدی تشکر کنم.
  نمی دونم چه کسی می خواد جواب خیانت ها و کم کاری های که بسیاری از نماینده های قبلی استان داشتند رو بده.
  آقای دکتر کائیدی تشکر تشکر تشکر.

 5. دست و بازوی این نماینده لایق را باید بوسید. مرحبا. ای کاش نمایندگان محترم بروجرد هم به جای سیاست بازی غم مردم خود را می خوردند و به درد آنها و خواستهایشان می اندیشیدند. حافظه تاریخ هیچ حرکتی را فراموش نمی کند نه خدمت را و نه خیانت را.

 6. من هم تازه متوجه اشتباه خودم شدم اما ارزش یورو و پوند تقریبا با هم برابر است ببخشید!!

 7. وای چه طرح بزرگی!!!انقدرذوق زده ام که نگوونپرس!فقط نمی دانم چرااحساس میکنم فقط یک تبلیغاتست چون چندماهی ازکلنگش میگذرداماچیزبیشتری به چشم نمی خورد!من هم قصددارم یک کارخانه قیربسازم زمینش رادارم فقط 2میلیاردیوروراندارم!خواهشمندم به من هم افتخاربکنید

 8. ای کاش همه ی نمایندگان استان همانند کاییدی بودن
  ای کاش نمایندگان دیگر استان بجای شرکت در مراسمات ختم و عروسی به فکر اشتغال زایی جوانان بودن
  ای کاش نمایندگان دیگر استان به جای….کشیدن در سخنرانی هایشان به فکر فقرزدایی در استان بودن
  ای کاش نمایندگان دیگر استان به جای دادن مسکن های موقتی{وام ها}به فکر آرامش بخش های طولانی مدت{کارخانه ها} بودن
  ای کاش نمایندگان نماینده تمام مردم حوزه ی انتخابیه خود بودن نه فقط نماینده طرفداران خود
  ای کاش نمایندگان دیگر استان به جای قله قم کردن مسئولان غیر خودی شهر شان به فکر اعتلای لرستان عزیز باشند
  ای کاش…

 9. بخشید ای را یادم رفت
  منظورم از این حرف ها این نبود که آقای دریکوند از طرفداران شاهرخی{ره}!!بوده است خواستم برخی مطالب را بگم تا اوضاع دستش بیاد

 10. از زحمات دکتر کاییدی تشکر میکنیم
  در جواب فرزاد دریکوند
  آقای دریکوند با توجه به تمام نظراتی که در این سایت قرار دادید کاملا مشهود است که یا دکتر کاییدی پدرت رو کشته ویا از سر کار آمدن ایشون ضربه دیده اید زیرا اگر دغدغه ی تو لرستان ویا پلدختری آباد بود با استلال حرف میزدی نه با ادبیات نامناسب. همین که در سایت چپی مانند لرنا این خبر درج شده است خود بیانگر جدی بودن طرح است.به اطلاع جناب العالی میرسانم ساخت رسمی این پروژه شروع شده میتوانید از آقای صابری و آقای سخنور این سوال را بپرسید یا اینکه خود ازنزدیک بروید و مشاهده کنید.
  بر فرض اینکه این پروزه در حد حرف باشه همین که آقای کاییدی توانست این طرح که به علت بی کفایتی مسئولان دهه ی 60 و اوایل70لرستان به اراک هجرت کرد را به لرستان آن هم در شهر کوچکی مانند پلدختر آورده است جای بسی تعجب است ضمنا شما اینقدر آقای کایییدی را تخریب میکنید -که البته تاثیری به حال ایشون نداره و فقط من به این خاطر جواب شما را میدهم تا افکار عمومی روشن بشود-مگر همین آقای شاهرخی در سفر رییس وقت مجلس آقای حداد عادل در سخنرانیش نگفت ما از شما کارخانه ذوب آهن نمیخواهیم چون میدانیم شهر پلدختر کوچک است اما میخواهیم از شما تا بیمارستان پلدختر زودتر افتتاح شود. تازه آقای شاهرخی نتوانست بیمارستان رادر زمان خود افتتاح کند و امسال در 30/2/89 با حضور دکتر نیکزاد ودکتر کاییدی افتتاح میشود حالا که دکتر کاییدی پالایشگاه را آورده سعی در کم رنگ کردن کار ایشان داریم همین که در پلدختر طرحی کلنگ زنی شد که نمایندگان دیگر استان مانند ملکشاهی در آن حضور داشتند خود نشان دهنده بزرگی کار کاییدی است خدا را شاهد بگیر اگر مثلا بروجردی این طرح را به شهر خودش میبرد ما پلدختری ها نمی گفتیم چقدر بروجردی نفوذ داشته

 11. کاش نمایندگان قبلی پلدختر فعالیت می کردند حتی اگر پالایشگاه پلدختر در حد همان کلنگم بماند
  ارشش رو دارد حداقل اینه که از ریس جمهورهای بعدی تو سفرات بعدیشون پی گیریشو میخوهیم

 12. طبق آخرین گزارشات آقای دریکوند اهل دره شهر و استان محروم ایلام است! یک سوال از محضر مبارک آقای دریکوند دارم شما که از اهالی پلدختر و لرستان نیستی چه چیزی باعث شده است که مسائل پلدختر را به صورت آنلاین پیگیری کنی ایلام محروم خودش مشکل نداره که تو بخواهی حل کنی حالا اگه اهل لرستان بودی می شد یه خورده دخلت کنی
  یک توصیه به شما دارم و آن اینکه هیچ وقت در زندگی نقش نخود را بازی نکنی. به نظرم سایتی با نام ایلامنا تاسیس کن اینجوری میتونی مثل آقای خدایی خدمتی به استانت بکنی

 13. واقعا جای سئوال دارد کسی که مال حوضه پلدختر نیست چه سودی یا زیانی از نمایندگان قبلی میبرده که اینچنین از شکست باند مافیای پلدختر افسرده شده
  شاه رفت ….

 14. با سلام به همه دوستان،بنظرم بهتره بجای پریدن به همدیگه اونم با این ادبیات!!! کمی منطقی فکر کنید. در تمام طول دوران مجلس هیچ یک از نماینده های پلدختر کاری برای مردم محروم این منطقه نکردن،بهتون قول میدم از آقای دکتر کایدی هم کاری بر نمیاد. طرح پالایشگاه(اگر انشااله عملی بشه) به دلیل اکتشاف نفت قابل توجه در این منطقه است نه تلاش این نماینده یا اون یکی! آقایون نماینده ها حداکثر کاری که میکنند استفاده از نفوذشون برای سرکار بردن فامیل و معدودی از طرفداراشونه همین!!! بیاید امیدوار باشیم که حداقل حالا که یه کارخونه داره توی منطقه ساخته میشه،نماینده محترم زحمت بکشه و سعی کنه از نیروهای بومی استفاده بشه. ضمنا جهت اطلاع دوستان عرض میکنم که کسی پدر منو نکشته!!!! خدا رو شکر صحیح وسالمه و من به دانش آموز آفای کایدی براشون احترام قایل هستم!

 15. یک سوال از رضا دارم که اگر صرفا به علت نفت این پروژه عظیم شروع شده پس چرا در سال های گذشته و در زمان نمایندگان ادوار گذشته استان و پلدختر این طرح اجرایی نشد من یادم میاد که آقای کاییدی در همان آغاز نمایندگی اش در روزنامه های محلی مانند سیمره و آفتاب لرستان بحث پالایشگاه را مطرح کرد و آن را خواسته مردم لرستان و پلدختر بیان کرد

 16. افرين بر نماينده لايق پلدختر. اميدوارم كه بقيه نمايندگان استان بجاي سياسي كاري مانند دكتر كائيدي عملا به درد محرومان و ايجاد اشتغال بپردازند.اقاي عزت الله دهقان طرحهاي مصوب سفر رياست جمهور براي دورود به كجا رسيد؟ فاز 4 كارخانه سيمان دورود چرا كوچكترين پيشرفتي نكرده؟

 17. با سلام،در پاسخ به آقای مسعود باید عرض کنم که اولا برای اینکه نوشته های منو موضعگیرانه قلمداد نکنید یادآور میشم که نظر من اینه که هیچ کدوم تاکید میکنم هیچ کدوم از نماینذه های پلدختر (و شاید حتی استان) کمکی به مردم محروم شهرهای انتخابیه خودشون نکردن. و این موضوع شامل حال آقای دکتر کائدی هم میشه! دوما اکتشاف نفت در سالهای اخیر و با بالا رفتن قیمت نفت در دنیا سرعت بیشتری گرفت و این موضوع منجر به کشف ذخایر هیدروکبنی در ابن ناحیه شد.احداث پالایشگاه در مناطق دارای نفت از ضروریات این صنعت مخسوب میشه.من شهروند این شهرستان هستم و از وضع اسفبار بیکاری در این شهر بسیار ناراحتم و علت اون رو هم بی کفایتی و عدم توجه نماینده های این شهر میدونم. بهتره به همین اندازه بسنده کنیم و در مورد معضلات دیگه این شهر(مشکلات فرهنگی،نبود اعتبارات و تسهیلات بانکی برای مردم،شیوع بی رویه و بی سابقه انواع مواد مخدر در بین قشر عمدتا جوان این شهر و…) چیزی نگیم.

 18. باسلام به همه دوستان.من بچه خرم ابادم.درمورد این پالایشکاه پلدختربه نظرم اینم میره برای ظهورآفا امام زمان.بهتره واقع بین باشیم .ببینیداحداث پالایشگاه طرح بزرگیه به همین خاطر اگه قرارباشه ساخته بشه خیلیها دوست دارن یه کاری بکنند که بگن ماهم توی این طرح دست داشتیم.اماشما ببینیدچه کسانی برای کلنگ زنی اومدن.ایاازمسولین کشوری کسی اومد؟یاهمین الان برید محل ساختشونگاه کنید مطمئن باشید به جززمین خالی چیزی نمیبینید.میخوام بگم دلامونو خوش نکنیم.چون که اگه اقایون راست میگن وتوانایشو دارن پتروشیمی خرم ابادو راه بندازن.نه اینکه بعد از گذشت این همه سال 40درصد پیشرفت کنه.یااینکه کارخانه سیمانو بدن به اصفهان.درضمن باحرف رضاهم موافقم که میگه نماینده ها به فکر اقوام خودشون هستن.خداحافظ

 19. پیام به طراحان وسران فتنه(ن.ا(کوتوله سیاسی و….)در فضای سیاسی شهرستان محروم پلدختر:
  به حول قوه الهی وتلاشهای نماینده دلسوز شهرستان جناب آقای دکتر کاییدی سرباز واقعی ولایت شهرستان پلدختر در مسیر توسعه همه جانبه قرار گرفته ودر هر گوشه شهرستان پروژه های عمرانی مختلفی در حال مطالعه انجام وطی مراحل اجرایی می باشد،به شما توصیه میکنم به جای اینکه یک روز در قالب روزنامه نگار فلان نشریه واسامی مستعار از شهرستانهاواستانهای دیگر کاسه داغتر از آش شویدعملکرد 3دور خیانت ویکساله میریت خودرادر حق مردم محروم ونازه آزاد شده از بند اسارت آقایان رابا عملکرد 2 ساله دکتر کاییدی مقایسه کنیدودر همان نشریه حرفه ای خود برای تنویر افکار عمومی مردم درد کشیده شهرستان یکبار با تعهد قلم بزنید

 20. من هم خدمت کوتوله سیاسی (جناب آقای نورالدین اح )سلام دارم. واقعا چه تعبیر زیباییاز آقای محسن .
  برادر عزیزم خود شما هم بخوبی می دانید که کائیدی لایق ترین نماینده طول تاریخ استان لرستان است اما از انجا که منافع نامشروعت با رفتن باند مافیای قدرت و ثروت در پلدختر اینگونه به در ودیوار می کوبی. دوست گرامی ! فرزندان حضرت روح الله اجازه نخواهند داد نماینده لایق شهرستان ،سرباز واقعی ولایت و مدافع راستین خط امام و شهدا آقای دکتر علی کایئیدی تنها بماند. خطاب به شما می گویم که ..
  ما اهل کوفه نیستیم … علی تنها بماند

 21. دوستان! سلام به همگی شما.بدون مقدمه شروع کنم من خودم ازطرفداران جناب اقای کایدی بودم این روباورداشته باشید نه اقای کایدی نه شخص دیگرقادرنیست این شهرومردمانش رونجات دهد این دردیست که گریبانگیر کل استان شده؟سی سال ازعمربابرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزیز میگذرددریغ ازیک نماینده مدیر»(خداوندسبحان رحمت کندبردران شهیدرحیمی روتقدیرالهی برای اندو چنین بودکه به دیدارمعبودخودبشتابند*ازحق نگذریم اقای ملک اسا خوب بودن ولی صدحیف راه روبیراه رفتن واشتباه بزرگی مرتکب شدن#اقای بوالفتح بسیجی جوان وجانباز&همسنگربهترین عزیزانمان که هماناشهداوایثارگران بودن باخدماتی که انجام دادند متاسفانه فریب افرادی خاص وخود رای شد که فقط منافع خود رادرنظرگرفته وکاری باعموم مردم نداشته ونتیجه دورچهارم مجلس هم باهمه تلاش اقای بوالفتح چیزی جز رنج مردم نبود#بله دوستان!سه دوره نماینده گی مجلس شورای اسلامی رسید به دوست خوبمان که کارش در مجلس شده بود مخالفت بامجلس ودولتهای وقت ودرخلوتگاها باافرادی مثل باباخانهاو…؟ هم پیاله بشه والحمدالله دراین انتخابات اخیر ریاست جمهوری موضع مخالف گرفتن واز جریان فتنه حمایت کردن که برای عموم ملت ان روی سکه مشخص شد &درپایان دوازده سال نماینده گی مردم در مجلس شورای ه باید دوره های گذشته رو هم اضافه کنیم درمجموع 30سال انها شده بودن خان ملت رءیت که الحمدالله ملت انها رو کنار زدوباید گفت احسنت#حالا نوبت دکتر عزیزمان است که ایشان باید تمام عمر مدیون این ملت باشد&دکترباید به یاد داشته باشد زمانی برای منفعت شخصی بله قربان گوی افراد ادوار گذشته بود نه اینکه بگویدمن به فکر اقایی بر مردم نیستم حالا مانفهمیده ایم ایشان نماینده پلدختر هستندیاکوهدشت؟ملت هنوز شعارهای دکتررا فراموش نکرده که گفتن هدف ما بومی گرایست»اینست معنی بومیگرایی.دکتر چرااز آینده سیاسیشون می ترسند&اگرعملکردشان بعنوان یک نماینده مردم نه بعنوان نماینده حزب خوب باشدودرمسیرولایت فقیه باشندودستورات رهبری راسرلوحه کارهایش قراردهداینشاءالله ملت ما ملت ولایت مداریست فراموش نخواهند کرد &اما اگر درفکر اقایی برمردم باشد وبه گارهایی که داردبه دستور خودش افرادش انجام میدهندبه امید خدا وقتش خواهد رسید.امادوستان من چرامانباید نماینده ای امثال بروجردی&توکلی&کواکبیان&باهنرها&مفتحها&بهشتیها&درهمسایهگی خودمان عادل اذر نماینده یک دوره درمجلس بوده؟مامشکل نیرو نداریم مشکل انتخاب داریم&اینشاءالله روزی برسدکه ماوکیلی داشته باشیم خدمت گذار مردم به معنای کلمه باشدنه به فکر اقایی0والسلام علیکم0

 22. با سلام واحترام لطفا» بفرمایید آخرین تصمییم گیری درخصوص تاسیس پالایشگاه نفت در جلگه خلج به کجا انجامیده و مرجع اصلی این تصمیم گیریها با کدام حوزه شرکت نفت است خوزستان یا کرمانشاه
  با تشکر از اطلاع رسانی بسیار ارزشمندتان

 23. سلام ودرود خدا بر شهدا وجانبازان .مردی از دیار غیرت ادب مردانگی وجوانمردی کسی نیست جز علی بوالفتح .بوالتح یعنی پدر پیروزی هادوست عزیز اولا زمانی این شعار را به کار می بردند برای سردار جبهه و جنگ به کار می بردندماهمیشه در ظاهر وباطن طرفدار شهدا وجانبازانیم بوالفتح از هر لحاظ بهترین بود دوست عزیز در مورد علی بوالفتح اشتباه نکن فریب نخورد این خود شماها بودید که…………….ابوالفضل علمدار بوالفتح ونگهدار و……..تا جایی که مردم یادشون است

 24. سلام ودرود خدا بر شهدا وجانبازان .مردی از دیار غیرت ادب مردانگی وجوانمردی کسی نیست جز علی بوالفتح .بوالتح یعنی پدر پیروزی هادوست عزیز اولا زمانی این شعار را به کار می بردند برای سردار جبهه و جنگ به کار می بردندماهمیشه در ظاهر وباطن طرفدار شهدا وجانبازانیم بوالفتح از هر لحاظ بهترین بود دوست عزیز در مورد علی بوالفتح اشتباه نکن فریب نخورد این خود شماها بودید که…………….ابوالفضل علمدار بوالفتح ونگهدار و……..تا جایی که مردم یادشون است

 25. جوان لرستانی :سلام ودرود خدا بر شهدا وجانبازان .مردی از دیار غیرت ادب مردانگی وجوانمردی کسی نیست جز علی بوالفتح .بوالفتح یعنی پدر پیروزی هادوست عزیز اولا زمانی این شعار را به کار می بردند برای سردار جبهه و جنگ به کار می بردندماهمیشه در ظاهر وباطن طرفدار شهدا وجانبازانیم بوالفتح از هر لحاظ بهترین بود دوست عزیز در مورد علی بوالفتح اشتباه نکن فریب نخورد این خود شماها بودید که…………….ابوالفضل علمدار بوالفتح ونگهدار و……..تا جایی که مردم یادشون است

  جوان لرستانی :سلام ودرود خدا بر شهدا وجانبازان .مردی از دیار غیرت ادب مردانگی وجوانمردی کسی نیست جز علی بوالفتح .بوالفتح یعنی پدر پیروزی هادوست عزیز اولا زمانی این شعار را به کار می بردند برای سردار جبهه و جنگ به کار می بردندماهمیشه در ظاهر وباطن طرفدار شهدا وجانبازانیم بوالفتح از هر لحاظ بهترین بود دوست عزیز در مورد علی بوالفتح اشتباه نکن فریب نخورد این خود شماها بودید که…………….ابوالفضل علمدار بوالفتح ونگهدار و……..تا جایی که مردم یادشون است

 26. خدمت همه دوستان سلام عرض می کنم
  من تازه با این سایت آشنا شدم!

  از بحث های پیش اومده خیلی خوشم اومد

  منم خواستم نظرم رو بگم

  اگه این طرح اجرا بشه علاوه بر پلدختر به بقیه شهرای استان هم رونق میده
  و شاید تا حدی پیامد های این جاده جدید رو هم برطرف کنه!

  ولی انصافا دکتر کائدی هم تا اینجاش کم زحمت نکشیده
  بدون حاشیه و سروصدا خیلی از کارا که بقیه فقط حرفشو می زدن رو راحت انجام داده

  مطمئنم این دوره هم مردم اعتماد می کنن و رای می آره

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.