دولت به بهانه كوچك شدن در لرستان سرمايه گذاري نمي كند

شاهرخي نماينده كوهدشت در مجلس: هيچ كدام از سه بخش دولتي، خصوصي و تعاوني تمايلي به حضور اقتصادي و سرمايه گذاري در لرستان ندارند و همين امر باعث بروز مشكلات فراواني براي مردم شده است. استان لرستان رتبه اول بيكاري را در كشور دارد و رحال حاضر كه كوهدشت و لرستان در مرز بحران بزرگي به نام بيكاري قرار دارند.. در گذشته دولت‌ها براي سرمايه‌گذاران اختيار داشتند اما توجهي به لرستان نكردند؛ گفت: اكنون نيز دولت به بهانه اينكه بايد كوچك شود در اين استان سرمايه‌گذاري نمي‌كند   

نماينده كوهدشت در مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينكه استان لرستان رتبه اول بيكاري را در كشور دارد گفت: در حال حاضر منطقه كوهدشت مركز بيكاري كشور است. 

علي شاهرخي با اعلام اينكه هر منطقه‌اي كه با رونق اقتصادي روبه‌رو باشد و مشكلات آن در پايين‌ترين سطح قرار گيرد بيكاري آن نيز در پايين‌ترين سطح خواهد بود گفت: درحال حاضر كه كوهدشت و لرستان در مرز بحران بزرگي به نام بيكاري قرار دارند بي‌شك بحران‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي نيز گريبانگير مردم اين استان است. 

وي با اعلام اينكه لرستان از لحاظ سرمايه‌گذاري در پايين‌ترين سطح ممكن قرار دارد گفت: هيچ كدام از سه بخش دولتي، خصوصي و تعاوني تمايلي به حضور اقتصادي و سرمايه‌گذاري در لرستان ندارند و همين امر باعث مشكلات فراواني براي مردم شده است. 

نماينده كوهدشت در مجلس با اعلام اينكه در گذشته دولت‌ها براي سرمايه‌گذاران اختيار داشتند اما توجهي به لرستان نكردند؛ گفت: اكنون نيز دولت به بهانه اينكه بايد كوچك شود در اين استان سرمايه‌گذاري نمي‌كند. 

وي با اظهار تعجب از اينكه چرا بخش خصوصي رغبت نمي‌كند در اين استان سرمايه‌گذاري كند؛ گفت: مردم لرستان توانايي، پشتكار و انگيزه لازم را دارند اما دليل گريز سرمايه از اين استان معلوم نيست كه بايد بررسي شود تا اگر مانعي جدي وجود دارد در وهله اول آن موانع رفع و سپس به ايجاد زيرساخت‌ها اقدام شود. 

شاهرخي با اعلام اينكه احداث كارخانجات بزرگ در لرستان قبل از انقلاب بوده است گفت: پس از پيروزي انقلاب كارخانجات بزرگي همچون پارسيلون با چالش روبه‌رو و برخي نيز تعطيل شده‌اند و در كنار اين مشكلات واحد جديدي احداث نشده است. 

وي با يادآوري اينكه نقطه قوت لرستان زمين‌هاي حاصلخيز و فرصت‌هاي شغلي در حوزه كشاورزي است گفت: سال‌هاست از مسوولان مي‌خواهيم تا مشكلات استان را با سدسازي و امكان آبياري زمين‌هاي كشاورزي مرتفع كنند و حتي سدهايي نيز در استان در حال احداث است اما نمي‌دانيم چرا راه‌اندازي آنها با تاخير صورت مي‌گيرد و در حال حاضر سد بزرگ تنگ معشوره نيمه‌كاره مانده است. 

Advertisements

5 دیدگاه برای «دولت به بهانه كوچك شدن در لرستان سرمايه گذاري نمي كند»

 1. یکی از مصادیق وفاق و همدلی و همگامی و همفکری بین آحاد ملت همینه . چرا؟؟ چون حرف چوپون و راننده تراکتور و کوپن فروش و نماینده ی محترم مجلس یکیه.یعنی چی !الان میگم بذارین چای مو بخورم قندش درشت بود نمیره پایین.اگه قراره من برم مجلس بعد بیام توی جراید عمومی و … اعلام کنم دولت نمی کنه سرمایه گذار نمی ذاره . امکانات نمی دن .تورم پایین نمیکشه.قیمتا بالا کشیده.دیگه اون ساختمان خوشگله که تو بهارستان تهران ساختن مهریه ی عمه ی اوباما که نیست. من گفته باشم برم مجلس دیگه نمیام اینارو بگم .چی میگم ؟؟ میگم یه حاجی بود یه گربه داشت.ولی در آخرش یه چیزه هم میگم.یه خانم که اهل یکی از شهرهای ایران بوده با کنترین لباس ممکن تو خونه وایساده بود شوهرش از در میاد تو .میگه خانم این چه وضعیه !! خانم میگه : آخه من لباس ندارم. آقا هم دیگه نمیره در کمد لباساشو نشون بده .میگه: خفه شو این جوکا تکراری شده.

 2. دولت به بهانه كوچك شدن در لرستان سرمايه گذاري نمي كند ….. اگه اون حرف «در» رو حذف کنیم ،فکر کنم مشکل همه حل بشه. یعنی میشه….دولت به بهانه كوچك شدن لرستان ؛ سرمايه گذاري نمي كند.

 3. سلام .
  من فکر میکنم دولت کفگیرش به ته دیگ خورده دنبال بهانه میگرده.آقای نماینده اگر زحمت میکشیدن و قوانین کشور رو بعضی موقع میخواندن.البته هر چند زحمت داره !!!متوجه میشدن دولت دیگه هیچ جا سرمایه گذاری نمی کنه.و با این حرفا دیگه نمی شه مردم لرستان را تحریک کرد.گذشت اون دوره .گذشت خالی بندی. گذشت ژست گرفتن.برید توی اون جلسات خارج مجلس پولدار پیدا کنید .بیارین لرستان.

 4. حاصل 20سال تلاش آقاي قبادي براي ورود به مجلس براي مردم گله مندي از دولت در ظاهر و حمايت كامل از دولت در باطن است موضع گيري او عليه مخالفان دولت در تهران را بياد آوريد. شيخ عزيز مزد حمايت شما از دولت بيشتر از اين حرفهاست!

 5. با سلام
  خدا وکیلی از این حرفهای نمایندگان محترم میشه فهمید که چقدر به فکر انتخابات بعدی هستند آقایان نماینده در این 30 سال پس از انقلاب که الحمد الله تعداد زیادی از شما با هزارترفند برای خدمت به خلق الله وکیل مردم شدید و دولت به فکر کوچک شدن هم نبود شما در حوزه های انتخابیه خود چه کار کردید . که حالا می خواهید بکنید ولی دولت بهانه می آورد و سرمایه گذاری نمی کند .
  با نگاهی به جمله « یک قطره نفت لرستان به پالایشگاه کرمانشاه انتقال نخواهد یافت » دقت کنید گوینده این جمله قبل از جبهه گیری بایستی اول به فکر اجرای طرحهای تصویب شده باشد تا دشمن تراشی و عوام فریبی مسلم است اگر پالایشگاه پلدختر ساخته شود خود به خود یک قطره نفت به پالایشگاه های دیگر منتقل نمی شود. از طرفی مگر نه این است که از نفت خوزستان تمام پالایشگاه های ایران و تمام ماشین های مادر حال کار هستند . نکته این است که نمایندگان محترم هنگامی که پالایشگاهها و پتروشیمی های اصفهان ، اراک ، کرمانشاه ، ایلام ، تبریز ،شیراز ، تهران و …که در این استانها یک قطره نفت پیدا نمی شود تصویب و ساخته شدند کجا بودند . حداقل چرا در این سالها که در همه جای ایران طرحای بزرگ و کوچک در حال ساخت است اکثر شهرستانهای لرستان یا فراموش شده اند و یاطرحایی که قول داده شده بود نه تنها شروع نشدند به استاهای دیگر منتقل شدند .از جمله نیروگاه خرم آباد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.