عكس هايي از پايتخت طبيعت ايران – از دورود تا روستاي دره اسپر

    

تصاويري از طبيعت منطقه دورود تا روستاي دره اسپر – آبشار ازنادر، لاله هاي واژگون، رودخانه و كوهستان منطقه چهارشاخ و پريز را در ادامه مطلب مشاهده فرماييد   . .

ابتدا تصويري از رودخانه دره اسپر

تصويري ديگر از همان رودخانه در بالاي روستاي دره اسپر – در حالتي مه آلود

عكسي از حوالي روستاي دره اسپر

لاله هاي واژگون در ارتفاعات كوه چهارشاخ ( بين روستاي چشمه سرنجه و دره اسپر)

تصويري از فروددين پريز (گردنه رنگي) همانطور كه مي بينيد هنوز درختان سبز نشده اند

دوستان من در ميان لاله هاي واژگون

عكسي ازحوالي چشمه شيربيشه نرسيده به روستاي دره اسپر

اين عكس را از كنار روستاي دره اسپر گرفته ام

عكسي از منظره كناره چشمه موسي بين راه دورود و دره اسپر

منظره اي از پوشش گياهي منطقه

 

 

رودخانه دره اسپر

آبشار ازنادر – عكس در ميانه روز گرفته شده است و نور مناسب نيست ان شاء الله در فرصتي ديگر عكسي بهتر خواهم گرفت

تهيه گزارش و عكس :
اسفنديار خدايي

43 دیدگاه برای «عكس هايي از پايتخت طبيعت ايران – از دورود تا روستاي دره اسپر»

 1. آقای خدایی در وبلاگ در مورد داماش هم مطالبی رو جور کردم بد نیست ببینید.

 2. با سلام
  واقعا زیباست و براستی که پایتخت طبیعت ایرانه من خودم اینو به وضوح دیدم

 3. جالب بود ممنون.لطفا در مورد افزايش 90درصدي تصادفات ايام نوروز امسال مطلب بنويسيد.

  لرنا: اين خبر كه فرموديد چند خبر قبل از اين آمده است

 4. سلام .دست شما درد نكند . عالي بود.گلايه كوچكي دارم و آن اينكه وقتي ميگوييد . . .ومناطق لرنشين ،شايسته است از نهاوند ما هم كه همچون جاي جاي لرستان كه افتخار ما لرهاست ،نام و اسمي برده شود چون نهاوند فقط شهر ما نيست ،همه جاي لرستان سراي من است،نه فقط نهاوند. خسته نباشيد.

 5. با سلام و تبريك سال نو
  اين ايده ميتواند در نوع خود جالب و باعث پيشرفت توريستي و فرهنگي شهر گردد . ولي
  آقايان مسوول شورا وشهردار ابتدا مشكل كمربندي شهر را حل كنند و سپس به فكر نوشتن تابلوهاي زيبا باشند.

 6. اثبات اینکه دورود پایتخت طبیعی ایران است
  برهمگان روشن ومبرهن است که ایران سرزمینی است با مناطق مختلف و جهارفصل می توان گفت ایران خلاصه ای از همه مناطق دنیا است زیرا شامل مناطق کوهستانی و جنگلی ودریا و رودهای فراوان و ابشارها وکویرمی باشد.لذا ایران گردی مقدمه ای برای جهان گردی است. ازنظر ریاضی ایران بخشی از یک فراکتا ل می باشد
  حال شهرستان دورود را می توان چکیده ای از زیبایی های ایران دانست .که این مطلب فقط ادعا نیست بلکه می توان آنرا اثبات کرد.مطمئن هستم که بعد از مطالعه این مطلب شما هم شهرستان دورود را پایتخت طبیعی ایران می نامید.
  شهرستان دورود شهری با آاب و هوای مطبوع است که در کوهپایه و دشت وسیع سیلاخور بنا نهاده شده .که تعدادی از مناطق طبیعی شهر را بیان می کنم.
  1- کوه پریز با غارهای پر رمزو راز آن
  2-کوه بابا هور با جشمه های فراوان وشیب ملایم
  3-اشترانکوه با یخجالهای طبیعی چشمه های همیشه جاری و طبیعت بکر و جانوران اهلی و وحشی کمیا ب
  4-دره نی گاه همراه با رودخانه اش ودرختان طبیعی میوه که باغبان انها خالق هستی است که انسان شاید در تخیل بتواند آن را تصور کندو فقط باید رفت و دید….
  5-دریاچه گهر که ارتباط بین اشرانکوه و دره نی گاه است چون نگینی بر دامن اشترانکوه می درخشد و انواع ماهی ها در آن
  شناورند واطراف آن را جنگل فراگرفته و این منطقه از نظر پوشش گیاهی بسیار متنوع می باشد
  6-رودخانه های پر پیچ وخم تیره و ماربره که از وسط شهر می گذرند رودخانه سزار و پارک جنگلی و…
  7-ابشارهای ازنادر و بیشه وابشار شوی که از مسیری زیبا برخوردار است ودیدن این ابشار وصف ناپذیر است فقط باید دید
  و بسیاری از مکان های دیگر ….
  8- آب و هوای مطبوع آن را از استانهای شمالی متمایز می سازد
  9-متذکر می شوم که این شهرستان یکی از گزیته های انتخابی برای پایتخت گشور بوده است.
  این شهرستان بخش وسیعی از کویر را نیز در بر دارد ! اما کویری مصنوعی ساخته دست بشر با ابزار بی توجهی. این شهرستان دچار کویر کم توجهی مسولین کشوری که آن هم ناشی از عدم کارایی و مسولیت های غیر تخصصی مسولین شهر در ادوار مختلف می باشد البته مردم نیز در این امر سهیم هستند
  سخنی با مسولین شهرستان:
  همه مناظر طبیعی که دربالا ذکرشد لطف خداوند منان به مردم این دیار است شما مسولین چه کاری انجام داده اید ایا از این همه نعمت (مناظر طبیعی ) به اندازه یک صدم زاینده رود خشک شده اصفهان برای این شهر درامد و اشتغا ل ایجاد کرده اید
  ایا به اندازه تپه چغا و گلد شت بروجرد در این مکانها سرمایه گذاری کرده اید …
  شما مسولین با اخذ مسولیت های که در تخصصتان نیست به این شهر ومردم اسیبهای فراوانی وارد کرده اید اگر خیر ندارید شر مرسانید
  اقایان شورای شهر و شهردار محترم مگر دراین شهر زندگی نمی کنند ایا خیابانهای پر از چاله وچوله رانمی بینند؟ آیا نمی بینند برسرشهر چه امده است ؟میدانید هر ساله چه هزینه سنگینی فقط صرف جلو بندی خودروها می شود ؟ چقدر در مصرف سوخت تاثیر دارد (ترمز و حرکت مجدد)چقدر وقت مردم تلف می شود و چه تاثیری بر روحیه مردم می گذارد شهر به شهری جنگ زده تبدیل شده . اگر این مطالب را نمی دانید از متخصصین این امور بپرسید تا روشن شوید !
  خوشبختانه به برکت نظام جمهوری اسلامی اکثر جوانان این شهردر رشته های مختلف تحصیل کرده هستند.
  اگر حقوق شغلی را می گیرید که از عهده ان بر نمی ایید و در تخصصتان نیست ایراد شرعی دارد یا حداقل از انصاف و جوانمردی به دوراست. ما شاالله شما که در این زمینه استاد هستید
  شاید هم فراموش کرده اید که با رای این مردم انتخاب شده اید یا اینکه خود را بی نیاز از رای مردم کرده اید ولی یادتان با شد نظا م جمهوری اسلامی نظامی مردم سالار است و بازهم انتخابات مجلس و شورای در پیش هست یا اینکه حداقل در پیشگاه خداوند جوابگو باید با شید!

 7. به نظرمن فقط دورودشایسته این عبارت است.بعضی ازشهرها با یکی دوتا آبشاریک متری اسم پایتختی طبیعت ایران رو روی خودشون میذارند.غافل ازاینکه شهرهای بسیاربسیار بهتر ازشهر درپیتی اونا وجودداره.درضمن می خواستم یه گلایه ازجناب شهردارکنم واون اینکه دورود،باوجوداینکه این همه زیبایی داره اصلاًبهش نمیرسند.بابا یک سربه همین بروجردبزنید.بایک تپه که هیچ درختی روش رشدنمی کنه کل اینترنت روفراگرفتند.توروخدا به فکراین شهرمون باشید

 8. لطفا » دریاچه گهر را به درورد محدود نکنید . دریاچه گهر مربوط به ایران یا لرستان یا اشترانکوه است . این دریاچه چه ربطی به شهرستان دورود دارد ؟؟؟!!!!

 9. سلام آقای خدایی.واقعا عالی بود.از شما همکارانتون هم ممنونم که در راستای حفظ نام لر و لرستانی تلاش میکنید.خیلی خوب بود واقعا لذت بردم وباوجود این همه زیبایی افتخار میکنم که یه دورودی هستم.

 10. سلام آقای خدایی.واقعا عالی بود لذت بردم.جا داره که از شما و همکاران محترمتون قدر دانی و تشکر کنم که در راستای حفظ نام لر و لرستانی زحمت میکشید وتلاش مکنید.از مطالب سایتتون بخصوص این بخش خیلی خوشم اومد با وجود این همه زیبایی افتخار میکنم که دورودی هستم.www.behnamn.blogfa.com

 11. با سلام منم یه تعدادی عکس دورود و بندرعباس دارم بد نیست چطور به دستتون برسمون
  با تشکر

 12. جناب اسفندیارخدایی عزیز!
  روز نو،روزگار نو،برشما مبارک باد

  مدت هاست به «پیرمرد» سرنزده ای
  مشغله وکار زیاد فقط بهانه است.

  نصرت درویشی/اردیبهشت /1389

 13. هواي شتركوه و دشت تيان مرا خوشتر آيد زكل جهان.با آرزوي موفقيت براي تمام لرها

 14. آیا وقت آن نرسیده که با احداث جاده به زیباترین دریاجه کشور ، دورود را به قطب گردشگری غرب کشور تبدیل کنیم احداث هتل و کمپهای استراحت میهمانان و مهمانپذیر در اطراف دریاچه ، تله کابین بر روی دریاجه ، تشکیل تیم قایقرانی بر روی دریاچه و حضور این تیم در مسابقات کشوری و بین المللی ، ایجاد مرکز مطالعات دریاچه گهر ، ساماندهی گروههای ورزشی منجمله کوهنوردی و قس علیهذا میتواند علاوه بر اشتغالزائی از جمله دستاوردهای مهم این طرح باشد .
  برای دستیابی به این امر مهم پیشنهاد میگردد ابتدا سمینار معرفی دریاجه گهر با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شده و از طریق ایجاد شرکت سرمایه گذاری توسعه گهر به این مهم دست یافت .
  بامید آنروز

 15. با سلام بر همه خوانندگان عزیز
  ضمن تشکر از حسن سلیقه و توجه شما جناب خدایی به منطقه لرستان و شهرستان زیبای دورود
  به عنوان یک شهروند دورودی تقاضا می کنم در بخش های مختلف برای انعکاس مشکلات و کاستی ها در استان محروم لرستان و منطقه دوروداطلاع رسانی خوبی از این طریق صورت گیرد تا انشاالله قدهی در جهت رفع آنها برداشته شود. پاینده و مستدام باشید.

 16. لرستان با داشتن منابع کم نظیر آب و هوائی و نیز اقلیم کوهستانی معتدل میتواند در سطح کشور به عنوان قطب اصلی صنعت گردشگری کشور و حتا منطقه در نظر گرفته شود.
  مناطق کوهستانی بسیار زیبای زاگرس ودشتهای سر سبز آن را میتوان با تاسیس دهکده های توریستی را که دارای امکانات استاندارد در سطح قابل قبول برای توریسم داخلی و خارجی باشد را تحت نظر وزارتهای ارشاد اسلامی (سازمان گردشگری ) و کار و تامین اجتمائی و نیز و بخش خصوصی و تعاونی های روستائی وعشایری بیشترین تعداد افراد متقاضی کار را به خود جذب کرده و علاوه با ایجاد کار در تولید ملی و استانی و کشوری نقش بزرگی را ایفا نماید .
  هتلها ، متلها ، رستورانها ، آژانس های خدماتی و حمل و نقل و نیز گردشگری و مسافرتی و سایر میتوانند به ازای ورود هر یک نفر توریسم ( اعم از مذهبی ، فرهنگی و تاریخی ، اکو توریسم و سایر ) بین ۷ تا ۹ نفر از بیکاران استان را جذب کارهای درامد زا و پر سود نمایند .
  لازم به ذکر است که استان لرستان بیشترین امکان بهره برداری از حمایتهای دولتی اعم از وام و یا معافیتهای مالیاتی را برای سرمایه گذاران در بخشهای مختلف سرمایه گذاری در استان را از طرف دولت به عنوان کمک به استان محروم لرستان ( با بیشترین تعداد جوان تحصیل کرده بیکار در سطح کشور ) را دارا میباشد .

 17. سلام جناب آقای خدایی خداییش جالب بود من امیدوارم وب سایت های بیشتری در این زمینه طراحی بشه باتشکر از جنابعالی
  علی زلقی

 18. سلامی به وسعت زیبایی های لرستان…میخاستم بگم برای مشاهده ی عکسهایی زیباازپایتخت طبیعت ایران به گالری عکسهای زیبای آقای محسن منصوری هنرمندنامی دورود واقع درخیابان شریعتی مراجعه نمایید.قطعالذت خواهیدبرد…

 19. آتنا از تهران: مرسی از این کار قشنگتون من با افتخار میگم که دورودی هستم و لر و هر سال اردیبهشت دیدن این طبیعت رویا یی که واقعا بهشت و یاد آدم میاره و مختص دورود زیبا ی ما ست رو از دست نمیدهیم ولی ای کاش مسئو لین دلسوزی داشت . به آرزوی مو فقیت شما دوستان عزیزم

 20. آره راست میگن واقعا پایتخت طبیعت ایرانه ما که رفتیم دیدیم شممام برید ببینید

 21. واقعا زیباترین شهر ایران هست . ولی حیف امکانات برای کردشگرها گم هستش اکه این طبیعت از اصفهان یا…..بود چکارها میکردن

 22. سلام ممنون از اقدامی که در راستای شناسایی درود(پایتخت طبیعت ایران)کردید ولی در شهر ما مناطقی زیباتر از روستای دره اسبر هم وجود دارد که مسلما از چشمان بیزبین شما به دور نخواهد ماند.پاینده باد درود و پاینده باد دوودی!!!!!!!

 23. واقعا عالی بود دست شما درد نکنه خیلی عالی می شد اگه می تونستید از روستای دره اسپر هم یه دونه عکس میگرفتید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s