پیشرفت 30 درصدی پتروشیمی لرستان / پیش بيني راه اندازی اسفند 1390

  محمود امین نژاد مدیر عامل شرکت پتروشیمی لرستان: این پروژه در حال حاضر در بخش صنعتی 28 درصد و در بخش غیرصنعتی 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، پیشرفت کلی اين پروژه 30 درصد است و پیش بینی می شود پتروشیمی لرستان اسفند ماه سال 1390 پیش راه اندازی شود. با راه اندازی صنایع پایین دستی این کارخانه اشتغال این صنعت به بیش از پنج هزار نفر خواهد رسید   

 به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، محمود امین نژاد ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید نماینده ولی فقیه در لرستان و استاندار لرستان از پتروشیمی اظهار داشت: این پروژه در حال حاضر در بخش صنعتی 28 درصد و در بخش غیرصنعتی 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 وی با اشاره به پیشرفت کلی 30 درصدی این پروژه، بیان داشت: پیش بینی می شود پتروشیمی لرستان اسفند ماه سال 1390 پیش راه اندازی شود.

 مدیر عامل شرکت پتروشیمی استان لرستان با بیان اینکه این پروژه به طور کامل توسط متخصصان و پیمانکاران ایرانی در دست اجرا است، خاطر نشان کرد: اشتغال در این پروژه در سه مرحله ایجاد خواهد شد.

 امین نژاد با بیان اینکه هم اکنون روزانه بین 100 تا 350 نفر در این پروژه مشغول به کار هستند، تصریح کرد: در آینده نزدیک و در مراحل پیشرفت کار روزانه تا یک هزار و 500 نفر نیز در بخش های مختلف مشغول به کار می شوند.

 وی اشتغال مستیقم پتروشیمی لرستان در هنگام بهره برداری را بین 270 تا 300 نفر ذکر کرد و گفت: همچنین با آغاز به کار این صنعت مهم بیش از 500 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می شوند.

 مدیر عامل شرکت پتروشیمی استان لرستان خاطر نشان کرد: با راه اندازی صنایع پایین دستی این کارخانه اشتغال این صنعت به بیش از پنج هزار نفر خواهد رسید.

 امین نژاد ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی لرستان را نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و یادآور شد: با بهره برداری از پتروشیمی لرستان سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سبک و سنگین تولید خواهد شد.

عكس تزئيني و  مربوط به خبر ديگري در همين زمينه پترو شيمي لرستان است كه در سايت پترونت درج شده است:
http://www.petronet.ir/index.php?name=News&file=article&sid=16076

Advertisements