فاز نخست کارخانه تراکتور سازي لرستان در الشتر امسال به بهره برداري مي رسد

باقر حسنوند : با اشاره به پيشرفت فيزيکي 20درصدي کار، افزود: تراکتورهاي ساخت اين کارخانه به صورت سنگين و مونتاژ در مقياس هاي ايکس 120، ايکس 105 و ايکس 405 ساخته و قطعات اوليه آن از طريق کشورهاي چين، ايتاليا و ترکيه تامين مي شود. اين کارخانه با عنوان شرکت تراکتورسازي خرم ايشتار سلسله در زميني با مساحت 115 هزار متر مربع در حال احداث است

«باقر حسنوند» دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با اشاره به پيشرفت فيزيکي 20درصدي کار، افزود: تراکتورهاي ساخت اين کارخانه به صورت سنگين و مونتاژ در مقياس هاي ايکس 120، ايکس 105 و ايکس 405 ساخته و قطعات اوليه آن از طريق کشورهاي چين، ايتاليا و ترکيه تامين مي شود.
وي، ظرفيت اسمي اين کارخانه را در سال ده هزار دستگاه تراکتور سنگين عنوان کرد و اظهار داشت: بر اساس قرارداد منعقد، مازاد توليد به کشورهاي حوزه خليج فارس صادر خواهد شد.
معاون فرماندار سلسله نيزگفت: اين کارخانه با عنوان شرکت تراکتورسازي خرم ايشتار سلسله در زميني با مساحت 115 هزار متر مربع در حال احداث است.
«ناصر حسنوند» افزود: وي اعتبار اين پروژه را در مجموع 250 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: 190 ميليارد ريال آن از محل اعتبارات آمايش صنعت و معدن و 60 ميليارد ريال ديگر آن از طريق سرمايه گذاري اوليه تامين شده است.
وي گفت:اين طرح زمينه اشتغالزايي 424 نفر به صورت مستقيم و چهار هزار نفر به صورت غير مستقيم را ايجاد خواهد کرد.

Advertisements

3 دیدگاه برای «فاز نخست کارخانه تراکتور سازي لرستان در الشتر امسال به بهره برداري مي رسد»

  1. شنیدن این خبر برای بنده که یکی از فروشندگان لوازم یدکی تراکتور هستم باعث خوشحالی است .این سوال مطرح است که نیاز سنجی بازار مصرف وکارکردهاو بازدهی مدل هادیی که قرار است تولیدشود صورت گرفته است و واین تکنولوژی توسعه پایداری را در منطقه ایجاد خواهد کرد یا باز آزمون و خطا است امید واریم کسانی که پیگیر موضوع هستند موفق باشند.

  2. سلام خدمت مردم فهيم الشتر
    اميدواريم كه فردا براي اشتغال زدايي هم توسط نماينده فعلي مجلس عمل نشه كه هر كه دوس داره بياره سر كار مردم الشتر خودشون بيكار و بد بخت زياد دارن
    باميد موفقيت

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.