استقبال از كمرسياه خرم آباد با نخاله هاي ساختماني!

تصمیم گرفتم با عیالات مربوطه گام به دامن طبیعت بگذارم و برای استفاده از هوای مطبوع و مناظر زیبای کوه کمر سیاه به کوه پیمایی بروم. از انتهای خیابان جلال آل احمد راه افتادیم کمی که بالاتر رفتیم متاسفانه مناظر عجیبی دیدیم که … همانگونه که تصاویر پیوست نشان می دهد ظاهرا مسئولین… برای تعریض و به سازی مسیر صعود به کوه به بدترین شکل ممکن  با ریختن و جمع آوری نخاله های ساختمانی مثلا برای مردم جاده سازی کرده بودند. چیزی که هیچ تناسبی با مناظر طبیعی و زیبای کوه نداشت   

  

 ——————-

هفته گذشته بعد از مدتها تصمیم گرفتم با عیالات مربوطه گام به دامن طبیعت بگذارم و برای استفاده از هوای مطبوع و مناظر زیبای کوه کمر سیاه (در انتهای خیابان ولی عصر در سمت شرق خرم آباد) به کوه پیمایی بروم.

به اتفاق عیال از انتهای خیابان جلال آل احمد راه افتادیم و کمربندی متاسفانه هنوز خاکی خایدالو را طی کردیم و بتدریج  به سمت دامنه کوه رفتیم. هنوز فاصله چندانی از ساختمانها نگرفته بودیم که یکی دو منظره تجمع و آتش زدن زباله در مسیر آزرده خاطرمان کرد ولی با اینحال به امید آنکه وقتی بالاتر برویم از این مناظر خبری نخواهد بود به راهمان ادامه دادیم.

جمعیت نسبتا زیادی در حال رفت و آمد بودند و این مساله به ما نوید روزی فرح بخش را می داد. کمی که بالاتر رفتیم متاسفانه مناظر عجیبی دیدیم که حسابی حالمان را گرفت. همانگونه که تصاویر پیوست نشان می دهد ظاهرا مسئولین بی سلیقه یا شاید هم بی مسئولیتی مثلا برای تعریض و به سازی مسیر صعود به کوه به بدترین شکل ممکن  با ریختن و جمع آوری نخاله های ساختمانی مثلا برای مردم جاده سازی کرده بودند. چیزی که هیچ تناسبی با مناظر طبیعی و زیبای کوه نداشت و روح را به شدت آزرده می کرد. من واقعا نمی دانم کدام نهاد دولتی یا غیر دولتی چنین کار اعجاب انگیزی را انجام داده است اما تنها می توانم به مسئول محترم این نهاد بگویم جان من ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان!

امید وارم با چاپ این عکسها در سایت خبری لرنا مسئولین شهر فکری به حال طبیعت زخم خورده ی این کوه زیبا بنمایند و آنرا حد اقل به شکل قبلی خود که بسیار زیباتر و دلنشین تر بود در آورند

 

 

لرنا: از جناب آقاي هاشمي از خرم آباد كه عكسها و مطلب فوق را براي پايگاه خبري لرنا ارسال نموده است تشكر مي كنيم. علت تاخير در انتشار اين مطلب در سايت اين است كه قصد داشتيم آن را در پربازديد ترين روزها (كه وسط هفته است)  منتشر كنيم

Advertisements

4 دیدگاه برای «استقبال از كمرسياه خرم آباد با نخاله هاي ساختماني!»

 1. سلام
  با تشکر فراوان از هم استانی دلسوز
  بنده البته ضمن محکوم کردن این حرکت غیر ورزشی و غیر فیر play .باید این نکته رو خدمتتون عرض کنم . در کشورهای پیشرفته و شاید هم غیر پیشرفته .مرسوم است که از نخاله های ساختمانی و زباله های غیر متعفن. تپه ها ی بلند میسازن و بعد ا روش خاک مناسب کشاورزی میریزن و چمنکاری میکنن .تا با ایجاد عوارض مصنوعی زیبا سازی کنن. انشالله که نظر شهرداری خرم آباد هم بر همین روش استواره.
  پس اگر همین روند رو ادامه بدن و جاده تعریض بشه و بعد بتونن زیبا سازیش کنن فکر بعدی نیست.
  اینجانب آماده طراحی فضا هستم.

 2. سلام.اقاي كانديد هميشه نظرات شمارو ميخونم ادم با سوادي هستيدولي اين يكي رو دقيقا نفهميدم؟اگه شوخي بود شوخي بامزه اي بود!!اگه جدي بود شايد خرم اباد رو با نيويورك ولندن اشتباه گرفتيد.شما از شهرداري خرم اباد ميخواين اين روند رو ادامه بدن به اميد اينكه بعدا زيبا سازيش كنن.از شهرداري خرم اباد!بهونه ميديد دستشون؟ بايد خرم ابادي باشيد تا بدونيد اينجا چه وضعيتي داره و چطور بدون هيچ برنامي ريزي و اينده نگري پارك وساختمان و..ميسازند و فقط يه جوري ميخوان رفع تكليف كنن.نظرتون خوبه ولي نه واسه خرم اباد ولرستان.در شهر هاي با برنامه ريزي درست(مثل تهران)براي انتخاب مكان يك پارك دهها مدل تبديل ميكنن تا باتوجه به فاصله وشاخص هاي ديگه بهترين مكان انتخاب بشه ولي اينجا چي؟ كه جفت جفت هم پارك ميسازند(كيو)وفقط ميخوان زمين خالي نمونه!درحالي كه مثلا پشت بازار با اين جمعيت ووسعت حتي يك پارك هم نداره. مگه برا چند وقت ديگه زمين لازم نداريم؟چند وقت ديگه همين پاركهاي كيو زير ساخت وساز ميرن.خرم اباد ازدو طرف محاصره كوه شده(مخملكوه وسفيد كوه)وبايد تا ميتونيم داخل شهر برا اينده زمين ذخيره كنيم.در انتهاي خيابون خرم كنار(پشت پارك صخره اي)نخاله هاي ساختماني زيادي ريخته شده كه ظاهرا قصد تخليش رو ندارن.نخاله هاي كمر سياه هم بايد فقط بايد يه جاي ديگه تخليه بشه كار زياد سختي نيست.با تشكر از همه.

 3. سلام
  من واسه ی همین حرفا کاندید شدم دیگه.ولی شهرداری خرم آباد خیلی هم فقیر نیست. و طرحی که عرض کردم چندن هم هزینه بر نیست.ریختن خاک کشاورزی روی نخاله ها نباید کار سنگینی باشه . در ضمن بنده کلی روی همین کمرسی بازی کردم و اهل و ساکن خرم آبادم .خیلی هم خوبه که خرم آبادیم.شما رای بده کاریت نباشه. اون خاکهایی که بقیه رو سرشون میریزن بنده در دامنه کمر سی خواهم ریخت و پیامی خواهم آورد

 4. مجموعه قوای دولت اعم از شهرداری و شورای شهر، قوه قضائیه و نیروی انتظامی خرم آباد میباید یکبار برای همیشه تکلیف ماشین های زباله سرگردان را روشن نمایند .
  ۱. تعین محل اصلی جمع آوری و امحاء زباله با تقسیم به بهداشتی ساختمانی و عمومی و دریافت حق بهاء از مشترکین و استفاده کنندگان از امکانات فراهم شده .
  ۲.استفاده ازنشریات و رسانهای جمعی برای فرهنگ سازی و نیز اعلام عمومی مبنی بر غیر قانونی بودن اینگونه رفتار و نیز برخورد قانونی قاطع با متخلفین و نیز هماهنگی بین دستگاه های زیربط در برخورد با متخلفین از آنها . ( استفاده از جریمه های سنگین میتواند تا حدود زیادی جلوی اینگونه رفتار را بگیرد) .
  ۳. اجرای قوانین شهرداری و مجلس بر اساس اولویتهای موجود شهر ( ایجاد فضای سبز، پارک و مراکز تفریحی و گردش گری در ارتفاعات مجاور و مشاع شهر) به عنوان مهمترین مولفه های توسعه ای زیر ساخت های خدمات شهری مورد بهره برداری قرار گیرد.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.