تصاويري از تخريب وحشيانه دشت لاله هاي واژگون اليگودرز

   
درعصري كه گردشگري پس از تجارت اسلحه پر درآمدترين صنعت دنيا محسوب مي شود طبيعت لرستان سرمايه گرانبهايي براي جذب اين درآمدهاست. در ادامه همين مطلب عكسهاي عجيبي از غارت شدن و شخم خوردن دشت لاله هاي واژگون اليگودرز را مشاهده  كنيد    

همين دشت و همين لاله هاي واژگون مي توانند محروميت را از منطقه اليگودرز رفع كنند.  با مديريت صحيح و تبليغ و معرفي اين استعدادها، گردشگران ايراني و خارجي به اين منطقه خواهند آمد و درآمد آن مي تواند بيش از هر كارخانه و پروژه صنعتي باشد. به نظر مي رسد هنوز مسئولان و مردم لرستان باور ندارند كه گردشگري مي تواند مهمترين صنعت بومي لرستان باشد، اما خودشان هميشه در ايام تعطيل با جيب پر از پول به اصفهان و شمال و مشهد مي روند و با جيب خالي باز مي گردند.

 اخيرا سفير روسيه كه به درياچه گهر آمده بود مي گفت: «اگر مردم روسيه چنان منطقه زيبا و ارزاني را مي شناختند لرستان پر از گردشگران روسي مي شد» يكي ديگر از گردشگران خارجي از كشور ايرلند از وضعيت درآمد مردم منطقه از يكي از افراد بومي سوال كردو پرسيد درآمد مردم اينجا چگونه است و او جواب داد به لطف احمدي نژاد و دولت خميني(ره) ما تحت پوشش كميته امداد هستيم. پس از آنكه اين گردشگر ايرلندي متوجه منظور او و ميزان حقوق او شد با تعجب مي گفت شما اگر يك اتاق خانه تان را  به مدت فقط يك شب در ماه به يك گردشگر اجاره بدهيد درآمد بيشتري خواهيد داشت.

 

تصاوير شخم زدن و تخريب دشت لاله هاي واژگون دل هر بيننده عاقلي را به درد مي آورد. قبلا نگران آن بوديم كه بزها لاله هاي واژگون را مي خورند اما حالا مي گوييم صد رحمت به بز كه به ريشه گلها رحم مي كند

لرنا: 
از محيط زيست لرستان و ساير مسئولان متولي امر مي خواهيم جلوي اين اقدامات وحشيانه را بگيرند

Advertisements

10 دیدگاه برای «تصاويري از تخريب وحشيانه دشت لاله هاي واژگون اليگودرز»

 1. هیچ ملیتی از بین نمیرود مگر اینکه از درون خود را نابود کند.
  متاسفانه انگار باید روز به روز شاهد نابودی درون لرستان باشیم ای کاش مسئولین بجای خود مقداری هم به فکر استان عزیز لرستان بودند.

 2. جالبه در همین روستای دربند خودمان هم تعدادی از درختان را برای اینکه بتوانند از زمین های ان برای کشت استفاده کنند بریده اند.

 3. سلام
  متاسفانه ما هميشه بدنبال نداشتهامان هستيم و از داشتهامان غافليم.

 4. چرا اينكار را كردند ؟ حقيقتا طبيعت لرستان خيلي زيباست . ما همش داريم افسوس مي خوريم كه چرا فلان چيز را نداريم. اما خودمان هم به خودمان رحم نمي كنيم ! چرا طبيعت به اين زيبايي را اين چنين وحشيانه نابود مي كنيد ؟ لعنت به شما كه هيچ گاه نمي گذاريد مردم آسوده باشند.

 5. انگار شخم کردن سبزه ها و به خاک انداختن لاله های این سرزمین ، نهادینه شده است !
  دستش چلاق باد آن که چنین کند !

 6. قدر زر زرگر شناسد ، قدر گوهر ، گوهری ، پس کار از پای بست ویران است ، خوأجه در بند نقش ایوان است ، لرستان نیاز به فرهنگ سازی دارد یعنی مردم را با اصل و فرع ماجرا آشنا کردن ، اینکه بدانند اگر در سال بتوانند با داشتن جائی مانند دشت لاله های سرآویزهزاران توریست داخلی و خارجی را به محل زندگی خود بکشانند چه منافعی از فروش نیازمندیها ی مسافرین و نیز اجاره سرمنزل به آنها تا با کاشتن گندم و برداشتن یک یا دو کیسه گندم در ان زمین کوچک اما پر از زیبائی بسیار تفاوت دارد.
  لرستان به آموزش و توجیه نیاز دارد ، لرستان به آگاهی اجتمائی نیاز دارد لرستان به دانش و بینش روز نیاز دارد .
  تفاوت لرستان با دیگر نقاط توسعه یافته ایران در چیست ؟ در دیگر نقاط توسعه یافته ایران مردم نسبت به لرستان از آگاهیهای بیشتری برخوردارند ونسبت به شناخت و استفاده از منابع موجود از دانش و فرهنگ بالاتری برخوردارند .
  تفاوت لرستان با اصفهان این است در لرستان انواع منابع نظیر آب و هوا ، خاک ، معادن و حتا نیروی انسانی ارزان و فراوان تری نسبت به اصفهان برخوردار است اما در لرستان آموزش و فرهنگ در نسبت پایین تری قرار دارد.
  پس الویت توسعه در لرستان آموزش عمومی از طریق رسانه جمعی نظیر تلویزیون و رادیو محلی استانی و روزنامه ها و مخصوصا توجیه و آموزش مردم توسط روحانیون و مساجد استان میسر میشود .

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.