شهيد محمد بروجردي، سردار ملی لرستان و مسیح کردستان

شهید محمد بروجردی به عنوان تنها سردار ملی لرستان در حالی متولد شهرستان بروجرد است که شاید کمتر در راستای معرفی این شهید عالی قدر به مردم استان لرستان تلاش شده است. تنها یادواره شهید بروجردی امسال دومین دوره خود را در پیش دارد که به نظر می رسد این یادواره باید در سطحی وسیع تر و با تبلیغات گسترده تری در این استان انجام شود… سرلشکر ایزدی با اشاره به علاقمندی فرزند لرستان به دیار و مردم کردستان، خاطر نشان کرد: عشق و علاقه وصف ناشدنی شهید بروجردی به مردم کردستان تا حدی بود که در سخت ترین شرایط به مشکلات مردم این خطه می اندیشید   

به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان خرم آباد، شهید محمد بروجردی به عنوان تنها سردار ملی لرستان در حالی متولد شهرستان بروجرد است که شاید کمتر در راستای معرفی این شهید عالی قدر به مردم استان لرستان تلاش شده است.

ضرورت معرفی هر چه بیشتر سردار ملی لرستان

این در حالیست که تنها یادواره شهید بروجردی امسال دومین دوره خود را در پیش دارد که به نظر می رسد این یادواره باید در سطحی وسیع تر و با تبلیغات گسترده تری در این استان انجام شود تا اهداف آن در مسیر تحقق قرار گیرد.

از سوی دیگر برگزاری یادواره های مختلف از این شهید عالی قدر در سطوح مختلف از جمله در مدارس و دانشگاه ها در راستای معرفی این شهید برجسته یکی از ضروریاتی است که باید به آن توجه ویژه شود.

به هر روی به نظر می رسد نهادینه شدن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه نیازمند معرفی چهره های شاخص این شهدا به ویژه شهید محمد بروجردی با روش های مختلف است که به نظر می رسد در این زمینه باید کار مضاعف و فعالیت ها دوچندان شود.

برگزاری دومین یادواره شهید بروجردی با حضور سرلشکر مصطفی ایزدی

مدیر کل اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان لرستان در آستانه برگزاری دومین یادواره شهید بروجردی در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد گفت: این یادواره عصر امروز جمعه در محل باشگاه فرهنگی فجر شهرستان بروجرد برگزار می شود.

ناصر فرید در زمینه حضور مهمانان ملی در این یادواره، عنوان کرد: سرلشکر مصطفی ایزدی مشاور ستاد کل نیروهای مسلح کشور به عنوان یکی از همرزمان شهید محمد بروجردی در این یادواره سخنرانی خواهد کرد.

مدیر کل اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان لرستان ادامه داد: در این یادواره که به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی شهید بروجردی برگزار می شود بیش از دو هزار نفر مدعو به همراه خانواده شهید بروجردی حضور خواهند یافت.

سرهنگ فرید با یادآوری اینکه سردار شهید محمد بروجردی تنها سردار ملی استان لرستان است، خاطر نشان کرد: همچنین به مناسبت برگزاری یادواره این شهید عالی قدر یکی از میادین و بلوارهای شهرستان خرم آباد توسط شورای اسلامی شهر خرم آباد به نام شهید محمد بروجردی نامگذاری خواهد شد.

وی یادآور شد: در برگزاری این یادواره سپاه شهرستان بروجرد، گروه 24 بعثت این شهرستان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهرداری و فرمانداری بروجرد و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان لرستان مشارکت دارند.

و سردار ملی لرستان متولد شد…

به سال 1333 ه.ش در روستای «دره گرگ» از توابع شهرستان بروجرد، در خانه‌ای محقر اما مصفا به عشق و نور الهی و ولایت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) پا به عرصه وجود گذاشت و از زمان نوزادی که آوای حق (اذان و اقامه) در گوشش طنین افکنده بود، خود را برای مبارزه و جهاد با دشمنان خدا آماده کرد.

در شش سالگی پدر بزرگوار خود را از دست داد و مادرش با همه مشکلات و سختی‌هایی که وجود داشت، تمامی هم و غم خود را برای تربیت وی به کار بست.

محمد در هفت سالگی وارد مدرسه شد اما به دلیل شرایط مادی خانواده، تحصیل در کلاس های شبانه توام با کار و تلاش روزانه را انتخاب کرد و خانواده را در تامین زندگی شرافتمندانه، مدد رساند.

شهید بروجردی در دوران مبارزه با طاغوت

مدت کوتاهی از ازدواجش نگذشته بود که به خدمت سربازی فراخوانده شد، اما چون مخالف خدمت در نظام ستم‌شاهی بود، از خدمت سربازی گریخت و برای دیدار حضرت امام (ره) راهی عراق شد، ولی در مرز دستگیر شد و به مدت شش ماه، در زندان ها و شکنجه‌گاه های رژیم به سر برد.

او که قلبی مالامال از عشق به حضرت امام (ره) داشت و کینه و نفرت از نظام شاهنشاهی در وجودش موج می‌زد، با یاران حضرت امام (ره) از جمله، شهید حاج مهدی عراقی مرتبط شد و همواره سعی می‌کرد تا در تمامی مراحل مبارزه نقش خود را به عنوان یک مقلد و تابع ولی فقیه به اثبات برساند.

شهید بروجردی ضمن ارتباط با شخصیت های اسلامی و انقلابی علاوه بر خودسازی و کسب فیض، به بعضی از امور مربوط به انقلاب، همچون تکثیر و توزیع اعلامیه‌ها و نوارهای سخنرانی حضرت امام (ره) اشتغال داشت. اما به این حد قانع نبود و جنگ مسلحانه و برخورد محکم با رژیم ستم‌شاهی را سرآغاز مبارزه امت اسلامی ایران می‌دانست. به همین منظور به همراه چند تن دیگر از مبارزان به سوریه رفت و ضمن ارتباط با امام موسی صدر و شهید محمدمنتظری به فراگیری و آموزش نظامی و چریکی پرداخت تا خود را برای مرحله‌ای مهم تر آماده کند.

در سوریه و لبنان با شهیدانی چون شهید چمران و شهید محمد منتظری آشنا شد و در کنار فراگیری مسائل نظامی، از خلق و خوی پسندیده و اخلاق وارسته و انقلابی این شهیدان نیز بهره‌های وافری برد و همین اخلاص و عشق به اسلام بود که او را در چنین محیط‌هایی بدون تاثیرپذیری از جریانات چپی و التقاطی حفظ کرد.

پس از قیام 19 دی ماه سال 1356 در قم با اخذ مجوز شرعی از برخی علما و روحانیون پیرو حضرت امام خمینی (ره)، عملیات نظامی علیه رژیم را شروع کرد و تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی بی‌وقفه به مبارزات خود ادامه داد.

تلاش مستمر شهید بروجردی در راه به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی به عنوان یک نیروی مبارز و سردار آقا امام زمان(عج) در مراحل مختلف قبل و پس از پیروزی ادامه داشته است.

شهید بروجردی پس از پیروزی انقلاب

هنگامی که بازگشت حضرت امام خمینی (ره) حتمی شد، محمد به عنوان مسئول حفاظت حضرت امام (ره) از طرف شهید بهشتی و شهید عراقی انتخاب شد و در طول مسیر با عشق و علاقه‌ای قلبی به این کار مبادرت ورزید و در مدرسه رفاه نیز در آن دوران حساس، به عنوان مسئول حفاظت، ایفای نقش کرد.

در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زمانی که عوامل داخلی ابرقدرت ها، فتنه و آشوب را در مناطق کردنشین به راه انداختند، با فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر مقابله و سرکوب ضدانقلاب، عازم پاوه شد.

پس از تصویب طرح تشکیل سازمان پیشمرگان کرد مسلمان، مسئولیت این کار از طرف شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی به ایشان سپرده شد. اقدامات موثر این تشکیلات در کردستان، سازماندهی ضدانقلاب و نقشه‌های مزورانه اجنبی‌پرستان را برهم زد و آرزوی ایجاد اسرائیل دوم در کردستان را در دل آمریکا و ایادیش دفن کرد.

در کردستان تمام حرکات ضدانقلاب را به عنوان فرمانده عملیات زیر نظر داشت. در جریانات پاوه، درگیری سنندج و حوادث دردناک شهرهای کردستان همواره یکه‌تاز مقابله با ضدانقلاب بود و شهرها یکی پس از دیگری با دلاوری های شهید بروجردی و یارانش آزاد شد.

او دوشادوش شهید کاظمی از پاوه حرکت کرد و در پاکسازی بانه و سردشت، که نقطه اتکای بسیار بزرگ ضدانقلاب به شمار می‌رفت، سهم به سزایی داشت.

شهید بروجردی پس از شهادت شهید کاظمی و شهید گنجی‌زاده مستقیماً فرماندهی عملیات بسیار سخت و صعب‌العبور مسیر پیرانشهر و سردشت را به عهده گرفت و شجاعانه در کنار رزمندگان اسلام لرزه بر اندام ضدانقلابیون انداخت.

به راستی که او حق بزرگی بر گردن کردستان دارد. او بارها می‌گفت: «آن کس که مردم کردستان را دوست داشته باشد می‌تواند در کردستان کار کند.» و می‌گفت: «من به این مردم محروم و ستمدیده علاقه دارم.»

شهید بروجردی در کلام دوستان و همرزمان شهید

شهید بزرگوار حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین محلاتی در وصف وی می‌گویند: به قدری متواضع بود که هیچگاه «من» نمی‌گفت و از خود تعریف نمی‌کرد و همیشه به دنبال کار بود. آنچه برای او مطرح بود، فداکاری، ایثار و مبارزه بود. جهاد و فداکاری او در حد اعلی بود و شاید کمتر برادری به قدر این شهید در غرب خدمت کرده باشد … پاک زندگی کرد و پاک از دنیا رفت.

سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی فرمانده سابق سپاه پاسداران نیز در سخنانی پیرامون این شهید بزرگوار می گوید: پیروزی ما در عملیات «بازی‌دراز» و همچنین «قصرشیرین» مدیون این شهید بزرگوار است.

عشق و علاقه وصف ناشدنی آن شهید به مردم کردستان تا حدی بود که در سخت‌ترین شرایط، به مشکلات مردم می‌اندیشید و چون خود فردی زجر کشیده بود، با احساس عمیق دینی همواره به محرومان فکر می‌کرد.

سردار شهید حاج محمد ابراهیم همت نیز درمورد نفوذ کلام او چنین گفته است: «بودند برادرانی که در اثر فشار کار خسته شده بودند ولی بعد از چند دقیقه صحبت با شهید بروجردی، تمام مسائل آنها حل می‌شد و با دلی‌ گرم و امیدوار دوباره سراغ کارشان می‌رفتند.

ما شاگرد او بودیم. ایشان دارای یکسری ویژگی های اخلاقی خاصی بودند که شاید من در طول زندگیم از کمتر انسانی دیدم و ولایت‌پذیری در این انسان بزرگ، استقامت و پایداری، اخلاق حسنه، خصوصاً در برخوردهای اجتماعی از ویژگی های خاص اولیه این مرد بود.

او خیلی ساده از خطای دیگران درباره خویش می‌گذشت و به اشتباه خود اعتراف داشت و طلب عفو می‌کرد.»

و شهادت شهید بروجردی…

در تاریخ اول خرداد 1362 در حالی که با عده‌ای دیگر از همرزمانش در مسیر جاده مهاباد، نقده حرکت می‌کردند بر اثر انفجار مین به آرزوی دیرینه‌اش که سال ها در نمازها و نیایش های نیمه شبش از درگاه خداوند می‌طلبید رسید و به فوز عظیم شهادت نائل شد.

یکی از افرادی که در صحنه شهادتش حضور داشت می‌گوید: پس از انفجار وقتی من بالای سر او رسیدم مانند همیشه تبسم بر لبانش نقش بسته بود و من احساس کردم که او کلام مولایش را تکرار می‌کند: «فُزتُ وَ رَبّ الکَعبَه»

روحش شاد و راهش پر رهرو باد… 

 

شهید بروجردی، ستاره درخشان انقلاب/ دفن آرزوی ایجاد اسرائیل دوم در کردستان

  به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان بروجرد، سرلشکر مصطفی ایزدی جمعه شب در دومین یادواره شهید بروجردی در این شهرستان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی انقلاب ارزشهاست، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با پرورش شهیدانی چون محمد بروجردی، صیاد شیرازی و مهدی باکری نشان داده است که با سایر انقلابها و نهضتهای دنیا تفاوت زیادی دارد.

وی بزرگداشت شهدا را بزرگداشت ارزشهای متعالی انقلاب ارزیابی کرد و بیان داشت: من در جبهه های غرب، شمال غرب و جنوب در کنار بسیاری از رزمندگان لرستانی بوده ام و به واقع دلاورمردان این دیار به ویژه لشکر 57 حضرت ابوالفضل(ع) نقش موثری در دفاع مقدس داشتند.

معرفی ابعاد شخصیتی شهید بروجردی ضروری است

مشاور ستاد کل نیروهای مسلح کشور «شهید محمد بروجردی» را ستاره ای درخشان در آسمان شهیدان انقلاب دانست و گفت: معرفی ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار به طور کامل ممکن نیست.

سرلشکر ایزدی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد شهید بروجردی، تصریح کرد: با توجه به تاکیدات ایشان باید چهره شهید بروجردی برای جوانان و نسل امروز به خوبی معرفی و تعریف شود.

پیشتازی شهید بروجردی در حمایت از ارزشهای انقلاب

وی ادامه داد: نیروی ایمان و تعهد شهید بروجردی و علاقه قلبی این شهید عالی قدر به انقلاب اسلامی و ارزشهای متعالی آن موجب شد که ایشان در سنگر زهد و تقوا و خدمت از تمامی همرزمانش جلوتر باشد.

مشاور ستاد کل نیروهای مسلح کشور با اشاره به روند مبارزات شهید بروجردی در کردستان، یادآور شد: پس از تصویب طرح تشکیل سازمان پیشمرگان کرد مسلمان شهید بروجردی مسئولیت این طرح را پذیرفت که توانست سازماندهی ضد انقلاب و نقشه های مزورانه اجنبی پرستان را به هم بریزد و آرزوی ایجاد اسرائیل دوم در کردستان را در دل آمریکا و ایادی اش دفن کند.

علاقمندی فرزند لرستان به مردم دیار کردستان

سرلشکر ایزدی با اشاره به علاقمندی فرزند لرستان به دیار و مردم کردستان، خاطر نشان کرد: عشق و علاقه وصف ناشدنی شهید بروجردی به مردم کردستان تا حدی بود که در سخت ترین شرایط به مشکلات مردم این خطه می اندیشید و چون خود فردی زجر کشیده بود با احساس عمیق درونی همواره به محرومان فکر می کرد.

نگاه شهید بروجردی به مسئله جنگ نرم در مبارزات

وی با اشاره به نگاه شهید بروجردی به مسئله جنگ نرم، عنوان کرد: ایشان در همان زمان و در آن شرایط سخت به عنوان یک انسان بصیر به حوزه جنگ نرم توجه ویژه ای داشت و این توجه شهید بروجردی در صحنه عمل نتایج ارزشمندی در پی داشت.

مشاور ستاد کل نیروهای مسلح کشور با تاکید بر اینکه زبان از توصیف شهید بروجردی قاصر و ناتوان است، گفت: شهید محمد بروجردی انسان عجیبی بود به طوریکه پروردگار متعال یک شخصیت چند بعدی را در وجود ایشان به ودیعه گذاشته بود.

نام شهید بروجردی، سرلوحه تاریخ سی ساله پاسداری از انقلاب

سرلشکر ایزدی خاطر نشان کرد: ما نام شهید بروجردی را در سرلوحه تاریخ سی ساله پاسداری از انقلاب اسلامی می دانیم و ایشان بنیانگذار مکتبی است که نشات گرفته از فرهنگ غنی و ناب اسلامی است.

وی یادآور شد: تقوا، خلوص و اعتقاد شهید بروجردی به توحید در ایشان ایجاد آرامش می کرد و صبر و استقامتی که در این شهید بزرگوار بود نشان می داد که چگونه مجاهدی است.

شهید بروجردی در زادگاه خود کمتر معرفی شده است

امام جمعه شهرستان بروجرد نیز در این یادواره در سخنانی با تاکید بر اینکه امروز ما به فرهنگ شهادت نیاز داریم، عنوان کرد: تجلیل از شهدا و به ویژه شهید محمد بروجردی باید یک تجلیل عملی باشد و تجلیل عملی آن است که ما خودمان را در مسیر راه شهدا قرار دهیم چرا که آنها رهرو امام و ولایت بودند.

حجت الاسلام حسن ترابی معرفی شهدا به عنوان بلند همتان انقلاب در سال همت و کار مضاعف را خواستار شد و گفت: شهید محمد بروجردی یک چهره شناخته شده است که متاسفانه در شهرستان بروجرد که زادگاه اوست مردم و جوانان با این شهید آشنایی چندانی ندارند.

وی تصریح کرد: شهید محمد بروجردی از مفاخر ایران اسلامی است که نباید در شناساندن این شهید والا مقام به مردم کوتاهی صورت گیرد.

شهید بروجردی، دلاوری از خطه دلیرمردان لرستان

شهید محمد بروجردی به سال 1333 ه.ش در روستای «دره گرگ» از توابع شهرستان بروجرد، در خانه‌ای محقر اما مصفا به عشق و نور الهی و ولایت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) پا به عرصه وجود گذاشت و از زمان نوزادی که آوای حق (اذان و اقامه) در گوشش طنین افکنده بود، خود را برای مبارزه و جهاد با دشمنان خدا آماده کرد.

او که قلبی مالامال از عشق به حضرت امام (ره) داشت و کینه و نفرت از نظام شاهنشاهی در وجودش موج می‌زد، با یاران حضرت امام (ره) از جمله، شهید حاج مهدی عراقی مرتبط شد و همواره سعی می‌کرد تا در تمامی مراحل مبارزه نقش خود را به عنوان یک مقلد و تابع ولی فقیه به اثبات برساند.

در سوریه و لبنان با شهیدانی چون شهید چمران و شهید محمد منتظری آشنا شد و در کنار فراگیری مسائل نظامی، از خلق و خوی پسندیده و اخلاق وارسته و انقلابی این شهیدان نیز بهره‌های وافری برد و همین اخلاص و عشق به اسلام بود که او را در چنین محیط‌هایی بدون تاثیرپذیری از جریانات چپی و التقاطی حفظ کرد.

تلاش مستمر شهید بروجردی در راه به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی به عنوان یک نیروی مبارز و سردار آقا امام زمان(عج) در مراحل مختلف قبل و پس از پیروزی ادامه داشته است.

هنگامی که بازگشت حضرت امام خمینی (ره) حتمی شد، محمد به عنوان مسئول حفاظت حضرت امام (ره) از طرف شهید بهشتی و شهید عراقی انتخاب گردید و در طول مسیر با عشق و علاقه‌ای قلبی به این کار مبادرت ورزید و در مدرسه رفاه نیز در آن دوران حساس، به عنوان مسئول حفاظت، ایفای نقش کرد.

در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زمانی که عوامل داخلی ابرقدرت ها، فتنه و آشوب را در مناطق کردنشین به راه انداختند، با فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر مقابله و سرکوب ضدانقلاب، عازم پاوه شد.

پس از تصویب طرح تشکیل سازمان پیشمرگان کرد مسلمان، مسئولیت این کار از طرف شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی به ایشان سپرده شد.

در تاریخ اول خرداد 1362 در حالی که با عده‌ای دیگر از همرزمانش در مسیر جاده مهاباد، نقده حرکت می‌کردند بر اثر انفجار مین به آرزوی دیرینه‌اش که سال ها در نمازها و نیایش های نیمه شبش از درگاه خداوند می‌طلبید رسید و به فوز عظیم شهادت نائل شد.

Advertisements

8 دیدگاه برای «شهيد محمد بروجردي، سردار ملی لرستان و مسیح کردستان»

 1. گرامی باد یاد ونام تمامی شهدای عزیز
  اینگونه مراسم حداقل کاری است که نظام انجام دمیدهد .
  آری شهید بروجردی مسیح کردستان است.
  شهدارفتند تاما آسوده باشیم.این کاری حسینی کردند .ما باید کاری زینبی انجام دهیم وهرگز مظلوم ظالم پرور نباشیم

 2. انتظارمی رود دستی برمزارشهدا کشیده شود

 3. صارمی ( روزخبرنگار رادر روستای چهاربره زادگاه شهید صارمی ) 19/12/2008 در 9:33 ب.ظ | #1 گفتاورد روز صارمی(اگر می خواهیم قدردان روستایان باشیم .خبرنگاران ومسئولین را به روستاها دعوت کنید .حتی به بهانه روز خبر نگار سال آینده وعده ما 17/5/1388 روستای چهاربره زادگاه شهید صارمی
  17مرداد ماه به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است. اینکه در این روز خبرنگاران احساس می کنند که آنها هم روزی دارند خوب است اما فقط گفتن فایده ای ندارد. هستند بسیاری از روزنامه ها و نشریات که حتی مسئولین آنها این روز را به پرسنل خود تبریک نمی گویند چه برسد به اینکه از آنها تقدیر کنند. هرچند اگر خبرنگاران و روزنامه نگاران می خواستند دل به تشکر و قدردانی خوش کنند، هرگز قدم در این عرصه نمی گذاشتند چراکه گاهی اوقات نه تنها از خبرنگاران تشکر نمی شود بلکه مقصر بسیاری از شایعات و مشکلات را هم همین خبرنگاران می دانند! چون دیوار خبرنگار کوتاه ترین دیوار دنیا است.
  اما خبرنگاران بازهم به کار خود ادامه می دهند چون عاشق این عرصه ی جذاب هستند.
  17مرداد ماه به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است تا یادمان باشد چه انسان های عزیزی در این حرفه فعالیت کردند و از جان خود برای اعتلای نام ایران مایه گذاشتند. 17مرداد ماه فقط روز خبرنگار نیست، روزی است تلخ برای من و سایر همکارانم در این عرصه چرا که به یاد می آوریم چه عزیزانی را از دست دادیم؛ شهید محمود صارمی، خبرنگار مظلوم کشورمان که در 17مرداد ماه سال 1377 در حمله ی وحشیانه ی نیروهای طالبان به دفتر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در افغانستان به همراه چند تن از دیپلمات های کشورمان به شهادت رسید. روحش شاد و یادش گرامی باد.
  روز خبرنگار را به همه ی خبرنگاران خوب ایران خصوصا خبرنگاران عزیز لرستان همیشه سربلند تبریک می گویم
  دوست عزیز آیا میدانی که صارمی غریب ومظلوم هم چهاربره ای ویک روستا زاده با افتخار از توابع شهرستان بروجرد بوده است.
  30/04/2010 در 11:07 ب.ظ. | #30 گفتاورد باسلام
  امید وارم که وبلاگ نویسان محترم درودی همه با هم درجهت حفظ حرمت رسانه وارزش قلم برای مراسم روز خبرنگار 17 مرداد ازهم اینک با همت مسئولین محترم اداره ارشادجهت نشست همگانی برنامه ریزی نمایند.صارمی ( روزخبرنگار رادر روستای چهاربره زادگاه شهید صارمی ) 19/12/2008 در 9:33 ب.ظ | #1 گفتاورد روز صارمی(اگر می خواهیم قدردان روستایان باشیم .خبرنگاران ومسئولین را به روستاها دعوت کنید .حتی به بهانه روز خبر نگار سال آینده وعده ما 17/5/1388 روستای چهاربره زادگاه شهید صارمی
  17مرداد ماه به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است. اینکه در این روز خبرنگاران احساس می کنند که آنها هم روزی دارند خوب است اما فقط گفتن فایده ای ندارد. هستند بسیاری از روزنامه ها و نشریات که حتی مسئولین آنها این روز را به پرسنل خود تبریک نمی گویند چه برسد به اینکه از آنها تقدیر کنند. هرچند اگر خبرنگاران و روزنامه نگاران می خواستند دل به تشکر و قدردانی خوش کنند، هرگز قدم در این عرصه نمی گذاشتند چراکه گاهی اوقات نه تنها از خبرنگاران تشکر نمی شود بلکه مقصر بسیاری از شایعات و مشکلات را هم همین خبرنگاران می دانند! چون دیوار خبرنگار کوتاه ترین دیوار دنیا است.
  اما خبرنگاران بازهم به کار خود ادامه می دهند چون عاشق این عرصه ی جذاب هستند.
  17مرداد ماه به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است تا یادمان باشد چه انسان های عزیزی در این حرفه فعالیت کردند و از جان خود برای اعتلای نام ایران مایه گذاشتند. 17مرداد ماه فقط روز خبرنگار نیست، روزی است تلخ برای من و سایر همکارانم در این عرصه چرا که به یاد می آوریم چه عزیزانی را از دست دادیم؛ شهید محمود صارمی، خبرنگار مظلوم کشورمان که در 17مرداد ماه سال 1377 در حمله ی وحشیانه ی نیروهای طالبان به دفتر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در افغانستان به همراه چند تن از دیپلمات های کشورمان به شهادت رسید. روحش شاد و یادش گرامی باد.
  روز خبرنگار را به همه ی خبرنگاران خوب ایران خصوصا خبرنگاران عزیز لرستان همیشه سربلند تبریک می گویم
  دوست عزیز آیا میدانی که صارمی غریب ومظلوم هم چهاربره ای ویک روستا زاده با افتخار از توابع شهرستان بروجرد بوده است.

 4. اولا دره گرگ ازروستاهای شهراشترینان میباشد نه بروجرد.سرداربروجردی جان خودرادرراه دفاع ازاسلام ناب محمدی ص ازدست داد.

 5. باسلام خدمت شما پسر شهید در برنامه ای در روز صبح شنبه از شبکه سه گفت که شهید بزرگ شده ی خیابان کلاه دوز تهران می باشد

 6. زنده بادنام اشترينان وجوانان شهيدي كه باخون خودنام مظلوميت اين شهررابه تمام ايران ميرسانند.شهيدسهراب مصطفايي-شهيد محمدبروجردي-شهيد محمودصارمي

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.