مصوبات سفرهاي استاني دردي از مردم لرستان درمان نكرد

هادي مقدسي نماینده مردم بروجرد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به وضعیت اجرای مصوبات هیئت دولت در لرستان، گفت: مصوبات دولت هنوز دردی از مردم لرستان درمان نکرده است. در حال حاضر ما مشکلات عمده ای در لرستان داریم که رتبه اول بیکاری یکی از بزرگترین آنها محسوب می شود… باید آسیب شناسی شود که چه باید کرد تا لرستان از وضعیت کنونی خارج شود.. مصوبات دور سوم سفر نباید تکرار مصوبات سفرهای قبلی باشد  

 

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، هادی مقدسی ظهر چهارشنبه در حاشیه نشست نمایندگان مجلس با نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: در حال حاضر ما مشکلات عمده ای در لرستان داریم که رتبه اول بیکاری یکی از بزرگترین آنها محسوب می شود.

وی با اشاره به معضلات مختلف اجتماعی در این استان، بیان داشت: برغم مصوبات خوبی که دولت در لرستان داشته است ولی هنوز هیچ کدام از این مصوبات با وجود منتی که بر سر مردم لرستان رفته نتوانسته است دردی از این استان درمان کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با تاکید بر ضرور ت آسیب شناسی در این زمینه، یادآور شد: باید آسیب شناسی شود که چه باید کرد تا لرستان از وضعیت کنونی خارج شود.

مقدسی با اشاره به مشکلاتی که هر روز بر دوش مردم این استان سنگینی می کند، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تاکنون برون رفت خوبی از این وضعیت نداشته ایم مردم از ما مطالبه می کنند و ما باید پاسخگو باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در این زمینه فکر اساسی صورت گیرد، ادامه داد: باید طوری برنامه ریزی شود که در سفر سوم هیئت دولت به صورت عملیاتی و اجرایی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین با اشاره به روند اجرای مصوبات کارگروه توسعه لرستان، بیان داشت: در جلسه ای که امروز با نمایندگان لرستان، استاندار لرستان و نماینده ولی فقیه در این استان داشتیم مقرر شد قبل از سفر دور سوم هیئت دولت نشستی با معاون اول رئیس جمهوری در قالب کارگروه توسعه استان داشته باشیم تا نتیجه سفر سوم دولت در همه ابعاد به ویژه اقتصادی بتواند مشکل و درد اصلی لرستان را که بیکاری است درمان کند.

مقدسی با تاکید بر اینکه مصوبات دور سوم سفر نباید تکرار مصوبات سفرهای قبلی باشد، ابراز امیدواری کرد که با استمرار برگزاری نشست ها زمینه همگرایی و هم اندیشی در راستای رفع مشکلات استان به ویژه بیکاری فراهم شود.

 

اجرا نشدن برخی مصوبات دولت در لرستان/ کار انبوه و گسترده ای باقیست

4774478

  به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان بروجرد، علاء الدین بروجردی چهارشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان بروجرد اظهار داشت: این در حالیست که به دنبال برگزاری جلسه کارگروه توسعه لرستان که در مرکز استان برگزار شد اکثریت این مصوبات نیز هنوز اجرایی نشده است. وی ادامه داد: با این اوصاف یک کار بسیار انبوه، عظیم و گسترده ای در این زمینه همچنان باقی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد: انتظار ما این است که شاهد یک سرعت و تلاش گسترده ای برای عملی شدن انبوه مصوبات دولت در لرستان باشیم.

بروجردی یادآور شد: هنگامی که نگاه مردم و انتظار آنها نسبت به توسعه و تحول متفاوت با وضعیت کنونی است باید حق را به مردم داد و به طور قطع چنین انتظاری هم مسئولیت ما را سنگین می کند و هم باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید برای رفع مشکلات این شهرستان تلاش مضاعفی صورت گیرد، یادآور شد: شهرستان بروجرد برای تحول و توسعه تمام زیربناهای لازم را دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به در نظر گرفتن ردیف بودجه ملی برای احداث فرودگاه بروجرد، افزود: همچنین ایجاد خط آهن بروجرد نیز در دستور کار قرار گرفته است.

بروجردی از شهرستان بروجرد به عنوان دیار فرهیختگان یاد کرد و گفت: این شهرستان زادگاه بزرگ مردانی در حوزه های مختلف از جمله آیت الله بروجردی به عنوان چهره جاودانه جهان تشیع و مرجعیت بوده است.

وی همچنین به مشکلات فرهنگی موجود در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: اجرای طرح عفاف و حجاب در کل کشور مسئله ای است که توسط مسئولین دنبال می شود.

نماینده مردم بروجرد با اشاره به وضعیت بی حجابی در کشور و شهرستان بروجرد، افزود: همچنین مردم متدین بروجرد نیز انتظار دارند که در زمینه فرهنگی کار اساسی صورت گیرد.

بروجردی همچنین بر ضرورت توجه ویژه مسئولان برای رفع مشکلاتی چون مواد مخدر و اعتیاد و دیگر ناهنجاری های فرهنگی در سطح جامعه تاکید کرد.

نماینده دیگر مردم بروجرد و عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه متاسفانه این شهرستان با وجود همه استعدادها به جایگاه واقعی خود نرسیده است، بیان داشت: متاسفانه فقر و محرومیت انباشته شده فعلی ناشی از سیاستهای حاکم در گذشته است.

هادی مقدسی با تاکید بر اینکه بستر لازم برای جبران بی مهریها و عقب ماندگی های گذشته فراهم شده است، خاطرنشان کرد: امروز ما به تلاش مضاعفی در این زمینه نیاز داریم.

وی با اشاره به وجود نیروهای متعهد و متخصص در شهرستان بروجرد، یادآور شد: باید از ظرفیت موجود در این شهرستان برای توسعه و آبادانی بروجرد استفاده کرد.

Advertisements

یک فکر برای “مصوبات سفرهاي استاني دردي از مردم لرستان درمان نكرد”

  1. سلام درود بر آقای مقدسی که از سفر اول و دوم به بعد تا سر سفر سوم این همه دوندگی کردن و پیگیر مصوبات شدن.
    در ضمن بنده اکیدا به ایشون بعنوان همکار احتمال آینده ی خودم سفارش می کنم. بدانند و بگویند ما لرستانی های غیور و وطن دوست و خداپرست مگه مثه اون –و — .–(اسم استانهای دیگه اس دیدم آقای خدایی حذف میکنن .خودم حذف کردم )بعله مگه مثه اوناییم که رسم مهمان نوازی رو بذاریم کنار و از مهمون گدایی کینم. لرهای مهمان نواز در تاریخ .هیچوقت دست طلب به سمت مهمون دراز نکردن و نخواهند کرد .بعد ازعمری رییس جمهور مملکت قدم رنجه کردن و مهمان لرستان شدن.سر جمع 4 بار مهمان میشن .چقدر ما اصالتهامونو گذاشتیم کنار به خاطر پول به خاطر شغل.
    دریغ از قومی که شیپورچی نه با شیپور استقبال کردن .آقا ببخشید فراموش کردم.یه چیزی در مایه ی یا شیپور بزنین یا برقصین.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.