سجاد معین فارسانی، فرماندار ویژه بروجرد معرفی شد

صابري استاندار لرستان: بروجرد نبايد از آهنگ رشد و توسعه عقب بماند. علاءالدين بروجردي: بسياري از مصوبات سفرهاي استاني اجرا نشده است. کار مطالعاتي سدهاي بروجرد انجام و براي احداث فرودگاه و راه آهن نيز اعتبار ملي در نظر گرفته شده است. سجاد معين فارساني فرماندار جديد: با توجه به اينکه بروجرد به فرمانداري ويژه ارتقا يافته انتظار است سطوح مديريت آن جايگاه واقعي خود را يافته و برخي ادارات به اداره کل يا معاون کل ارتقا يابد      

به گزارش ايرنا در اين آيين استاندار لرستان گفت: مهمترين هدف ما رشد و توسعه همه جانبه بوده و شهرستان بروجرد نيز نبايد از آهنگ رشد و توسعه عقب بماند.
سيد » حسين صابري» افزود: رمز پيروزي انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس وحدت بود و امروز نيز رمز تداوم اين انقلاب وحدت است.
وي گفت:همه ما بايدهمواره حافظ خون شهدا بوده و ازدستاوردهاي انقلاب اسلامي حراست نماييم.
نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي نيز دراين آيين گفت: بسياري از مصوبات سفرهاي استاني در کارگروه توسعه و عمران که با معاون اول رييس جمهور برگزار شده اجرا نشده است.
«علاءالدين بروجردي » افزود: کارهاي انبوه و عظيمي براي انجام دادن باقي است و انتظار مردم و نمايندگان انها در مجلس اين است که شاهد سرعت و تلاش بيشتري براي عملي شدن کارها باشيم.
وي اضافه کرد: زير بناي تحول در اين شهرستان هم اکنون آماده بوده و کار مطالعاتي سدهاي بروجرد انجام و براي احداث فرودگاه و راه آهن اين شهر نيز اعتبار ملي در نظر گرفته شده است.
نماينده ديگر مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: با توجه به محروميت ها و عقب ماندگيهاي اين شهرستان که در گذشته فراهم شده امروز نياز به کار مضاعف داريم .
«هادي مقدسي » افزود: بايد با اراده و همت مضاعف تلاش کرد تا قطره اي از حق بزرگ اين ملت که بر گردن ما گذاشته شده ادا نماييم.
وي گفت: در دولت عدالت محور تا اندازه اي توجه به جبران ناکارآمديها شده است و انتظار است همچنان که انقلاب و نظام اين ارزش و موقعيت را قائل شده اند اقدامات جدي تر از سوي مسوولان صورت گيرد.
معاون استاندار لرستان و فرماندار ويژه بروجرد نيزگفت: بر خلاف تصورم شهرستان بروجرد از محروميت هاي فراواني رنج مي برد و بايد با هماهنگي و وحدت و تلاش مضاعف در راستاي کاهش اين محروميت ها تلاش کرد.
» سجاد معين فارساني» افزود: با توجه به اينکه شهرستان بروجرد به فرمانداري ويژه ارتقا يافته انتظار است سطوح مديريت آن جايگاه واقعي خود را يافته و برخي ادارات به اداره کل يا معاون کل ارتقا يابد.
وي گفت: بايد با توجه به امکانات و ظرفيت ها به سمت رشد و توسعه و پيشرفت جلو برويم.
در اين آيين از زحمات » رضا آريايي» سرپرست فرمانداري بروجرد تجليل و «سجاد معين فارساني» به عنوان فرماندار ويژه شهرستان بروجرد معرفي شد.

Advertisements

11 دیدگاه برای «سجاد معین فارسانی، فرماندار ویژه بروجرد معرفی شد»

 1. باسلام
  معاون استاندار…
  فرمانداری ویژه بروجرد
  تاحالاکسی ازشبکه افلاک شنیده.نه به هیج عنوان چه دلیلی داردکه این شبکه از ذکر آن خودداری می کندهمیشه قصد دارد بگوید هیج تغیری درسطح فرمانداری ویژه بروجردنیفتاده است درصورتی که بقیه شهرهاکه پس از بروجرد ویژه شده ندتقریبا به طورکامل ارتقا یافته نداستان های که شهرهای آن هافرمانداری ویژه وتوسعه پیداکرده ند مشکلی از به کار بردن ذکر این موارد ارتقای ندارند. خبرهای بروجرد درسیمای افلاک خیلی کوتاه ویا حذف می شوند این ها واقیعت های هستند که نمی شود انکار کرد مردم بروجرد کاملا هوشیار وباهوش هستند این حرکات را کاملا زیر نظر دارندقضیه سرشماری هنوزاز خاطر مردم ومسئولان بروجرد خارج نشده است که چقدر کوشش کردند که جمعیت بروجرد را کم جلوه دهند وخیلی از خانه های این شهر راسرشماری نکردند باتوجه به اینکه پرتراکم ترین منطقه استان و باکم ترین مساحت بروجرد می باشد.در هر صورت حساب این افراد با مردم شریف خرم آباد جداست چراکه متاسفانه این افراد سبب زیان به خرم آباد هم می شوند ومردم این دیار هم باآنها میانه خوبی ندارند اما به حال واقیعت چیز دیگری می گوید مثلادر شهر بروجرد 107هزارتلفن ثابت و117هزار تلفن همراه وجود دارد که به مراتب خیلی بیشتر از خرم آباد می باشد ویا در شرکت آب وفاظلاب بروجرد بیش از100هزار مشترک آب وجود دارد که بیشتر از مشترکین مرکز استان می باشد.حال قضاوت باشماست ایرما

 2. جناب آقاي معين لطفا دربرطرف نمودن مشكلات شهراشترينان ازمسولان بومي اين شهردرمديريت استفاده نماييد.(به اشترينان مظلومترين شهر جهان خوش آمديد)

 3. جناب ايرما سلام شبکه افلاک هميشه قصد داره بگه هيج تغيري در سطح فرمانداري بروجرد نيوفتاده؟وخبر هاي بروجرد خيلي کوتاه و يا حذف ميشوند!!احتمالا تب داريد براتون ارزوي سلامتي ميکنم تو کدوم سرشماري خيلي از خانه هاي بروجرد رو سر شماري نکردن؟وپيشنهاد ميکنم يه نگاهي به امار تلفن خرم اباد هم بندازيد همچنين امار مشترکين اب وفاضلاب !شما بروجرد رو داري با خرم اباد مقايسه ميکني؟يه نگاهي به مساحتتون رو نقشه ايران بندازيد خودتون خندتون ميگيره! ميخواي بگي به اندازه قم هستيد؟شهر قم به تنهايي خودش يک مليون ودويست هزا نفر جمعيت داره! رفتي گشتي وگشتي يه چيزي گير بياري که برو جرد از اون لحاظ برتر باشه(تعداد تلفن ومشترکين اب)خسته نباشيد ولي متاسفانه بايد بگم خرم اباد نيم مليوني از اين لحاظ هم برتره»

 4. سلام
  موکلین عزیز.محور توسعه آب و فاضلابه نه مغز های متفکر. تلفن ثابت امروز در صدر جدول قرارداره.ولی شنیدم بعضی ها واسه ی فرار از پرداختها سیم اضافی میکشن و کنتور برق رو دور میزنن. ولی نشنیده بودم انشعاب فاضلاب (گلاب به روی موکلین). نمی ذارین این چند سال بگذره من نماینده تون بشم.بروجردی های عزیز فکر نکنید خبری شده و فارسانی ها اومدن شماها فارس شدین یه هویی!! نه .این فارسانی ها ؛ فارسونی هستن .خودشون میگن ما لریم . شانس بروجردی هارو ببینین حتی فارسا هم که میرسن اونجا لر از آب در میان.اینم تقصیر خرم آبادی هاست؟؟اگه بروجردی (از نوع اعلا – ببخشید علا)پشت قضیه باشن .مدیر موفقی هستن احتمالا . ولی اگه غیر بروجردی و از نوع غیر اعلا پشت انتصاب باشه. خیلی چنگی به دل نمیزنه.

 5. شهرهاي بالاي يك ميليون ميشن كلان شهر يعني قم از كرج هفتمين كلانشهر بزرگ ايران بزرگتره؟ جناب آرين اين از آمارت!!!!
  حتما خرم‌آباد آمارش همين‌طوريه… دقيقا ماهم از مساحت شهرمون خندمون ميگيره البته نه به شهرمون بلكه به شما خرم‌آبادي‌ها كه به خيال خودتون داريد با افكار بچگانتون بروجرد رو كوچيك مي‌كنيد!!!!
  اما در مورد آمار كذايي برو تاريخ سرشماري سال 1385 رو مطالعه كن پس از اعتراضات گسترده مردم در بروجــرد دوباره مركز آمار ايران مجبور به دوباره شماري شد اما… با فشار افكار عمومي مردم بروجــرد در ميان 2000 نمونه برداشت شده تز سطح مدارس بروجــرد كه به صورت تصادفي انتخاب گرديدند حتي يك مورد يافت نشد كه خانواده انها سرشماري شده باشد!!!! اين يعني جعل آمار. نتيجه چي شد؟ چون هزينه سرشماري بالا بود گفتند جمعيت سابق بروجــرد رو ضرب در متوسط نرخ رشد كشوري مي‌كنيم ميشه جمعيت بروجــرد!!!!
  جالب اينجاست در نتايج اوليه آماري شهرستان بروجـــرد 60000 خانوار داشت اما پس از تعديل ارقام شد 82000 خانوار با جمعيت 324000 نفر در حاليكه فقط شهر بروجــرد بنا به آمار رسمي شركت آب و فاضلاب بروجرد 102825 مشترك آب داريم.
  قسم حضرت عباستونو باور كنيم يا دم خروسو؟؟؟؟؟
  حاضرم قسم بخورم اگه شده يك نفرم جمعيت بروجرد از خرم آباد بيشتره شك نكنيد

 6. سلام كرج پنجمين وقم هشتمين كلان شهر(=مگالاپليس)ايرانه.مادرشهر(=متروپل)خرم اباد با329هزار نفر رتبه 22وشهر بروجردبا229هزار نفر رتبه28 روداره.جمعيت كل شهرستان خرم اباد 500هزار نفره(بااحتساب جداشدن دوره چگني)وكل شهرستان بروجرد 325هزار نفره يعني اين دو شهرستان ا75هزار نفر با هم اختلاف دارن!خرم اباد از لحاظ جمعيت ووسعت رتبه يك رو در استان داره و بروجرد رتبه دوم جمعيت ورتبه يكي مانده به اخر رو از لحاظ مساحت داره.خرم اباد داراي 5شهر و 5بخشه در حالي كه بروجرد تنها داراي 2شهر و2بخشه(منابع:1-wikipediaيست شهر هاي ايران بر اساس جمعيت2-درگاه امار ايران3-شهر وشهرنشيني در ايران دكتر فريد4-برنامه ريزي منطقه اي زياري مطالعه موردي لرستان5-توسعه شهري دكتر رضواني 6-اطلس جامع گيتاشناسي 87-86و…).

 7. اول اينكه تعريف مادر شهر با كلانشهر از زمين تا آسمونه! به بعضي از شهرها مثل نيويورك ميشه مادرشهر گفت اما حتي به تهران ايران نميشه گفت بحث تخصصي داره و از حوصله من خارجه اما آمار جمعيت كلانشهرهاي ايران:
  * تهران (جمعیت: ۷٬۷۰۵٬۰۳۶ نفر)
  * مشهد (جمعیت: ۲٬۴۱۰٬۸۰۰ نفر)
  * اصفهان (جمعیت: ۱٬۵۸۳٬۶۰۹ نفر)
  * تبریز (جمعیت: ۱٬۳۷۸٬۹۳۵ نفر)
  * کرج (جمعیت: ۱٬۳۷۷٬۴۵۰ نفر)
  * شیراز (جمعیت: ۱٬۲۱۴٬۸۰۸ نفر)
  * اهواز (جمعیت: ۹۶۹٬۸۴۳ نفر)
  اما درباره جمعيت بروجــرد همون‌‌هايي كه جمعيت بروجــرد رو دستكاري كردند جمعيت خرم آباد رو افزايش دادند! چطور ميشه تا سال 1365 جمعيت بروجــرد كه صنعتي ترين و مهاجر پذيرترين شهر استان هستش از خرم آباد بيشتره اما يه باره در سال 1370 كه جنگ تموم ميشه مردم ياده تعصباتشون ميافتن جمعيت خر آباد جلو ميافته و درحالي كه موج بيكاري در خرم آباد زياده و نرخ رشد جمعيت بنا بر آمار ثبت احوال استان1/25 هستش جمعيت شهر خرم آباد 100000 تا از جمعيت بروجــرد جلو ميزنه!!!! جداً خود شما باور مي‌كنيد؟
  اين درحاليست كه تا پايان بهمن ماه سال 82 تعداد 61850 انشعاب آب در خرم‌آباد وجود داشته است. حالا ما 20000 تا هم ميزاريم روش تا بشه 80000 مشترك! با احتساب ميانگين 4 نفر براي هر خانوار جمعيت شهر خرم آباد ميشه 320000 نفر. اما 102000 مشترك آب در بروجــرد با احتساب 4 نفر براي هر خانواده ميشه 400000 نفر…
  چطور ميشه كه ثبت احوال اعلام ميكنه 82000 خانوار در بروجرد ساكن هست اما 102000 مشترك آب داريم كه اين آمار بدون خانه‌هايي هست كه چند خانوار در اون زندگي مي‌كنن و يا آپارتمان‌ها كه جمعا يك مشترك به حساب مي‌آيند.
  اگر با انصاف قضاوت كنيد و به عنوان كسي كه واقعيت‌ها را ببيند مطمئن باشيد شهر بروجــرد با اختلاف فاحشي از شهر خرم آباد بزرگتر است.
  بزودي چندين سند از دسته گل‌هاي سازمان ثبت احوال و مركز آمار ايران رو خواهم كرد.
  داستان دستكاري آمار فقط مربوط به بروجــرد نيست اين يك واقعيت امنيتي است كه پشت سر آن داستان دارد و اين طوري هم نيست كه فقط از روي تعصب آمار بروجــرد كمتر از ميزان واقعي عنوان شود و بعد از دست گل سال 1385 با فشار مردم يه بازبيني مختصري در آمار ارائه شده انجام دهند.

  دوست عزيز جعل آمار در ايران امروز به يكي

 8. سلام
  جناب آرین هم میهن عزیزم
  انگار درباغ نیستی همین طوری حرفی می زنی خدای تا حالا از شبکه افلاکتون شنیده بگن معاون استاندار وفرمانداره ویژه بروجرد هم وطن عزیزم فوری داغ نکن .خوب اینو بهت حق می دم که اطلاعی از خبرهای بروجرد نداشته باشی چون تنها مرجع آگاهی شما اخبار افلاک می باشد پس در این مورد تقصیری نداری.درمورد آمارگیری بروجرد جناب آرین احتمالاشما از خواجه حافظ شیرازی هم عقب تر باشید چرا که همه مردم ودولت در جریان هستند به جز شماوشاید هم مثل شما
  به هرحال سال آینده دوباره آمارگیری داریم وهمه این جریانات حل می شود وزمان همه چیز را ثابت می کند صبر مردم بروجرد زیادتر از آن است که خیلی ها فکر می کنند حق گرفتنی است دادنی نیست مردم بروجرد این را نیک می دانند .بنده کاری با مساحت خرم آباد نداشته م اگر به نقشه ایران نگاه کنی به مساحت خرم آباد خودتون خنده تون می گیره.آقای آرین می تونی حضوری یا غیر حضوری به شرکت مخابرات یاشرکت آب بروی و از نزدیک باحقیقت مواجه شوی این دیگه کاری نداره ضمنابه قم چه کار داری از کجا می پری به کجا حواستو جمع کن.
  خوب متاسفانه به جای که بتونم باهم باگذاشتن دید گاهمون نسبت به حل مشکلاتمون بپدازیم درگیر مسایلی می شویم که بچه گانه است آقای آرین عزیز به خدا دوره این حرفها به پایان رسیده بنده هیج گونه ادعای هم ندارم که بیشتر از شما می دانم تنها خداست که نیازی به دانستن ندارد اما چرا واقعاچرا شهرهای بروجرد وخرم آباد ویا بقیه شهرها بااین همه پتانسیل وبااین همه استعداد هنوز جایگاه خودرا در ایران و حتی جهان پیدا نکردیم مشکل بیکاری بیداد میکند چرا باید شهر کویری یزد که وجدانا در مقایسه با منطقه ما دوزخ است کمترین رتبه بیکاری را داشته باشددوست من با این حرفها به جای نمی رسیم نه بروجردها دشمن خرم آبادن نه بلعکس قبلا گفتم بهترین دوستان من خرم آبادی هستند وافتخار می کنم وهمیشه خارج استان … مانند برادر بوده یم و هستیم . وتعصب شما رانسبت به خرم آباد ستایش می کنم و امیداوارم بتونی هیجانهای خودت را کنترل کنی وبا استعدادی که می دانم داری تبدیل به فرصت برای خرم آباد وحتی ایران کنی وهمه ما باحقیقت هر چه قدر هم که تلخ باشد وحتی به ضرر مابا آن به درستی برخورد کنیم . با تشکر ایرما

 9. جناب رشا انگار باخودشون در گيري دارن! من مادر شهررو با كلان شهر يكي ندونستم ونيويورك وتهران هر دو كلان شهرند وتعريف اين دو اززمين تا اسمون تفاوت نداره و كلان شهر مرحله بعدي رشد مادر شهره. من برنامه ريزي شهري تخصصمه وارشد دانشگاه تهرانم. رو باد هوا حرف نميزنم ولي شك ندارم كه شما فقط يه جايي اسمي از كلان شهر و مادرشهر شنيدي!!!شما گفتي كرج هفتمه وبنده تصحيح كردم وگفتم پنجمه وحالا رفتي اماري اوردي كه حرف من رو تاييد ميكنه!!!بقيه اماري كه من اوردم دقيقا رفرنسشم دادم ولي اين امارهاي كشكي شما خداميدونه از كجا اومده لطفا نظر بديد نه اينكه جوك بگيد.خدمت اقا يا شايدم خانم ايرما هم يه سوال دارم همه دولت و مردم ايران وخواجه حافظ ازچي خبر دارن كه من ندارم؟؟لطفا بگو تا منم بدونم!!فكر كرديد فرمان داري ويژه بروجرد برا من اين قدر مهمه كه براش داغ كنم!من فقط نميخوام كسي حرف مفت بزنه. توهينتون رو هم به مردم خرم اباد تو خبر سرزمين خودي نامهاي ناخودي ديدم كه توسط لرنا حذف شد ولي افسوس ميخورم كه چرا همچين اراجيفي رو اصلا نشون ميده امار گيري سال بعد رو هم ميبينيم.خرم اباد تا قبل تقسيمات دوره رضا شاه بعد مشهد بزرگترين منطقه شهري رو داشته و الان هم جز بزرگتريناست چرا بايد با ديدن مساحت اون رو نقشه خندم بگيره؟ اوني كه تو باغ نيست وبايد حواسش روجمع كنه شماييد نه بنده!من نسبت به شهرم هيچ تعصبي ندارم ولي حقمه نسبت به حرفها وامار اشتباهي كه اينجا چاپ ميشه انتقاد كنم شما اسم اين رو ميذاريدهيجان !! اين شماييد كه سر دشمني داريدومانع توسعه استان شده ايد شهر يزد پيشرفت ميكنه چون ساز مخالفي مثل شهر شما در كنارش نيست.منم دوستان بروجردي زيادي داشتم سروته يه كرباسيد وبه خاطر اين حرمت شكني هاتون نسبت به استان به خدا قسم من يكي كه جداشدن بروجرد ارزو شده برام ولي متاسفانه ميدونم كه اين ارزويي واهي بيشتر نيست چون ادم خندش ميگيره بگه استان بروجرد. بدبختي اينجاست كه ملاير ونهاوندي ها هم اصلا شما رو حساب نميكنن.به اميد روزي كه شعور نظر دادن رو داشته باشيم بعد بنويسيم وبه اميد پيشرفت خاكم لرستان وسلامتي مردم عزيز ساده دل وميهمان نواز بروجرد.

 10. باسلام
  متاسفانه برخی افراد با عملکردشان کوشش می کنند اختلاف بروجرد وخرم آباد را خیلی بزرگ جلوه دهند انگار که این دو شهر دشمن خونی هم هستند نمی دانم چه چیزی این افراد دنبال می کنند امانه این افراد خرم آبادی هستند نه بروجردی در این شک نکنید برخی دوستان چنان در مورد این که بنده در سرزمین خودی ونام های ناخودی نظر می دهند که انگار خدای ناکرده توهین به شخص یا شهری کردم اما خودشان هر چه گفتند چیزی نیست نقل ونبات است .چشم هایشان را می گیرند و گوش هایشان هم می بندند بعد هر چه می خواهند می گویند(در قسمت که در سرزمین خودی نام های ناخودی حذف شده بنده از مدیرت ناتوان که سرچشمه آن از خرم آباد می باشد گلایه کردم وهمچنین از ساختار موجود نه به کسی توهین کردم نه به شهری حتی مردم خرم آباد هم به نحوه این مدیرت دل خوشی ندارند و گفتم با این همه پتانسیل خرم آباد این مدیریت به درد خرم آباد و استان نمی خورد حالا به چه دلیلی لرنا نخواست و آن را حذف کرد احتمالا صلاح ندید)گویش لری در حال کمرنگ شدن است ومانند گذشته نیست ونسل جدید ترجیح می دهند فارسی صحبت کنند درست یا غلط بنده کاری ندارم واقیعت را نمی شود انکار کرد آیا این توهین مردم خرم آباد حساب میشود .خیلی ها هم مخالف نظر من هستند خوب این طبیعی هر که نظری دارد نه جنگی داریم نه چماقی زدیم به خدا قسم نه بروجردی ها با خرم آبادی ها مشکل دارند ونه بلعکس اختلافی که وجود دارد ربطی به مردم ندارد دلیلش ساختار سیاسی کشور است که یکی از دلایلش بودجه است که برای بروجرد در نظر گرفته می شود جوابگو شهر نیست .شهر بروجرد می خواهد به طور مستقل اداره شود چون قبل از رژیم منحوس پهلوی ساختار اداری مستقل داشته وحتی تاسال 57 هم به نحوی استقلال اداری خود را حفظ کرده بود (فرمانداری کل)حالا این کار مردم بروجرد توهین به مردم شریف خرم آباد حساب می شود یاکاشان که یازدهمین شهر صنعتی کشور است واز لحاظ جمعیت با اصفهان قابل مقایسه نیست با همه امکاناتی که اصفهان برای آن در نظر گرفته است استقلال وجداشدن کاشان توهین به مردم اصفهان است نه به هیج عنوان.در آینده خیلی نزدیک استان زاگرس تشکیل می شود در این شک نکنید وکارهای بسیار خوبی هم انجام گرفته شده.به امید فردای بهتر ایرما

 11. حالا چرا این همه افزایش جمعیت و وسعت براتون مهمه تازه باید متاسف شد برای رشد بی رویه این دو تا شهر چون این رشد جمعیتی و مساحتی با رشد صنعتی همگام نیست مخصوصا واسه بروجردیها متاسفم که زمینهای غنی از نظر کشاورزی رو دارن شهرک میکنن خیلی ذوق نکنید در آینده نه چندان دور پشیمون میشید

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.