پایه های لرزان اقتصاد لرستان/ معارفه چهارمین رئیس جهاد کشاورزی طي دوسال

در حالیکه کشاورزی به عنوان محور توسعه و پایه اقتصاد استان لرستان محسوب می شود که امروز در سکوت مطلق خبری چهارمین رئیس این سازمان در دو سال اخیر معارفه شد. جواب معاون وزیر جهاد کشاورزی به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چرا هر شش ماه یکبار رئیس این سازمان در لرستان عوض می شود چند جمله کوتاه و به نوعی طفره رفتن از اصل موضوع بود… بگذارید من معاون وزیر باقی بمانم!

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، صبح پنج شنبه در حالی چهارمین رئیس جهاد کشاورزی استان لرستان بر کرسی یکی از بزرگترین دستگاههای اجرایی استان تکیه زد که به نظر می رسد روند تغییرات در اساسی ترین دستگاه اجرایی استان تمامی ندارد.

این در حالی است که جلسه معارفه چهارمین رئیس جهاد کشاورزی استان لرستان بدون حضور هیچ گونه نماینده ای از مجموعه مدیریت ارشد استان از جمله استاندار لرستان و حتی معاونان وی و همچنین نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد تا شائبه دخالت های نمایندگان استان در عزل و نصب مدیران شدت بگیرد.

مراسم معارفه رئیس جدید جهاد کشاورزی استان لرستان با حضور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و رضا رحیمی نسب نماینده مردم خرم آباد بدون حضور خبرنگاران برگزار شد که این امر ابهامات زیادی را در زمینه چگونگی این تودیع و معارفه شکل داد.

با این اوصاف جواب معاون وزیر جهاد کشاورزی به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چرا هر شش ماه یکبار رئیس این سازمان در لرستان عوض می شود چند جمله کوتاه و به نوعی طفره رفتن از اصل موضوع بود.

سید رحیم سجادی در این رابطه تاکید کرد که دلیل برکناری رئیس جهاد کشاورزی استان لرستان بازنشسته شدن علی حیدری بوده است!

خبرنگار مهر با مخاطب قرار دادن معاون وزیر در زمینه اینکه چرا باید کسی در آخرین روزهای فعالیتش حکم مدیریت و ریاست بگیرد و بعد از مدت کوتاهی بازنشسته شود و روند حاکم بر یکی از مهم ترین دستگاههای استان را مختل کند، سوال کرد تا تنها این جواب را از سوی سید رحیم سجادی بشوند که: بگذارید من معاون وزیر باقی بمانم!!

وی با فرافکنی در زمینه پاسخ گویی به سوالات در این زمینه، ابراز امیدواری کرد که رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی لرستان چهار سال در این سمت بماند!

البته به نظر می رسد این آرزوی معاون وزیر با توجه به تعویض چهار رئیس در طول دو سال اخیر در حد یک آرزو باقی بماند چرا که با توجه به برخی مسائل جاری پیش بینی می شود که این وعده و آرزو تحققی در پیش نداشته باشد.

این اتفاقات در سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان به عنوان یکی از بزرگترین دستگاههای اجرایی این استان با هزاران نفر نیرو و کارمند در حالی رخ می دهد که کمتر از یک سال پیش جنجالها در آستانه برکناری رئیس قبلی این سازمان به اوج خود رسید تا جایی که کار و فعالیت در روز تودیع و معارفه در این سازمان راکد و مختل شد و کارکنان فریادهای خود را نثار همه مسئولان و متولیان کردند.

امروز جهاد کشاورزی استان لرستان روز آرامی را پشت سر گذاشت؛ نه خبری از حضور مدیران و مسئولان در مراسم معارفه بود و نه خبری از فریاد و داد و بیداد…به نظر می رسد روند تعویض و برکناری مدیران در این سازمان به سمتی پیش رفته که دیگر این موضوع برای کارمندان نیز به امری عادی و معمولی تبدیل شده است.

کشاورزی به عنوان پایه و رکن اقتصاد استان لرستان با دارا بودن بیش از 130 هزار خانوار بهره بردار در این حوزه در طول سالهای اخیر همواره دستخوش تغییرات مدیریتی بوده که این امر موجب به فعلیت نرسیدن این ظرفیت بالقوه شده است.

در حال حاضر این استان با داشتن بیش از 848 هزار هکتار اراضی کشاورزی، 50 هزار هکتار باغات مثمر، میزان بارندگی نرمال570 میلیمتر، میزان 13.5 میلیارد مترمکعب آب تولیدی و خروجی از استان در طول سال و بیش از 6.5 میلیون راس دام سبک و سنگین هنوز در حوزه کشاورزی و آب و خاک به آنچه مطلوب می باشد دست نیافته است.

ظرفیت های منحصر به فرد لرستان در حالی در حوزه کشاورزی به دلیل عدم مدیریت اصولی و توانمند از دست می رود که در حال حاضر این استان با سیل عظیم فارغ التحصیلان این حوزه مواجه است.

به هر حال بی ثباتی و روند تغییرات مدیریتی در مهم ترین دستگاه اجرایی استان لرستان با هر قصد و نیتی که صورت می گیرد به نظر می رسد در پیش گرفتن راهی است که جز متضرر شدن اقتصاد لرستان به عنوان یکی از محرومترین استانهای کشور هیچ عایدی دیگری به دنبال ندارد.

Advertisements

4 دیدگاه برای «پایه های لرزان اقتصاد لرستان/ معارفه چهارمین رئیس جهاد کشاورزی طي دوسال»

  1. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای خدائی . به نماینگی از تمامی کلاس 201 می خواستم از شما تشکر کنم . حرفی واسه گفتن ندارم چون تمام حرف ها در یک جمله گنجانده شده متشکرم امیدوارم در سایه حق باشید من هم تاجای ممکن برای شهرمان تبلیغ میکنم به امید انکه روزی دورود …خدانگهدار

  2. به خدا قسم در جهاذ پلدختر در روز یک کار مفید انجام نمیشه این همه نیرو واسه چیشونه من نمیدونم

  3. سلام نبايد به اميد دولت وايساد چون اگه دولت يه خورده توسعه اين استان رو ميخواست تا حالا يه کاري ميکرد مسولان استان هم کسايي هستند از جنس خودشون مردم هم که تو نااگاهي دارن سير ميکنن واونقدر زندگي براشون سخت شده که هر کي فقط به فکر اينه که گليم خودشو از اب بيرون بکشه واينکه تو دو سال گذشته چهارمين رييس برا جهاد کشاورزي اومده وچهارده ميلياد متر مکعب خروجي اب داريم که مفت داره ميره خوزستان اصلا براشون اهميتي نداره ما بايد اول کساني که لياقت منصب ها رو دارن ودلسوز اين دياراند رو شناسايي کنينيم بعد با هر تلاشي انهارو به اون منصب برسونيم هر چند ميدونم که نميذارن ولي بايد اينو قبول کنيم که اگه همينجوري نذارن واويلا»

  4. سلام موکلین بزرگوار .کجایید پس .خبری ازتون نیست/
    رییس ستاد میفرمایند خبری ازمن نیست.ارین گرامی که فرمودین به امید دولت نباید وایساد.کل حرف منم همینه .خودمون همینجا مدیر به منصب برسونیم و دیگه وقت دولتمردان رو نگیریم.خوب بعد من چیکار کنم برادر؟؟ بعد من و استاندار سر چی باهم دعوا کنیم . لیاقت منصب چه جوری حساب میشه. یعنی بگردیم منصب شناسی کنیم ؟ببخشید بگردیم صاحب منصب شناسی کنیم.من دست به نقد 18 تا بلدم .این مونگولای ستاد رو نمیگم.جدی هم میگم . شما یکیشو به منصب برسون بقیه شونو من با همون روش اولی میفرستم تو .

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.