اندرحکایت فیلتر شدن و رفع فیلتر وردپرس و لرنا

مطلب زیر را در لحظه بحرانی فیلتر شدن لرنا نوشته ام و حیفم آمد پس از رفع فیلتر آن را حذف کنم 
 امروز 23 خرداد 1389 براي به روز كردن به لرنا مراجعه كردم اما با كمال تعجب و البته تاسف ديدم كه لرنا فيلتر شده است. بعد از كمي بررسي متوجه شدم كه سيستم وبلاگ نويسي وردپرس بطور كلي فيلتر شده است و اين مشكل مستقيما ربطي به لرنا ندارد چون لرنا هم يكي از ميليونها وبلاگ است كه در وردپرس كار مي كنند. وردپرس مثلا بلاگفا يك سيستم وبلاگ نويسي رايگان است البته اولين سيستم وبلاگ نويسي دنيا است و فيلتر كردن آن مايه تاسف و تعجب است و دليل آن هم معلوم نيست. اين احتمال هم وجود دارد كه اشتباهي در سيستم فيلترينگ كشور پيش آمده باشد و به زودي اين مشكل رفع شود.   

اين وبلاگ تاكنون حدود دو هزار مطلب در موضوعات مختلف اجتماعي ورزشي فرهنگي و خبري و عكس و … براي استان لرستان و مردم هميشه مظلوم لر منتشر نموده است. صدها نفر از هموطنان ما در اين وبلاگ مطلب نوشته اند وهزاران نفر هم نظر داده اند. به عنوان مثال در بخش محيط زيست لرستان بيش از حدود سيصد مطلب و مقاله و خبر و عكس و … منتشر نموده ايم براي من سخت است كه اين همه مطلب و خاطره را پشت سر بگذارم و بروم .

از همه شما دوستان لرنا و لرستان صميمانه تشكر مي كنم از مسئولان لرستان هم بويژه تشكر مي كنم كه اگر چه هيچگاه به ما كمك خاصي نكردند اما هيچگاه هم مانع كار ما نشدند و از انتقادات گاهي تند ما دلخور نگرديدند. چون امكان مالي راه اندازي سايت مستقل ندارم فعلا لرنا را تعطيل مي كنم. اميدوارم مسئولان محترم نظام مقدس جمهوري اسلامي با چشمان باز تصميم بگيرند و حجاب فيلتر را از سيستم وبلاگ نويسي وردپرس در نهايت سايت لرنا بردارند.

:دوستان وفادار لرنا مي توانند اعتراض به فيلتر شدن لرنا يا تقاضاي رفع فيلتر را به مركز فيلترينگ كشور filter@dci.ir ايميل بزنند تا مسئولان از مشكلات پيش آمده با خبر سازند.

دورود – 23 خرداد 1389 – اسفنديار خدايي

Advertisements

3 دیدگاه برای «اندرحکایت فیلتر شدن و رفع فیلتر وردپرس و لرنا»

  1. هيچ كجاي دنيا اين طور نيست!
    خيلي ناراحت شدم ان شاا.. كه مشكل حل مي شود

  2. باسلام
    لرنا به حق توانسته در امر خبرسانی و آگاهی بخشی به مردم وحتی آمموزش مردم سالاری وگسترش آن در منطقه خیلی نیرومند تراز شبکه افلاک عمل کندتاثیر گذاری مثبت لرنا از صد شبکه افلاک بیشتر است .تعارفی هم ندارم واقیعت مانند روز روشن است جناب آقای خدایی شما جز موفق ترین افراد هستیدکه توانسته این همه مخاطب در لرنا داشته باشد.و یک الگوی خوب در امر آگاهی بخشی به همه ما هستید.باسپاس ایرما

    لرنا: متشکر از لطف شما. اما یک گلایه از دو سه نفر از بچه های بروجرد، ازجمله ایرمای عزیز: پایگاه خبری لرنا به مرکزیت دورود منتشر می شود. متاسفانه اختلافات بین برخی از شهرهای استان باعث شده برخی لرنا را جهت دار محسوب کنند. مثلا جالب است که برخی از دوستان بروجردی آشکارا با رونق و حفظ فرهنگ و زبان لری مخالفت می کنند، و لر و لری را در خرم آباد خلاصه می کنند و تمام تلاش خود را به تخریب فرهنگ و هویت لری معطوف می دارند. خراب کردن خیلی آسانتر از درست کردن است

  3. از شخصي مثل اقاي ايرما تشكر از لرنا بعيده! كسي كه همه تلاشش اينه كه فرهنگ لري رو نابود كنه اگه كسي با اين حرف من موافق نيست به چند تا از خبراي قبلي سر بزنه ونظرات ايشون رو بخونه(فرهنگ خودي نامهاي ناخودي)وتازگي ها مشكلش شده شبكه افلاك!اگه شبكه افلاك در پي دودستي برا خرم اباد بود كه اين وضعيت خرم اباد نبود.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.