سهم لرستان از 200 سد ساخته شده پس از پیروزی انقلاب

هادی مقدسی: لرستان همچنان بیکارترین استان کشور است. از مجموع 200 سد ساخته شده در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی استان لرستان و شهرستان بروجرد سهمی نداشته است. لرستان به رغم همه توانمندیها، منابع، امکانات، پتانسیلهای خدادادی از جمله نزولات مطلوب جوی، زمین های کشاورزی، منابع انسانی متخصص و متعهد همچنان در سطح کشور دارای رتبه اول در زمینه بیکاری است. در حال حاضر بیش از 75 درصد زمینهای کشاورزی استان لرستان به صورت دیم کشت می شوند  

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لرستان همچنان بیکارترین استان کشور است، گفت: عقب ماندگی های موجود شایسته این استان نیست.

هادی مقدسی در گفتگو با خبرنگار مهر در شهرستان بروجرد در سخنانی با اشاره به نامگذاری دهه چهارم انقلاب به نام دهه پیشرفت و عدالت، یادآور شد: بروجرد با وجود همه استعدادهای موجود همچنان با محرومیت مواجه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر استان لرستان به رغم همه توانمندیها، منابع، امکانات، پتانسیلهای خدادادی از جمله نزولات مطلوب جوی، زمین های کشاورزی، منابع انسانی متخصص و متعهد همچنان در سطح کشور دارای رتبه اول در زمینه بیکاری است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به استانهای کم برخوردار گفت: تلاش برای به فعلیت رسیدن قابلیتهای هر منطقه زمینه ساز تحقق عدالت است.

مقدسی با اشاره به بارشهای سالانه در استان بیان داشت: با وجود بارشهایی که سالانه در این استان به ویژه در بروجرد رخ می دهد هر ساله این شهرستان به دلیل عدم مهار آبها با مشکلات ناشی از خشکسالی مواجه است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 50  روستای شهرستان بروجرد دچار خشکسالی هستند، گفت: عمده این روستاها فاقد آب شرب بهداشتی هستند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این در حالی است که از مجموع 200 سد ساخته شده در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی استان لرستان و شهرستان بروجرد سهمی نداشته است.

مقدسی با اشاره به توجه ویژه دولت نهم و دهم به رفع مشکلات استانهای محروم، بیان داشت: با پیگیریهای انجام شده احداث سه سد در شهرستان بروجرد مصوب شده است که یکی از این سدها در دست احداث است.

وی از آغاز عملیات اجرایی سد گلرود در سالجاری خبر داد و عنوان کرد: همچنین اجرایی شدن سد شهید محمد بروجردی نیز در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 75 درصد زمینهای کشاورزی استان لرستان و شهرستان بروجرد به صورت دیم کشت می شود که این امر خسارت زیادی را در سالهای خشکسالی به بار آورده است.

مقدسی با تاکید بر زدودن بی عدالتی ها در کشور، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در جهان حرف اول را می زند و شایسته نیست که استان لرستان دارای این میزان عقب ماندگی باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید متناسب با شان مردم به مشکلات آنها رسیدگی شود، خاطر نشان کرد: این مطالبه به حق مردم است که با گذشت 31 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی لرستان با معضل بیکاری مواجه نباشد.

Advertisements