مدیرکل محیط زیست لرستان: توان مهار آتش را نداریم / از اصفهان تقاضای بالگرد کرده ایم

بازگیر مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان با تاکید بر ضرورت ورود نیروهای منابع طبیعی به منطقه، تصریح کرد: ما امکانات چندانی برای خاموش کردن آتش نداریم. متاسفانه فاصله محل حادثه تا آخرین نقطه ماشین رو بیش از دو ساعت است که این امر روند خاموش کردن آتش و اعزام نیرو را با مشکل مواجه کرده است. از استان اصفهان درخواست بالگرد کرده ایم تا نیروها به محل حادثه هلی برد شوند. متاسفانه وضعیت آتش سوزی به گونه ای است که ما توان و امکانات موجود توانایی مهار آتش را نداریم. در حال حاضر بخش زیادی از جنگلهای بلوط منطقه اشترانکوه در حال سوختن است.    

محمدحسین بازگیر در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد در سخنانی اظهار داشت: متاسفانه وضعیت آتش سوزی به گونه ای است که ما توان و امکانات موجود توانایی مهار آتش را نداریم.

وی با تاکید بر اعلام کمک به استانهای همجوار، بیان داشت: متاسفانه آتش سوزی این جنگلها از ساعت هفت امروز صبح آغاز شده و هنوز مهار نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان با تاکید بر اینکه وسعت آتش سوزی به گونه ای است که امکان برآورد وسعت منطقه تحت حریق وجود ندارد، بیان داشت: متاسفانه در حال حاضر بخش زیادی از جنگلهای بلوط منطقه اشترانکوه در حال سوختن است.

بازگیر بی توجهی مردم را علت اولیه این حادثه ذکر کرد و افزود: علت اصلی موضوع در دست بررسی است.

وی با اشاره به حضور همه اکیپ های محیط زیست در منطقه، یادآور شد: تمام نیروهای این سازمان از کارشناس و محیط بان گرفته تا نیروی های دیگر در حال خاموش کردن آتش هستند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از حضور نیروهای شهرداری، فرمانداری، هلال احمر، تشکلهای زیست محیطی و …در محل حادثه خبر داد و بیان داشت: با توجه به صعب العبور بودن منطقه اعضای خانه کوهنوردی دورود نیز برای کمک به محل آمده اند.

بازگیر ادامه داد: متاسفانه فاصله محل حادثه تا آخرین نقطه ماشین رو بیش از دو ساعت است که این امر روند خاموش کردن آتش و اعزام نیرو را با مشکل مواجه کرده است.

وی تصریح کرد: در این راستا از استان اصفهان درخواست بالگرد کرده ایم تا نیروها به محل حادثه هلی برد شوند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان با تاکید بر ضرورت ورود نیروهای منابع طبیعی به منطقه، تصریح کرد: ما امکانات چندانی برای خاموش کردن آتش نداریم و باید منابع طبیعی در این زمینه کمک کند.

Advertisements