آنچه دهمرده باید درباره لرستان بداند

آقای دهمرده استاندار جدید لرستان باید به چند نکته توجه داشته باشند: لرستان کویر نیست. مدیریت بر استانی که میزان بارندگی آن در سال حدود ده برابر سیستان و 8 برابر کرمانه خیلی با هم فرق دارد… امام جمعه اردبيل که از مخالفان تغییر استاندار این استان بود خطاب به صابری، استاندار جدید گفت: ما مسئولان را بعد از مدتی عملکردشان ارزیابی می‌کنیم اگر خوب بود کاملا حمایت می‌کنیم ولی اگر نبود از همان راهی که آمده است باید برگردد.  

———————————-
آقای دهمرده باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشند در غیر این صورت موفق نخواهد شد:

1- لرستان کویر نیست. مدیریت بر استانی که میزان بارندگی آن در سال حدود ده برابر سیستان و 8 برابر کرمانه خیلی با هم فرق داره-لرستان منطقه ای است کوهستانی و حاصلخیز و پر آب. اما مشکل لرستان چیز دیگری است و آن سو مدیریت

2- لرستان شیعه نشین تفاوت جدی با سیستان و کرمان داره و…- تقریبا صد درصد مردم لرستان شیعه دوازده امامیند. دعواهای قومی و مذهبی که در سیستان هست هیچ جایگاهی در اینجا نداره و این یک فرصت است.

3- لرستان برخلاف تبلیغات منفی مطابق با آمار وزارت کشور و نیروی انتظامی یکی از امنترین نقاط کشور است، برخلاف سیستان و بلوچستان و برخی استانهای دیگر.

4- نرخ بیکاری لرستان بسیار بالاست و انتظار داریم در شرایطی که امنیت کامل در استان و کشور حاکم است و بالاترین درآمد نفتی هم در اختیار دولت است، او باید با برنامه ریزی و نه حرف این آمار را کاهش دهد.

5- مدیران و مسئولان فاسد و بی عرضه در استان زیادند. بزرگترین مانع برای اجرای برنامه های توسعه ای و عدالت محور همین جماعتند. کمترین همکاری را از همین جماعت خواهید دید. اینها همان مشکل اصلی لرستان هستند.

6- بزرگترین مدافعان و حامیان شما خود مردمند. مردمی با انصاف و سپاسگذار البته در صورت ارائه خدمت مناسب

در پایان جملات امام جمعه اردبیل که در استقبال از صابری استاندار جدید اردبیل(استاندار سابق لرستان)جالب و شنیدنی است. جمله ای که همه باید با ورود هر استانداری به استانشان بر آن تاکید کنند:

«حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن عاملي در خطبه هاي نماز جمعه خطاب به استاندار جدید این استان گفت: اگر نتوانی کاری انجام دهی از همان راهی که آمده ای، باید برگردی.

به گزارش صراط امام جمعه اردبيل که از مخالفان تغییر استاندار این استان بود در سخنان خود در خطبه هاي دوم نماز جمعه این شهر پيرامون انتصاب استاندار جدید اردبیل گفت: مـا خـواستار استانداری قوی بوده و هستیم و البته دولت می‌گوید استاندار جدید فردی قوی است.

وي افزود: ملاک قوی بودن استاندار نه اظهارات و ادعای دولت، بلکه عملکرد اوست ما فرصت می‌دهیم و حمایت می‌کنیم تا کار کند و بعد از مدتی عملکردش را ارزیابی می‌کنیم اگر خوب بود کاملا حمایت می‌کنیم ولی اگر نبود از همان راهی که آمده است باید برگردد.»

———————————-
نویسنده این مطلب یکی از مخاطبان نسیم لرستان با نام مستعار ایمیر است که زیر خبر
حبیب الله دهمرده استاندار لرستان شد، این مطلب را نوشته است. با اندکی تغییرات

Advertisements

4 دیدگاه برای «آنچه دهمرده باید درباره لرستان بداند»

  1. جناب اقای دهمرده ضمن عرض تبریک ترا به خدا مدیران رد صلاحیت شده از طرف شورای نگهبان وانهاییکه در هیئت تخلفات کار کنان استانداری پرونده داشته ودر یک معامله سیاسی توسط استاندار قبل به انها پست مدیریت داده شده انها را عزل نمایید

  2. به نظر می رسد امام جمعه اردبیل تا حدودی نزاکت را رعایت نکرد

  3. با سلام همکار محترم پیشاپیش روز خبرنگار را به شما وهمکارانتان در آن استان تبریک عرض می کنم اگر تمایل به تبادل روزنامه دارید روز نامه هایتان را را به آدرس زاهدان :خیابان مولوی عبدالعزیز نبش کوچه مولوی عبدالعزیز 19 دفتر روزنامه زاهدان بفرستید تا ما روز نامه زاهدان را به آدرسی که در روز نامه هیتان نوشته بفرستیم روز نامه زاهدان تنها روز نامه استان سیستان وبلوچستان استnabikhabar.mihanblog.com در ضمن شماره تماس با این حقیر 09155419093 می باشد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.