ما دقیقا به کجای سریال «فاصله ها» اعتراض داریم؟

ابراهیم خدایی: وقتی تمام آدمهای نرمال، معمولی، مدیر، طبقه متوسط و یا مرفه در این سریالها به یک لهجه خاص حرف می زنند (تهرانی) جفاست اگر آدمهای طبقه پایین، زیردست و کمی تا قسمتی احمق! به لهجه های دیگر سخن بگویند… در یک هفته گذشته که موج اعتراض لرزبانان به توهین سریال فاصله ها به وبلاگستان کشیده شده است در میان واکنش ها و مخصوصا نظرات خوانندگان گهگاه به برخی شک و شبهه ها برمیخوریم که « کجای نقش یاور منفی است»، «پس آدمهای احمق باید لال شوند، لری حرف بزنند لرها اعتراض می کنند» ترکی بگویند یا کردی ترکها و کردها و ..» ، «اتفاقا یاور خیلی بانمک است، نماینده صداقت لرهاست»  ادامه مطلب در لرستان ما

Advertisements

9 دیدگاه برای «ما دقیقا به کجای سریال «فاصله ها» اعتراض داریم؟»

 1. سلام
  به کجای سریال اعتراض دارن؟؟؟؟
  من فکر می کنم به اون جایی که یاور توش بازی نمی کنه.آخه چرا این قد نقش یاور کمرنگه؟؟؟
  اگه یاور توی تموم سریال جاری بود .دیگه عینهو شبکه افلاک میشد هیش کی هم اعتراض نمی کرد.
  اقا بذارین چند تا هنرمند لر معروف بشن .تهیه کنندگان بعدی هم بیان سراغشون.همین پیرمرده(پورمخبر)برا هر فیلم سینمایی حدود 10 – 15 تا میگیره.(به نقل از سایت تابناک).چیکار میکنه؟چند تا شعر قهوه خونه ای میخونه و چندتا هم چک میزنه تو گوش بقیه!!
  انصافا اجازه بدین هنرمندای لر زبان شروع کنن تا برسن به نقش های کلیدی.اینجوری که یاور رو بازی نکرده میفرستیم بایگانی.کدوم کارگردان جرات میکنه ازش استفاده کنه.؟؟؟
  ضمن تشکر فراوان از این همه مقادیر ابراز احساسات .یاور بعنوان یک هنرمند بهتر از بنده متوجه میشن که توهین بهش شده یا نه!مطمئن باشید اگه توهین محسوب میشد .ایشون نقش رونمی پذیرفتن.

 2. باید از جریان آن کاریکاتور روزنامه ایران وغائله تبریز را خوب به یاد داشته باشیم ومواظب باشیم که با تناب عده ای ساده دل دست به اقدامی نزنیم.هر می‌گوید:

  بنظر می رسد که بسیج دانشجوئی دراین فرصت می خواهد اعلام موجودیت بکند
  هرگز توهینی نیست.ایرن برای همه ایرانیان است وبروجرد فرزند لرستان وجزئی از خاک پاک ایران است.
  بنظر می رسد اینها هدفی برای مطرح کردن این گونه شک وشبهه ها دارند .مردم غیرت مند وفرهنگ دوست ودردآشنای لرستان خوب می فهمند .باید از جریان آن کاریکاتور روزنامه ایران وغائله تبریز را خوب به یاد داشته باشیم ومواظب باشیم که با تناب عده ای ساده دل دست به اقدامی نزنیم.هرگز توهینی نبوده ونیست

 3. لعنت ا.. علی القوم الظالمین.چی شده حلا همه شما طرفدار لهجه بروجردی شدید تا الان مسخره میکردید نامردای روزگار. شما خودتون همیشه به لهجه بروجردی توهین میکردید .امیدوارم خدا به عذابتون بیفزاید مسلمونای از خدا بی خبر.ننگ ونفرت خدا بر شما مردم پست ودنی.

 4. شاید یاور نماینده ی صداقت لرها باشد اما سعید هم نماینده ی بی ادبی تهرانی هاست…

 5. این سریالها و بیشتر سریالهای که از تلویزیون پخش می شود توهین به مردم لر است .بقیه آن بازی با کلملت برای توجیه آن است. چرا کسی جاده های سرد را توهین به قوم لر تلقی نمی کند .مرز استفاده منطقی و توهین امیز کاملا مشخص است.

 6. اگر هدف توهين به مردم با فرهنگ و متمدن لره بعضي شخصهاي اين سريال نماد بي غيرتي تهراني ها هستند

 7. این اولین باری نیست که به قوم لر اهانت میشود تقریبا تا جایی که یاد داریم در هر فیلم سینمایی یا سریال شخصیتهای مضحک و کودن که از پایین ترین قشر جامعه هستن شخصیت لر دارند ومسئولین با بی دقتی از کنار این قضیه میگذرند.نقش طنز با آنچه که جز توهین به قومیت یه قوم نیست بسیار متفاوت است .اکبرعبدی با لهجه ترکی صحبت میکند درست ولی هرگز نقش یه آدم کودن بی سواد و ابله را بازی نکرده است…ما قوم لر هم خدایی داریم

 8. مهدی پ :این اولین باری نیست که به قوم لر اهانت میشود تقریبا تا جایی که یاد داریم در هر فیلم سینمایی یا سریال شخصیتهای مضحک و کودن که از پایین ترین قشر جامعه هستن شخصیت لر دارند ومسئولین با بی دقتی از کنار این قضیه میگذرند.نقش طنز با آنچه که جز توهین به قومیت یه قوم نیست بسیار متفاوت است .اکبرعبدی با لهجه ترکی صحبت میکند درست ولی هرگز نقش یه آدم کودن بی سواد و ابله را بازی نکرده است…ما قوم لر هم خدایی داریم

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.