استاندار جديد لرستان در جلسه معارفه: براي شكوفايي استعدادهاي لرستان برنامه‌هاي علمي تدوين مي‌شود

حبيب الله دهمرده عصر امروز در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار جديد لرستان اظهار داشت: استان لرستان از ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي بي‌شمار و بالايي در بخش‌هاي مختلف صنعتي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي برخوردار است. در يكي از استان‌هاي همجوار لرستان، مردم بيش از 10 هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري كرده‌اند و در استان ديگر نيز در يك سال 23 هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري شده كه تحقق اين مهم در استان لرستان نيز نيازمند برنامه‌ريزي وتلاش گسترده براي ايجاد بستر مناسب است  

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم‌آباد، حبيب الله دهمرده عصر امروز در مراسم معارفه خود به عنوان استاندار جديد لرستان اظهار داشت: استان لرستان از ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي بي‌شمار و بالايي در بخش‌هاي مختلف صنعتي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي برخوردار است.
وي افزود: براي توسعه همه جانبه استان بايد از تمام ظرفيت‌هاي موجود به بهترين شكل استفاده شود.
مردم لرستان، مردمي شريف، متدين، شجاع، ساده زيست و ولايي هستند وبرهمين اساس شايستگي‌هاي اين مردم بسيار بيشتر از خدمات انجام شده براي اين استان است.
دهمرده توجه به نيروي انساني كارآمد را از ديگر برنامه‌هاي مديريت جديد استان عنوان كرد و گفت: توسعه‌اي پايدار است كه مبتني بر دانايي محوري باشد و اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي مختلف در بخش‌هاي حمل و نقل، انرژي، مسكن مهر، صنايع تبديلي و عمران شهري بر اساس اين اصل مهم است.
وي با تاكيد بر توسعه زيرساخت‌ها براي فراهم كردن زمينه سرمايه‌گذاري در استان گفت: در يكي از استان‌هاي همجوار لرستان، مردم بيش از 10 هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري كرده‌اند و در استان ديگر نيز در يك سال 23 هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري شده كه تحقق اين مهم در استان لرستان نيز نيازمند برنامه‌ريزي وتلاش گسترده براي ايجاد بستر مناسب است.
وي، لرستان را سرزمين نخبگان علمي و دانشمندان بزرگ دانست و اظهار داشت: بايد با تعامل، همدلي و تلاش براي اينكه بتوانيم تحمل نقطه نظرات سازنده همگان براي رشد و تعالي استان را داشته باشيم، در جهت عمران و آباداني لرستان گام برداريم.
دهمرده خاطرنشان كرد: براي شكوفايي استعدادهاي استان لرستان برنامه‌هاي علمي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت تدوين مي‌شود كه لازمه اجراي صحيح اين برنامه‌ها دوري جستن از مطالب و برنامه‌هاي غيركارشناسي و احساسي در حوزه اجرايي است.
استاندار جديد لرستان با اشاره به نامگذاري امسال با نام همت و كار مضاعف، گفت: اين نامگذاري از هر حيث تكاليف محول شده را براي مديران و متوليان دستگاه‌هاي اجرايي كشور سنگين مي‌كند، چراكه فلسفه وجودي نظام اسلامي ما خدمت بي‌منت به مردم است.
دهمرده با تاكيد بر استفاده از تجربيات و نيروي مشورتي افراد در پيشبرد امور، افزود: براي همين منظور و در زمينه توسعه لرستان دست ياري به سوي تمام نخبگان براي بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي موجود استان دراز مي‌كنيم.
استاندار جديد لرستان، از همه مسئولان خواست تا با وحدت و همدلي مشكلات لرستان رابيان و براي رفع آنها همه با هم تلاش كنند.
دهمرده خاطرنشان كرد: براي رفع مشكل بيكاري و مشكلات ديگر لرستان، بايد از تجربيات ديگران استفاده كنيم.
Advertisements

6 دیدگاه برای «استاندار جديد لرستان در جلسه معارفه: براي شكوفايي استعدادهاي لرستان برنامه‌هاي علمي تدوين مي‌شود»

 1. سلام
  وقتی دکتر دهمرده رییس دانشگاه سیستان و بلوچستان بودند من اونجا دانشجو بودم. از اومدن ایشون به لرستان خیلی خوشحالم و به همه هم استانی ها مژده دوران خوبی رو در لرستان میدم. دهمرده واقعا مرد عمله. مقایسه وضعیت دانشگاه های سیستان و بلوچستان و زابل قبل و بعد حضور ایشون و همینطور استان س و ب در زمان استانداری ایشون گویای این مطلبه. در آخرم میخوام اینو بگم که به امید روزی که مرد لایقی از استان خودمون (که کم نداریم) استاندار استانمون بشه.

 2. جناب اقای دهمرده استاندار با تجربه ای است وبا این مدیران فعلی نمی تواند استان را متحول نماید

 3. سلام
  در مورد تشکیل اتاق فکر نظرات خوبی داشتند و کاملتر در سایت نوشتم اگه خواستین ببینین بد نیست.

 4. سلام
  ضمن تبریک و خسته نباشید به استاندار جدید و پیشین و ارزوی موفقیت برای جناب آقای دهمرده چند نکته را به همه هم استانیها وکلیه مسئولین تاثیر گذار استان یاد آوری میکنم :
  1- کلیه هم استانیهای عزیز و محترم جایگاه خود را شناخته و سطح انتظارات خود را بالا برده و خواسته های خود را بصورت مطالبه از مسئولین بصورت مستمر و با جدیت کامل واخواهی نموده هرگز بدون دلیل مستندو قابل قبول و منطقی هیچ عذر و بهانه ای را از کسی نپذیرند
  2- کلیه هم استانی های عزیز دائما شرایط شهر و استان را با سایر استانهای همتراز و بالاتر مقایسه نموده و مطالبات و خواسته هایشان را براساس آن تنظیم و روند امور را کنترل و توانمندی مدیران را برا اساس آن ارزیابی نمایند
  3- کلیه هم استانیهای فهیم و صبورم را دعوت به همکاری و همدلی با مسئولین نموده و خواستار حمایت از مسئولین زحمتکش و پیگیر و انتقاد از مسئولین با کارایی ضعیف و کارنامه با نتایج غیر قابل قبول بصورت دائم و همه جانبه
  4- کلیه نمایندگان استان را دعوت به همکاری ، همدلی ، یکصدایی و همرایی با مردم در پیگیری مطالبات آنها نموده و توصیه به پرهیز از تفرقه افکنی ، تک روی و سایر مواردی که به مدیران فرصت فرافکنی و سلب مسئولیت و فرصت سوزی را بدهد می نمایم چرا بعد از گذشت سالها بر همگان ثابت شده که تفرقه و تکروی و با جمع نبودن هیچگاه نه انانرا به مقصود خود رسانده بلکه موجبات از دست رفتن فرصتهای استان را و بهانه به دست مدیران برای کار نکردن را داده است .
  5- انتظار ما از استاندار جدید این است که با ملاک قرار دادن کارنامه مدیران و ارزیابی عملکردی آنان و میزان پیگیری امور ، میزان جذب و هزینه کرد اعتبارات ، ارائه طرحهای جدید بر اساس مطالعه و کار کارشناسی دقیق و نحوه استفاده از نمایندگان جهت پیشبرد اهداف سازمان برای پیشرفت استان ، نحوه تعامل با وزارتخانه های مربوطه و جلب نظر انان به استان جهت سرمایه گذاری و رایزنی با مسئولین و سایر موارد مرتبط با پیشیرد استان نسبت به انتصاب مدیران و یا حفظ آنها اقدام نموده و از هیچگونه توصیه ، سفارش ، وابستگی تاثیر نپذیرند باشد که خدای متعال در قبال عملکرد درست ، مثبت و دلسوزانه مدیران و مسئولین آنان را اجر و پاداش دنیوی و اخروی عنایت فرمایند.
  6- نمایندگان محترم استان از توصیه و سفارش افراد غیر کارآمد ، ضعیف و صرف آشنایی و هم سویی برای کسب سمتهای مدیریتی جدا اجتناب نموده چراکه بعدا عملکرد ضعیف آن مدیران به حساب شما نیز نوشته خواهد شد و در پیشگاه خدا و مردم شریف استان بایستی پاسخگویی تاثیر توصیه های نابجای خود بر سرنوشت استان باشید.
  7- برای پیشرفت استان باید بصورت همه جانبه حرکت و رشد نمود و نمی توان یک بخش از استان را جلو برد و سایر بخشها را ثابت یا با حرکت کند نگه داشت چرا که تمام امور بنوعی ردهم آمیخته و به هم مرتبط اند بگونه ای که توسعه زیر ساخت های همه جانبه از قبیل انواع راه های دسترسی (هوایی ، زمینی ، ریلی ) ، اقامتگاههای مناسب (هتل ها ، تفریگاهها )، نیروی انسانی متخصص (دانشگاهها )و بخش کشاورزی فعال با بهره وری بهینه از منابع اب و صنایع تبدیلی ، بخش صنعت و بازاریابی برای محصولات صنعتی ، فرهنگ و ساز وکارهای متناسب فرهنگی ، وزش و ایجاد نشاط و روحیه در مردم با سازوکار مناسب ، زیر ساختهای متناسب شهری و بسیار مواردی که باید همگام باهم به جلو سوق داده شوند تا پیشرفت استان بصورت متوازن روال عادی خود را طی نماید

 5. باسلام
  شاید برای مردم استان زاگرس نشین عوض شدن استاندار در درازمدت چندان جذابیتی نداشته باشداما به هرحال این تغیر لازم بود تاهرکس بر این جایگاه تکیه نمود بداندکه به جز مرکز استان شهرهای دیگری هم هستند که نیازمند توجه و رسیدگی دارند بعید می دانم عمر آقای صابری در اردبیل به یک سال هم برسد.آقای دهمرده باکارنامه خوبی که دارد می تواند تحت شرایط مناسب سبب خیر وبرکت برای همه لرستانی های عزیز شود….

  لرنا: لطفا مباحث تفرقه انگیز را در لرنا مطرح نکنید

 6. زمانی کزروس به کورش بزرگ گفت چرا از غنیمت های جنگی چیزی را برای خود بر نمی داری و همه را به سربازانت می بخشی. کورش گفت اگر غنیمت های جنگی را نمی بخشیدیم الان دارایی من چقدر بود؟ گزروس عددی را با معیار آن زمان گفت. کورش یکی از سربازانش را صدا زد و گفت برو به مردم بگو کورش برای امری به مقداری پول و طلا نیاز دارد. سرباز در بین مردم جار زد و سخن کورش را به گوششان رسانید.مردم هرچه در توان داشتند برای کورش فرستادند. وقتی که مالهای گرد آوری شده را حساب کردند ، از آنچه کزروس انتظار داشت بسیار بیشتر بود.کورش رو به کزروس کرد و گفت ، ثروت من اینجاست.اگر آنها را پیش خود نگه داشته بودم ، همیشه باید نگران آنها بودم . زمانی که ثروت در اختیار توست و مردم از آن بی بهره اند مثل این می ماند که تو نگهبان پولهایی که مبادا کسی آن را ببرد

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.