برای دومین بار در هفته گذشته، 200 هكتار دیگر از جنگل‌هاي دورود طعمه حريق شد

نبي‌الله قائدرحمتي عصر چهارشنبه ۶ مرداد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دورود با تاييد اين خبر اظهار داشت: طي آتش سوزي شب گذشته تا صبح امروز براي دومين‌بار در طي هفته گذشته تاكنون 200 هكتار ديگر از منطقه حفاظت شده اشترانكوه دورود لرستان طعمه حريق شده است. اين آتش سوزي از 10 نقطه به طور همزمان آغاز شده و به احتمال قوي عمدا بوده است. اين حادثه نیز بين روستاهاي چشمه سرنجه و دره اسپر اتفاق افتاده است   

—————————————————–

نبي‌الله قائدرحمتي عصرامروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دورود با تاييد اين خبر اظهار داشت: طي آتش سوزي شب گذشته تا صبح امروز براي دومين‌بار در طي هفته گذشته تاكنون 200 هكتار ديگر از منطقه حفاظت شده اشترانكوه دورود لرستان طعمه حريق شده است.
وي افزود: اين آتش‌سوزي در 500 هكتار از مناطق حفاظت شده اشترانكوه شهرستان دورود رخ داده كه با تلاش محيط زيست و ساير ادارات و مردم صبح امروز مهار شده است.
قائدرحمتي خاطرنشان كرد: در اين حادثه دو مامور محيط زيست اين شهرستان دچار سوختگي شدند، كه براي مداوا به مراكز درماني انتقال يافتند.
مدير محيط زيست شهرستان دورود گفت: اين آتش سوزي از 10 نقطه به طور همزمان آغاز شده و به احتمال قوي عمدا بوده است.
وي تصريح كرد: براي تشخيص علت اين حادثه امروز كارگروه ستاد بحران تشكيل مي‌شود.
قائد رحمت خاطرنشان كرد: اين حادثه بين روستاهاي چشمه سرنجه و دره اسپر اتفاق افتاده است.
در ادامه مديركل حفاظت محيط زيست استان لرستان گفت: بر اثر آتش سوزي هفته گذشته 120 هكتار از جنگل‌هاي منطقه حفاظت شده اشترانكوه طعمه حريق شد.
محمدحسين بازگير اظهار داشت: از آنجا كه پوشش در اين منطقه مرتعي و جنگلي بود، مرتع موجود در منطقه آسيب فراواني ديد هرچند كه خسارت كمتري به درختان بلوط منطقه وارد شده است.
وي افزود: بروز اين حريق بر اثر بي‌توجهي و سهل انگاري عابرين و افراد در منطقه بود كه به دليل سخت‌گذر بودن منطقه عمليات مهار آتش به سختي و با كندي انجام شد كه براثر اين حادثه بخش عظيمي از مراتع اين منطقه در آتش سوخت.

 

لینک منبع: خبرگزاری فارس
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8905061354

یک فکر برای “برای دومین بار در هفته گذشته، 200 هكتار دیگر از جنگل‌هاي دورود طعمه حريق شد”

  1. سلام جناب خدایی؛وبلاگ بنده با نام ویژه نامه دورود رو می تونتید به لیستتون اضافه کنیدبا آدرس:www.farsnews-d.blogfa.ir

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.