نام داماش گیلان به درفک تغییر می کند؛ داماش لرستان چطور؟

» امير عابديني: تشکيلات باشگاه هيچ تغييري نخواهد کرد و فقط نام باشگاه داماش گيلان به درفک گيلان تغيير خواهد يافت. براي شناساندن نام درفک که بلندترين قله استان گيلان است، تصميم گرفتيم نام داماش را به درفک تغيير دهيم. اين تصميم با نظر هيات مديره باشگاه اتخاذ شده و همانند باشگاه هاي داماش لرستان و داماش تهران، داماش گيلان نيز تغيير نام خواهد يافت.    

——————————————-

«امير عابديني» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در رشت افزود: تشکيلات باشگاه هيچ تغييري نخواهد کرد و فقط نام باشگاه داماش گيلان به درفک گيلان تغيير خواهد يافت.
وي گفت: اين تصميم با نظر هيات مديره باشگاه اتخاذ شده و همانند باشگاه هاي داماش لرستان و داماش تهران، داماش گيلان نيز تغيير نام خواهد يافت.
وي اضافه کرد: شرکت ايرانگردي و جهانگردي درفک يکي از زيرمجموعه هاي شرکتهاي داماش محسوب مي شود و براي شناساندن نام درفک که بلندترين قله استان گيلان است، تصميم گرفتيم نام داماش را به درفک تغيير دهيم.
وي گفت: اين تغيير نام تا هفته آينده انجام خواهد شد و تيم فوتبال داماش گيلان با نام درفک گيلان در رشته هاي ورزشي مختلف در رقابتهاي قهرماني کشور شرکت خواهد کرد.
عابديني در مورد آخرين وضعيت شکايت از تيم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: با توجه به مستندات، اين تيم در ديدار برابر کاوه تهران از بازيکن غير مجاز استفاده کرده است.
وي افزود: بر اساس اطلاعات دقيقي که از مراجع ذيصلاح دريافت کرديم، شکايت خود را به فدراسيون اعلام داشتيم و اگر فدراسيون به شکايت ما ترتيب اثر ندهد، مجبوريم به فيفا شکايت کنيم.
وي گفت: پس از اعتراض تيم فوتبال داماش گيلان، تيم فوتبال تربيت يزد نيز شکايت خود را به فدراسيون فوتبال ارائه کرد و منتظر جواب فدراسيون مي باشد چون طبق قانون اگر نتيجه ديدار تيمهاي نفت آبادن و کاوه تهران سه بر صفر به سود کاوه اعلام شود، تيم تربيت يزد بايد در مرحله پلي آف حضور يابد.
وي در ادامه به وضعيت تيم فوتبال داماش گيلان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه بازيکنان خوبي را جذب کرديم و اگر اين تيم به رقابت هاي ليگ برتر صعود کند، سه بازيکن خارجي و دو بازيکن داخلي ديگر را جذب خواهيم کرد

——————————————————–

نسیم لرستان:  تیم فوتبال داماش لرستان در دسته اول کشور بازی می کند، » داماش» نام روستایی در شمال کشور است و بسیار بهتر است که با کلمه ای مناسب فرهنگ و زبان و تاریخ وجغرافیای لرستان تغییر کند. در حالیکه مسئولان تیم در استان گیلان برای معرفی یک کوه نام تیم داماش گیلان را به درفک تغییر می دهند چرا تیم لرستانی که تناسبی با کلمه داماش ندارد، تغییر نکند؟ (البته با کارشناسی و نظر مردم).
 با توجه به متن خبر که ظاهرا گفته های امیر عابدینی به تغییر نام داماش لرستان هم اشاره دارد، پایگاه خبری لرنا با حمید فاتحی از مربیان داماش لرستان تماس گرفت و ایشان ابراز بی اطلاعی کردند و قرار است در اولین فرصت در این مورد کسب اطلاع کنند و لرنا را در جریان بگذارند.

نظر شما چیست؟ چه نامی را پیشنهاد می کنید؟

Advertisements

11 دیدگاه برای «نام داماش گیلان به درفک تغییر می کند؛ داماش لرستان چطور؟»

 1. لرستان :لرماش . چوماش . پیازماش . آجرماش
  گیلان : رشتماش . پامادورماش . گیلماش

 2. من فکر میکنم آساره لرستان اسم بدی نباشه. چون هم یه اسم بومی و هم در دنیا تیم های معتبری از اسم ستاره استفاده کردن.

 3. گیلانیها برای مشهور کردن یک کوه نام درفک را انتخاب کردند
  به نظر من کوه پریز دورود شایسته این نامگذاری را دارد. همچنین دریاچه گهر لرستان نیز این شایستگی رادارد.

  یعنی داماش لرستان به پریز لرستان یا گهر لرستان تغییر نام دهد. امیدوارم این تغییرات در راستای بومی سازی که آقای عابدینی قولش را داده است انجام شود

 4. سلام. مالکان باشگاه حتما به دنبال نامی تجاری و اقتصادی خواهند بود. سایپا. استیل آذین. فولاد خوزستان. صنعت نفت . ذوب آهن. تراکتورسازی. صباباطری و…. شما را یاد چیزی نمی اندازد؟

  هر چند نام تیم می تواند اشترانکوه باشد با تبلیغ !!!! بر روی لباس و …

 5. پریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییز

 6. سلام
  به نظر من بهترین نام برای هر تیم ورزشی در هر استان می‌تواند نام آن استان باشد.
  انتخاب نام لرستان برای تیمهای ورزشی استان مزایای زیر را دارد:
  1- به همه مردم استان تعلق دارد نه به جای خاصی و همه برای موفقیت آن تلاش می‌کنند و همه حامی آن هستند.
  2- در صورت موفقیت تیم در سطوح بالاتر کسشوری و بین‌المللی افتخار آن نصیب تمام استان می‌شود.
  3- صنایع مختلف در هر جای استان می‌توانند به عنوان حامی و اسپانسر از آن حمایت کنند.

 7. مرتض حاجیوند :گیلانیها برای مشهور کردن یک کوه نام درفک را انتخاب کردندبه نظر من کوه پریز دورود شایسته این نامگذاری را دارد. همچنین دریاچه گهر لرستان نیز این شایستگی رادارد.
  یعنی داماش لرستان به پریز لرستان یا گهر لرستان تغییر نام دهد. امیدوارم این تغییرات در راستای بومی سازی که آقای عابدینی قولش را داده است انجام شود

  پیامک لری :سلامبه نظر من بهترین نام برای هر تیم ورزشی در هر استان می‌تواند نام آن استان باشد.انتخاب نام لرستان برای تیمهای ورزشی استان مزایای زیر را دارد:1- به همه مردم استان تعلق دارد نه به جای خاصی و همه برای موفقیت آن تلاش می‌کنند و همه حامی آن هستند.2- در صورت موفقیت تیم در سطوح بالاتر کشوری و بین‌المللی افتخار آن نصیب تمام استان می‌شود.3- صنایع مختلف در هر جای استان می‌توانند به عنوان حامی و اسپانسر از آن حمایت کنند.

 8. پیامک لری :سلامبه نظر من بهترین نام برای هر تیم ورزشی در هر استان می‌تواند نام آن استان باشد.انتخاب نام لرستان برای تیمهای ورزشی استان مزایای زیر را دارد:1- به همه مردم استان تعلق دارد نه به جای خاصی و همه برای موفقیت آن تلاش می‌کنند و همه حامی آن هستند.2- در صورت موفقیت تیم در سطوح بالاتر کشوری و بین‌المللی افتخار آن نصیب تمام استان می‌شود.3- صنایع مختلف در هر جای استان می‌توانند به عنوان حامی و اسپانسر از آن حمایت کنند.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.