بیمارستانهای نیمه تمام 17 ساله چالشی در لرستان

در حالیکه وضعیت بیمارستانهای لرستان و طولانی شدن عملیات اجرایی این پروژه به چالشی برای حوزه سلامت این استان تبدیل شده است امروز خبرنگاران از وزیر مسکن بیش از هر چیز دیگر در مورد وضعیت این بیمارستانها سئوال کردند. عمده این پروژه ها بالای 17 سال عمر دارند. بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان پلدختر که در آستانه 24 سالگی قرار دارد. بیمارستان شهرستان الیگودرز نیز یکی دیگر از بیمارستان هایی است که با وجود گذشت 16 سال از کلنگ زنی آن می گذرد.  

———————–

خرم آباد – خبرگزاری مهر: در حالیکه وضعیت بیمارستانهای لرستان و طولانی شدن عملیات اجرایی این پروژه به چالشی برای حوزه سلامت این استان تبدیل شده است امروز خبرنگاران از وزیر مسکن بیش از هر چیز دیگر در مورد وضعیت این بیمارستانها سئوال کردند.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، وضعیت طولانی شدن پروژه های بیمارستانی لرستان که تاکنون بارها از سوی مسئولان مختلف مورد انتقاد قرار گرفته است به گونه ای است که عمده این پروژه ها بالای 17 سال عمر دارند.

بیمارستانهایی که به سمت تاریخی شدن می روند!

بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان پلدختر که در آستانه 24 سالگی قرار دارد یکی از پروژه هایی است که با وجود شرایط حساس این شهرستان در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب پس از بارها خلف وعده به طور غیررسمی افتتاح شد ولی هنوز عملیات محوطه سازی آن ادامه دارد.

بیمارستان شهرستان الیگودرز نیز یکی دیگر از بیمارستان هایی است که با وجود گذشت 16 سال از کلنگ زنی آن در یکی دو سال اخیر فعال شده و امید می رود که تا سال 1390 به پایان برسد.

بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد نیز از سال 82 آغاز شده است و با گذشت هفت سال دارای 90 درصد پیشرفت فیزیکی است و بنابر آخرین وعده های وزیر مسکن و شهرسازی امید می رود تا شهریور ماه امسال به بهره برداری برسد.

این در حالیست که دو مصوبه سفر دوم هیئت دولت در زمینه احداث بیمارستان شهدای هفت تیر دورود و جایگزین بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد نیز تاکنون با توجه به برخی مشکلات هنوز آغاز نشده است.

به هر حال روند طولانی شدن پروژه های بیمارستانی در لرستان یکی از مشکلاتی است که سلامت مردم در این استان را تحت الشعاع قرار داده است که این امر باید از سوی مسئولان حوزه مسکن و شهرسازی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وضعیت بیمارستانهای در دست احداث در لرستان

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان لرستان در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت بیمارستاهای در دست اجرا در لرستان اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی بیمارستان الیگودرز در حال حاضر 27 درصد می باشد.

شهرام ملکی خاطرنشان کرد: تا کنون اعتبار ی بالغ بر 2.5 میلیارد توام صرف ساخت بیمارستان 100 تختخوابی الیگودرز شده است و امید می رود تا سال 90 به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به وضعیت بیمارستان آموزشی شهید رحیمی خرم آباد بیان داشت: این بیمارستان نیز با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد تومان در دست احداث است که پیش بینی می شود کار تجهیز بیمارستان شهید رحیمی تا شهریور ماه سال جاری به پایان برسد.

ملکی با اشاره به بیمارستان 64 تختخوابی پلدختر عنوان کرد: کار ساخت این بیمارستان در پایان سال 88 اتمام رسیده و برای تجهیز به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: بیمارستان 160 تختخوابی بروجرد نیزدر سال جاری اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان صرف آن شده است که امید می رود تا پایان سال 91 به اتمام برسد.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان لرستان با اشاره به بیمارستان 160 تختخوابی دورود نیز یادآور شد: در سال جاری بیش از یک میلیارد و 400 میلیون برای این بیمارستان تامین اعتبار شده است.

وعده های وزیر مسکن و شهرسازی و انتظار برای تحقق

و اما وزیر مسکن و شهرسازی در سومین حضور خود در استان لرستان طی شش ماه اخیر بیش از هر چیز دیگری در مورد وضعیت پروژه های بیمارستان این استان مورد سئوال قرار گرفت.

علی نیکزاد در این رابطه عنوان کرد: در حال حاضر سه بیمارستان در دست اجرا در استان لرستان وجود دارد.

وی بیمارستان 160 تختخوابی بروجرد را یکی از پروژه های در دست اجرا در این زمینه برشمرد و گفت: همچنین بیمارستانهای 100 تختخوابی الیگودرز و بیمارستان 220 تختخوابی خرم آباد نیز از جمله دیگر پروژه ها در این بخش است.

وزیر مسکن و شهرسازی از اختصاص دو میلیارد تومان اعتبار برای ساخت بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد خبر داد و گفت: تلاش می کنیم در سالجاری این اعتبار 100 درصد تخصیص داده شود تا بخشی از مشکل این پروژه مرتفع گردد.

عدم تحقق وعده قبلی وزیر مسکن برای تخصیص اعتبار بیمارستان خرم آباد

نیکزاد با بیان اینکه برای تکمیل بیمارستان شهید رحیمی 3.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد عدم تحقق وعده وزیر برای تخصیص این اعتبار گفت: متاسفانه در این زمینه اتفاقی افتاد که موجب شد نتوانیم به وعده خود برای تخصیص این اعتبار عمل کنیم.

وی ادامه داد: در پایان سال گذشته متمم بودجه در مجلس به تصویب رسید که در آن متمم قرار شد علاوه بر مسائل حقوق کارکنان دولت 120 میلیارد تومان برای بیمارستانها نیز منظور شود.

وزیر مسکن و شهرسازی افزود: با توجه به این موضوع قرار شد از اعتبار یاد شده 3.5 میلیارد تومان نیز برای بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد در نظر گرفته شود که متاسفانه این اعتبار تخصیص نیافت.

نیکزاد در مورد چرایی این موضوع گفت: دلیل این بود که اول باید حقوق کارکنان دولت پرداخت می شد که با این اوصاف متاسفانه کل سقف پول صرف پرداخت حقوق کارکنان شد.

اعلام آمادگی وزیر مسکن برای رفع مشکلات پروژه های بیمارستانی لرستان

وی با بیان اینکه امسال دو میلیارد تومان به این پروژه اختصاص د اده می شود، عنوان کرد: قرار بر این شده است که با تصویب در شورای مسکن استان پیمانکار این بیمارستان را در شهریور ماه تحویل دهد و سپس مطالبات خود را در تیرماه سال 90 دریافت کند.

وزیر مسکن و شهرسازی با اشاره به وضعیت دیگر بیمارستانهای استان، خاطر نشان کرد: در مجموع تلاش می شود در سالجاری اعتباری بالغ بر 21 میلیارد تومان به پروژه های بیمارستانی استان اختصاص یابد.

نیکزاد در واکنش به سوالات خبرنگاران در مورد طولانی شدن این پروژه ها و مشکلات ناشی از آن در بخش سلامت استان نیز یادآور شد: ما آمادگی کامل داریم به صورت ویژه به وعده های داده شده در راستای اجرای این پروژه ها عمل کنیم.

وی با بیان اینکه اگر بر عهده ما تکلیفی از طریق قانون بودجه گذاشته شود با همه توان عمل می کنیم، افزود: همچنین از آنچه از اعتبارات نیز که در اختیار وزیر است آن را نیز برای رفع مشکلات لرستان در طبق اخلاص خواهیم گذاشت.

به هر حال به نظر می رسد با توجه به اینکه پروژه های حوزه سلامت در ارتباط مستقیم با مطالبات و رضایتمندی مردم قرار دارد باید تلاش مسئولان متولی این امر در راستای اجرای این پروژه مضاعف شود تا روند حاکم در این حوزه سرعت بیشتری بگیرد.

Advertisements

2 دیدگاه برای «بیمارستانهای نیمه تمام 17 ساله چالشی در لرستان»

 1. سلام خدمت شما استاد گرامي
  اولا خسته نباشيد دوما» شما در اوايل بر وبلاگ ها نظارت و وبلاگ نويسان را راهنمايي مي كرديد اگر ممكن است به وبلاگ بنده نيز نظر بدهيد .
  با تشكر فراوان حميدرضا بختياري .

 2. فرزند شهيد صارمي نفر اول مسابقه دووميداني ويژه خبرنگاران شد
  تهران- سينا فرزند شهيد محمود صارمي نفر اول مسابقه دووميداني ويژه خبرنگاران شد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، اين مسابقه صبح امروز -پنجشنبه -در ورزشگاه آزادي با حضور جمع کثيري از خبرنگاران رسانه هاي گروهي برگزار شد.
  17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمي خبرنگار ايرنا در مزار شريف افغانستان، همه ساله با عنوان روز خبرنگار در ايران گرامي داشته مي شود.
  داوري اين مسابقه که با استقبال تعداد زيادي از خبرنگاران و عکاسان ايراني مواجه شده بود، توسط داوران فدراسيون دووميداني انجام شد.
  در بخش بانوان مسابقه دووميداني ويژه خبرنگاران معصومه مهدياني از خبرگزاري مهر، الهام مدرس از شبکه دوم سيما و نرگس امامي از روزنامه اقتصاد پويا به ترتيب عناوين اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
  در بخش مردان اين مسابقه نيز سينا صارمي و محمد تابنده از ايرنا به ترتيب مقام هاي اول و دوم را کسب کرده و محمد رضا مير حسيني از راديو تهران مقام سوم را بدست آورد.
  اين مسابقه از برنامه هاي جنبي سومين جشنواره ترافيک و رسانه ها است که صبح امروز در ورزشگاه آزادي برگزار شد.
  در اين مراسم به سه تن از برندگان خردسال خانواده خبرنگاران نيز هدايايي اهدا شد.
  اين نفرات به ترتيب يگانه فتحعلي زاده ، آشام شکري و مهدي خانلي هستند.
  ———————————————————
  برگزاری همايش بزرگداشت مقام خبرنگار و شهدای عرصه خبر
  گروه اجتماعی: همايش بزرگداشت مقام خبرنگار و شهدای عرصه خبر و اطلاع‌رسانی شنبه، 16 مرداد ماه، در سالن‌ همايش‌های بين‌المللی صدا و سيما برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، همايش بزرگداشت مقام خبرنگار و شهدای عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، در آستانه فرارسيدن 17 مرداد، روز خبرنگار با حضور مسئولان، اصحاب رسانه و خبرنگاران برگرار خواهد شد.

  همايش بزرگداشت مقام خبرنگار و شهدای عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، روز شنبه، 16 مردادماه، در سالن همايش‌های بين‌المللی صدا و سيما برگزار می‌شود.

  گزارش ايكنا حاكی است، اين همايش با همكاری نهاد رياست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنياد شهيد و امور ايثارگران، خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا) و صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران برگزار می‌شود.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.