استانی شدن انتخابات مجلس باعث می شود نمایندگان بیشتر به وظیفه اصلی شان بپردازند

 نماینده مردم کرمانشاه: در حال حاضر بخش عمده ای از وقت نمایندگان صرف اموری می شود که تاثیر چندانی بر توسعه کشور ندارد. از سوی دیگر استانی شدن انتخابات مجلس سبب می شود توسعه استانها بصورت متوازن صورت بگیرد و نمایندگان هر استان با هم درپی توسعه شهرستانهای استان باشند، نه بصورت انفرادی. پیش بینی می شود این طرح در صحن مجلس با رای بالایی به تصویب برسد       

——————————————

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بخش عمده ای از وقت نمایندگان صرف اموری می شود که تاثیر چندانی بر توسعه کشور ندارد.

دکتر جهانبخش امینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با دفاع از استانی شدن انتخابات  مجلس، اظهار داشت: در شرایط فعلی بخش عمده ای از وقت نمایندگان مجلس صرف پرداختن به امور جزیی در حوزه های انتخابیه شان می شود و از وظیفه اصلی نمایندگی خود که همانا تصمیم گیری کلان برای توسعه کشور و رفع مشکلاتی نظیر بیکاری است، باز می مانند.

امینی با بیان اینکه نماینده باید دید و تفکر کلان نسبت به موضوعات داشته باشد، نه اینکه تنها در پی پرداختن به امور جزیی باشد، استانی شدن انتخابات مجلس را در راستای پرداختن نمایندگان به وظیفه اصلی شان موثر دانست و گفت: چنانچه انتخابات مجلس بصورت استانی برگزار  شود، مجلس از نمایندگان توانمند تشکیل می شود که دید وسیع تر و ملی خواهند داشت. در واقع منافع ملی ایجاب می کند به سمت استانی شدن انتخابات مجلس گام برداریم.

نماینده کرمانشاه افزود: از سوی دیگر استانی شدن انتخابات مجلس سبب می شود توسعه استانها بصورت متوازن صورت بگیرد و نمایندگان هر استان با هم درپی توسعه شهرستانهای استان باشند، نه بصورت انفرادی. شاید یکی از دلایلی که با عث شده  امروز شاهد وجود شهرستانهای کمتر توسعه یافته باشیم همین است که نمایندگان بصورت  انفرادی رفع مشکلات حوزه انتخابیه شان را دنبال می کنند.

وی در پایان با دفاع از این طرح، گفت: پیش بینی می شود این طرح در صحن مجلس با رای بالایی به تصویب برسد.

Advertisements

یک فکر برای “استانی شدن انتخابات مجلس باعث می شود نمایندگان بیشتر به وظیفه اصلی شان بپردازند”

  1. با تشکر از اینکه به این موضوع پرداخته اید .من در وبلاگم سال گذشته راجع به انتخابات عراق به انتخابات استانی مطلب اشاره کرده ام.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.