پروژه های بیمارستانی لرستان رها شده در بستر وعده ها

 روند طولانی شدن پروژه های بیمارستانی در لرستان از مشکلاتی است که سلامت مردم را تحت الشعاع قرار داده است. در حالی که دهها وعده برای افتتاح بیمارستان آموزشی شهید رحیمی خرم آباد به ثمر نرسید، بیمارستان 220 تختخوابی این شهرستان نیز مانند دیگر پروژه های بیمارستانی همچنان در بستر وعده ها رها شده. بیمارستان الیگودرز با وجود گذشت 16 سال از کلنگ زنی آن در وعده داده شده است که تا سال 1390 به پایان برسد. بیمارستان 64 تختخوابی پلدختر در آستانه 24 سالگی به طور غیر رسمی افتتاح شد ولی..        

————————————————————–

خرم آباد – خبرگزاری مهر: در حالی که دهها وعده برای افتتاح بیمارستان آموزشی شهید رحیمی خرم آباد به ثمر نرسید به نظر می رسد بیمارستان 220 تختخوابی این شهرستان نیز مانند دیگر پروژه های بیمارستانی همچنان در بستر وعده ها رها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، نگاهی به تاریخهای متعددی که برای افتتاح بیمارستان شهید رحیمی توسط مسئولان مختلف مطرح شده است و وضعیت فعلی این بیمارستان نشان می دهد که برای بهره برداری نهایی از این بیمارستان باید بیشتر منتظر ماند.

در حالیکه هنوز ساختمان بیمارستان آموزشی شهید رحیمی خرم آباد به عنوان یکی از بزرگترین طرح های بیمارستانی غرب کشور به پایان نرسیده است که تجهیز این بیمارستان بزرگ خوشبینانه نیازمند صرف زمانی چند ماهه است.

تجهیز بیمارستان شهید رحیمی زمانبر است

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز معتقد است که پس از تحویل بیمارستان رحیمی که هنوز تاریخ آن مشخص نیست تجهیز این بیمارستان نیز با توجه با وارداتی بودن برخی تجهیزات، خود نیازمند صرف زمان چند ماهه است.

هوشنگ بادپی با اشاره به کمبودهای موجود در فضای بیمارستانی استان به ویژه شهر خرم آباد، عنوان کرد: با توجه به اینکه اولویت اول ما در استان بهره برداری هر چه سریعتر از این بیمارستان آموزشی شهید رحیمی است پس از تحویل ساختمان کار علوم پزشکی در دو فاز جذب نیرو و تجهیز این بیمارستان به سرعت آغاز خواهد شد.

به هر حال شاید آخرین کسی که قول داد این بیمارستان را حداکثر تا آخر شهریور ماه به دست دانشگاه علوم پزشکی لرستان برای تجهیز بسپارد وزیر مسکن و شهرسازی بود که البته این بار هم وعده او عملی نشد.

وعده دوباره وزیر مسکن برای بهره برداری از بیمارستان محقق نشد!

این در حالیست که علی نیکزاد پیش از این از بهره برداری از این بیمارستان بزرگ تا هفته دولت خبر داده بود که با عملی نشدن دو تاریخ اعلام شده از سوی وزیر باید منتظر ماند تا تاریخ جدیدی از سوی نیکزاد مطرح شود.!

وزیر مسکن و شهرسازی در آخرین سفر خود به استان لرستان در حالیکه خبرنگاران با یادآوری عدم تحقق وعده قبلی او از طولانی شدن پروژه بیمارستان شهید رحیمی ابراز نگرانی می کردند، گفت: این بیمارستان با تخصیص 100 درصدی اعتبار تا پایان شهریورماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

علی نیکزاد با تاکید بر اینکه ما سر قول خود برای افتتاح بیمارستان در موعد مقرر هستیم، خاطرنشان کرد: تاکنون کار ساخت بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد با تخصیص 60 درصدی بوده است ولی از این به بعد با این بیمارستان با تخصیص 100 درصدی اعتبار ادامه خواهد داشت.

وی که با اطمینان خاطر از بهره برداری این بیمارستان سخن می گفت، خاطرنشان کرد: در شهریور ماه سال جاری این بیمارستان به منظور تجهیز، تحویل دانشگاه علوم پزشکی می شود که در این راستا وزیر بهداشت نیز قول مساعد داده است که در زمینه تامین اعتبارات تجهیز همکاری لازم را داشته باشد.

استاندار لرستان: وعده ای در زمینه بهره برداری از بیمارستان شهید رحیمی نمی دهم!

به هر حال در حالی وزیر مسکن از بهره برداری از بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد در شهریور ماه خبر داده بود که استاندار لرستان در این زمینه سخنان قابل تاملی دارد.

حبیب الله دهمرده ضمن رد وعده های داده شده مبنی بر افتتاح بیمارستان شهید رحیمی در شهریورماه امسال، عنوان کرد: بیمارستان شهید رحیمی در حال حاضر کسری بودجه دارد!

وی با اشاره به کسری 13 میلیارد تومانی بیمارستان شهید رحیمی، در مورد تاریخ افتتاح این بیمارستان گفت: من هیچ گونه وعده ای در این زمینه نمی دهم!

استاندار لرستان در مورد وعده های داده شده هم تصریح کرد: مگر من همه تاریخ را رقم زده ام، من فقط برای 25 روز اخیر که وارد استان شده ام جوابگو هستم.

این سخنان حبیب الله دهمرده که به نوعی آب پاکی را روی دست همه مردم و خبرنگاران ریخت موجب شد تا متوجه شویم که باید برای افتتاح بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد صبر بیشتری داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان: مردم از روند فعلی اجرای برخی پروژه ها به ستوه آمده اند

به هر حال در حالی تاریخ افتتاح بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد بازهم به تعویق می افتد که «تکمیل، تجهیز و راه اندازی بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد به عنوان بزرگترین بیمارستان غرب کشور ظرف سه ماه اول سال 89 با همکاری وزارت مسکن و وزارت بهداشت» یکی از مهمترین مصوبات کارگروه توسعه استان لرستان است که هنوز رنگ عملیاتی شدن به چشم ندیده است.

روند طولانی شدن بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد این روزها موجی از انتقادات را نیز به همراه داشته به طوریکه در آخرین اظهارات نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد نیز به این وضعیت واکنش نشان داد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه برخی پروژه های عمرانی در این استان بسیار طول می کشد، افزود: این امر شایسته مردم و مسئولان این استان نیست.

وی به روند کند پروژه های عمران شهری از جمله پل شهدا و پروژه های بیمارستانی از جمله بیمارستان شهید رحیمی اشاره کرد و گفت: مردم از روند فعلی اجرای برخی پروژه ها به ستوه آمده اند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه اجرای هر پروژه ای یک مدت زمان خاصی دارد، خاطرنشان کرد: به شدت از مسئولان می خواهم در این زمینه توجه جدی داشته باشند.

بیمارستانهای نیمه کاره لرستان در گذر وعده ها

بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد از سال 82 آغاز شده و با گذشت هفت سال دارای 90 درصد پیشرفت فیزیکی است که بنابر آخرین وعده های وزیر مسکن و شهرسازی امید می رفت تا شهریور ماه امسال به بهره برداری برسد.

این در حالیست که روند طولانی شدن عملیات اجرایی پروژه بیمارستانی در استان لرستان بارها از سوی رسانه ها به ویژه خبرگزاری مهر مطرح شده ولی به نظر می رسد همچنان سلامت مردم لرستان درگیر وعده هایی است که به سرانجام نمی رسد.

بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان پلدختر که در آستانه 24 سالگی قرار دارد یکی از پروژه هایی است که با وجود شرایط حساس این شهرستان در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب، پس از بارها خلف وعده به طور غیررسمی افتتاح شد ولی هنوز عملیات محوطه سازی آن ادامه دارد.

بیمارستان شهرستان الیگودرز نیز یکی دیگر از بیمارستانهایی است که با وجود گذشت 16 سال از کلنگ زنی آن در یکی دو سال اخیر فعال شده و وعده داده شده است که تا سال 1390 به پایان برسد.

این در حالیست که دو مصوبه سفر دوم هیئت دولت در زمینه احداث بیمارستان شهدای هفت تیر دورود و جایگزین بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد نیز تاکنون با توجه به برخی مشکلات هنوز آغاز نشده است.

به هر حال روند طولانی شدن پروژه های بیمارستانی در لرستان یکی از مشکلاتی است که سلامت مردم در این استان را تحت الشعاع قرار داده که این امر باید از سوی مسئولان حوزه مسکن و شهرسازی مورد توجه جدی قرار گیرد.

Advertisements

یک فکر برای “پروژه های بیمارستانی لرستان رها شده در بستر وعده ها”

  1. سلام آمار کذب ندهيد بيمارستان 10 طبقه و 400 تخته امام رضا در کرمانشاه بسيار از شهيد رحيمي بزرگتر است

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.