دکتر کاییدی: مهمترين برنامه ما درجهت آباداني لرستان، مهار آب است

علي کاييدي، نماینده پلدختر در گفتگو با ايسنا: در سفرهاي هيات دولت به استان و کارگروه توسعه لرستان به جاي دانشکده داروسازي سهميه رشته‌هاي پزشکي 30 درصد اضافه شد… فاز اول چهار خطه كردن محور خرم آباد – پلدختر در مسير بابازيد 85 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و فاز دوم از بابازيد تا اردوگاه ميثم ملاوي به طول 10 كيلومتر به پيمانكار واگذار شده… مهم‌ترين برنامه ما درجهت آباداني استان لرستان مهارآب است و در اين حوزه به توفيقات خوبي دست پيدا كرده‌ايم        

—————————————————————-

نماينده مردم پلدختر در مجلس گفت: دانشجويان بايد جهت رسيدن استان لرستان به توسعه پايدار نمايندگان را ياري رسانند.

علي کاييدي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه لرستان، با بيان اين مطلب افزود: در سفرهاي هيات دولت به استان و کارگروه توسعه لرستان به جاي دانشکده داروسازي سهميه رشته‌هاي پزشکي 30 درصد اضافه شد.

وي با بيان اين‌که يکي از مطالبات دانشجويان و مردم احداث دانشکده داروسازي است، اظهار داشت: قرار شده به جاي اين مصوبه سهميه پزشکي استان را 19 نفراضافه کنند، و اين در حاليست که براي همه استان‌هاي کشور 10 نفر اضافه شده؛ بنابر اين بايد سهميه لرستان از 19 به 29 نفر برسد.

کاييدي با بيان اين‌که نمايندگان وظيفه دارند در همه ابعاد صنعت، کشاورزي، راه، دانشگاه‌ها و … تلاش کنند، چرا که اين حوزه‌هاي ذکر شده مختص به يک نماينده نيست، بلکه بايد همه نمايندگان در جهت تحقق اين ابعاد تلاش کنند، زيرا آنها در برابر مردم مسئول هستند، ارتقا رشته‌هاي تخصصي پزشکي، احداث دانشکده داروسازي، راديوتراپي، شيمي درماني و … را از مطالبات به حق دانشجويان و مردم دانست و ادامه داد: دانشجويان بايد ما را در جهت رسيدن به توسعه پايدار استان کمک کنند. وي در خصوص احداث شعبه‌اي از دانشگاه لرستان در پلدختر اضافه کرد: در کارگروه توسعه استان مصوب شد که شعبه‌اي از دانشگاه لرستان در پلدختر احداث شود، که تا کنون 50 هکتار زمين و طرح توجيهي اين پروژه آماده شده و پيگير هستيم تا اين مصوبه را به اجرا برسانيم.

وي هم‌چنين از چهاربانده کردن جاده قديم خرم آباد – پلدختر خبر داد.

کائيدي در گفت‌وگو با ايسنا منطقه لرستان، هم‌چنين با بيان اين مطلب كه مسئولين بايد جوابگوي مطالبات دانشجويان باشند، افزود: طرح ضيافت انديشه ايده‌اي برگرفته از مقام رهبري بوده و ايشان بر ارتباط مسئولين با دانشجويان تاکيد دارد.

وي با بيان اين‌که دانشجويان آينده ساز کشور هستند و مي‌توانند در چرخه سياست، اقتصاد، فرهنگ و سازندگي جامعه تاثيرگذار باشند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بر برگزاري کرسي‌هاي آزادانديشي تاکيد دارند و بدين معنا نيست که آزاد انديشي تنها در قالب تلويزيون و مناظره باشد بله بايد در دانشگاه‌ها اين مهم اجرا شود تا دانشجويان بتوانند مطالبات و حرف‌هاي خود را بزنند و ما از اين ايده‌هاي دانشجويان استفاده کنيم.

نماينده مردم پلدختردر مجلس بر ارتباط نزديک دانشجويان با مسئولين تاکيد کرد و بيان داشت: دانشجويان جوان روح پاک و انقلابي دارند و ما مسئولين نظام مقدس جمهوري اسلامي بايد جوابگوي مطالبات آنها باشيم.

کاييدي تصريح کرد: بايد با دانشجو به گونه‌اي برخورد شود که با مسئولين جامعه احساس بيگانگي نکنند.

وي با بيان اين‌که کرسي‌هاي آزادانديشي، در ارتباط تنگاتنگ دانشجو با مسئولين موثر است، متذکر شد: بايد دانشجويان را با حقيقت قرآن و معنويت آشنا کنيم، دانشجو بايد با نحوه کار مسئولين آشنا شود و ما بايد در کارهاي فرهنگي و سياسي روشنگري کنيم تا بتوانيم علاوه بر جلب اعتماد دانشجو از مشارکت آنها نيز در برخي کارها بهره ببريم.

کائيدي با بيان اين‌که اگر گفتار و عمل مسئولين يکي باشد نظر دانشجويان را جلب خواهد کرد، ادامه داد: دوگانگي در رفتارهاي برخي نمايندگان مجلس و برخي مسئولين موجب دلزدگي دانشجويان مي‌شود و موجب خواهد شد که جوان نخبه ما جذب فرهنگ‌هايي غيراز فرهنگ ديني و ملي ايران شوند.

وي بيان داشت: يکي از اهداف نظام ما مبارزه با استکبار است و بايد جهت جذب اعتماد جوانان، مسئولين نظام فکر و عمل‌شان يکي باشد.

نماينده مردم پلدختر و معمولان در مجلس گفت: ترميم و ايمن سازي پل كلهر معمولان بسيار ضروري است.

به گزارش ايسنا، کاييدي در ديدار بااهالي منطقه آميران كوشكي معمولان ضمن بررسي مسايل و مشكلات آنها، با بيان اين‌که احداث پل‌هاي جاده‌اي وآسفالت جاده دسترسي آميران كوشكي معمولان در حال اجراست، گفت: آسفالت و احداث پل‌هاي مسير منطقه آميران مي‌تواند ضمن اتصال بخش معمولان به شهرستان كوهدشت و كوتاه شدن و تسهيل دسترسي مردم اين بخش به اين شهرستان، در رونق كشاورزي و گسترش و توسعه اين حوزه هم تاثيرگذار باشد.

وي خواستار ترميم و ايمن سازي پل كلهر معمولان شد و اظهار داشت: با توجه به حادثه خيز بودن اين مسير، ترميم و ايمن‌سازي آن ضروري است.

وي هم‌چنين در ديدار با اهالي روستاي سر فراش بخش معمولان ضمن بررسي مسايل و مشكلات مردم بر حل آنها قول مساعد داد.

نماينده مردم پلدختر و معمولان در مجلس افزود: راه محور توسعه و يكي از زيرساخت‌هايي است كه در توسعه هر منطقه مهم ارزيابي مي‌شود.

وي در بازديد از اين روستا بر حل مشكل آب آشاميدني روستاي سرفراش تاكيد كرد و گفت: جاده دسترسي روستاهاي سرفراش، چغاسلمان و طاق پل به طول 8 كيلومتر روكش آسفالت خواهد شد.

نماينده مردم پلدختر و معمولان در مجلس افزود: فاز اول چهار خطه كردن محور خرم آباد – پلدختر در مسير بابازيد 85

درصد پيشرفت فيزيكي دارد و فاز دوم نيز از بابازيد تا اردوگاه ميثم ملاوي به طول 10 كيلومتر به پيمانكار واگذار شده و عمليات اجرايي آن بزودي آغاز خواهد شد.

كاييدي هم‌چنين از اختصاص 500 ميليون ريال اعتبار براي مطالعه مسير پلدختر به پل زال خبر داد و گفت: در جلسه‌اي با حضور وزير راه و ترابري، مديرعامل راه آهن كشور و مجري آزادراه خرم آباد – پل زال مقرر شد راه‌هاي دسترسي عشايري و روستايي به آزادراه توسط مجري اين پروژه اجرا و اولويت جذب متصديان خدمات رفاهي آزادراه با نيروهاي بومي باشد.

وي بيان داشت: در اين جلسه وزير راه و ترابري بر لزوم بهينه سازي جاده درون شهري پلدختر توسط اين وزارتخانه و آسفالت جاده واشيان با همكاري استانداري لرستان تأكيد كرد.

كاييدي افزود: آغاز مطالعه گردنه دهليج (دهليز) حدفاصل آزادراه و شهر پلدختر در سال جاري با اعتبار چهار ميليارد ريال كه نقش موثري در كاهش تلفات سوانح رانندگي دارد و موجب سهولت ارتباط ايلام و ميانكوه با آزادراه مي شود از ديگر دستورات وزير راه و ترابري در اين نشست بود.

نماينده مردم پلدختر و معمولان در مجلس، بهسازي جاده پلدختر به دره شهر را نيز از جمله تصميمات اين جلسه برشمرد و گفت: احداث راه آسفالته شهر معمولان به كوهدشت از مسير» آميران» به «كوشكي» معمولان و احداث پل‌هاي مسير مورد موافقت مديركل راه و ترابري لرستان قرار گرفته است.

كاييدي هم‌چنين گفت: عدم استمهال وام‌هاي كشاورزي ظلم آشكار در حق كشاورزاني است كه با خسارت ناشي از خشكسالي مواجه شده‌اند.

وي با بيان اين مطلب درجلسه شوراي كشاورزي اين شهرستان افزود: علي‌رغم اين‌كه رييس جمهور دستور ويژه در جهت استمهال وام‌هاي كشاورزي، كشاورزان خسارت ديده شهرستان پلدختر، دوره چگني و بخشي از كوهدشت در سال 88 داده‌اند ولي متاسفانه اين امر هنوز محقق نشده است.

كاييدي گفت: كشاورزان مظلوم و زحمتكش چشم انتظار استمهال وام‌ها هستند، لذا بايد در دستور كار مسئولين ذيربط قرار گيرد.

نماينده مردم پلدختر در مجلس گفت: مهم‌ترين زيرساخت در راستاي توسعه، اشتغالزايي و كاهش معضل بيكاري، كشاورزي استان لرستان است.

به گزارش ايسنا، دكتر كاييدي در ديدار با اعضاي خانه كشاورز و جمعي از كارشناسان كشاورزي استان، مهم‌ترين راه افزايش محصولات كشاورزي و توسعه بخش كشاورزي را مهارآب و بهره‌برداري بهينه و مطلوب از منابع آبي دانست و افزود: هم اينك بخش اعظم مردم لرستان به طورمستقيم وغيرمستقيم با بخش كشاورزي سروكار دارند و اين بخش مهم‌ترين زيرساخت در جهت شكوفايي و توسعه استان است.

عضو كميسيون بهداشت مجلس با عنوان اين‌كه توسعه لرستان اول بايد بر مبناي كشاورزي استوار شود،سپس صنعت، خاطرنشان كرد: مهم‌ترين برنامه ما درجهت آباداني استان لرستان مهارآب است و در اين حوزه به توفيقات خوبي دست پيدا كرده‌ايم.

وي ادامه داد: ارتباط خانه كشاورز و نمايندگان استان لرستان در جهت رفع مشكلات لازم و ضروري بوده و نمايندگان استان آمادگي لازم را براي ارتباط شما با كميسيون‌هاي تخصصي مجلس شوراي اسلامي دارند.

كاييدي با بيان اين‌که حمايت استاندار و همدلي نمايندگان در جهت سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي مي‌تواند شكوفايي اين حوزه را در استان به ارمغان بياورد، تصريح كرد: از ميزان 13ميلياردمترمكعب روان آب‌هاي استان تنها 2 ميلياردمترمكعب مورداستفاده و بهره‌برداري قرارمي‌گيرد كه ايجاد سدهاي مخزني در جهت مهارآب، جلوگيري از فرسايش خاك و توسعه كشاورزي بسيار موثر خواهد بود.

Advertisements