15 درصد صنايع دستي کشور در لرستان

لرستان در حال حاضر با داشتن بيش از 40 رشته، توليد 15 درصد صنايع دستي کشور را در اختيار دارد. در حال حاضر استان لرستان پنجمين استان کشور از نظر تعداد صنايع دستي محسوب مي شود. علي مرزبان معاون ميراث فرهنگي و گردشگري و صنايع دستي لرستان با اشاره به قدمت بيش از 4 هزار و 500 ساله برخي از صنايع دستي در لرستان گفت: ذائقه توريست به دنبال صنايع دستي ما است، اما بايد يک حلقه کارآمد بين بازارهاي جهاني و بازار داخلي برقرار کنيم.      

 

لرستان مقام اول صنايع دستي از نظر تکنيک و فن شناسي

معاون سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان لرستان با اشاره به قدمت بيش از 4 هزار و 500 ساله برخي از صنايع دستي در لرستان به خبرنگار موج گفت: ذائقه توريست به دنبال صنايع دستي ما است، اما بايد يک حلقه کارآمد بين بازارهاي جهاني و بازار داخلي برقرار کنيم. علي مرزبان با بيان اين که در برخي استان‏ها تعداد رشته هاي صنايع دستي از تعداد انگشتان دست فراتر نمي رود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان لرستان پنجمين استان کشور از نظر تعداد صنايع دستي محسوب مي شود.

 

لرستان 15 درصد صنايع دستي کشور را دارا است

خبرگزاري موج – لرستان در حال حاضر با داشتن بيش از 40 رشته، توليد 15 درصد صنايع دستي کشور را در اختيار دارد.

معاون ميراث فرهنگي و گردشگري و صنايع دستي لرستان در گفتگو با خبرنگار موج با اشاره به احيا 30 رشته منسوخ شده صنايع دستي در لرستان گفت: لرستان با قدمت ديرين در فرهنگ و تمدن داراي صنايع دستي بي نظيري است که تنوع آن در کمتر نقطه اي از کشور مشاهده مي شود.
علي مرزبان افزود: اين استان در حال حاضر در زمينه تنوع محصولات و صنايع دستي در دسته پنجم کشور قرار دارد که اين امر مي تواند زمينه ساز حضور فعالتر در بازارهاي جهاني باشد.
وي اظهار داشت: 80 درصد صنايع دستي لرستان را صنايع دستي عشايري شامل مي شوند.
وي با اشاره به قدمت بيش از 4 هزار و 500 ساله برخي از صنايع دستي در لرستان تصريح کرد: وجود بازارهاي دائمي صنايع دستي در استان مي تواند در صادرات و احيا رشته هاي صنايع دستي بسيار موثر باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s