فریاد محرومیت شهرستان چگنی به گوش مسئولان رسانده شود

شهرستان چگنی که سالها بحث تبدیل آن به شهرستان مطرح بود در حالی خبر شهرستان شدن آن در سال جاری به عنوان خبری خوش ابلاغ شد که هنوز این شهرستان دارای مشکلات فراوانی است. رضا رحیمی نسب در نشست هم اندیشی بررسی وضعیت بهداشت و درمان شهرستان چگنی در سخنانی با انتقاد از محرومیتهای وسیع: فریاد محرومیت مردم این شهرستان به گوش مسئولان رسانده شود. دالوند فرماندار چگنی:  این شهرستان با حدود 47 هزار جمعیت داروخانه شبانه روزی ندارد،        

به گزارش خبرگزاری مهر در خرم آباد، رضا رحیمی نسب در نشست هم اندیشی بررسی وضعیت بهداشت و درمان شهرستان چگنی در سخنانی با انتقاد از محرومیتهای وسیع این شهرستان در ابعاد مختلف و کمبود زیرساختهای اساسی، از مسئولین خواست که در توجه به این منطقه از هیچ کوششی دریغ نکرده و در رفع مسائل و مشکلات مردم توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با تاکید بر خدمات رسانی هر چه سریعتر به این شهرستان تازه تاسیس، ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت کنونی مشکلات این شهرستان، عنوان کرد: خدمت به مردم محروم این منطقه امروز از جهاد و جنگ با دشمنان هم ارزشمندتر است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عمق محرومیتها در این شهرستان، یادآور شد: فریاد محرومیت مردم چگنی را در نطق روز بیستم مهرماه خود در مجلس شورای اسلامی را به گوش مسئولین کشور خواهم رساند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان نیز در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: جز در سایه همدلی، همفکری و مشارکت فعال و دلسوزانه بین بخشی همه مسئولان و دست اندرکاران اجرایی در سطح استان، امکان خدمات رسانی شایسته به مردم فراهم نخواهد شد.

اردشیر شیخ آزادی با تاکید بر اینکه در حوزه سلامت، استراتژی کاری دانشگاه علوم پزشکی استفاده از نظرات و پیشنهادات سازنده در تصمیم سازیها و تصمیم گیریهای مرتبط با بهداشت و درمان بوده است، ادامه داد: در این راستا از نظرات مسئولین اجرایی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در قالب نشستهای هم اندیشی و هم افزایی به طور مستمر استفاده شده است.

وی به برخی مشکلات حوزه سلامت شهرستان چگنی اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت همت و کار مضاعف در این حوزه، یادآورشد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز به عنوان متولی اصلی سلامت در این راستا از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد بود.

فرماندار شهرستان چگنی نیز در این نشست در سخنانی با تشریح مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان تازه تاسیس، اظهار داشت: فراهم آوردن امکان ارائه خدمات تخصصی درمانی با هدف کاهش تردد مردم شهرستان چگنی به سایر شهرستانها از جمله مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

احمد رضا دالوند فرسودگی مراکز بهداشتی درمانی موجود، احداث خانه های بهداشت جدید، بازسازی خانه های بهداشت شهرستان چگنی، نبود داروخانه شبانه روزی، نبود اورژانس بیمارستانی، کمبود کادر تخصصی درمانی و کمبود تجهیزات درمانی را عمده مشکلات شهرستان چگنی برشمرد و خواستار رفع موانع و مشکلات مردم در این زمینه شد.

در پایان نشست هم اندیشی بررسی وضعیت بهداشت و درمان شهرستان چگنی در سخنانی فخرالدین کهزادی با حکم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان به عنوان اولین رئیس این شبکه منصوب و معرفی شد.

همچنین در این جلسه پس از بحث و بررسی مسائل و مشکلات شهرستان چگنی مصوباتی از جمله احداث ساختمان اداری شبکه در زمینی با مساحت دو هزار متر مربع، توسعه نیروی انسانی مورد نیاز، ایجاد مرکز درمانی برای ارائه خدمات درمانی اورژانس، تقویت ناوگان فوریتهای پزشکی، توسعه فضاهای فیزیکی، تعمیر و بازسازی مراکز درمانی موجود، دایر کردن داروخانه شبانه روزی به تصویب رسید.

به گزارش مهر، شهرستان چگنی که سالها بحث تبدیل آن به شهرستان مطرح بود در حالی خبر شهرستان شدن آن در سال جاری به عنوان خبری خوش ابلاغ شد که هنوز این شهرستان دارای مشکلات فراوانی است.

پیش از این فرماندار شهرستان چگنی در سخنانی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه بهداشت و درمان این شهرستانی در سخنانی اظهار داشته بود: در حال حاضر چهار مرکز بهداشت در این شهرستان وجود دارد ولی متاسفانه این مراکز دارای ساختمانهای فرسوده ای هستند.

دالوند با بیان اینکه در حال حاضر این شهرستان با حدود 47 هزار جمعیت داروخانه شبانه روزی ندارد، خاطرنشان کرد: در صورت نیاز به دارو در بعد از ظهرها و شبها با مشکل مواجه هستیم به طوریکه در بعضی اوقات مجبور می شویم برای تهیه دارو به مرکز استان مراجعه کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با کمبود نیروی متخصص و پزشک در حوزه درمان شهرستان چگنی مواجه هستیم عنوان کرد: مناطق دور افتاده ای در این شهرستان وجود دارد که تنها یک پزشک دارد و در صورت ایجاد مشکل برای پزشک، آن مرکز بدون پزشک می ماند.

فرماندار شهرستان چگنی با انتقاد از عدم حضور پزشکان متخصص در این شهرستان محروم، یادآور شد: در حال حاضر در زمینه وجود نیروی متخصص مانند ماما، پرستار، پزشک متخصص و بهورز دارای مشکلات فروانی هستیم.