تا سال اینده بزرگ‌راه بروجرد‌-‌خرم‌آباد به آزاد‌راه خرم‌آباد‌-پل‌زال وصل می شود

مدير‌كل راه‌و‌ترابري‌ لرستان در خصوص زمان اتمام عمليات تكميل بزرگ‌راه خرم‌آباد ـ بروجرد به عنوان يك پروژه ملي: تا چندي پيش تنها حدود 20 كيلومتر از اين مسير چهارخطه و قسمت‌هايي از محور سه و يا دوخطه بود… اما تا به امروز نزديك به 80 كيلومتر از مسير 105 كيلومتري خرم‌آباد تا بروجرد را چهارخطه شده؛ در حال حاضر تكميل 20 كيلومتر مسير چهارخطه نيز در دست اجرا است. اميد است تا سال آينده كل مسير 105 كيلومتري چهارخطه شود.    

———————————–

عباس رضايي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، در خصوص زمان اتمام عمليات تكميل بزرگ‌راه خرم‌آباد ـ بروجرد به عنوان يك پروژه ملي،‌ اظهار داشت: تا چندي پيش تنها حدود 20 كيلومتر از اين مسير چهارخطه و قسمت‌هايي از محور سه و يا دوخطه بود.
وي ادامه داد: با همكاري و پشتيباني مسئولان استان لرستان، اداره كل راه و ترابري استان لرستان تا به امروز نزديك به 80 كيلومتر از مسير 105 كيلومتري خرم‌آباد تا بروجرد را چهارخطه كرده است؛ هم‌چنين در حال حاضر تكميل 20 كيلومتر مسير چهارخطه نيز در دست اجرا است كه اميد است تا سال آينده كل مسير 105 كيلومتري خرم‌آباد ـ بروجرد چهارخطه شود.
مدير‌كل راه‌و‌ترابري استان‌ لرستان ضمن اشاره به اينكه تاكنون نزديك به 32 ميليارد تومان براي چهارخطه كردن و بهينه‌سازي محور خرم‌آباد ـ بروجرد هزينه شده است، گفت: هم‌اكنون عمليات اجرايي چهارخطه كردن محور مذكور همزمان با بهره‌برداري در حال انجام است؛ اجراي اين پروژه اعتبار قابل توجهي نياز دارد اما با اعتبارات موجود در حال تكميل اين مسير هستيم.
رضايي ضمن تأكيد بر اينكه طي چهار سال گذشته آمار تصادفات رانندگي و تلفات حاصل از آن در مسير خرم‌آباد تا بروجرد بسيار كاهش يافته است، اظهار داشت: پس از چهارخطه شده كامل مسير خرم‌آباد – بروجرد، قطعا بدان دليل كه در حومه اين بزرگ‌راه روستاهاي زيادي وجود دارد، زيرگذر و روگذرهاي متنوعي در اين مسير ايجاد خواهد شد.
وي ادامه داد: در حال حاضر به دليل كمبود بودجه قادر به احداث اين زيرگذرها و روگذرها نيستيم اما در آينده نزديك و پس از تكميل بزرگ‌راه، عمليات اجرايي احداث زيرگذر و روگذر بزرگ‌راه خرم‌آباد – بروجرد آغاز مي‌شود.
رضايي ضمن اشاره به اينكه از سال گذشته تكميل بزرگ‌راه خرم‌آباد ـ بروجرد جزو طرح‌هاي ملي قلمداد شد، تصريح كرد: از اين به بعد اعتبارات بيشتري براي توسعه و تكميل اين مسير اختصاص مي‌يابد كه قطعأ به دنبال آن عمليات تكميل و چهارخطه كردن، بهسازي و ايمن‌سازي محور مذكور سرعت مي‌گيرد.
مدير‌كل راه‌و‌ترابري استان‌ لرستان تأكيد كرد: محورهاي مواصلاتي اين استان در حال حاضر چندان با استانداردهاي جهاني فاصله ندارد حتي در برخي مسيرهاي روستايي، جاده‌ها از استانداردهاي بالايي برخوردار است.

*‌ چهارخطه كردن كمربندي خرم‌آباد تا سال آينده

وي تصريح كرد: طي هماهنگي با استاندار استان لرستان، از هفته گذشته عمليات اجرايي چهارخطه كردن كمربندي خرم‌آباد نيز آغاز شده است.
مدير‌كل راه‌و‌ترابري استان‌ لرستان افزود: طول اين مسير كمربندي 24 كيلومتر است كه در دو قطعه چهار خطه شدن آن آغاز شده است.
وي تصريح كرد: در حال حاضر بروجرد به سمت خرم‌آباد در حال چهار خطه شدن و تبديل به بزرگ‌راه است، هم‌چنين آزاد‌راه خرم‌آباد ـ پل زال نيز كه تكميل شده است و در 27 مهر‌ماه به بهره‌برداري مي‌رسد، بنابراين تنها حلقه مفقوده براي تكميل و اتصال اين آزادراه و بزرگراه، كمربندي خرم‌آباد بود كه اين محور نيز طي هماهنگي با مسئولان استاني چهارخطه خواهد شد.
مدير‌كل راه‌و‌ترابري استان‌ لرستان ضمن اشاره به اينكه طي برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، قصد داريم كمربندي خرم‌آباد را به سرعت چهارخطه كنيم، تصريح كرد: اين 24 كيلومتر مسير كمربندي نيازمند اعتبارات خاصي نيز است كه اعتبار اختصاص يافته به آن براي آغاز عمليات در حال حاضر تنها دو مليارد تومان است.
وي تصريح كرد: طي برآورد انجام شده چهارخطه كردن كمربندي خرم‌آباد، نزديك به‌ 20 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد كه تمامي تلاش خود را براي جذب اعتبار و تكميل اين مسير تا سال اينده انجام داده‌ايم.

Advertisements

2 دیدگاه برای «تا سال اینده بزرگ‌راه بروجرد‌-‌خرم‌آباد به آزاد‌راه خرم‌آباد‌-پل‌زال وصل می شود»

  1. دورود بر شما
    اسناد خسته نباشيد چرا سري نمي زنيد

  2. با سلام ضمن تقدير و تشكر از زحمات مجموعه وزارت راه در جهت توسعه راههاي لرستان بايد بعرض برسانم كه بزرگراه ازنا-شازند كه جزء مصوبات سفر رياست محترم جمهور به استان لرستان بوده تا كنون كوچكترين پيشرفت فيزيكي نداشته است و از طرفي جاده فعلي تبديل به مسير اصلي ترانزيتي از تهران به جنوب شده كه آمار تصادفات سنگين و تلفات ناشي از ان بسيار بالاست. لذا در آستانه سفر سوم رياست محترم جمهور به استان لرستان بايد اين پروژه مهم دوباره از طرف مسئولين ذيربط مطرح شده و پيگر انجام آن باشند.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.