كره جنوبي سرانجام تسليم آمريكا شد: تعليق فعاليت مهم ترين بانك ايراني در شرق آسيا

هیئت نظارت بر فعالیت های بانکی کره جنوبی اعلام کرد فعالیت شعبه بانک ملت در سئول را به حال تعلیق درآورده است. دو هزار شرکت کره ای دارای روابط بازرگانی با ایران، تحت تاثیر تعطیل شدن بانک ملت قرار می گیرند. تعطيلي این بانک كه عهده دار فعاليت هاي مالي ايران در منطقه شرق آسياست ،‌ از درخواست هاي اصلي آمريكا از دولت كرده جنوبي بوده كه تا كنون دولت سئول زير بار آن نمي رفت        

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، هیئت نظارت بر فعالیت های بانکی کره جنوبی امروز پنجشنبه اعلام کرد فعالیت شعبه بانک ملت در سئول را به حال تعلیق درآورده است.

هیئت خدمات مالی کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: فعالیت های شعبه سئول بانک ملت ایران به دلیل نقض قانون تبدیل ارز، از 11 اکتبر جاری تعلیق می شود!. تعطيلي بانك ملت شعبه سئول كه عهده دار فعاليت هاي مالي ايران در منطقه شرق آسياست ،‌ از درخواست هاي اصلي آمريكا از دولت كرده جنوبي بوده كه تا كنون دولت سئول زير بار آن نمي رفت

تعطيلي بانك ملت شعبه سئول كه عهده دار فعاليت هاي مالي ايران در منطقه شرق آسياست ،‌ از درخواست هاي اصلي آمريكا از دولت كرده جنوبي بوده كه تا كنون دولت سئول زير بار آن نمي رفت. از اين رو ، ‌اتهام نقض قانون تبديل ارز ،‌ صرفاً‌ بهانه اي براي تعليق فعاليت اين شعبه است.

یک مقام مسول در این هیئت نیز گفته است: فعالیت های شعبه سئول بانک ملت  تقریبا به صورت کامل متوقف خواهد شد زیرا اکثر فعالیت های آن مربوط به تبدیل ارزهای خارجی است.

خبرگزاری فرانسه در این باره می نویسد: بانک ملت یکی از بزرگترین بانک های ایران است و شعبه سئول آن تنها شعبه این بانک در خارج از خاورمیانه و اروپاست.

این خبرگزاری اضافه می کند: دو هزار شرکت کره ای دارای روابط بازرگانی با ایران،  تحت تاثیر تعطیل شدن شعبه سئول بانک ملت قرار می گیرند.

تحریم های کره جنوبی

کره جنوبی پیش از این اعلام کرده بود که تمامی تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران را اعمال می کند اما پس از آن تحت فشارهای بسیار آمریکا، سئول نیز  از اعمال تحریم های مستقلی علیه تهران خبر داد.

تعطیلی شعبه سئول بانک ملت یکی از مهمترین خواسته های مقامات آمریکایی از کره جنوبی بود.

با این حال چندی پیش مقامات بانک مرکزی کره جنوبی از توافق با همتایان ایرانی خود برای افتتاح حساب ارزی مشترک برای تبادلات مالی میان دو کشور خبر داده بودند.

http://www.asriran.com/fa/news/139385/كره-جنوبي-سرانجام-تسليم-آمريكا-شد-تعليق-فعاليت-مهم-ترين-بانك-ايراني-در-شرق-آسيا

Advertisements