نامه محرمانه آلبرت انیشتین به آیت الله بروجردی

آلبرت اینشتین در رساله­ی پایانی عمر خود با عنوان : دی ارکلرونگ»، یعنی : بیانیه» ، که در سال 1954 ( =1333ش ) آن را در آمریکا و به آلمانی نوشته است اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح می­دهد و آن را کامل­ترین و معقول­ترین دین می­داند. این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه­ی اینشتین با آیت­الله العظمی بروجردی (فوت 1340 ش = 1961 م) است که توسط مترجمین برگزیده­ی شاه ایران و به صورت محرمانه صورت پذیرفته است.      

به گزارش سرویس فرهنگی جهان نیوز اینشتین در این رساله «نظریه نسبیت» خو درا با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از نهج ­البلاغه و بیش از همه بحارالانوار علامه­ مجلسی (که از عربی به انگلیسی و … توسط حمیدرضا پهلوی (فوت 1371 ش) و … ترجمه و تحت نظر آیت الله بروجردی شرح می­شده تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی­شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه پیچیده «نسبیت» را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان نفهمیده ­اند.

 از آن جمله حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می­کند که : هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می­خورد و آن ظرف واژگون می­شود. اما بعد از این که پیامبر اکرم (ص) از معراج جسمانی باز می­گردند مشاهده می­کنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است … اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه ­ی «انبساط و نسبیت زمان» دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می­نویسد….

همچنین اینشتین در این رساله «معاد جمسانی» را از راه فیزیکی اثبات می­کند (علاوه بر قانون سوم نیوتون = عمل و عکس العمل .) او فرمول ریاضی «معاد جسمانی » را عکس فرمول معروف «نسبیت ماده و انرژی» می­داند: E=M.C2>>M=E:C2 یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا» به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد. 

اینیشتین در این کتاب همواره از آیت ­الله بروجردی با احترام و بارها به لفظ «بروجردی بزرگ» یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ «حسابی عزیز»…
000/000/3 دلار بهای خرید این رساله توسط پروفسور ابراهیم مهدوی (مقیم لندن) با کمک برخی از اعضاء شرکت­های اتومبیل بنز و فورد و .. از یک عتیقه­ دار یهودی بوده و دستخط اینشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خط شناسی رایانه­ ای چک شده و تأیید گشته که او این رساله را به دست خود نوشته است.

Advertisements

9 دیدگاه برای «نامه محرمانه آلبرت انیشتین به آیت الله بروجردی»

 1. من واقعا متاسفم برای شما . سوالی که من از شما دارم این است که یک نامه مضمون علمی دارد ريال چرا باید بصورت محرمانه نوشته شود . آیا در این نامه اطلاعات طبقه بندی شده ای وجود دارد ؟! چطور است که خود انیشتین هیچ گاه به همچین نامه ای اشاره نمیکند؟! تا جایی که ینده اطلاع دارم انیشتین اساسا و بطور کلی با دین مخالف بودند و همواره این را نه بصورت محرمانه ، بلکه بصورت آشکار بیان کرده اند . من واقعا متاسفم هم برای خود وهم برای شما . برای این که یک شخص را اسطوره کنید ، متوسل به هر وسیله ای میشود . این داستانی را هم که از واقعه معراج از زبان انیشتین بیان کردید ، بیشتر به یک داستان کودکانه شبیه است هرچند که من بعید میدانم که کودکان نسل جدید هم این اراجیف را باور کنند ؟!

 2. سلام آقای خدایی
  خواستم از زحمات شما و دوستانتون تشکر کنم.
  اگه قابل دونستید علاقه دارم باهاتون همکاری کنم.
  mori_lov2009@yahoo.com
  منتظر پیامتون هستم.
  شاگرد سال دوم دبیرستان دهخدا.

 3. بهتره نامه استیون هاوکینگ به ایت ا… جنتی رو هم بذارید. خیلی جالبه. گفتن که دنیای فیزیک و ستارگان منتظر عنایت استاد جنتی اند. و همچنین عرض کردن که هر هفته سخنرانی های استاد رو گوش میدن

 4. راستش يه بار تو دالنشگاه يكي از بچه ها همچين حرفي زد كه خيلي برام تعجب آور بود اما وقتي موضوع رو خوندم فهميدم كه اين خشت از همون اول كج بوده !!!

 5. با دروود
  جا داره از شما مسئولین محترم سایت تشکر کنم ، که عقاید مخالف رو تحمل کرده وکامنت هارو بدون سانسور پخش میکنید .
  من با وجود این که با خیلی از دیدگاههای شما موافق نیستم ولی این روحیه شما تحسین میکنم
  موفق باشین

 6. همه باید این را بفهمند و درک کنند که طبق فرمول معروف نسبیت ماده و انرژی انشتین یعنی: E=M.C^2 تمام عالم هستی چیزی نیست جز <>
  انرژی هم نه به وحود میاد و نه از بین میره-ای یعنی خدا.

 7. محفوظ :بهتره نامه استیون هاوکینگ به ایت ا… جنتی رو هم بذارید. خیلی جالبه. گفتن که دنیای فیزیک و ستارگان منتظر عنایت استاد جنتی اند. و همچنین عرض کردن که هر هفته سخنرانی های استاد رو گوش میدن

 8. مسئول محترم سایت
  با سلام
  احتراما باید خدمتتون عرض کنم ما در عصر جدید زندگی می کنیم پس بیایم واقعیتها رو بگیم و بشنویم منظورم این نیست که خدائی نکرده شما دروغ میگین بلکه منظورم اطلاعات نادرسته که رواج پیدا می کنه پس ما هم به سهم خودمون توی ترویج و انتشار اخبار حقیقی سهم داشته باشیم نه اخبار کذب.
  باتشکر

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.