بروجرد رتبه اول اهدای عضو در لرستان را در اختیار دارد

  تاکنون 460 نفر از همشهریان بروجردی اقدام به گرفتن کارت اهدا عضو کرده اند. 80 درصد این افراد از قشر جوان و زیر 30 سال هستند. فرماندار ویژه شهرستان بروجرد  در مراسم بزرگداشت نوجوان 16 ساله بروجردی از خانواده مسعود چگنی که دچار مرگ مغزی شده و اعضای بدن خود را اهدا کرده بود،به خاطر اهدای اعضای این بیمار مرگ مغزی تقدیر کرد… روزانه به طور میانگین یک نفر در محور بروجرد – اشترینان کشته می شود     

به گزارش خبرنگار مهر در شهرستان بروجرد، محسن صیرفی در مراسم بزرگداشت نوجوان 16 ساله بروجردی که دچار مرگ مغزی شده و اعضای بدن خود را اهدا کرده بود، اظهار داشت: خوشبختانه در طول سالهای اخیر نمونه های متعددی از اهدای عضو در این شهرستان وجود داشته است.

وی تصریح کرد: اعضایی که مشمول پیوند اعضا می شوند شامل قلب، کلیه، کبد، ریه ها و قرنیه هاست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد همچنین از روند تصادفات رانندگی در بروجرد انتقاد کرد و گفت: محور بروجرد – اشترینان یکی از خطرناک ترین محورهای بروجرد است.

صیرفی خواستار رسیدگی به وضعیت این محور شد و بیان داشت: روزانه به طور میانگین یک نفر در این محور کشته می شود که باید هر چه سریعتر چاره ای جدی در این زمینه اندیشیده شود.

مسئول امور بیماریهای خاص شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز در این مراسم اظهار داشت: تاکنون 460 نفر از همشهریان بروجردی اقدام به گرفتن کارت اهدا عضو کرده اند.

اکرم یاراحمدی ادامه داد: 80 درصد این افراد از قشر جوان و زیر 30 سال هستند.

همچنین در این مراسم معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد از خانواده مسعود چگنی به خاطر اهدای اعضای این بیمار مرگ مغزی تقدیر کرد و گفت: تصمیم گیری در خصوص اینگونه امور از طرف خانواده ها سخت است ولی خانواده ها باید بدانند که ارزشهای زیادی در این اهدا عضو نهفته است.

یک فکر برای “بروجرد رتبه اول اهدای عضو در لرستان را در اختیار دارد”

  1. اهدا عضو اهدا زندگی است.ضمن تشکر از همه خانواده هایی که اعضا بدن عزیزانشان را اهدا میکنند.لازم بهیادآوری است که ثبت نام اینترتی جهت دریافت کارت اهدا عضو از طریق سایت http://www.ehda.ir وابسته به بیمارستان مسیح دانشوری انجام میپذیرد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s