بازگشت امیدوار کننده آرش میراسماعیلی، قهرمان لرستانی جودو جهان

وبلاگ روی خط ورزش لرستان، شکوری راد: آرش میراسماعیلی پس از كسب مدال نقره مسابقه‌های جام جهانی قزاقستان گفت: «خوشحالم كه پس از دو سال دوری با كسب مدال به عرصه جودو بازگشتم.» آرش میراسماعیلی سابقه كسب 2 مدال طلا و 2 برنز مسابقه‌های جودوی قهرمانی جهان را در كارنامه دارد. آرش میراسماعیلی در مبارزه اول ميخائيل پولايف از روسيه را شكست داد. او در دورهاي سوم و چهارم نمايندگان قرقیزستان و اوکراین را برد و به ديدار نهايي راه پيدا كرد   

—————————————————————

آرش میراسماعیلی پس از كسب مدال نقره مسابقه‌های جام جهانی قزاقستان گفت: «خوشحالم كه پس از دو سال دوری با كسب مدال به عرصه جودو بازگشتم.» آرش میراسماعیلی كه سابقه كسب 2 مدال طلا و 2 برنز مسابقه‌های جودوی قهرمانی جهان را در كارنامه دارد، پس از بازی‌های المپیك 2008 پكن از دنیای قهرمانی خداحافظی كرد، اما چند ماه پیش بود كه تصمیم گرفت دوباره به میادین قهرمانی بازگردد.

آرش ميراسماعيلي قهرمان وزن  66 كيلوگرم جودو ايران پس از دو سال دوري از مسابقات رسمي و در اولين حضورش پس از بازي‌هاي المپيك 2008 پكن، فيناليست جام جهاني جودو شد.
به نقل از روابط عمومي فدراسيون جودو، آرش ميراسماعيلي كه با تيم ملي ايران در جام‌جهاني 2010 قزاقستان شركت كرده بود در مبارزه اول ميخائيل پولايف از روسيه را شكست داد. او در دورهاي سوم و چهارم نمايندگان قرقیزستان و اوکراین را برد و به ديدار نهايي راه پيدا كرد. ميراسماعيلي در ديدار پاياني حریفی از روسیه را پيش رو دارد. فدراسيون جودو پيش از اين گفته بود كه حضور ميراسماعيلي در بازي‌‌هاي آسيايي 2010 بستگي به نتايجي دارد كه او در قزاقستان مي‌گيرد. اگر مربيان تيم ملي از عملكرد او در اين مسابقات راضي باشند، ميراسماعيلي مي‌تواند در مسابقه انتخابي وزن 66 كيلوگرم شركت كند.
تيم ايران با شش جودوكار در جام جهاني قزاقستان شركت كرده بود.

Advertisements