۱۳‬میلیون دلار دارواز بروجرد صادر شد/ تامین ۱۰ درصد نیاز دارویی کشور در بروجرد

نیمه نخست امسال ‪۱۳‬میلیون و ‪۵۸۱‬هزار و ‪۸۱۱‬دلار انواع داروی انسانی از این واحد صنعتی به خارج از کشور صادر شده است. این داروها به کشورهای آذربایجان، افغانستان ، ارمنستان ، عراق، یمن، اکراین ، بلاروس ، گرجستان ، سوریه و قرقیزستان صادر شد. همچنین داروسازی بروجرد هم اکنون ۱۰ در صد نیاز دارویی کشور را تامین می کند و تنها تولید کننده انسولین در کشور است.    

مسوول روابط عمومی کارخانجات داروسازی اکسیر بروجرد گفت: نیمه نخست امسال ‪۱۳‬میلیون و ‪۵۸۱‬هزار و ‪۸۱۱‬دلار انواع داروی انسانی از این واحد صنعتی به خارج از کشور صادر شده است.

محمود گودرزی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این داروها به کشورهای آذربایجان، افغانستان ، ارمنستان ، عراق، یمن، اکراین ، بلاروس ، گرجستان ، سوریه و قرقیزستان صادر شد.

وی اضافه کرد: در مدت یاد شده ‪ ۳۵۶‬میلیون و ‪۲۱۴‬هزار عدد انواع دارو در این کارخانجات تولید شده است.

وی اظهار داشت: این داروها شامل انواع قرص و کپسول ، آمپول ، شربت و دهانشویه و همچنین آنتی بیوتیک‌ها از نوع ویال خشک تزریقی ، سوسپانسیون خوراکی و قرص است.

به گفته وی داروسازی اکسیر بروجرد هم اکنون حدود ‪۱۰‬درصد نیاز دارویی کشور را تامین می‌کند و تنها تولیدکننده انسولین در کشور است.

 

داروسازی بروجرد ۱۰ در صد نیاز دارویی کشور را تامین می کند
خبرگزاری موج – داروسازی بروجرد هم اکنون ۱۰ در صد نیاز دارویی کشور را تامین می کند و تنها تولید کننده انسولین در کشور است.

به گزارش موج، مسئول روابط عمومی کارخانجات داروسازی اکسیر بروجرد گفت: بیش از ۱۳ میلیون دلار انواع دارو صنعتی از بروجرد به خارج از کشور صادر شده است.
محمد گودرزی افزود: نیمه نخست امسال، ۱۳ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۸۱۱ دلار انواع داروی انسانی از این واحد این داروها به کشورهای آذربایجان، افغانستان، ارمنستان، عراق، یمن، اوکراین، بلاروس، گرجستان، سوریه و قرقیزستان صادر شده است.
وی اضافه کرد: در مدت یاد شده، ۳۵۶ میلیون و ۲۱۴هزار عدد انواع دارو در این کارخانجات تولید شده است.
وی اظهار داشت: این داروها شامل انواع قرص و کپسول، آمپول، شربت و دهانشویه و همچنین آنتی بیوتیک‌ها از نوع ویال خشک تزریقی، سوسپانسیون خوراکی و قرص است.

منبع: فردای بروجرد

Advertisements