چاوز افتتاح آزادراه خرم آباد را به تعویق انداخت

وزیر راه درباره  عدم افتتاح آزادراه خرم آباد به پل زال که قرار بود 27 مهر افتتاح شود، گفت: این  آزادراه هم اکنون آماده بهره برداری است و به دلیل سفر هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا به ایران افتتاح آزادراه به تعویق افتاد. این آزاد راه به طول 104 کیلومتر و دارای 25 کیلومتر تونل و 5 کیلومتر پلهای دره ای است. هزینه آن 750 میلیارد تومان بوده که 50 درصد آن را وزارت راه و ترابری و 50 درصد مابقی نیز به صورت مشارکتی پرداخت شده است    

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا بهبهانی صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره  عدم افتتاح آزادراه خرم آباد به پل زال که قرار بود روز گذشته افتتاح شود، گفت: آزادراه خرم آباد به پل زال هم اکنون آماده بهره برداری است و به دلیل سفر هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا به ایران افتتاح آزادراه به تعویق افتاد.

وی در بیان ویژگی های این آزادراه عنوان کرد: این آزاد راه به طول 104 کیلومتر و دارای 25 کیلومتر تونل می باشد و از کوه های زاگرس عبور می کند که 5 کیلومتر پلهای دره ای دارد. همچنین هزینه آن 750 میلیارد تومان بوده که 50 درصد آن را وزارت راه و ترابری و 50 درصد مابقی نیز به صورت مشارکتی پرداخت شده است.

بهبهانی تصریح کرد: این طرح برای 4 هزار نفر نیز اشتغال ایجاد کرده است. وزیر راه در مورد آزاد راه تهران – پردیس نیز عنوان کرد: در این خصوص جواب نمی دهم، بگذارید در فرصتهای بعدی پاسخ این سئوال را بدهم.

وی درباره آزاد راه تهران – شمال نیز عنوان کرد: کارهای آن در دست اقدام است و بخشی از آن سال آینده امیدواریم که به نتیجه برسد.

وزیر راه و ترابری تحریم سوخت هواپیماها را کار غیرقانونی و غیرحقوقی توصیف خواند و گفت: هیچ جا مشخص نشده است که یک کشور به هواپیماهای سایر کشورها سوخت ندهد، بنابراین این مسئله را از نظر حقوقی و قانونی پیگیری می‌کنیم و انشاءالله بتوانیم هرچه زودتر این موضوع را برطرف کنیم.

منبع: فردای لرستان
http://fardayelorestan.persianblog.ir/post/955

Advertisements

یک فکر برای “چاوز افتتاح آزادراه خرم آباد را به تعویق انداخت”

  1. باسلام ضمن تشکراز پیمانکار سخت کوش پروژه آزاد راه خرم آباد پل زال وبا احترام به مقام شامخ شهدا ی8 سال جنگ تحمیلی درخصوص پیشنهادرئیس بنیاد حفظ ونشرآثار لازم است به اطلاع برسانم که اگر قرار باشد نامی برای این آزادراه انتخاب شود باید نام آیت اله کمالوند برای آن انتخاب شودکه عمری را در راه خدمت به مردم استان مصروف داشته و بعنوان یار امام خمینی (ره) ایشان را می شناسند که ودر راه خدمت به مردم و نقش بی بدیلی را در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی بعهده داشته اند و تمام زمینهای خود را در منطقه کمالوند به مردم فقر وتهی دست اهدا کرده است نه کسی که در تهران بزرگ شده وفقط فامیل آن شبیه یکی از نام شهرهای استان است لذا جهت احترام ویژه به مقام رفیع روحانیت وزنده کدن نام یار دیرین امام (ره) پیشنهاد می گردد که اگر در پی نامگذاری این بزرگراه هستید نام آیت اله کمالوند را برای آن انتخاب کنید تا شاید گوشه ای از زحمات این روحانی بافضیلت جبران شود. ضمنا» با این پیشنهادهای غیر کارشناسیتون بیش از این در استان تنش ایجاد نکنید جمعی از خانواده شهدا و روحانیت مبارز استان لرستان

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.