رحیمی نسب: احداث بیمارستانهای جایگزین عشایر خرم آباد و هفت تیر دورود

رضا رحیمی نسب در مورد شایعه انتقال پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد، این امر را تکرار و تداعی خاطره تلخ انتقال پتروشیمی لرستان به اراک دانست و گفت: با تلاشهای مجمع نمایندگان استان از تکرار این حادثه تلخ جلوگیری شد… پتروشیمی لرستان تا پایان سال 90 به بهره برداری می رسد. معاون اول ریاست جمهوری در زمینه اعطا مجوز ماده 32 پروژه عظیم احداث خط راه آهن دورود – خرم آباد – اندیمشک قول مساعد داده است… مجوز احداث بیمارستانهای جایگزین شهدای عشایر خرم آباد و هفت تیر دورود، از توفیقات نمایندگان در عرصه سلامت      

  به گزارش خبرگزاری مهر از خرم آباد، رضا رحیمی نسب در مراسم جشن میلاد امام رضا(ع) در دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سخنانی اظهار داشت: با وجود خدمات شایان توجه و ارزشمندی که نظام اسلامی در خطه شهید پرور لرستان انجام داده است باید بگوییم که لرستان در طول سه دهه گذشته مورد بی مهری و کم توجهی دولتها قرار گرفته به طوریکه همچنان درد بیکاری یکی از معضلات فراروی خانواده ها در این استان محروم است.

وی به ضعفهای موجود در بخش زیرساختهای این استان اشاره کرد و ضعف خدمات ترابری هوایی و ریلی، توسعه ناکافی مراکز آموزش عالی، کمبود خدمات تخصصی درمانی را از عمده مضلات موجود بر سر راه توسعه استان بر شمرد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه سخنان خود به برخی فعالیتهای مجمع نمایندگان اشاره کرد و بیان داشت: چهار خطه شدن تمام راههای ورودی به خرم آباد با صرف اعتباری بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال از جمله این فعالیتها بوده است.

پتروشیمی لرستان تا پایان سال 90 به بهره برداری می رسد

رحیمی نسب همچنین به آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی لرستان با صرف اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پروژه در حال حاضر دارای 44 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود که پتروشیمی خرم آباد در اواخر سال 90 و یا اوایل سال 91 به بهره برداری برسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با راه اندازی این پروژه عظیم یکی از آمال وآرزوهای دیرینه مردم لرستان به ثمر خواهد نشست.

نیروگاه سیکل ترکیبی در لرستان باقی می ماند

رحیمی نسب همچنین به در دست اجرا بودن نیروگاه سیکل ترکیبی لرستان به عنوان یکی از زیرساختهای اساسی و ضروری برای توسعه صنایع مادر نظیر ذوب آهن و چندین صنعت دیگر اشاره کرد و بیان داشت: با راه اندازی این پروژه ها امکان اشتغالزایی برای بیش از پنج هزار نفر در استان فراهم خواهد شد.

وی همچنین در مورد زمزمه های مطرح شده در مورد انتقال پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد این امر را تکرار و تداعی خاطره تلخ انتقال پتروشیمی لرستان به اراک دانست و گفت: با تلاشهای مجمع نمایندگان استان از تکرار این حادثه تلخ جلوگیری شد.

وی اخذ 80 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه بیمارستان شهید رحیمی، مجوز احداث بیمارستانهای جایگزین شهدای عشایر خرم آباد و هفت تیر دورود، اخذ مجوز در پنج رشته دستیاری، اخذ مجوز بیمارستان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و تلاش در جهت اخذ مجوز دانشکده داروسازی را هم از جمله توفیقات نمایندگان در عرصه سلامت برشمرد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به خروج 13.5میلیارد مترمکعب آب از استان، خاطرنشان کرد: اگر آبهای خروجی از استان با اجرای 11 سد در دست مطالعه و ساخت مهار شوند تحول عظیمی در اقتصاد لرستان به وجود خواهد آمد.

رحیمی نسب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قول مساعد معاون اول ریاست جمهوری در زمینه اعطا مجوز ماده 32 پروژه عظیم احداث خط راه آهن دورود – خرم آباد – اندیمشک، یادآور شد: با صدور مجوز ماده 32 این پروژه بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار وارد استان خواهد شد.

این سخنان نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در حالی مطرح می شود که پیش از این استاندار لرستان در اظهاراتی در نشست خبری خود تصریح کرده بود که این پروژه دارای توجیه اقتصادی نیست و هنوز مجوز کمیسیون ماده 32 نگرفته است.

از سوی دیگر توسعه راه آهن لرستان و اتصال مرکز استان به راه آهن سراسری از مصوبات مهم سفر دوم هیئت دولت و دو جلسه کارگروه توسعه لرستان است که حتی برای جانمایی آن نیز اعتبار 200 میلیارد ریالی اختصاص داده شده است.

Advertisements