ورزشکاران و فوتبالیستهای لر از حمایت رسانه ها محرومند

رسانه ها تأثیر غیر قابل انکاری در معرفی و در بورس نگه داشتن یک ورزشکار دارند. نوبت به ایمان مبعلی، میلاد میداوودی، رضا نوروزی، عادل کلاه کج، سپهر حیدری، بیژن کوشکی و مهدی امیرآبادی و… رسیده است که دچار همان سرنوشت گذشتگان همتبارشانشان بشوند….  کدام فوتبال دوستی است که بتواند سهم فوتبالیست های لر همچون منصور رشیدی، صفرایرانپاک، سیامک رحیم پور، بهزادغلامپور، مرتضی کرمانی مقدم ، ابراهیم میرزاپور، سهراب بختیاری زاده و… را در   

——————————————————————————

سرویس ورزشی ایبنانیوز / سید علیرضا شریفی

این که رسانه ها تأثیر غیر قابل انکاری در معرفی و در بورس نگه داشتن یک ورزشکار دارند، بر هیچ کس مکتوم نیست.

به عنوان مثال: آیا نقش رسانه ها و اعمال فشار آنها در دعوت از علی دایی در زمان مربیگری مایلی کهن و دعوت از خداداد عزیزی در زمان مربیگری برانکو و… را می توان نادیده گرفت؟

ازهمان روزهای نخستینی که فوتبال ایران آقایی خود را بر فوتبال آسیا آغاز نمود، همتباران ما همواره ایفاگر نقش های مهمی در کسب موفقیت های فوتبال ایران در مسابقات برون مرزی بودند.

کدام فوتبال دوستی است که بتواند سهم فوتبالیست های بختیاری همچون منصور رشیدی، صفرایرانپاک، سیامک رحیم پور، بهزادغلامپور، مرتضی کرمانی مقدم ، ابراهیم میرزاپور، سهراب بختیاری زاده و… را در موفقیت های مقاطع مختلف تاریخ فوتبال ما نادیده بگیرد؟

ولی همین ها هم همواره با کم مهری رسانه ها و به خصوص نشریات مواجه بوده اند و به علت عدم پشتوانه ی مطلوب رسانه ای، آنطور که باید، نتوانستند در عرصه ی فوتبال ملی دوام بیاورند و فوتبال ما هم نتوانست از این استعدادهای ناب کمال استفاده را ببرد.

نشریاتی که در گذشته تحت انحصار مرکزنشینان بودند، هر کدام به فراخور حال خود (کمابیش) مانورهای تبلیغاتی خود را به ستاره های سفارشی پایتخت نشین اختصاص داده و خواسته یا ناخواسته تصمیم گیرنده های فوتبال را تحت تأثیر خود قرار می دادند.

هنوز از یادمان نرفته ستاره هایی مانند: ایرج سلیمانی، فرزاد آهک پور، حسین پاکدل، عبدا.. ویسی، سیاوش بختیاری زاده، کورش بختیاری زاده و.. را که به دلایل (بخوانید بهانه های) واهی و در سکوت کامل رسانه ای نتوانستند به حق واقعی خود در عرصه ی فوتبال ملی برسند.

در این برهه نیز نوبت به ایمان مبعلی، میلاد میداوودی، رضا نوروزی، عادل کلاه کج، سپهر حیدری، بیژن کوشکی و مهدی امیرآبادی و… رسیده است که دچار همان سرنوشت گذشتگان همتبارشانشان بشوند.

اما دیگر (اگرچه نه به صورت کامل) رسانه از انحصار مرکزنشینان خارج شده و با رونق گرفتن نشریات محلی و رسانه های دیجیتالی، می توان امید داشت کمتر از گذشته فوتبال ملی از این ناحیه دچار خسران گردد.

Advertisements

3 دیدگاه برای «ورزشکاران و فوتبالیستهای لر از حمایت رسانه ها محرومند»

  1. اگه میشه بگید که این بازیکنا دقیقا کجایین که اطلاعاتمون بالا تر بره،در ضمن کرمانی مقدم و میرزاپور بختیاری نیستند،لطفا طایفه ای نام نبرید که اصلا خوشم نمیاد،در عوض بگید خرم آبادین یا اهوازین یا ایذه این…همین کارا رو می کنید که لرا به جون هم افتادن،یعنی چی بختیارین؟؟؟؟

  2. همتبارعزیز:آقایاخانم!فریاد-باکمال تأسف مطلبی راکه مطالعه فرمودیدتوسط همتباران عزیزمان درایبنانیوزدچارجرح وتعدیل(بخوانیدکمی تحریف)گردیده است اصل مطلب رادروبلاگ شخصی بنده باآدرس fffootball.blogfa.comبخوانیدمتوجه می شویدکه بنده مدعی نشدم آقایان کرمانی مقدم ومیرزاپوربختیاری هستند،تاجایی که بنده مطلعم این دوهمتبارعزیزاهل استان لرستانندو به ترتیب زاده ی خرم آبادومعمولان هستند.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.