احمدی نژاد یکشنبه به لرستان می آید

  مدیر کل راه و ترابری استان لرستان از سفر رئیس جمهور به منظور افتتاح آزادراه خرم آباد – پل زال در یکشنبه 9 آبان به استان لرستان خبر داد و گفت: در صورتی که برنامه خاصی رخ ندهد سفر دکتر احمدی نژاد به منظور افتتاح آزاد راه خرم آباد – پل زال صبح روز یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد. پروژه احداث آزادراه خرم آباد – پل زال به طول 104 کیلومتر تمام شده و آماده بهره برداری نهایی است. در طول مسیر این آزاد راه تعداد 14 دستگاه تونل دوقلو به طول 25 کیلومتر و تعداد 28 دستگاه پل       

 

————————————————

عباس رضایی در این رابطه ظهر سه شنبه در جریان بازدید خبرنگاران از پروژه آزاد راه خرم آباد – پل زال به خبرنگار مهر گفت: در صورتی که برنامه خاصی رخ ندهد سفر دکتر احمدی نژاد به منظور افتتاح آزاد راه خرم آباد – پل زال صبح روز یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ویژگیهای این آزادراه مهم به عنوان شاهراه ارتباطی شمال به جنوب کشور، عنوان کرد: پروژه احداث آزادراه خرم آباد – پل زال به طول 104 کیلومتر تمام شده و آماده بهره برداری نهایی است.

وی با بیان اینکه برای این پروژه تاکنون اعتباری بالغ بر هفت هزار و 300 میلیارد ریال برای این پروژه صرف شده، اظهار داشت: احداث آزادراه خرم آباد – پل زال که یکی از مهمترین طرحهای راهسازی کشور به شمار می رود که از دی ماه سال 84 آغاز شده است.

کاهش 60 کیلومتری شاهراه ارتباطی شمال به جنوب

مدیر کل راه و ترابری استان لرستان تصریح کرد: این آزادراه علاوه بر اینکه مسافت 165 کیلومتری خرم آباد تا پل زال را حدود 60 کیلومتر کاهش می دهد، موجب کاهش چشمگیر سوانح رانندگی، صرفه جویی در مصرف سوخت و همچنین کاهش زمان سفر در طول مسیر خواهد شد.

 

رضایی افزود: آزادراه خرم آباد – پل زال به صورت چهار خطه و با عرضی در حدود 26 متر در دست ساخت است که با احداث یک دستگاه تقاطع غیر همسطح در فاصله 18 کیلومتری جنوب غربی شهرستان خرم آباد آغاز شده و با ساخت یک دستگاه تقاطع غیر همسطح در 3.5 کیلومتری روستای پل زال واقع در حدود 60 کیلومتری شهرستان اندیمشک خاتمه می یابد.

وی یادآور شد: در طول مسیر این آزاد راه تعداد 14 دستگاه تونل دوقلو به طول 25 کیلومتر و تعداد 28 دستگاه پل بزرگ به صورت رفت و برگشت به طول 2.6 کیلومتر وجود دارد.

مدیر کل راه و ترابری استان لرستان یادآور شد: آزادراه خرم آباد – پل زال قسمتی از بزرگراه آسیایی»AH8″ محسوب می شود که موجب تسریع و تسهیل در ارتباط بین نواحی شمالی و مرکزی کشور با مناطق جنوبی به ویژه بندر امام خمینی می شود.

رضایی تصریح کرد: با توجه به عبور جاده فعلی خرم آباد – پل دختر – پل زال از مناطق کوهستانی و پر پیچ و خم و وجود نقاط پر حادثه فراوان در طول این محور، احداث آزادراه خرم آباد – پل زال نقش مهمی در کاهش تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن خواهد داشت چراکه این آزادراه با مشخصات استاندارد و به صورت باندهای رفت و برگشت جدا از هم طراحی شده و احتمال وقوع سوانح رانندگی در آن حداقل خواهد بود.

خرم آباد – اندیمشک و جاده ای به نام «جاده مرگ»

مدیر کل راه و ترابری استان لرستان با بیان اینکه در حال حاضر جاده خرم آباد – اندیمشک یکی از پرخطرترین جاده های استان لرستان است، بیان داشت: جاده فعلی خرم آباد اندیمشک دارای 210 کیلومتر طول است.

رضایی ادامه داد: جاده کنونی بسیار صعب العبور است به طوریکه رانندگان ماشینهای سنگین از این مسیر به عنوان «جاده مرگ» یاد می کنند.

مدیر کل راه و ترابری استان لرستان با بیان اینکه برای عبور از گردنه های این مسیر باید مسافت طولانی را پشت سر ماشینهای سنگین حرکت کرد و مجالی برای سبقت گرفتن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با بررسیهای انجام شده در صورت رعایت تمام مقررات راهنمایی رانندگی مسیر یاد شده با وسیله سبک 3.5 ساعت و با وسیله نقلیه سنگین حدود پنج ساعت طول می کشد.

رضایی ادامه داد: در راستای رهایی از وضعیت فعلی این جاده به عنوان مسیر ترانزیتی تهران – جنوب کار احداث آزادراه خرم آباد – پل زال آغاز و در حال حاضر این آزادراه به طور آزمایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

رضایی با اشاره به وضعیت اجرای این پروژه در میان سلسله جبال زاگرس، گفت: این جاده در واقع به طور کامل رشته کوههای زاگرس را شکافت داده و در مسیر آن بیش از 14 دستگاه تونل رفت و برگشت تعبیه شده است.

وی با بیان اینکه همه این پروژه به همت یک سرمایه گذار بخش خصوصی انجام شده است، یادآور شد: قرارداد این پروژه به صورت 50 درصد بخش خصوصی و 50 درصد سهم وزارت راه منعقد شده است.

مزایای اقتصادی احداث آزاد راه خرم آباد – پل زال

وی با اشاره به مزایای اقتصادی این آزادراه مهم گفت: در حال حاضر عمده تخلیه بارها و صادرات و واردات ما در بندرعباس انجام می شود که این بندر تا تهران حدود یک هزار و 400 کیلومتر فاصله دارد.

مدیر کل راه و ترابری استان لرستان ادامه داد: در صورت ادامه این آزاد راه از پل زال تا اندیمشک و ادامه آن تا بندر امام خمینی میزان فاصله و صرفه جویی در هزینه، زمان و سوخت موجب تحول چشمگیری در زمینه حمل و نقل و صادرات و واردات خواهد شد.

رضایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 42 درصد صادرات نفتی و غیرنفتی از بنادر جنوبی انتقال می یابد که در صورتیکه آزاد راه خرم آباد – پل زال و ادامه آن در استان خوزستان به بهره برداری برسد این میزان به حدود 70 درصد خواهد رسید.

Advertisements