امسال انجام مي شود: مطالعات حریم و بستر 375 کیلومتر از رودخانه های لرستان

نادر مختاری معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای لرستان: امسال مطالعات حریم و بستر 375 کیلومتر از رودخانه های این استان انجام می شود… در این راستا مطالعه تعیین حد بستر و حریم سراسری رودخانه تیره رود شهرستان دورود به میزان 40 کیلومتر و رودخانه کاکاشرف شهرستان خرم آباد به میزان 30 کیلومتر از سر شاخه های حوضه دز و کرخه در دستور کار قرار گرفت        

 

نادر مختاری در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد در سخنانی اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان برنامه پنج ساله پنجم از دو هزار و 300 کیلومتر شبکه های اصلی و فرعی رودخانه های لرستان کار مطالعه حریم و بستر بخش زیادی از رودخانه های دارای اولویت انجام می شود.

وی افزود: در راستای حفاظت و صیانت از حریم و بستر رودخانه های لرستان شرکت آب منطقه ای در سال 88 به اجرای مطالعه تعیین حد بستر و حریم سراسری رودخانه های استان اقدام کرده است.

معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای لرستان یادآور شد: در این راستا مطالعه تعیین حد بستر و حریم سراسری رودخانه تیره رود شهرستان دورود به میزان 40 کیلومتر و رودخانه کاکاشرف شهرستان خرم آباد به میزان 30 کیلومتر از سر شاخه های حوضه دز و کرخه در دستور کار قرار گرفت.

مختاری ادامه داد: این طرح های مطالعاتی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 146 میلیون ریال و با هدف تعیین پهنه بندی سیلاب و پتانسیل یابی و همچنین روشهای برداشت شن و ماسه اجرا و نتایج مطالعات توسط مشاور تحویل شرکت آب منطقه ای لرستان شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز با بیش از هفت میلیارد ریال اعتبار کار مطالعه حدود 375 کیلومتر از رودخانه های کشکان، هرو، چم زکریا و آبسرده انجام می شود.

Advertisements

یک فکر برای “امسال انجام مي شود: مطالعات حریم و بستر 375 کیلومتر از رودخانه های لرستان”

  1. آقای خدایی تعیین حد بستر و حریم سراسری رودخانه تیره رود شهرستان دورود به میزان 40 کیلومتر یعنی لطفا یکمی توضیح دهید

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.