استاندار لرستان از مناطق زلزله زده بازدید کرد / اعزام کارشناسان وزارت کشور به دورود

حبيب الله دهمرده استاندار لرستان عصر يكشنبه از مناطق آسيب ديده شهر دورود بازدید نمود و با بيش از ‪ ۲۰‬خانوار دورودي كه بر اثر زلزله خانه هايشان دچار آسيب شده ديدار و گفت وگو كرد. عزت الله دهقان: اکیپی از وزارت کشور به منظور بررسی وضعیت خسارات زلزله دورود به این شهرستان سفر خواهند کرد. خسارات وارد شده به منازل مسکونی و تجاری شهرستان دورود سنگین تر از آن چیزی است که توسط رسانه ها منعکس شده است.     

خرم آباد – حبيب الله دهمرده استاندار لرستان عصر روز يكشنبه با سفر به شهرستان دورود از بخش‌ها و مناطق آسيب ديده شهر دورود براثر زلزله روز شنبه شهرستان ديدن و با خانواده‌هاي آسيب ديده ديدار و گفت وگو كرد.

استاندار لرستان در اين سفر با بيش از ‪ ۲۰‬خانوار دورودي كه بر اثر زلزله خانه هايشان دچار آسيب شده ديدار و دستورات ويژه‌اي را براي خدمات رساني سريع ، پرداخت خسارت و رفع مشكل اسكان موقت اين افراد صادر كرد.

نصرالله رشنو فرماندار شهرستان دورود نيز در خصوص سفر استاندار لرستان به دورود به خبرنگار ايرنا گفت: استاندار لرستان در سفر خود از تمامي مناطقي كه بر اثر زلزله ديروز دچار خسارت شده‌اند به طور كامل و جامع ديدن كرد.

وي افزود: همچنين آقاي دهمرده براي رفع مشكلات افرادي كه خانه هايشان دچار آسيب شده دستور برپايي بيش از ‪ ۷۰۰‬دستگاه چادر در سطح ‪ ۲۰‬مدرسه مناطق آسيب ديده براي اسكان موقت خانواده‌ها و همچنين ارائه خدمات و  كالاهاي موردنياز به اين افراد را صادر كرد.

وي اظهار داشت: برهمين اساس كار نصب چادرها و استقرار خانواده‌هاي آسيب ديده در اين چادرها بلافاصله پس از دستور استاندار لرستان آغاز شده است.

به گفته وي ، برهمين اساس معاون امور عمراني و مديركل ستاد حوادث غيرمترقبه استانداري لرستان به منظور نظارت بر روند خدمت رساني به مردم آسيب ديده، بازسازي مناطق و فعاليت كميته كارشناسي تعيين خسارت دراين شهرستان مستقر شده است.

فرماندار دورود تصريح كرد: نيروي انتظامي شهرستان دورود با همكاري نيروهاي بسيج، دستگاه‌هاي اجرايي و نيروهاي مردمي نيز با حضور گسترده و استقرار در اماكن آسيب ديده از زلزله، نظم و انضباط و امنيت پايداري را براين مناطق حاكم كرده اند.

به گفته وي، شرايط زندگي در شهرستان دورود كاملا عادي است و نيروهاي خدمت رسان اعم از نيروهاي انتظامي، اجرايي و خدماتي با آماده باش كامل در حال خدمت رساني مطلوب و مناسب به مردم هستند.

ساعت هفت و ‪ ۲۲‬دقيقه و ‪ ۲۰‬ثانبه صبح روز شنبه زلزله‌اي به بزرگي ‪ ۴/۹‬در مقياس ريشتر(امواج دروني زمين) شهرستان دورود در استان لرستان را لرزاند

——————————————————————————-

اعزام گروهی از وزارت کشور برای بررسی خسارات زلزله دورود

  خرم آباد – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستان دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اکیپی از وزارت کشور به منظور بررسی وضعیت خسارات زلزله دورود به این شهرستان سفر خواهند کرد

عزت الله دهقان در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد اظهار داشت: خسارات وارد شده به منازل مسکونی و تجاری شهرستان دورود سنگین تر از آن چیزی است که توسط رسانه ها منعکس شده است.

وی با ابراز تاسف از خسارات سنگین وارد شده به شهروندان دورودی، اظهار داشت: هنوز گزارش نهایی خسارات توسط مسئولان این شهرستان تهیه نشده است.

هزاران باب واحد مسکونی، تجاری و اداری دچار خسارت شد

نماینده مردم شهرستان دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این وجود با توجه به گزارشهایی که تاکنون دریافت شده است هزاران باب منزل مسکونی، تجاری و اداری شهرستان دورود در جریان زلزله شنبه هفته جاری دچار خسارت جدی شده اند.

دهقان با اکید بر اینکه خسارات وارد شده در جریان این زلزله بسیار سنگین است، افزود: این در حالی است که هوای شهرستان دورود نیز در این فصل سال سرد است و مردم با توجه به خسارات وارد شده به خانه های خود مجبور شدند شب گذشته را در خیابان به سر کنند.

25 گروه در حال برآورد خسارات زلزله دورود هستند

وی از مردم دورود خواست که خونسردی خود را حفظ کنند و یادآور شد: در حال حاضر پنج گروه سه نفره مشغول بررسی خسارات به واحدهای مسکونی و 20 گروه مشغول برآورد خسارات به لوازم خانگی هستند.

نماینده مردم شهرستان دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به محض نهایی شدن گزارش خسارات ناشی از این زلزله مراتب برای تصمیم گیری به هیئت دولت ارائه خواهد شد.

به گزارش مهر، زلزله ای به شدت 4.9 ریشتر در ساعت هفت و 22 دقیقه و 20 ثانیه صبح شنبه هفته جاری در شهرستان دورود رخ داد و موجب ترس مردم این شهرستان شد. به دنبال این زمین لرزه نسبتا شدید همچنین دو پس لرزه دیگر نیز به شدت 2.7 و 2.5 ریشتر شهرستان دورود را لرزاند.

بر اثر این زلزله بیش از 104 نفر مجروح شدند که 25 نفر از این مجروحان در بیمارستان بستری و بقیه آنها به صورت سرپایی مداوا شدند.

Advertisements